Δεν ξερω τι να κανω πια.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    26

    Δεν ξερω τι να κανω πια.

    Ειπα να γραψω και εγω αυτα που με προβληματιζουν και δεν με αφηνουν να ηρεμησω με τιποτα. Γνώρισα το αγορι μου πριν 5 μηνες. Απο την αρχη δεν τον ειχα παρει με πολυ καλο ματι η αληθεια ειναι γιατι μου εδινε την εντυπωση του γυναικα και δεν επεσα εξω. Οσο ειμαστε μαζι δεν εχει κανει κατι με αλλη γυναικα ουτε εχει επιδιώξει απο οσο γνωριζω. Εμενα ομως με ετρωγε ολο αυτο γενικα διοτι κατι δεν μου καθοταν καλα χωρις όμως να γινει κατι δεν ξερω ισως διαισθηση και αποφασισα να ψαξω τα social media του. ΚΑΚΟΣ πολυ κακος. Βρεθηκα ξαφνικα σε ενα παρελθον που ξεκιναει ενα μηνα πριν γνωριστουμε σχεδον και πισω, με πολλες γυναικες, ταυτοχρονες "σχεσεις" ερωτες, υποσχεσεις αγαπης και αιωνιας τρυφεροτητας. Γυναικες καθε ειδους καθε ηλικιας παντρεμενες και μη. Θα μπορουσα απλα να αποχωρησω απο αυτη την σχεση γιατι δεν τον εμπιστευομαι, οχι πρακτικα αλλα συναισθηματικα. Οτι διαβαζα που ελεγε στις αλλες, τουλαχιστον σε οσες ηταν πριν με γνωρισει, ακριβως τα ιδια λεει και σε εμενα με την ιδια ενταση... Το ιδιο παθος αντιλαμβανομαι και απο ηχητικα μηνυματα... Λες και τα εχει καπου γραμμενα και τα αναπαραγει. Μαζι μου πως ειναι? Τρυφερος στοργηκος οσο δεν παει αλλο. Με φροντιζει οσο μπορει, με προσεχει και δειχνει οτι με αγαπαει οπως καθε γυναίκα θα ηθελε εναν αντρα εστω και σε σύντομο χρονικο διαστημα. Τα ηξερα ολα αυτα, δεν με πειραζε ιδιαιτερα πολυ διοτι δεν ημασταν τοσο πολυ μαζι ωστε να ακουσω πολλα παρομοια πραγματα.... Το αποτελεσμα? Ενα μωρο. Ειμαι στον 4ο μηνα δηλαδη η σχεση δεν προλαβε να κλεισει 2 μηνες σχεδον και καναμε μωρο. Ενα μωρο που το θελαμε κ οι δυο την συγκεκριμένη στιγμη αλλα με φοβίζει πια. Ενα μωρο παθους. Πλεον οι ορμονες μου στα ύψη. Οι σκεψεις μου: Γιατι το εκανα εγω στον εαυτο μου? Με αγαπαει η ειμαι απλα μια επομενη οπως ολες οι αλλες? Τι θα κανω? φοβαμαι για το μωρο μου. Πως θα αντεξω να ειμαι δευτερη για εκεινον? Γιατι ημουν χαζη και αδιακριτη και διαβασα ολα αυτα και αυτομαστιγονομαι? Κλαιω καθε μερα, ολη μερα. Το ξερει του εχω πει οσα αισθανομαι δεν μπορω να κρυψω τιποτα, βλεπει οτι σερνομαι σαν κουρελι και μου λεει συνεχεια οτι υπηρχε τελειωσε κ ειμαι μονο εγω αυτος κ το μωρο μας κ πως ειμαι η ζωη του πια. Οσο παιρνουσε ο καιρος μου ελεγε περισσοτερα και εγω καπου τα ειχα ξανα ακουσει.... Πως να πιστεψω τοσα πολλα οταν τα εχω ξαναδιαβασει κ ξαναακουσει τοσες φορες να τα λεει αλλου? Επιασα τον εαυτο μου να βρισκομαι στο πατωμα και να θελω να κανω κακο στο μωρο μου επιδη ειναι δικο του. Να φοναζω να το βγαλουν απο μεσα μου. Και αυτος να με καθησυχαζει με λογια αγαπης. Ομως δεν μου φταιει σε τιποτα η ψυχουλα αυτή που κουβαλαω. Εχω γινει ενα κουρελι ενα τιποτα ενα μηδενικο νιωθω. Αρχισαν να ερχονται οι κρισεις πανικού οπως παθαινα πριν απο χρονια. Πηγα σε ψυχολογο. Μου ειπε οτι το παρελθον ειναι παρελθον οποιο και αν ειναι για ολους και δεν αφορα κανεναν. Και εχει δικιο. Εκανα μονη μου κακο στον εαυτο μου. Πλεον ομως δεν μπορω να εμπιστευτω κανεναν νιωθω οτι και το παραμικρο που θα πει, ενα μηνα πριν γνωριστουμε τα ελεγε αλλου και νιωθω οτι με κοροιδευει. Τον αγαπαω και νιωθω οτι δεν θα μπορεσω να το ξεπερασω. Δεν θα μπορεσω ποτε να τον πιστεψω. Νιωθω τοσο μειωνεκτικα με τον εαυτο μου που το δειχνω καθε στιγμη και νιωθω αδυναμη να το αλλαξω.
    Last edited by Darcy; 17-02-2018 at 13:52.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    26
    Συγνωμη για τα πολλα λογια.. Ειναι τοσα που θελω να γραψω να ξεσπασω. Αυτομαστογωθηκα τελειως. Πως μπορει ενας ανθρωπος να γινεται αντιγραφη στους επομενους? Πως μπορει καποιος να μοιραζει την καρδια του σε τοσους ανθρωπους? Γιατι να το κανει σε εμενα αυτο? Αραγε πραγματικα αφησε το παρελθον και σημαινω κατι για εκεινον? Η προιγουμενη που ειχε πιστευω οτι θα ήταν μαζι αν δεν υπηρχε διαφορα ηλικιας μεταξυ τους οντας μεγαλυτερη. Ολα τα ονειρα που λεγανε οτι κανανε μαζι? Στα καπακια τα κανει και μαζι μου? Τι ειμαι εγω τελος παντων εκτος απο ενα τιποτα?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    26
    Θελω να χαρω για αυτο το μωρο και νιωθω προδομενη χωρις στην ουσια να μου κανει κατι απο την μερα που ημασταν μαζι. Ποτε δεν μου εχει κανει τιποτα. Δεν μου εχει δωσει κανενα δικαίωμα. Απλα μετα απο οσα διαβασα και πολυ κακος το ξαναλεω, νιωθω οτι καλυτερα να με απατουσε τωρα παρα να ζω στην σκια αλλων ανθρώπων. Δεν θα ειχα προβλημα να ειχε 500 σχεσεις πριν απο εμενα. Με ενοχλει ότι ακουω κ διαβαζω τα ιδια σαν να ειναι ρομποτ.πως μπορεί να μου λεει οτι δεν τα εννοουσε ολα οσα ελεγε στις αλλες, μπορει σε καποια φαση να τις ηθελε αλλα μετα δεν τις ηθελε και κατι περιεργες απαντησεις.... Κολλαει το μυαλο μου τοσο πολυ, αν δεν τα εννοεις τουλαχιστον τα μισα απο οσα λες πως καποιος θα πιστεψει πως τα εννοεις. Λεει πως ειμαι η ζωη του κ εγω κ το μωρο μας και πως δεν μπορει να φανταστει να ζει χωρις εμας. Πως γινεται......

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,780
    εγω καταλαβαινω οτι το προβλημα δεν ειναι το παρελθον του αλλα η ελλειψη αυτοεκτιμησης που εχεις εσυ με αποτελεσμα να φοβασαι για το μελλον του γαμου σου.
    ενας αγνωστος απο το φορουμ σε αυτο δεν μπορει να σε βοηθησει περισσοτερο για αυτο και σταματω εδω.
    ομως θα σου πω οτι ολοι μας θελουμε διπλα μας ανθρωπους ζωντανους αισιοδοξους ενεργητικους εργατικους με παθος και ορεξη για ζωη.
    εσυ τωρα δεν εισαι ενας τετοιος ανθρωπος και αυτο μπορει να εχει επιπτωσεις στην σχεση σας μελλοντικα. ολα οσα γραφεις βρισκονται μονο μεσα στο μυαλο σου

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Θα μπορουσες να αφοσιωθεις στην επερχομενη γεννηση του παιδιου σου?
    Δηλαδη να καταναλωνεις ενεργεια διαβαζοντας βιβλια, αρθρα, ψαχνοντας πληροφοριες, ετοιμαζοντας το παιδικο δωματιο κλπ, κανοντας σχεδια και ονειρα, οργανωνοντας το αυριο ωστε να μη σου πεσει βαρυ το φορτιο αργοτερα και κλαταρεις.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Εγώ έχω μεγάλη περιέργεια πόσο χρονών είστε.. Μου κάνει εντύπωση που μέσα σε μια σχέση 2 μόλις μηνών θέλατε να κάνετε παιδί ενώ καλά καλά δεν έχετε γνωριστεί εσείς οι ίδιοι ακόμα...
    Τώρα πέρα απ αυτά Κακώς σε ενδιαφέρει πως ένιωθε πριν γνωρίσει εσένα... Μπορεί με εσένα να είναι περισσότερο ερωτευμένος.. Πρέπει να μετανιώνει γιατί ήταν εκφραστικός παλιά? Τι σημασία έχει? Θα χαλάσεις τα πάντα χωρίς λόγο... Και τώρα περιμένεις και ένα παιδί..

    Εστάλη από SM-A510F στο E-Psychology.gr Mobile App

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    26
    32 εγω 39 αυτος.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    26
    Οσο για την αυτοεκτιμηση που ειπατε ποιο πανω ειδικα αυτη τη στιγμη νιωθω την αυτοεκτιμηση μου να εχει παει περιπατο. Το θεμα ειναι πτι προσπαθω γιαυτο μεχρι κ σε ψυχολογο πηγα ομως ειναι σαν να μου εχουβ κλεισει τον διακοπτη και δεν μπορω ουτε να αναπνευσω

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by Darcy View Post
    Οσο για την αυτοεκτιμηση που ειπατε ποιο πανω ειδικα αυτη τη στιγμη νιωθω την αυτοεκτιμηση μου να εχει παει περιπατο. Το θεμα ειναι πτι προσπαθω γιαυτο μεχρι κ σε ψυχολογο πηγα ομως ειναι σαν να μου εχουβ κλεισει τον διακοπτη και δεν μπορω ουτε να αναπνευσω
    Λογικο το βρισκω. Ειναι που εσκασαν οι συνεπειες της πραξης σου αποτομα.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Λογικο το βρισκω. Ειναι που εσκασαν οι συνεπειες της πραξης σου αποτομα.
    Ειναι αληθεια πραγματικά ολο αυτο το να ψαχουλευω το παρελθον που ανηκει σε καποιον αλλο μεγαλο λαθος ομως εγινε κ ηταν κατι που εκανα εγω κακο στον εαυτό μου. Ο καθε ενας εχει παρελθον κ εγω εχω. Αυτο που δεν μπορω να χονεψω μς τιποτα ομως και μς κανει να νιωθω τοσο ασχημα ειναι πως ενας ανθρωπος σε πολυ μικρο χρονικο διαστημα μεταφερει τα συναισθηματα του απο άνθρωπο σε ανθρωπο αν καταλαβαινεις τι θελω να πω. Σαν ας πουμε εγω να ειμαι με καποιον και να του λεω διαφορα που δηλωνουν την τρελη αγαπη μου για αυτον και να ερχομαι σε εσενα και να λεω ακριβως τα ιδια και να συμπεριφερομαι το ιδιο. Ξερω πως ολοι οι ανθρωποι εχουν ενα στιλ κ μια προσωπικοτητα να συμπεριφεροντε απλα δεν ξερω.....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by Darcy View Post
    Ειναι αληθεια πραγματικά ολο αυτο το να ψαχουλευω το παρελθον που ανηκει σε καποιον αλλο μεγαλο λαθος ομως εγινε κ ηταν κατι που εκανα εγω κακο στον εαυτό μου. Ο καθε ενας εχει παρελθον κ εγω εχω. Αυτο που δεν μπορω να χονεψω μς τιποτα ομως και μς κανει να νιωθω τοσο ασχημα ειναι πως ενας ανθρωπος σε πολυ μικρο χρονικο διαστημα μεταφερει τα συναισθηματα του απο άνθρωπο σε ανθρωπο αν καταλαβαινεις τι θελω να πω. Σαν ας πουμε εγω να ειμαι με καποιον και να του λεω διαφορα που δηλωνουν την τρελη αγαπη μου για αυτον και να ερχομαι σε εσενα και να λεω ακριβως τα ιδια και να συμπεριφερομαι το ιδιο. Ξερω πως ολοι οι ανθρωποι εχουν ενα στιλ κ μια προσωπικοτητα να συμπεριφεροντε απλα δεν ξερω.....
    Δεν εννοουσα την πραξη να ψαξεις το παρελθον του. Εννοουσα την πραξη να κανεις παιδι με εναν αγνωστο.
    Αν δεν ησουν ηδη εγκυος, ισως να μην ειχες σοκαριστει τοσο. Για αυτο μιλησα για συνεπειες.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    26
    Ισως διοτι οπως εγραψα στο μηνυμα στην αρχη τα ειδα πριν μεινω έγκυος και δεν ειχα τοσο μεγαλη σύγχυση. Οταν εγινε οτι εγινε που φυσικα για αυτο ευθυνομαι κ εγω κ αυτος ( ποτε δεν θα πω ηταν ατυχημα η δεν ηθελα και κατι παρομοια για δικαιολογια ουτε πως θα αφησω το μωρακι μου να φυγει ειναι κατι που δισταζω να το κανω ) ομως δεν ξερω τωρα τελευταια που εχω τρελαθει με τα παντα σχεδον, μου ηρθα ολα αυτα στο μυαλο, ισως επιδη εχει σοβαρεψει πολυ η κατασταση. Οπως κ να εχει ομως ειναι κατι που δεν ξεκολλαει απο το μυαλο μου και δεν ξέρω αν θα μπορω να ζησω με εναν ανθρωπο που δεν πιστευω. Νιωθω οπως εγραψα και ποιο πανω οτι δεν μπορω να διανοηθω οτι υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι. Εκτος και αν τελικα μπορει επιδη ειχαν δοαφορες ηλικιας με τις αλλες να πηγε απλα παρακατω μαζι μου για να κανει οικογενεια. Το να νιωθει κατι για μενα αληθινό ειναι κατι που πραγματικα δυσκολευομαι να πιστεψω και δεν ξερωω τον λογο

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by Darcy View Post
    Ισως διοτι οπως εγραψα στο μηνυμα στην αρχη τα ειδα πριν μεινω έγκυος και δεν ειχα τοσο μεγαλη σύγχυση. Οταν εγινε οτι εγινε που φυσικα για αυτο ευθυνομαι κ εγω κ αυτος ( ποτε δεν θα πω ηταν ατυχημα η δεν ηθελα και κατι παρομοια για δικαιολογια ουτε πως θα αφησω το μωρακι μου να φυγει ειναι κατι που δισταζω να το κανω ) ομως δεν ξερω τωρα τελευταια που εχω τρελαθει με τα παντα σχεδον, μου ηρθα ολα αυτα στο μυαλο, ισως επιδη εχει σοβαρεψει πολυ η κατασταση. Οπως κ να εχει ομως ειναι κατι που δεν ξεκολλαει απο το μυαλο μου και δεν ξέρω αν θα μπορω να ζησω με εναν ανθρωπο που δεν πιστευω. Νιωθω οπως εγραψα και ποιο πανω οτι δεν μπορω να διανοηθω οτι υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι. Εκτος και αν τελικα μπορει επιδη ειχαν δοαφορες ηλικιας με τις αλλες να πηγε απλα παρακατω μαζι μου για να κανει οικογενεια. Το να νιωθει κατι για μενα αληθινό ειναι κατι που πραγματικα δυσκολευομαι να πιστεψω και δεν ξερωω τον λογο
    Απο το 1ο μηνυμα σου εγω καταλαβα το αναποδο. Οτι τον γνωρισες μεσω ιντερνετ πριν 5 μηνες, οτι εισαι ηδη 4 μηνων εγκυος και οτι τωρα μεσα απο τα σοσιαλ μιντια του ανακαλυψες οτι με πασπαρτου ατακες ψαρευε γενικως γυναικες καθε ειδους.
    Τελικα, στον 1ο μηνα ειχες ψαξει τα σοσιαλ μιντια του?

    Αν ισχυει η υποθεση σου οτι το εκανε για να κανει παιδι λογω ηλικιας, αυτο θα σημαινε οτι σε ειδε σαν κινουμενη μητρα. Δεν μπορεις να ξερεις ομως με τις αλλες τι εγινε, μπορει εκεινες να του εδιναν χυλοπιτες.

    Δεν μπορεις να ξερεις αν τελικα εννοουσε ποτέ κατι απο αυτα που ελεγε, ο χρονος το δειχνει αυτο. Γιαυτο λεμε γενικως οτι πριν τον 1 χρονο σχεσης και κυριως το 1 ετος συγκατοικησης, δεν τον ξερεις τον αλλον. Τι να πουμε για 5 μηνες? Εδω εσυ που εισαι μεσα στη σχεση και νιωθεις οτι ολα ηταν ενα ψεμα, εμεις ειμαστε ενα ματσο αγνωστοι.
    Γιαυτο στην πρωτη απαντηση μου στο πηγα κατευθειαν στο να ασχοληθεις με το παιδι σου. Το βρισκω αρκετα πιο γονιμο. Αυτη ειναι η προτεραιοτητα, το αν ο αλλος ειναι διπροσωπος ή αν πραγματι με εσενα ενιωσε κατι παραπανω, αυτο ειναι που θα αποδειχθει σε βαθος χρονου, ειναι πολυ νωρις ακομα.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  14. #14
    Καλησπέρα Darcy! Νομίζω είσαι σε λάθος δρόμο. Ό,τι και να υπήρχε στο παρελθόν αυτού του ανθρώπου εσύ με την συμπεριφορά σου προδιαγράφεις ένα κακό μέλλον. Πώς θα ήθελες δηλαδή να σου φέρεται; Άσχημα; Να μην σε προσέχει, να μην σε φροντίζει να μην σου λέει τίποτα; Τί θέλεις αυτή την στιγμή από αυτόν τον άνθρωπο; Πώς θες να σου φέρεται; Τί θες να κάνει αυτή τη στιγμή; Τί μπορεί να κάνει; Το παρελθόν δεν μπορείς να το αλλάξεις.
    Αν για σένα παίζει τόσο μεγάλο ρόλο τότε ας μην βιαζόσουν να κάνεις κάτι μαζί του.
    Θεωρώ αυτά τα πράγματα υστερίες και να ξέρεις οτι δεν θα βγουν σε καλό γιατί θα τον κουράσεις και θα σε βαρεθεί.
    Προσπάθησε να ηρεμήσεις και να επικεντρωθείς στην εγκυμοσύνη σου και το παιδί που θα γεννήσεις και μόλις γεννήσεις με το καλό και αναλόγως με την συμπεριφορά του θα δεις τί θα κάνεις. Τώρα έτσι που σκέφτεσαι και στεναχωριέσαι και δημιουργείς άσχημο κλίμα και καταστάσεις τσακωμού και άγχος και κλάμματα και εντάσεις το μόνο που καταφέρνεις είναι να βλάπτεις την σχέση σου τον εαυτό σου και το μωρό που θα φέρεις στον κόσμο.
    Ηρέμησε λίγο σε παρακαλώ και πάρε το μυαλό σου από τις εμμονές και τις άσχημες σκέψεις.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    26
    Ναι ισως επιδη εγραψα πολλα να μπερδεψα καποιο σημείο ( το διορθωσα) και να μην διατυπωσα σωστα οτι εγραφα. Στον πρωτο μηνα τα κοιταξα γιατι πραγματιλα ενιωθα καπως παραξενα αλλα χωρις λογο. ( να σημειωσω οτι σε καμια προηγούμενη σχεση δεν εχω νιωσει ετσι ουτε ημουν κατηνα). Οσες απο τις γυναικες τον προσέγγισαν στην αρχη τις γνωριμιας μας ( και γυναικες που δεν το ειχε τελειωσει μαζι τους το θεμα απλα ειχαν καιρο να βρεθουν η απλα την εβρισκαν ποιο συχνα διαδικτυακά λογο αππστασης δηλαδη δεν βρισκοντουσαν και συχνα ) τους ειπε οτι γνωρισε μια κοπελα και οτι θελει να κανει σχεση. Καποιες τσαντιστικαν αλλες οχι. Δεν είχα δωσει τοτε ιδιαιτερη σημασια λεω οκ κ εγω ειχα παρελθον και ποτε δεν μου ειχε δωσει κανενα δικαιωμα να δω με τα ματια μου οτι κατι κανει τελος παντων. Ομως δεν ξερω. Πρωην, ελευθερες σχεσεις δεν ξερω κ εγω τι μου σκασανε ξαφνικα στο κεφαλι μου λες και το μυαλο μου τα αφησε για να τα επεξεργαστω τωρα. Δεν εχω θεμα με το να εχει καποιος παρελθον οσο φλογερο και αν ειναι. Αυτο που δεν μου αρεσει ειναι οι συνεχεις εκδηλωσεις τοσο εντονων συναισθηματων σε τοσο λιγο διαστημα σε διαφορετικούς ανθρωπους. Αλλους λιγο αλλους πολυ. Για να δωσω ενα παραδειγμα "εισαι η γυναικα της ζωης μου, μαζι θα ημαστε και δεν θα μας χωρισει τιποτα, θα ζησουμε οσα ονειρευομασταν, μαζι σου νιωθω μοναδικα εισαι ο ανθρωπος μου" και αλλα τετοια διαφορα.... Που φυσικα τα ιδια ακουω και εγω... Σε τοσο λιγο διαστημα.... Προσπαθω να μη σκεφτομαι ολα αυτα. Ειναι λες και το μυαλο μου κολλησε και εχω πατησει repeat. Κανω κακο ετσι στο μωρο μου. Ο ιδιος λεει οτι το παρελθον ειναι παρελθον οτι και να ειναι, μπορει να τα ελεγα ετσι μπορει και να τα εννοουσα, τωρα ομως ειμαι εδω, επελεξα εσενα, θελω εσενα δεν με νοιαζει τιποτα αλλο μονο εσυ και το μωρο μας" φυσικα δεν περιμενω καποιος να ειναι τοσο ευθυς που να παραδεχτει πραγματα οπως " ναι συνηθίζω να λεω τα ιδια παντου η τυπου ναι σε εχω σαν ολες τις αλλες" αν κ εχει τυχει να γνωρίσω γνωστους με ειλικρινια αυτο ειναι πολυ σπανιο. Καποιες φορες προσπαθω να γινω αναισθητη και να σκεφτω μονο το μωρακι μου και κανεναν αλλον.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 18:20
  2. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 14-06-2016, 23:21
  3. ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
    By nikosnth in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 6
    Last Post: 16-10-2014, 21:08
  4. Δεν ξέρω τι να κάνω
    By el_ma in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 14
    Last Post: 20-08-2014, 22:15
  5. Δεν ξέρω τι να κάνω
    By thetis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 01-12-2011, 23:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •