Καινουργιο ποστ, καινουργια αρχη. (ημερολογιο γυμναστικης της μωβ) - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    386
    Καλημερουδια!!! Δεν ειναι ο αριθμος των κιλων ειναι το πως ειναι το σωμα μου που εχει αρκετο λιπος. Μπορει να ημουν και 62 κιλα και να ειχα κυριως μυικη μαζα και η εικονα μου θα ηταν τελειως διαφορετικη. Εχω πολυ δρομο μπροστα μου για να φτασω εκει που θελω.

    Εχεις δικιο βεβαια πρεπει να κοιταω τη συνολικη πορεια μου... Καλα ναι, ελεγε τιτλος ΤΣΑΙ απο πανω και ειχε ξερω γω μαυρο τσαι μπλα μπλα ελεγε διαφορα, ειχε και βανιλια καραμελα κ μ εφεραν αυτο!!! Χαχα, οπως κ να χει το απολαυσα, ηταν ωραιο! Ναι απλως το θεμα ειναι να νιωθεις καλα με τον εαυτο σου. Δεν θελω να νιωθω οτι θα φορεσω κατι που μου αρεσει αλλα δεν μου παει τοσο η δεν με κολακευει οσο κατι αλλο.

    Η γιαγια θεα! Χαχα <3

    Σε ευχαριστω πολυ για την στηριξη! Η γυμναστικη βεβαια συνεχιζεται κανονικα! Εσυ πως πας?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Εγω πιστευω οτι υπερβαλλεις, είσαι μια χαρά όσο λίπος και να έχεις είσαι 65 κιλά, δηλαδή... αν είναι δυνατόν, γιατί δεν χαίρεσαι αυτό που έχεις πετύχει?
    Είναι μεγάλο κατόρθωμα.. Και είμαι σίγουρη ότι είσαι πολύ πιο ωραία από πολλές άλλες..

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    386
    Δεν ξερω.. Δυστυχως εχω επηρεαστει απο τους γυρω μου και εννοω κυριως την παρεα απο το πανεπιστημιο που ειναι ολες κοκκαλα και μερικες εχουν πολλαααααα κομπλεξ και ετσι οπως το αναφερουν το θεμα και δειχνονται κ λενε πχ εδω εχω λιπος εγω ειμαι χοντρη κ οκ εχουν αισθητη διαφορα απο εμενα, νιωθω η πιο ασχημη, νιωθω οτι υστερω επειδη αυτες το νιωθουν για μενα. Ειναι καπως φαινομενο καθρεφτης και το αντιστροφο. Ισως το προκαλω και εγω και το βλεπουν κ εκεινες ετσι, αλλα στην προκειμενη ισχυουν και τα δυο και αντιστροφως. Νιωθω δηλαδη οτι μπορει σε εναν βαθμο να με υποτιμανε, οχι ολες, αλλα ειναι κανα δυο που εχουν ενα θεματακι... Βλεπω και οτι ''ζητηση'' εχουν πιο πολυ οι αδυνατες , αν και αυτο που μετραει ειναι κατα κυριο λογο η αυτοπεποιθηση. Τωρα θα μου πεις δικο σου προβλημα που τις αφηνεις να σε επηρεαζουν. Ναι το ξερω και προσπαθω... Εσυ σε τι φαση βρισκεσαι αν επιτρεπεται; <3

  4. #19
    βρε πέρπλε μου αφού είσαι αδύνατη! πρέπει να το καταλάβεις αυτό. 60 κιλά άνθρωπος είναι αδύνατος. αλήθεια πίστεψέ το και δεν χρειάζεται τίποτα άλλο. οκ να προσέχεις την διατροφή σου, οκ να γυμνάζεσαι, (btw δεν ξέρω τι προγράμματα ενδυνάμωσης κάνεις αλλά αυτά θέλουν μέρα παρά μέρα ή 2-3 φορές την εβδομάδα κ όχι κάθε μέρα για να μην επιβαρύνονται οι μύες, έτσι δεν είναι?) αλλά είσαι μια χαρά. χαλάρωσε κ απόλαυσέ το,απόλαυσε την ηλικία σου την ομορφιά σου το φυσιολογικό σου βάρος και μην κολλάς σε λεπτομέρειες. στο λέω κ πρέπει να το δεις κ εσύ οτι δεν υστερείς σε τίποτα από κάποια που ζυγίζει 45-50 κιλά. σε τίποτα. μόνο σε αυτοπεποίθηση.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    μα ακριβώς!
    συμφωνώ και επαυξάνω! γιατί να ακούς τι λένε αυτές που έχουν κόμπλεξ για το παραμικρό;
    Και το μόνο που κάνουν είναι να παραπονιούνται και να γκρινιάζουν για το λίπος,ενώ σιγά μην ρίχνουν τέτοια γυμναστική όπως εσύ!
    όποιος δεν είναι ικανοποιημένος με κάτι μπορεί να το αλλάξει.
    Και εσύ κάνεις την προσπάθειά σου,πρέπει να νιώθεις ανώτερη για αυτό.
    Σε λίγο χρόνο,εσύ θα έχεις καταφέρει ακόμα περισσότερο επειδή κάνεις τις προσπάθειές σου,και οι άλλοι ακόμα θα γκρινιάζουν.

    Και όχι. Δεν έχουν ζήτηση οι πιο αδύνατες. Εχουν ζήτηση οι κοπέλες που ξέρουν τα δυνατά τους σημεία και που έχουν αυτοπεποιήθηση
    και που αγαπάνε τον εαυτό τους. Ενα γοβάκι να βάλεις και να βγείς έξω περπατώντας με σιγουριά,και νιώθωντας καλά με τον εαυτό σου,όλοι θα σε κοιτάνε!
    :love:

  6. #21
    μωβουλί μου. καλά τα λέει η γάτα από πάνω και θέλω να πω κ άλλα.ήμουν 55-64 κιλά στην ηλικία σου και νόμιζα ακριβώς τα ίδια με εσένα. με πείραζε ένα αγόρι κ με έλεγε γεματούλα κ κατάλαβα μετά από καιρό οτι το έκανε μόνο κ μόνο για να μου αποσπάσει την προσοχή. κεγώ αισθανόμουν τότε άσχημα. ο καθένας μπορεί να έχει χίλιους δυο λόγους που προσπαθεί να σε πικάρει.
    καταρχάς λες οτι οι αδύνατες έχουν ζήτηση. μα είσαι αδύνατη. το δείχνει η ζυγαριά σου, το bmi σου.είμαι σίγουρη κ η εικόνα σου. δεύτερον δεν έχουν μόνο οι αδύνατες ζήτηση.

    εύχομαι τώρα να μπορούσα να πάω πίσω κ να πιάσω από τους ώμους τον 10 χρόνια νεότερο εαυτό μου κ να τον ταρακουνήσω!ναι ήμουν 60 κιλά κ καθόμουν με το μαξιλάρι να κρύβει την κοιλιά μου. ΟΧΙΙΙΙ! ΛΑΘΟΣ ΛΑΘΟΣ ΛΑΘΟΣ.

    το ξέρεις οτι οι κατακτήσεις μου αυξάνονται αναλογικά με τα κιλά μου? αυτό συμβαίνει γιατί σιγά σιγά έχω μάθει περισσότερο τι μου πηγαίνει κ μπορώ να το υποστηρίξω καλύτερα, να νιώσω άνετα. κ είμαι 90 κιλά. ποτέ δεν θα το πίστευα αυτό παλιότερα.

    επένδυσε εκεί. στο να βελτιώσεις άλλες πτυχές του εαυτού σου κ μην καταναλώνεις άλλη φαιά ουσία στις 45 κιλες γνωστές κ φίλες μην σου γίνεται εμμονή κάτι που δεν ισχύει,κάτι που είναι λάθος.

    αφιέρωσε χρόνο στο να νιώσεις καλύτερα με το σώμα σου ,με τον καθρέφτη σου. βρες ποια ρούχα σε κολακεύουν. (τίποτα δν ταιριάζει σε όλες ακόμα κ στις πιο αδύνατες κ αυτές είναι που προσέχουν πιο πολύ μην τυχόν κ βάλουν κάτι που δεν τις κολακεύει). βρες το σωστό μέγεθος, τι κούρεμα σου πάει ,τι χρώματα σου πάνε. τι αναδεικνύει τα χαρακτηριστικά σου. ποια αξεσουάρ, ποια χρώματα.ποιο άρωμα. νιώσε άνεση με αυτό που είσαι. αλλιώς δεν θα νιώσεις ποτέ άνετα και σε κανένα βάρος.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    386
    Μανταμ Σου Σου, μπορω να σου πω οτι με συγκινησαν λιγο αυτα που ειπες γιατι καπως μπηκα στη θεση σου!! Δε θελω να μεγαλωσω να και με μουτζωνω και να μετανιωνω για οσα πιστευα και οσα θεωρουσα για τον εαυτο μου. Εχεις δικιο, το αναγνωριζω. Μου λειπει πολυ η αυτοπεποιθηση γιατι ασυνειδητα μπαινω στη διαδικασια να με συγκρινω. Γαιτι ο περιγυρος ειναι φουλ ανταγωνιστικος (παλια ειχαμε μιλησει με u2u, αν δεν σου κανει κοπο αν δεν θυμασαι τι λεγαμε αν μπορεις δες και θα με καταλαβεις) Ειναι και ολη αυτη η αισθηση ματαιοτητας που εκλαμβανω απο το σπιτι μου. (η μανα μεγαλο κεφαλαιο). Δεν θελω να ακουγονται ως δικαιολογιες, απλα με εχουν επηρεασει βαθια και ενταξει, προσπαθω...

    Αιλουριτα μου σε ευχαριστω παρα πολυ για την εμψυχωση .. <3 Το οτι υπαρχουν ατομα πιο αδυνατα που με βλεπουν σαν εξωγηινη επειδη εχω παραπανω η που με υποτιμανε δεν πρεπει να επηρεαζει εμενα. Ειναι σοβαρη η ελλειψη αυτοπεποιθησης, δε λεω. Εχω γινει αυτο που κοροιδευα ως ενα σημειο. Και νιωθω ασχημα που εχω λιγοτερα κιλα πχ απο ατομα του φορουμ και λεω αυτα. Γιατι δε θελω να σας κανω να νιωσετε ασχημα. Ειναι δικο μου προσωπικο προβλημα, σε σχεση με τον περιγυρο, τα βιωματα μου, τον ψυχισμο μου γενικοτερα... Και με βοηθατε να βλεπω λιγο πιο καθαρα και να ακουω τα ''σωστα'' . Κανεις αλλος δεν μου τα λεει. Αν εξαιρεσεις τους γονεις μου οκει. Δεν μου εχει πει καποιος εκ των εξω ποτε εναν καλο λογο λες και δεν αλλαξα καθολου λες και δεν εκανα προσπαθεια. Κατι ''φιλες'' να σου τυχουν..

    Με συγκινει το ενδιαφερον σας. Σας ευχαριστω παρα πολυ, ειστε το καταφυγιο μου πολλες φορες!

  8. #23
    για την αυτοπεποίθηση ίσως το έθεσα λίγο λάθος. δεν είναι σοβαρή η έλλειψη αυτοπεποίθησης που έχεις ίσα ίσα δείχνεις πολύ δυναμικό και δυνατό άτομο. απλά αυτό πρέπει να επεκταθεί κ στην εικόνα σου κ στην εξωτερική σου εμφάνιση. να νιώθεις αρκετή και άξια ανταγωνισμού ακριβώς έτσι όπως είσαι.
    το θυμάμαι το u2u. και σε καταλαβαίνω απόλυτα.
    κεγώ δεν ξέρω αν κάνω καλά κ σου λέω οτι σου λέω αλλά κ εμένα δεν μου τα έλεγε κανείς ή δεν μου τα έλεγαν αυτοί που ήθελα. η μαμά μου ποτέ δεν μου έκανε κοπλιμέντα για την εμφάνισή αντιθέτως μου έκανε μπόλικη κριτική. και ειδικά γύρω από τα κιλάκια που έπαιρνα κατά καιρούς επειδή ήμουν ανέκαθεν φαγού. φοβερή εμμονή και φοβερές ενοχές χωρίς λόγο αν με ρωτάς. και επιβράβευση όταν τα έχανα, λες κ έκανα κάτι σημαντικό. ε εντάξει όλοι οι γονείς θα κάνουν τις λαλακίες τους άνθρωποι είναι.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    386
    Με εχεις ψυχολογησει αρτια, μετα απο καθε ποστ σου σκεφτομαι παλι δικιο εχει, χαχα!! Οχι, δεν εννοουσα οτι οι γονεις μου δεν με ενθαρρυνουν, δεν ξερω ετσι οπως γραφω γρηγορα μπορει να μην τ λεω καλα, εννοω οτι μονο αυτοι με ενθαρρυνουν, ποτε δεν μου ειπαν κατι για το φαι οτι θα παχυνεις η κατι τετοιο γτ τα κιλα τα πηρα σε μια φαση και δεν ηθελαν να μου πουν τιποτα γιατι ηξεραν ποσο πιεζομουν με το διαβασμα ψυχολογικα. Τωρα μου λενε εισαι κουκλα εχεις χασεις και θα χασεις κι αλλο υπομονη κλπ. Αν με δουν να τρωω δεν λενε κατι, αν παλι περασει τπτ περιεργο απο μεσα μ λενε αλλες φορες θες λιγο κ αλλες φορες επειδη ξερουν οτι ειμαι προσηλωμενη κ οτι αν θελω πραγματικα ν φαω θα φαω δεν μου λενε. Αλλα δεν κυκλοφορει κ τιποτα εδω η αληθεια ειναι, ο,τι παρω θα το παρω απο τη γιαγια (που μενει ακριβως στο επανω διαμερισμα, χαχα, ελληνιδες γιαγιαδες) που εχει κ μπισκοτακια και σοκολατακια κ κρουασανακια κ.λπ.!!!

    Νομιζω καπου με ρωτησες για τη γυμναστικη?? Κανω Δευτερα κ Τεταρτη ενδυναμωση και Παρασκευη ειναι προαιρετικο, τις ενδιαμεσες ημερες κανω περπατημα η ελλειπτικο κ Κυριακη τιποτα. Βεβαια επειδη ειμαι αντισυμβατικη γ καποιο αγνωστο λογο εχω αντιστρεψει τις μερες κ πχ βαζω στη θεση της Δευτερας το Σαββατο. Ετσι Τεταρτη ειναι το προαιρετικο μ!

    Παντως σε αυτο που ειπες για την αυτοπεποιθηση εισαι πραγματικα to the point!:starhit::thumbup: Ευχαριστω γενικα για ολη τη στηριξη, δεν θελω να γινομαι κουραστικη και να το ξαναλεω αλλα νιωθω ευγνωμων.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    386
    Σημερα ηρθε το κολαν μου!!!!! :bouncing::bouncing::bouncing:
    Ανυπομονω να ξεκινησω γυμναστικη μ αυτο!!!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    386
    Ειπα μετα απο καιρο να γραψω εδω.
    Λοιπον, απολογισμος του καλοκαιριου ας πουμε. Δεν εχασα κατι, παραμενω στα ιδια πανω κατω. Διατηρουμαι απο 61,5 μεχρι 63 τον καιρο αυτο, και δεν το λεω με θλιψη η βαρια καρδια γιατι με τις επιλογες μου, το επελεξα. Ηθελα να ξεκουραστω, να χαλαρωσω, εφαγα και παγωτα αρκετα συνολικα μεσα στο καλοκαιρι, οχι φυσικα ολα σε μια μερα, και 2 βαφλες και 1 σουβλακι, και μπισκοτακια, και θερμιδογονους καφεδες κ αλατισμενους ξηρους καρπους και γενικα ξεφυγα απο τα ''αρμοζοντα'' της διατροφης φαγητα, αλλα ενιωθα οτι οκει, καλο ηταν το διαλειμμα. Βεβαια, ενω ειδα οτι ο οργανισμος εχει αναγκη και το γλυκακι του, παρατηρησα και ισως καποια ηταν και περιττα, δηλαδη οτι το συναισθημα οτι στερεισαι ενω στην ουσια δεν το εχεις αναγκη. Αλλα οκει, ολα μεσα στη ζωη ειναι. Τωρα ολο αυτον τον καιρο παρολες τις παρεκκλισεις διατηρω τοσο την ποιοτητα οσο και την ποσοτητα και τη δομη των γευματων, αυτα ολα τα εφαγα παραπανω ας πουμε. Θα κανουμε τωρα και φανουροπιτα που αναμενεται η γιορτη και αν υποθεσουμε οτι θα φαω πιτα αυτη θα ειναι και η τελευταια παρεκκλιση. Εχω ακομα λιπος να χασω και θα το χασω, απο 1η σεπτεμβρη τερμα τα αστεια. Αν και τωρα ακομα, δεν κανω κατι εκτος. Οι διακοπες και τα πιο σοβαρα γλυκα περασαν εδω και βδομαδα. Χαιρομαι τουλαχιστον που μενω σταθερη η παρατηρω κιολας οτι επειδη παντα πριν παρω κιλα ημουν γυρω στα 65 οτι ειναι λες και ο οργανισμος μου το σκεφτεται να πεσει κατω απο ενα οριο και μενει για καιρο 62-63 και δεν πεφτει. Αλλα θα μου πεις αφου τρως παραπανω πως να πεσει. Χαχα, σωστο. But it's ok , και νιωθω οτι με την κινητικοτητα παλι που ξεκιναει η σχολη κ το προγραμμα το συνολικο θα δω πιο καλα αποτελεσμα. Μου εχει φυγει το αγχος που ειχα σε τοσο βαθμο, εχω πιστεψει πλεον οτι γινεται, δενειμαι στη φαση που ημουν εναν χρονο πριν που για εναν χρονο δεν εβλεπα αποτελεσμα. Οποτε υγεια, ψυχολογια, χρονος, μεσα και ολα γινονται!
    :wink1:

  12. #27
    Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    43
    Τέλειο το ημερολόγιο γυμναστικής μωβ τριανταφυλλάκι! Τα ποστ από μόνα τους σου λένε "ξεκίνα γυμναστική τώρα, αφού το ξέρεις πως αυτό θες να κάνεις, μην το αρνείσαι". Νομίζω πως σήμερα είναι η αρχή και για μένα.. θα πάω να περπατήσω, θέλω να ελπίζω για τουλάχιστον καμιά ώρα. Βέβαια, βαθιά μέσα μου ξέρω πως δεν θα πάω, λέω περισσότερα λόγια και κάνω ελάχιστες πράξεις. Διαβάζοντας τι έχετε γράψει μου ήρθαν στο μυαλό κάτι σορτσάκια που είχα πάρει στην α γυμνασίου.. έχω να τα φορέσω από τότε βέβαια, αλλά το επόμενο καλοκαίρι πρέπει να φορεθούν ο κόσμος να χαλάσει!!!! Το κολάν που πήρες απλά τέλειο και αυτό μαρέσουν και εμένα κάτι τέτοια αλλά δεν είναι ή για μένα, ή μήπως είναι!? Θα ήθελα να πάρω, δεν ξέρω.. Ελλειπτικό έχω και εγώ, εδώ και 2-3 χρόνια(!!!) και έχει γίνει κρεμάστρα χαχα, ποιος και άλλωστε δεν έχει χρησιμοποιήσει τα όργανα γυμναστικής σαν κρεμάστρα; Όλοι μας το έχουμε κάνει σίγουρα. :lol:

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    Μαριζάκι - Παριζάκι ελπίζω το ελλειπτικό να πήρε μπρός :P Και να είσαι καλά :blush:

    Περπλε ΠΟΣΟ μ'αρεσουν τα ποστ σου, μου έδιωξες τις τύψεις του καλοκαιριού που έφαγα το σύμπαν.
    Το διάβασα και ηρέμησα κάπως, και ένιωσα αισιόδοξα!:smilegrin:
    Και εγώ ξεκίνησα χθές, και παρατήρησα πως δεν έχω άγχος πλέον. Ισως επειδή το έχω ξανακάνει και έχω δεί αποτελέσματα.
    Ισως άρχισα να το βλέπω κάπως πιο ψύχραιμα! ένιγουέι. Ολα καλά.

  14. #29
    Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    43
    Πιάσε καμία ποικιλία να τσιμπήσουμε :spin: το ελλειπτικό δεν πήρε μπρος ακόμα αλλά ελπίζω συντόμα, και είμαι καλά προσπαθώ όπως όλοι, και συ μια χαρά μου φαινεσαι, παντα ετσι :yes:

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    χαχαχαχα:smilegrin:

    μια χαρα, το οτι προσπαθείς ειναι καλο, όλοι χρειαζόμαστε λίγο χρόνο στην αρχη :starhit:

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •