Πρόταση γάμου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    13

    Πρόταση γάμου

    Καλησπέρα! Είμαι 26 κ αυτός 31! Είμαστε 3 χρόνια ζευγάρι εκ των οποίων τα 2 συγκατοικουμε κ ταιριαζουμε πολύ είναι λες κ μέναμε μαζί από πάντα! Εγώ θέλω να ζήσω για πάντα μαζί του κ του το έχω πει.τωρα θέλω να του κάνω πρόταση γάμου.. Έχετε καμία ιδέα;

  2. #2
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Kαλησπέρα.
    Ωραίο που ταιριάζετε κλπ.,αλλά μήπως είσαι λίγο μικρή για γάμο?
    Φιλικά το λέω.
    Πάντως εσύ αποφασίζεις,και μην βιαστείς να λάβεις απόφαση.
    Last edited by WhyAlwaysMe?; 19-09-2018 at 01:13.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,104
    Quote Originally Posted by Vicky26 View Post
    τωρα θέλω να του κάνω πρόταση γάμου.. Έχετε καμία ιδέα;
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Έτσι μπορεί να το καταπιεί...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,104
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Έτσι μπορεί να το καταπιεί...
    Για να είναι σίγουρη ότι θα ακούσει το ναί


    Πάντως Βίκυ μπράβο σου...
    Ελληνίδα και να απευθύνει αυτή πρόταση γάμου στον άντρα?
    Χαλάς την πιάτσα των Ελληνίδων...Τους χαλάς το αφήγημα της ''self-entitled πριγκήπισας''.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    13
    Θεωρώ ότι είμαι σε πολύ καλή ηλικία κ για γάμο κ για οικογένεια. Ξέρουμε ότι εμείς μαζί θα είμαστε ούτως ή άλλως κ το θέλουμε κ οι δύο! Απλά εγώ θα ήθελα να το επισημοποιησουμε!

  7. #7
    Στα μέρη μου λένε "βρήκες το σύκο σήκω' στο να μην το σηκώσει κάποιος άλλος". Διότι, δεν είναι καθόλου δεδομένο ότι μετά θα βρεις άλλον το ίδιο κατάλληλο. Ή αν επιλέγατε την ελεύθερη συμβίωση με βάθος χρόνου. Δεν είσαι μικρή για γάμο, είσαι σε καλή, ίσως στην κατάλληλη ηλικία για τετοιο σκοπό. Σημασία έχει ότι είστε τρία χρόνια μαζί και το θέλετε κι οι δυο.
    Επιτέλους και μια ευχάριστη ανάρτηση...
    γιάννης

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,698
    Quote Originally Posted by Vicky26 View Post
    Θεωρώ ότι είμαι σε πολύ καλή ηλικία κ για γάμο κ για οικογένεια. Ξέρουμε ότι εμείς μαζί θα είμαστε ούτως ή άλλως κ το θέλουμε κ οι δύο! Απλά εγώ θα ήθελα να το επισημοποιησουμε!
    εχετε συζητησει το θεμα γενικοτερα και ξερεις οτι θελει να παντρευτειτε η θα τα διαπιστωσεις αυτα οταν του κανεις την προταση;

  9. #9
    Quote Originally Posted by Vicky26 View Post
    Θεωρώ ότι είμαι σε πολύ καλή ηλικία κ για γάμο κ για οικογένεια. Ξέρουμε ότι εμείς μαζί θα είμαστε ούτως ή άλλως κ το θέλουμε κ οι δύο! Απλά εγώ θα ήθελα να το επισημοποιησουμε!
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εχετε συζητησει το θεμα γενικοτερα και ξερεις οτι θελει να παντρευτειτε η θα τα διαπιστωσεις αυτα οταν του κανεις την προταση;
    ..εδώ θα πρέπει να συμφωνήσω. Εκτός αν εκδήλωσε κι αυτός το ίδιο σαφώς με σενα αυτο που έβαλα σε μπολτ.
    γιάννης

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Για να είναι σίγουρη ότι θα ακούσει το ναί


    Πάντως Βίκυ μπράβο σου...
    Ελληνίδα και να απευθύνει αυτή πρόταση γάμου στον άντρα?
    Χαλάς την πιάτσα των Ελληνίδων...Τους χαλάς το αφήγημα της ''self-entitled πριγκήπισας''.
    Πραγματικά..και εγώ το σκέφτηκα αυτό...έχω ακούσει ότι γίνεται στο εξωτερικό γυναίκα να κάνει πρόταση γάμου...αλλά στην Ελλάδα πρώτη φορά το ακούω..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    218
    Η πρόταση γάμου γίνεται από τον άντρα και όχι από τη γυναίκα. Εκείνος γιατί δεν κάνει κίνηση για κάτι τέτοιο; Μήπως τα θέλει λίγο φλου; Δηλαδή εσύ ως γυναίκα θα βγάλεις το δαχτυλίδι και του κάνεις πρόταση; Τελείως out για μένα και άκυρο. Ο άντρας αν ποθεί τη γυναίκα πραγματικά θα στο πει, αλλιώς μπορεί να θέλει απλά μια συμβίωση. Δεν σε συμβουλεύω να το κάνεις αλλά αν γουστάρεις καντο. Ως γυναίκα που το βλέπω σαν εικόνα είναι η απόλυτη ξενέρα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by broken heart 1985 View Post
    Η πρόταση γάμου γίνεται από τον άντρα και όχι από τη γυναίκα. Εκείνος γιατί δεν κάνει κίνηση για κάτι τέτοιο; Μήπως τα θέλει λίγο φλου; Δηλαδή εσύ ως γυναίκα θα βγάλεις το δαχτυλίδι και του κάνεις πρόταση; Τελείως out για μένα και άκυρο. Ο άντρας αν ποθεί τη γυναίκα πραγματικά θα στο πει, αλλιώς μπορεί να θέλει απλά μια συμβίωση. Δεν σε συμβουλεύω να το κάνεις αλλά αν γουστάρεις καντο. Ως γυναίκα που το βλέπω σαν εικόνα είναι η απόλυτη ξενέρα.
    Ισότητα δεν θέλατε???γιατί μια γυναίκα να μην κάνει πρόταση γάμου στον άνδρα της ζωής της???ντροπή είναι η κακό είναι???

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,763
    Μπροουκεν εχεισ την εντυπωση οτι ο ανδρασ ειναι ανωτεροσ και γι αυτο τα λεσ αυτα στην πραγματικοτητα οι γυναικεσ κανουν κουμαντο και καλα θα κανετε να σταματησετε να το παιζεται σιγανα ποταμια αμα θελει ασ το κανει εχει να φαει μια παπαρα μολισ τα παιδια πανε εικοσι εικοσι πεντε και πατησουν στα ποδια τουσ ολη δικια τησ θα ειναι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    218
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Ισότητα δεν θέλατε???γιατί μια γυναίκα να μην κάνει πρόταση γάμου στον άνδρα της ζωής της???ντροπή είναι η κακό είναι???
    Δεν αναφέρομαι στην ισότητα, μιλάμε για ρόλους και το τι ταιριάζει να κάνουν τα δυο φύλα. Για μένα μιλάω πως στο βλέπω. Έχω συνδέσει την εικόνα πιο ρομαντικά και ιπποτικά εκ μέρους του άντρα. Ας προσφέρει το δαχτυλίδι η γυναίκα και ας κάνει πρόταση γάμου που θα πληρώσει τις βέρες και ο άντρας να κάτσει ρομαντικά σαν γυναίκα να περιμένει τη πρόταση γάμου κάτω στη φεγγαράδα. Μη με φάει κανείς και αρχίσει να βγάζει άλλα συμπεράσματα για τα χρήματα και να ειπωθεί εσφαλμένα ότι ο άντρας είναι το κορόϊδο και πληρώνει και η γυναίκα εκμεταλλεύεται. Αναφέρομαι συγκεκριμένα σε πρόταση γάμου που ο άντρας πληρώνει τις βέρες ως άντρας που είναι και κάνει πρόταση στην αγαπημένη του.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    218
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Μπροουκεν εχεισ την εντυπωση οτι ο ανδρασ ειναι ανωτεροσ και γι αυτο τα λεσ αυτα στην πραγματικοτητα οι γυναικεσ κανουν κουμαντο και καλα θα κανετε να σταματησετε να το παιζεται σιγανα ποταμια αμα θελει ασ το κανει εχει να φαει μια παπαρα μολισ τα παιδια πανε εικοσι εικοσι πεντε και πατησουν στα ποδια τουσ ολη δικια τησ θα ειναι
    Ποιος σου είπε άνθρωπέ μου ότι ανάμεσα σε αυτές που λες σιγανοπαπαδιές συμπεριλαμβάνεις και μένα; Με ξέρεις και από χτες; Μη τσουβαλιάζεις τις γυναίκες και γίνεσαι μισογύνης. Τι σχέση έχει η ανωτερότητα και η κατωτερότητα και μπουρδολογίας το ανάγνωσμα που κάνεις; Δεν είμαστε όλες σιγανά ποτάμια. Υπάρχουμε και εμείς που δεν το παίζουν δήθεν!

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Σύμβουλοι Γάμου
    By deflon70 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 21-10-2014, 16:50
  2. Όλα του γάμου δύσκολα!
    By Moly in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 31-07-2014, 17:35
  3. Πρόταση γάμου...
    By marilaw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 10-11-2011, 23:31
  4. Άρχισαν τα όργανα...(του γάμου)
    By Θεοφανία in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 82
    Last Post: 15-09-2011, 19:01
  5. Όλα του γάμου δύσκολα...
    By Σουέλ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 26-06-2011, 02:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •