150 παλμούς συνεχόμενα....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741

    150 παλμούς συνεχόμενα....

    παιδιά ενώ από διάθεση είμαι μια χαρά δεν έχω κάτι περίεργο εκτος από μια δυνατή πίεση αριστερά στο κεφάλι πάνω από το μάτι... σαν ένταση αλλα από την μια μεριά... έχω και συνεχόμενα 150 παλμούς εδώ και 7 ώρες.... εδώ και καιρό ένιωθα ένα πλάκωμα στο στήθος έλεγα ok ψυχοσωματικό είναι θα πέραση... και τώρα αυτό... αναγκαστικά να πάρω μισό ξανάξ των 0.25 αλλα δεν περνάει... νιώθω έντονα τους παλμούς μου συνεχεια και οποτε βάζω πιεσόμετρο η πίεση είναι σχετικά ok 14/8.5 και σε καπιες φασης εφτανε και 10... δεν με τρομαζει τοσο αυτο... ειχα κανει εξετασης για καρδια... αλλα το μονο που εκοψα τελευτεα εδω και 3 εβδομαδες ειναι το Τ4 νομιζω εκανα βλακια... βαριεμαι και να παω και στο νοσοκομιο.... γιατι δεν ξερω τι στο καλο να φανταστω... μηπως επιδει δεν καπνισα 1 μερα τσιγαρο? δεν νιοθω εθισμενος στην νικοτινη κανω που και που 2-3 την ημερα....και θα το κοψω τελειος γιατι δεν το χριαζομαι... χαλαω την υγεια μου ετσι...σχετικα με τους παλμους τωρα τι φαση? μου φενεται θα σπασω το πιεσομετρο να μην το βλεπω...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    πανε τρεξε λιγο, και μετα κατσε να ηρεμησεις και ξανα μετρα τους παλμους σου...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    πανε τρεξε λιγο, και μετα κατσε να ηρεμησεις και ξανα μετρα τους παλμους σου...
    εχω διαδρομο στο σπιτι... εφτασα 221 παλμους.... τωρα εχω καποιους πονους... δεν ξερω τι στο καλο... ανχος δεν εχω... και μου φενεται εντελως τρελο αυτο....!!! δεν ξερω αν με πηραξε η γλυκερινη που εκανα 10ml με ενα ετιμο υγρο με φρουτα του δασους στο ηλεκτρονικο... χωρις νικοτινη... αλλα δεν ξερω ποτε δεν ειχα θεμα με το ηλεκτρονικο τσιγαρο.. προσπαθω να βγαλω ακρη τι μου συμβενει... τωρα ειμαι στους 135 και ειμαι σε κατασταση ηρεμιας....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Αθήνα
    Posts
    307
    [QUOTE=akis1;1013613]εχω διαδρομο στο σπιτι... εφτασα 221 παλμους....
    συγνωμη... με 150 παλμους επι 7 ωρες εκανες και διαδρομο ???????????????????
    ποσο χρονων εισαι ??
    και γιατι έκοψες το T4 ?? από μονος σου ??

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Φίλε πάνε πέταξε το παλμό μέτρο που έχεις.. Δεν υπάρχει άνθρωπός που να μπορεί να φτάσει 221 παλμούς και να μην έχει λιποθυμήσει.. Οχι τίποτα άλλο αλλά μας ανησυχησες και έμας τσάμπα...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Ελπίδα ειμαι 25

    το εκοψα εδω και 3 εβδομαδες για να δω απο τι ειχα χαμιλους παλμους πριν μερες ειχα 36παλμους σε ηρεμια...

    και ναι εκανα διαδρομο 1 ωρα...!!! και εφτασε σε μια φαση 241 δεν ανχοθηκα και παλι καθολου....!! απλα προσπαθω να παραμεινο ψυχρεμος και να δω αν θα ηρεμιση... δεν ξερω τωρα ρε γαμοτο... σκευτομε να μην παρω το ladose αργησα να το παρω επρεπε να το παρω στης 10... τωρα δεν ξερω.... εχω φτασει 190 παλιι... το xanax δεν κανει τιποτα πηρα ενα ολοκληρο 0.5 μηπως ειναι ανχος σκευτικα αλλα τιποτα.... απο την αλλη εκανα triplex και ακτινογραφια θορακα... νομιζω το νευρικο μου συστημα δεν ειναι και τοσο καλα.... μια ζαλαδα μια αυτο... ολο κατι εχω... το θετικο ειναι το περνω πλεον πολυ χαλαρα και προσπαθω να μην δινω και τοσο σιμασια... ο μονος φοβος που εχω ειναι μην παθω καμια κριση πανικου.... βασικα δεν ειχα φαει τιποτα ολη μερα και μετα απο υπογλυκεμια μου εμεινε η ταχυκαρδια....!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    Φίλε πάνε πέταξε το παλμό μέτρο που έχεις.. Δεν υπάρχει άνθρωπός που να μπορεί να φτάσει 221 παλμούς και να μην έχει λιποθυμήσει.. Οχι τίποτα άλλο αλλά μας ανησυχησες και έμας τσάμπα...
    φιλε εχω 2 πιεσομετρα και 4 οξυμετρα δακτυλου και ομως τοσο παλμο ειχα... και στο νοσοκομιο στο τριπλεξ ειχα βαρεσει 254

    μου κανανε ενεση αμεσως...

    δεν βρισκουνε τιποτα η γιατροι ομως.... πραγματικα δεν ξερω τι στο καλο....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Αθήνα
    Posts
    307
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    Ελπίδα ειμαι 25

    το εκοψα εδω και 3 εβδομαδες για να δω απο τι ειχα χαμιλους παλμους πριν μερες ειχα 36παλμους σε ηρεμια...

    .... εχω φτασει 190 παλιι... το xanax δεν κανει τιποτα πηρα ενα ολοκληρο 0.5 μηπως ειναι ανχος σκευτικα αλλα τιποτα.... απο την αλλη εκανα triplex και ακτινογραφια θορακα... νομιζω το νευρικο μου συστημα δεν ειναι και τοσο καλα.... μια ζαλαδα μια αυτο... ολο κατι εχω... το θετικο ειναι το περνω πλεον πολυ χαλαρα και προσπαθω να μην δινω και τοσο σιμασια... ο μονος φοβος που εχω ειναι μην παθω καμια κριση πανικου.... βασικα δεν ειχα φαει τιποτα ολη μερα και μετα απο υπογλυκεμια μου εμεινε η ταχυκαρδια....!
    αφου δεν σου ριχνει τους παλμους το xanax οντως δεν ειναι απο αγχος.... εγω στην θεση σου θα εκανα μια βολτα στον καρδιολογο η στον ενδοκρινολογο...σιγουρα το T4 που εκοψες απο μονος σου επηρεαζει τους παλμους και δεν νομιζω πως εφταιγε αυτο για τους 36..
    Θελει ψαξιμο το πραγμα ,,,το θετικο ειναι η ηλικια σου...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Αθήνα
    Posts
    307
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    Ελπίδα ειμαι 25

    το εκοψα εδω και 3 εβδομαδες για να δω απο τι ειχα χαμιλους παλμους πριν μερες ειχα 36παλμους σε ηρεμια...

    .... εχω φτασει 190 παλιι... το xanax δεν κανει τιποτα πηρα ενα ολοκληρο 0.5 μηπως ειναι ανχος σκευτικα αλλα τιποτα.... απο την αλλη εκανα triplex και ακτινογραφια θορακα... νομιζω το νευρικο μου συστημα δεν ειναι και τοσο καλα.... μια ζαλαδα μια αυτο... ολο κατι εχω... το θετικο ειναι το περνω πλεον πολυ χαλαρα και προσπαθω να μην δινω και τοσο σιμασια... ο μονος φοβος που εχω ειναι μην παθω καμια κριση πανικου.... βασικα δεν ειχα φαει τιποτα ολη μερα και μετα απο υπογλυκεμια μου εμεινε η ταχυκαρδια....!
    αφου δεν σου ριχνει τους παλμους το xanax οντως δεν ειναι απο αγχος.... εγω στην θεση σου θα εκανα μια βολτα στον καρδιολογο η στον ενδοκρινολογο...σιγουρα το T4 που εκοψες απο μονος σου επηρεαζει τους παλμους και δεν νομιζω πως εφταιγε αυτο για τους 36..
    Θελει ψαξιμο το πραγμα ,,,το θετικο ειναι η ηλικια σου...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by ΕΛΠΙΔΑΨ View Post
    αφου δεν σου ριχνει τους παλμους το xanax οντως δεν ειναι απο αγχος.... εγω στην θεση σου θα εκανα μια βολτα στον καρδιολογο η στον ενδοκρινολογο...σιγουρα το T4 που εκοψες απο μονος σου επηρεαζει τους παλμους και δεν νομιζω πως εφταιγε αυτο για τους 36..
    Θελει ψαξιμο το πραγμα ,,,το θετικο ειναι η ηλικια σου...
    πραγματικα εχω περασει μεχρι επιλιπτικες κρισης και μυοκλονιες συνεχομενες απο το ανχος που εχω.... εχω συμτοματα που πραγματικα και η γιατροι τρομαζουνε.... δεν εχουνε δει και πολλους να μελανιαζουνε απο το ανχος... πραγματικα δεν ξερω τι μπορει να πεζει.. αλλα εχω κανει προσφατα πριν 1 μηνα τριπλεξ και ακτινογραφια θωρακα... πλεον εχω χασει και 32 κιλα...τα 20 τα εχασα μεσα σε ενα μηνα.. και δεν βρικανε θεμα... ζητησα γαστροσκοπηση και μου λενε εισαι μικρος και ο γιατρος ειπε αν επιμενεις τοσο πολυ να κανεις ας κανουμε... αλλα δεν υπαρχει λογος γιατι η εξετασης ειναι αψογες.... πραγματικα νομιζω ειναι κρυφο ανχος αυτο μαλλον που εχω.... επισης περνω 1 χρονο xanax.... δεν μπορω ακομα να το κοψω εντελως.... δεν νιοθω καλα χωρις αυτο.... αν δεν παρω το χαπακι στην ωρα του εχω σπασμους... δεν αντεχω να περνω χαπια ρε γαμοτο.... ο γιατρος ηθελε να μου γραψει αντιψυχοσικα αλλα δεν τα δεχομαι... και ετσι κανω θεραπια με καναβη και 10mg ladose... σκευτομε πως το ladose η το xanax εχει να κανει με την ταχυκαρδια... σε συνδιασμο με το hashimoto που εχω... πραγματικα δεν ξερω δεν πεζει να παω σε καρδιολογο ξανα... θα παρω απο αυριο το Τ4

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Πανε σε καρδιολογο να σου δωσει χαπι για τους παλμους και εγω εχω πολλους παλμους και με εδωσε ενα β blockers κατηγορια και επεσαν καπως περνω ενα την ημερα..

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Πανε σε καρδιολογο να σου δωσει χαπι για τους παλμους και εγω εχω πολλους παλμους και με εδωσε ενα β blockers κατηγορια και επεσαν καπως περνω ενα την ημερα..

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App
    αν το εχω και αυριο ολη μερα θα δω τι θα κανω.... για την ωρα δεν περνω καν αλλο χαπακι...!!! θα κατσω να δω καμια ταινια να ηρεμισο... και να ξαπλωσο... ισως κανω ενα χαμομιλη με μελι... βοηθαει λενε... οπως και γαλα με μελι πριν τον υπνο ειναι ηρεμιστικο εχω ακουσει... θα το τεσταρω :P

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Εγω πηγα στον καρδιολογο για τις ταχυκαρδιες ξανα τις προαλες επειδη παρολο που περνω τ χαπι παλι εχω και μου εγραψε ενα σωρο εξετασεις απο τις οποιες εκανα τις μισες μεχρι στιγμης..μου εγραψε και αξονικη επινεφριδιων και μια αλλη 24εξεταση ουρων..μου δωσε ενα δοχειο και πρεπει για ενα 24 ωρο κατουραω εκει..αλλα λεει 2 μερες να μν πιω καφε να φαω κατι φαγητα και γενικα εχει μια λιστα με τι να τρωω για 2 μερες...αλλα βαριεμαι να την κανω και να μπω σε αυτην τν διαδικασια...

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Αθήνα
    Posts
    307
    πολυ αγχος βρε παιδι μου.... γιατι ετσι ?? κριμα....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    165
    Πηγαινε αγόρι μου σε ενα νοσοκομειο... 220 παλμοι ειναι υπερβολικά πολύ.... ή κάνεις λαθος μετρήσεις ή κατι δεν παει καλα με τον θυρεοειδή σου αφου παίρνεις τ4! Κοψε τις βλακείες με.διάδρομο και τετοια και δες τη Υγεία σου

    Εστάλη από NEM-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Νιωθω τους παλμους μου 24ωρες το 24ωρο
    By Sosss in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 09-10-2017, 19:46
  2. ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ ΛΑΘΗ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΤΟΥΣ...
    By AN NA in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 24-05-2016, 19:24
  3. συνεχομενα ψεμματα
    By skroutz in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 6
    Last Post: 26-11-2014, 22:44
  4. πολλά και συνεχόμενα λάθοι
    By clickm86 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 19-09-2012, 17:15
  5. Ταχυκαρδιες ναι...αλλα ποσους παλμους;
    By dgs in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 60
    Last Post: 20-04-2012, 13:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •