Τι να υποθέσω τώρα; Θέμα με φίλο...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109

    Τι να υποθέσω τώρα; Θέμα με φίλο...

    Δεν είχε συμβεί κάτι ερωτικό ,πέρα από λίγο χαζοφλερτ μερικές φορές . Εκείνος δεν έχει γενικά καθόλου αυτοπεποίθηση και είναι υπερβολικά ντροπαλος.
    Έβλεπα πως δεν παιζόταν τίποτα παραπάνω μεταξύ μας και έτσι τα έφτιαξα με ένα παιδί για διάστημα ενός μήνα. Από τότε που το έμαθε ο φίλος μου ήταν μες στα μούτρα, δεν απαντούσε σε μηνύματα, ήθελε να ξέρει τι κάνω με τον γκόμενο μου και ενώ του έλεγα πως δεν καίγομαι ιδιαίτερα για τον γκόμενο και τον ψιλοφλερταρα πάλι δεν γινόταν τίποτα. Μετά χώρισα με τον γκόμενο μου (δεν ψηνομουν και το εληξα) και αυτός συνέχισε να με ρωτάει αν μιλάμε ακόμα,αν τον ξαναείδα και τέτοια. Κατά καιρούς κρατάει μούτρα και αν σταματήσω να ασχολούμαι μαζί του στέλνει ότι χάθηκα και μόλις βρισκόμαστε ρωτάει τι έκανα, που πήγαινα κλπ και την τελευταία φορά έψαξε και το κινητό μου. Ρωτούσε επίμονα αν έχω γκόμενο και παρόλο που έλεγα όχι έλεγε ότι του το κρύβω.
    Εν τω μεταξύ εδώ και λίγο καιρό έχει κοπέλα.
    Αποφάσισα να τον φλερτάρω και έβλεπα ότι τσιμπάει. Ρωτούσα για την κοπέλα του να κόψω κίνηση και από ότι βλέπω δεν τον καίει ιδιαίτερα.
    Τι να κάνω; Δεν θέλω να ξεκοψω, γιατί ήδη έχω μείνει χωρίς καθόλου φιλους και είναι το μόνο άτομο που εκτιμώ αυτή τη στιγμή. Όμως τελευταία έχει αλλάξει πολύ η συμπεριφορά του,ακόμα και το ύφος του, έχει μια νευρικότητα κάθε φορά και ρωτάει επίμονα για τα προσωπικά μου.

  2. #2
    Miliva21
    Guest
    Εσύ τον θες ;;; γτ εκείνος φαίνεται ότι κάτι θέλει από σένα .........Αλλά μπορεί και να διστάζει επδ είσαστε φίλοι

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Ποτέ δεν ένιωσα καψούρα μαζί του. Πιο πολύ σεξουαλική έλξη θα έλεγα... Θα ήθελα να δοκιμάσω κι όπου βγει. Φοβάμαι όμως μην τον χάσω εντελώς αν στραβωσει το πράγμα.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Feb 2018
    Location
    My world
    Posts
    92
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ποτέ δεν ένιωσα καψούρα μαζί του. Πιο πολύ σεξουαλική έλξη θα έλεγα... Θα ήθελα να δοκιμάσω κι όπου βγει. Φοβάμαι όμως μην τον χάσω εντελώς αν στραβωσει το πράγμα.
    Χρόνια πολλά και καλή χρονιά. Πόσο χρονών είσαι; Θα βοηθούσε να ξέρουμε, γιατί σε κάθε ηλικία παίζουν διαφορετικά πράγματα. Παρ' όλα αυτά, έχεις σκεφτεί να του κάνεις μια ανοιχτή κουβέντα για το πώς αισθάνεστε και οι δύο αλλα και για τη αλλαγη της συμπεριφοράς του; Καταλαβαίνω ότι είναι ντροπαλός αλλά θα πρέπει κάπως να ξεκαθαρίσει το τοπίο, αφού σε έχει βάλει σε σκέψεις, για να δεις και εσύ πώς θα κινηθείς έπειτα.

    Μη φοβάσαι όταν χάσεις το φίλο σου , ακόμη κι αν είναι ο μοναδικός. Αν έχει γίνει πιεστικός και εσύ τον κάνεις παρέα γιατί δεν έχεις άλλη εναλλακτική, μόνο κακό θα σου κάνει να συνεχιστεί αυτή η σχέση.

    Εάν έστω κι ένας από τους δύο νοιώθει κάτι, πιθανολογούμε εκείνος, τότε ούτος ή άλλος δεν υπάρχει φιλία πια.

    Δεν είμαι απόλυτη σε αυτά που λέω, απλά η γνώμη μου είναι.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    23 είμαστε και οι δύο
    Παρατηρώ πως οπότε πετάω κάποια μπηχτη εκείνος είναι αμήχανος (παλιότερα βασικά). Για αυτό απέκλεισα ότι μπορεί να με θέλει και τα έφτιαξα με άλλον.
    Την τελευταία φορά που του πετούσα υπονοούμενα και τον άγγιζα ανταποκρινόταν και είχα πάθει τόσο πολύ την πλάκα μου που τα έχασα εγώ...Για αυτό δεν έκανα κάτι παραπάνω. Δεν θέλω να πιστέψει κιόλας ότι δεν σέβομαι την σχέση του (λέμε τώρα,αλλά και πάλι...)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Δεν ξέρω ποιος δουλεύει ποιον εδώ. Κατ'αρχήν έπαψε να υφίσταται "φιλία" από την στιγμή που φλερτάρετε ο ένας τον άλλον. Μπορεί να σου ακούγεται απόλυτο, αλλά έτσι είναι. Σου αρέσει και δεν ξέρω γιατί το κάνεις "πείσματα". Τον παρουσιάζεις σαν έναν τύπο με πολλά κόμπλεξ, αλλά κατά βάθος σου αρέσει κιόλας.

    Αν δεν σου άρεσε όλο αυτό, θα σου έλεγα ότι ο τύπος έχει χοντρό πρόβλημα και πρέπει να απομακρυνθείς. Εσύ απεναντίας συνεχίζεις το παιχνίδι το φλερτ και εκείνος το ίδιο, ενώ είχατε και οι δυο σχέσεις. Ο πραγματικός λόγος που χώρισες τον πρώην σου, είναι επειδή σκέφτεσαι τον "φίλο" σου και ο πραγματικός λόγος που έκανες σχέση με τον πρώην σου, αφού δεν πολυψηνόσουν εξ'αρχής, είναι για εγωιστικούς λόγους, για να δεις αν θα τσιμπήσει ο φίλος σου.

    Άρα δεν ξέρω τι υποθέτεις εσύ από όλα αυτά. Το κυριότερο είναι, πως μέσα σε όλη αυτή την εγωιστική διάθεση, υπήρξε ένα αγόρι και μια κοπέλα αντίστοιχα, για τις σχέσεις λέω, που κατά βάθος δεν τους θέλατε ποτέ. Απόδειξη πως εσύ είπες ότι εξ'αρχής δεν πολυψηνόσουν και απλά ήθελες να κόψεις αντίδραση από τον φίλο σου και εκείνος είχε κοπέλα, αλλά φλέρταρε εσένα, άρα και εκείνος έκανε σχέση, για να κόψει αντιδράσεις από εσένα.

    Εγώ έχω να πω αυτό μόνο, ότι καλό θα ήταν να τα βρείτε οι δυο σας, θέλετε σεξουαλικά κλπ. δεν με ενδιαφέρει, αρκεί να μην την πληρώνουν άλλοι, αυτό είναι το πιο άσχημο.

  7. #7
    Member
    Join Date
    Feb 2018
    Location
    My world
    Posts
    92
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    23 είμαστε και οι δύο
    Παρατηρώ πως οπότε πετάω κάποια μπηχτη εκείνος είναι αμήχανος (παλιότερα βασικά). Για αυτό απέκλεισα ότι μπορεί να με θέλει και τα έφτιαξα με άλλον.
    Την τελευταία φορά που του πετούσα υπονοούμενα και τον άγγιζα ανταποκρινόταν και είχα πάθει τόσο πολύ την πλάκα μου που τα έχασα εγώ...Για αυτό δεν έκανα κάτι παραπάνω. Δεν θέλω να πιστέψει κιόλας ότι δεν σέβομαι την σχέση του (λέμε τώρα,αλλά και πάλι...)
    Πόσο καιρό μετράει η φιλία σας; αν Εκείνος έκανε σχέση, αφού πρώτα είχες κάνει εσύ, Μπορεί να το έκανε από αντίδραση για να σε κάνει να νοιώσεις όπως ένοιωσε κι εκείνος, το έχεις σκεφτεί αυτό;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Με τον πρώην μου τα έφτιαξα γιατί δεν είχα ξανακάνει σχέση και ήθελα να αποκτήσω αυτή την εμπειρία. Δεν ήθελα να τον κοροιδεψω ούτε να τον πληγώσω για αυτό τον χώρισα. Ναι,σκεφτόμουν και τον άλλο και την αντίδραση του,δεν το αρνουμαι όμως το εληξα πριν πληγωθεί κάποιος.
    Δεν κρύβω πως θέλω να κάνω κάτι μαζί του. Δεν ξέρω αν θέλω σχέση, ειδικά μετά από αυτές τις σκηνές, όμως μου αρέσει να έχω κάτι "χαλαρό" μαζί του.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Περίπου δυο χρόνια κάνουμε παρέα
    Εγώ έκανα μια σχέση το καλοκαίρι και εκείνος πριν λίγες μερες.
    Το διάστημα που τα έφτιαξε με την κοπελιά δεν πολυμιλούσαμε. Εκείνος μου έστειλε ότι χάθηκα και ότι έχει νέα να μου πει. Μόλις βρεθήκαμε ρώτησε αμέσως αν έχω γκόμενο και μετά μου είπε για εκείνη.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Με τον πρώην μου τα έφτιαξα γιατί δεν είχα ξανακάνει σχέση και ήθελα να αποκτήσω αυτή την εμπειρία. Δεν ήθελα να τον κοροιδεψω ούτε να τον πληγώσω για αυτό τον χώρισα. Ναι,σκεφτόμουν και τον άλλο και την αντίδραση του,δεν το αρνουμαι όμως το εληξα πριν πληγωθεί κάποιος.
    Δεν κρύβω πως θέλω να κάνω κάτι μαζί του. Δεν ξέρω αν θέλω σχέση, ειδικά μετά από αυτές τις σκηνές, όμως μου αρέσει να έχω κάτι "χαλαρό" μαζί του.
    Κατάλαβα τι εννοείς εξ'αρχής φίλτατη. Τα έγραψα πολύ απλά και στο μήνυμά μου. Όλα γίνονται με γνώμονα τον εγωισμό, κάτι που με εκνευρίζει αφάνταστα. Για να νιώσεις και λίγο καλύτερα, μιας και ήμουν επιθετικός, κάτι που δεν το συνηθίζω καθόλου, αλλά έχω και εγώ δικά μου θέματα με τις σχέσεις, θα σου πω μάλιστα ότι δεν είστε οι μοναδικοί που κάνετε αυτά τα "παιχνίδια" μεταξύ σας. Υπάρχουν και άλλοι τέτοιοι...

    Το χαλαρό που εννοείς, ο ίδιος δεν το σκέφτεται όπως εσύ το θες. Θέλεις σεξ από εκείνον, αλλά παράλληλα να φλερτάρεις και με άλλους, ενώ εκείνος σε θέλει αποκλειστικά δική του.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Περίπου δυο χρόνια κάνουμε παρέα
    Εγώ έκανα μια σχέση το καλοκαίρι και εκείνος πριν λίγες μερες.
    Το διάστημα που τα έφτιαξε με την κοπελιά δεν πολυμιλούσαμε. Εκείνος μου έστειλε ότι χάθηκα και ότι έχει νέα να μου πει. Μόλις βρεθήκαμε ρώτησε αμέσως αν έχω γκόμενο και μετά μου είπε για εκείνη.
    Ναι για να σε κάνει να ζηλέψεις. Ελπίζω να σκίζει από σώμα, μιας και σε ελκύει σεξουαλικά, γιατί από μυαλό δεν του πολύ κόβει, φαίνεται και από τις κινήσεις που κάνει...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Δεν μου το δείχνει το αν με θέλει αποκλειστικά δική του. Δεν κάνει κίνηση (είναι ντροπαλός,αλλά αν ήθελε πολύ φαντάζομαι θα έκανε κάποια στιγμή) και τώρα τα έφτιαξε με άλλη (μια που του "προξενευε" ουσιαστικά μια φίλη του). Επίσης πολλές φορές αργεί να μου απαντήσει και το παίζει βαρύ πεπόνι.
    Πως να βασιστώ πάνω του;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Δεν μου το δείχνει το αν με θέλει αποκλειστικά δική του. Δεν κάνει κίνηση (είναι ντροπαλός,αλλά αν ήθελε πολύ φαντάζομαι θα έκανε κάποια στιγμή) και τώρα τα έφτιαξε με άλλη (μια που του "προξενευε" ουσιαστικά μια φίλη του). Επίσης πολλές φορές αργεί να μου απαντήσει και το παίζει βαρύ πεπόνι.
    Πως να βασιστώ πάνω του;
    Πολύ ανωριμότητα ο τύπος, σε πληρώνει το ίδιο νόμισμα, μιας και που είχες κάνει και εσύ σχέση το καλοκαίρι και του έκανες φαντάζομαι περίπου τα ίδια. Αργούσες να απαντήσεις κλπ. Ανωριμότητα φουλ...

    Ένας τύπος που θέλει κάτι χαλαρό με μια κοπέλα, δεν κάνει όλα αυτά τα τρελά, ακόμη και να ψάχνει το κινητό...Ούτε στην πιο περίεργη φιλία δεν έχει γίνει αυτό. Στο δείχνει ότι σε θέλει δική του, αλλά μάλλον δεν έχεις καταλάβει τα σημάδια. Δεν τον ξέρω εννοείται τον τυπά, αλλά μου φαίνεται αρκετά περίεργος. Τεσπα δική σου είναι η ζωή και το σώμα, κάνε τα ό,τι θέλεις, οι αποφάσεις είναι δικές σου.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Εγώ ποτέ δεν αργούσα να απαντάω στα μηνύματα. Τουλάχιστον όχι στον υπερβολικό βαθμό που το έκανε εκείνος επιδεικτικά
    Το κακο σε όλο αυτό ήταν το ότι μου έριχνε την αυτοπεποίθηση και ένιωθα ασήμαντη,ότι δεν του αρέσω κλπ. Για αυτό άρχισα να ξενερώνω και τα έφτιαξα με τον άλλο που μου φερόταν άψογα και με έκανε θεα.
    Και με αυτά που κάνει φοβάμαι να κάνω κίνηση, μην μου πει ότι τον παρεξήγησα κιόλας κι ότι έχει κοπέλα.
    Εγώ όσο είχα αγόρι δεν άλλαξα τίποτα απέναντι του. Εκείνος άλλαξε πολύ μετά από αυτο

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Εγώ ποτέ δεν αργούσα να απαντάω στα μηνύματα. Τουλάχιστον όχι στον υπερβολικό βαθμό που το έκανε εκείνος επιδεικτικά
    Το κακο σε όλο αυτό ήταν το ότι μου έριχνε την αυτοπεποίθηση και ένιωθα ασήμαντη,ότι δεν του αρέσω κλπ. Για αυτό άρχισα να ξενερώνω και τα έφτιαξα με τον άλλο που μου φερόταν άψογα και με έκανε θεα.
    Και με αυτά που κάνει φοβάμαι να κάνω κίνηση, μην μου πει ότι τον παρεξήγησα κιόλας κι ότι έχει κοπέλα.
    Εγώ όσο είχα αγόρι δεν άλλαξα τίποτα απέναντι του. Εκείνος άλλαξε πολύ μετά από αυτο
    Εκείνος το εκλαμβάνει διαφορετικά το θέμα, είπα κιόλας ότι δεν του πολύ κόβει, θεωρεί πως με τα πείσματα θα τον παρακαλάς κιόλας. Έχει εκνευριστεί που τα έφτιαξες με εκείνον τον τύπο το καλοκαίρι. Αυτός ξέρεις τι ήθελε; Να μην έκανες σχέση με κανέναν, μέχρι να τον περίμενες να πάρει μπρος για να σε προσεγγίσει. Νοοτροπία δημοτικού...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Χρεος σε φιλο
    By Unforgiven in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 14-05-2017, 21:15
  2. Τον ξενερωσα και τωρα με απογευγει, Τι κανω τωρα ?
    By mir_20 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 20-06-2015, 12:49
  3. Μπέρδεμα με φίλο...
    By bambollera in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 38
    Last Post: 30-05-2015, 17:19
  4. Προβλημα με φίλο
    By krino in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 01-06-2010, 17:27
  5. τα νεα μου με τον φιλο μου και τις κρισεις
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 18-04-2010, 22:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •