Επισκεψη σε ξενοδοχειο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    14

    Επισκεψη σε ξενοδοχειο

    Εχω κανονισει να παω με μια γκομενα σε ξενοδοχειο και επειδη δεν εχω ξαναπαει εχω ενα τρομερο αγχος..τετοια ραντεβού κρατανε 2-3 ωρες το πολυ αυτο το λες στη ρεσεψιον και πως θα σε κοιτανε εκει περα..υπαρχουν ξενοδοχεια που να μην σε αφηνουν να πας αν ειναι για τοσες λιγες ωρες?εχω πολλες αποριες που δεν ξερω αν ειναι λογικες αλλα επειδη δεν εχω ξαναπαει δεν ξερω πως είναι

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Τι μπορούν να σου πούνε δηλαδή στην τελική λεφτά δίνεις, δεν τους παρακαλάς για κάτι που είναι η δουλειά τους να κάνουν, και γιατι πρέπει να τους πεις πόσο θα κάτσεις τι τους νοιάζει, εκτός αν θέλεις να γλυτώσεις έξοδα αλλά δεν νομίζω να σε κάνουν καλύτερη τιμή.. Πήγαινε ζητά ένα ελεύθερο δωμάτιο παίξε μπάλα και έφυγες.

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by kostasgeo View Post
    Εχω κανονισει να παω με μια γκομενα σε ξενοδοχειο και επειδη δεν εχω ξαναπαει εχω ενα τρομερο αγχος..τετοια ραντεβού κρατανε 2-3 ωρες το πολυ αυτο το λες στη ρεσεψιον και πως θα σε κοιτανε εκει περα..υπαρχουν ξενοδοχεια που να μην σε αφηνουν να πας αν ειναι για τοσες λιγες ωρες?εχω πολλες αποριες που δεν ξερω αν ειναι λογικες αλλα επειδη δεν εχω ξαναπαει δεν ξερω πως είναι
    Καλό βόλι....και ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΆΓΧΟΣ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Εννοεις τα γνωστα και παρα πολλα ξενοδοχεία γαμιστρωνες φανταζομαι; Αυτα ετσι κι αλλιως για 2-3 ωρες σου δινουν το δωματιο, κι αν κατσεις παραπανω σε χρεώνουν πιο πολυ.
    Μην αγχώνεσαι για την ρεσεψιόν, θα εισαι ο 18756 πελάτης που παει εκει για την ιδια δουλεια ακριβως, τίποτε το περιεργο, για αυτη τη δουλεια ειναι εκει.
    Γεια σας ενα δωματιο θα ηθελα και τελειωσε.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    103
    Όπως σωστά σου είπαν υπάρχουν ξενοδοχεία που είναι για αυτό το λόγο, έτσι δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι. Ονομάζονται ξενοδοχεία ημιδιαμονης. Αν το γράψεις στο Google θα σου εμφανίσει αρκετά. Άλλα έχουν δωμάτια όπως τα συνηθισμένα δωμάτια των ξενοδοχείων και άλλα έχουν δωμάτια με έντονο το ρομαντικό ερωτικό στοιχείο.
    Υπάρχουν και ξενοδοχεία που είναι τόσο πλήρης διαμονής, όσο και ημιδιαμονης, τα οποία και είναι πιο διακριτικά και απλά λες στη ρεσεψιόν ένα δωμάτιο για λίγες ώρες.
    Αυτά όσον αφορά την ερώτηση σου.
    Από κει και πέρα εμένα θα μου προξενούσε άγχος όχι το ξενοδοχείο αλλά το να πάω να κάνω σεξ μόνο για το σεξ.
    Δηλαδή αν δεν υπάρχει αίσθημα, αν δεν είναι ο δικός μου, ο μοναδικός άνθρωπος που αγαπώ, νιώθω πως κάτι δε πάει καλά, νιώθω σαν από άνθρωπος να μετατρεπομαι σε γουρούνι, με την έννοια δηλαδή σαν να γίνομαι ένα ψυχρό και δίχως αισθήματα πλάσμα, και με πιάνει κάτι σαν πανικός και άγχος μαζί, γι'αυτό και δεν έχω κάνει ποτέ κάτι τέτοιο.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by Bane View Post
    Από κει και πέρα εμένα θα μου προξενούσε άγχος όχι το ξενοδοχείο αλλά το να πάω να κάνω σεξ μόνο για το σεξ.
    Δηλαδή αν δεν υπάρχει αίσθημα, αν δεν είναι ο δικός μου, ο μοναδικός άνθρωπος που αγαπώ, νιώθω πως κάτι δε πάει καλά, νιώθω σαν από άνθρωπος να μετατρεπομαι σε γουρούνι, με την έννοια δηλαδή σαν να γίνομαι ένα ψυχρό και δίχως αισθήματα πλάσμα, και με πιάνει κάτι σαν πανικός και άγχος μαζί, γι'αυτό και δεν έχω κάνει ποτέ κάτι τέτοιο.
    Λογικά, για να πάει κανείς σε τέτοιο ξενοδοχείο, πάει να πει πως είτε δεν έχει ερωτικό σύντροφο και χρειάζεται να τα κάνει όλα μόνος του, γι' αυτό και επιλέγει σύντροφο επί πληρωμή, είτε δεν τον καλύπτει η σύντροφός του, αν και το δεύτερο είναι πιο προβληματικό.

    Πάει λοιπόν για να μοιραστεί στιγμές με έναν άλλο άνθρωπο, ο οποίος υποτίθεται πως πληρώνεται για να προσπαθήσει να ικανοποιήσει τις επιθυμίες του πελάτη. Βέβαια, εξ αρχής δεν υπάρχει κάποιο αίσθημα που να τους φέρνει κοντά, ίσος να μην ταιριάζουν και σαν άνθρωποι, αλλά η ουσία είναι για τον πελάτη να μοιραστεί αυτές τις ιδιαίτερες στιγμές και όχι για να βιώσει συναισθήματα ερωτικής σύνδεσης. Αφορά πιο πολύ τις αισθήσεις παρά αισθήματα. Επίσης, υπάρχουν πολλές περιπτώσεις που στην αρχή ή/και στο τέλος της διαδικασίας γίνεται συζήτηση και ορισμένες φορές υπάρχει επικοινωνία και κατανόηση.

    Αν βέβαια κάποιος έχει συνδέσει το σεξ με τη σταθερή ερωτική σχέση και δεν μπορεί να λειτουργήσει διαφορετικά, ή του φαίνεται άβολο ή και αδιανόητο, τότε φυσικά και δε χρειάζεται να μπει σε τέτοιες διαδικασίες.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Οχι βρε παιδια, τοσα ζευγαράκια αγαπημένα βρίσκουν καταφύγιο σε τετοια ξενοδοχεία. Εγω σε καποιες σχεσεις παλιότερα πηγαιναμε, διοτι δεν μέναμε σπιτια μας μονοι. Δεν πας εκει μονο με ιερόδουλη.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    14
    Φιλε μου στο ξενοδοχειο πηγα νταξει ολα οκ το θεμα ειναι οτι δεν ειναι ο λογος οτι πας μονο για να πηδηξεις και τελος χωρις συναίσθημα αλλα υπαρχουν και αλλοι πολλοι λογοι..στη δικη μου περιπτωση με την κοπελα που πηγα ειμαστε μαζι εδω και λιγο καιρο αλλα δεν εχουμε αλλο μερος εγω μενω με τους γονεις μου οπως και αυτη και δυστυχώς ετσι οπως ειμαστε δεν εχουμε αλλο χωρο

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Κοίτα αν το δέχεται και εκείνη ως έσχατη λύση οκ. Απλά εγώ επειδή δεν είμαι άνθρωπος που θα πήγαινα κάποια κοπέλα στο ξενοδοχείο, ως έσχατη λύση μπορεί και να την σκεφτόμουν. Έχετε ψάξει για κάποιο διαμέρισμα, έστω και με ενοίκιο; Νομίζω πως είναι το ιδανικότερο, αν πάλι τα οικονομικά δεν είναι τόσο καλά, κρατήστε αυτή τη λύση. Τουλάχιστον να μην πηγαίνετε στα φτηνιάρικα, δεν ξέρεις κάθε πότε αλλάζουν τα σεντόνια...

Similar Threads

  1. Επίσκεψη σε ψυχίατρο
    By iamverysad in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 42
    Last Post: 06-04-2018, 15:56
  2. Πώς είναι η επίσκεψη?
    By fleur* in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 4
    Last Post: 22-02-2016, 16:30
  3. Ακριβή επίσκεψη.
    By epik in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 16-11-2012, 02:10
  4. πρωτη επισκεψη...
    By eirini_thess in forum Παχυσαρκία
    Replies: 11
    Last Post: 19-04-2011, 23:27
  5. Επισκεψη στο ψυχιατρο.
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 17
    Last Post: 28-11-2008, 20:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •