Σταμάτησα να φλερτάρω!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692

    Σταμάτησα να φλερτάρω!

    Μάλλον θα είναι το τελευταίο θρεντ για το 2018 και δυστυχώς κλείνει με το δικό μου, με μια απελπισία. Συγχωρέστε με γι'αυτό το πράγμα, δεν ήταν στο χέρι μου και ούτε σκόπευα να το γράψω τώρα, αλλά πρέπει κάπου να τα πω. Σταμάτησα να φλερτάρω, δεν ξέρω τι συμβαίνει, αλλά το σταμάτησα. Νιώθω πλέον ότι δεν αρέσω στις κοπέλες, έτσι σταμάτησα και να φλερτάρω. Βαρέθηκα να προσπαθώ πλέον τόσο πολύ και με έχει κουράσει το όλο θέμα.

    Ενώ το βλέπω χαλαρά πάντα το θέμα, τώρα το σταμάτησα. Ήταν να βγω αυτό το ραντεβού που σας έλεγα, αλλά έμαθα πως με βλέπει σαν φίλο, ούτε καν κανόνισα να βγω μαζί της, της είπα αν θέλει να κανονίσει εκείνη πότε θα βγούμε και δεν μου έχει πει κάτι μέχρι στιγμής. Όλες θέλουν ό,τι να ναι άτομα, δεν ξέρω πια τι να κάνω, πως να συμπεριφερθώ σε όλες αυτές τις χυλόπιτες. Φταίει το σώμα μου που δεν είναι γυμναστηριακό; Φταίει κάτι άλλο; Γενικά βαρέθηκα το να προσπαθώ και να πέφτω πάντα σε έναν τοίχο. Τώρα σταμάτησα και να φλερτάρω και έπεσα πολύ ψυχολογικά.

    Το να μην φλερτάρω για εμένα, σημαίνει πως δεν έχω ζωή, ότι ζω σαν σώμα, αλλά σαν ψυχή τίποτα. Υπάρχω μόνο σαν οντότητα. Δεν ενδιαφέρομαι πλέον για τίποτα όσον αφορά τις γυναίκες και με έχει καταβάλει αρκετά αυτό. Ακόμη και το χιούμορ μου (όσο κακό και αν ήταν) χάνεται και αυτό. Εσείς τι προτείνετε να κάνω, σύμφωνα με τις εμπειρίες σας;

    Δεν πρόκειται για σεξ, πρόκειται καθαρά για συναίσθημα.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    102
    να βγεις βολτα. σε 45 λεπτα αλλαζει ο χρονος και γραφεις ποστ εδω. βγες εξω η πηγαινε σε οικογενεια/φιλους

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by freskonero View Post
    να βγεις βολτα. σε 45 λεπτα αλλαζει ο χρονος και γραφεις ποστ εδω. βγες εξω η πηγαινε σε οικογενεια/φιλους
    Κάθε μέρα βγαίνω μιας και κάνω πρωινό περπάτημα, πάνω από ώρα. Δεν φταίει αυτό πίστεψέ με, το έχω δοκιμάσει και πάλι δεν βοηθάει το οικογένεια/φίλοι.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    102
    οχι, δεν εννοω να βγεις γενικα να κανεις φιλους. εννοω σημερα...αλλαζει ο χρονος. θα τον αλλαξεις εδω στο φορουμ?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by freskonero View Post
    οχι, δεν εννοω να βγεις γενικα να κανεις φιλους. εννοω σημερα...αλλαζει ο χρονος. θα τον αλλαξεις εδω στο φορουμ?
    Οικογενειακά θα τον αλλάξω, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα φίλε μου. Ευχαριστώ όμως για τις απαντήσεις σου. Μακάρι να ήταν τόσο απλό. Και ένας χρόνος αλλάζει σιγά, δεν έγινε και κάτι...

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    102
    οκ γλεντα αποψε, γιατι δεν αξιζει τετοια μερα να την περνας στενοχωρημενος, και απο μεθαυριο σκεψου πως να καλυτερεψεις τη ζωη σου, αν θες να την καλυτερεψεις

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by freskonero View Post
    οκ γλεντα αποψε, γιατι δεν αξιζει τετοια μερα να την περνας στενοχωρημενος, και απο μεθαυριο σκεψου πως να καλυτερεψεις τη ζωη σου, αν θες να την καλυτερεψεις
    Δεν ξέρω, δεν περνάω έτσι κι αλλιώς καλά, οπότε το ίδιο πράγμα μου κάνει. 21 ετών είμαι σκέψου και μιλάω στο φορουμ λίγο πριν αλλάξει ο χρόνος.

    Το πως θα την καλυτερέψω δεν ξέρω, το πως θα την χειροτερέψω ξέρω να σου πω. Καλή χρονιά πάντως. Τεσπα.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    102
    ειμαι σιγουρη πως αλλα μελη του φορουμ θα εχουν καλυτερες για σενα συμβουλες αποτι εγω

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Αν θυμαμαι καλα πριν καμια δεκαρια μερες , εσυ δεν εισουν που με κακολογουσες? που εγραφες πως η ζωη μου ειναι βαρετη, ανιαρη!? οτι παρα την ηλικι μου δεν εχω εμπειριες ? οτι δεν ξερω απο γυναικες? ενω εσυ εχεις πολλες εμπειριες? ε?κι αλλα "ομορφα"
    Επειδη ομως η αυτοκριτικη σου ειναι ενα μεγαλο βημα που θα σαι οδηγηση στην καλητερευση του εαυτου σου! για αυτο λοιπον αξιζεις συγχαρητήρια ! αξιζεις βοηθεια συμπαραστασης ! Κανεις μια μεγαλη αυοκριτικη οπου θα σε φερει στην καλητερευση της ζωης σου απο εδω κι περα! Πραγμα που αλλοι οπως κι εγω αργησαμε πολυ να το κανουμε, χασαμε χρονια ομορφα οπου εσυ εαν φερθεις σωστα θα τα κερδησεις αφου εισαι αρκετα νεος ακομα.
    Μπαινωντας στο θεμα τωρα,εχω να σου πω οτι να εισαι ρεαλιστης ειναι πολυ σωστο αλλα να εισαι τοσο σκληρος κρητης σε αυτο το θεμα ειναι αδικο προς εσενα! τελικα εισαι η του υψους η του βαθους! Δεν πρεπει να φταις εσυ παντα που δεν καταφερες μια κοπελα! μπορει να φταιει κι αυτη! εννουοω οτι ισως δεν γουσταρε καθολου εκεινη την στιγμη! ενω μετα απο μια βδομαδα με τον ιδιο τροπο,με τα ιδια σου λογια να την ειχες ριξει στο κρεβατι!
    Εισαι νευριασμενος με την "χυλοπητα" κι τα βλεπεις μαυρα, μαλιστα φτανεις να λες πωςς δεν εισαι ομορφος! Φιλε μου εαν περιμενεις να ριξεις κοπελα με την εμφανηση σου κι μονο αστα να πανε! Οι γυναικες δεν εχουν την ιδια αντιληψη για την συμπαθεια του αλλου φιλου οπως εχουμε εμεις, οι ανδρες. Οι γυναικες ενδιαφεροντε πιο πολυ για τον χαρακτηρα παρα για το σωμα σου αφου το δευτερο -εννοω το σωμα σου - ευκολα φτιαχνει με γυμναστηριο κι διατροφη σε αντιθεση με τον χαρακτηρα ! Αυτο λοιπον της τρομαζει αρκετα ωστε να απομακρινωντε εαν νιωσουν κατι παραξενο! εαν διαπηστοσουν κατι το αλοκοτο στα λογια σου θα φας χυλοπητα! Αντιθετος εμεις, οι ανδρες δεν εχουμε τοσο αγχος για τα γουστα της, για το βαθος του χαρακτηρος της οσο για το κορμι της και την ομορφια της!
    Δεν ειναι σωστο αυτο που λες οτι θα τα παρατησεις! αντιθετος τωρα πρεπει να αρχισεις ! τωρα που εισαι ακομα νεος! ελευθερος! κι χωρις τρομερες υποχρεωσεις! Δεν υπαρχει ανδρας -οσο ομορφος κι γοητευτικος κι αν ειναι - δεν υπαρχει περιπτωση να μην ειναι παραπανω οι αποτυχειες του απο τις επιτυχιες του! Ειναι φυσιολογηκο αφου ο ανδρας θεωρειτε ο κυνηγος! οσο κι αν εχουν αλλαξει οι εποχες η γυναικα θελει να την διεκδηκουν, νιωθει ομορφα οταν μας βλεπει να αγωνιζομαστε για να την κερδισουμε, εξου κι οτι οσο κι να γουσταρει δεν θα ενδωσει μονομιας! και εκει ειναι κατα την γνωμη μου η ολη παρεξηγηση. Εννοω τα ορια του "σε θελει αλλα παιζει" με το "δεν σε θελει καθολου " , εκει ειναι που προσωπικα παντα μπερδευομουνα! διοτις μερικες φορες τα παραταμε αφου βλεπουμε οτι δεν θελει εν στην πραγματηκοτητα γουσταρει πιο πολυ κι απο εμας! Οπως και η περιπτωση του να νομιζουμε οτι θελει κι μας κανει την δυσκολη για την τιμη του "πεχνιδιου!" Ενω δεν θελει!
    Τελος ειναι και η περιπτωση του να μην θελει , να μην μας γουσταρει αλλα απο την αλλη θελει το "παιχνιδι", θελει δλδη να της την πεφτουν κι ας μην εχει σκοπο να ενδωσει, αυτο συνηθως το συναντας σε παντρεμενες οπου εχουν αναγκη να επιβεβαιωσουν την ομορφια τους, την θυληκοτητα τους οπου λογο του γαμου κι των παιδιων εχει μιωθει!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    692
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Αν θυμαμαι καλα πριν καμια δεκαρια μερες , εσυ δεν εισουν που με κακολογουσες? που εγραφες πως η ζωη μου ειναι βαρετη, ανιαρη!? οτι παρα την ηλικι μου δεν εχω εμπειριες ? οτι δεν ξερω απο γυναικες? ενω εσυ εχεις πολλες εμπειριες? ε?κι αλλα "ομορφα"
    Επειδη ομως η αυτοκριτικη σου ειναι ενα μεγαλο βημα που θα σαι οδηγηση στην καλητερευση του εαυτου σου! για αυτο λοιπον αξιζεις συγχαρητήρια ! αξιζεις βοηθεια συμπαραστασης ! Κανεις μια μεγαλη αυοκριτικη οπου θα σε φερει στην καλητερευση της ζωης σου απο εδω κι περα! Πραγμα που αλλοι οπως κι εγω αργησαμε πολυ να το κανουμε, χασαμε χρονια ομορφα οπου εσυ εαν φερθεις σωστα θα τα κερδησεις αφου εισαι αρκετα νεος ακομα.
    Μπαινωντας στο θεμα τωρα,εχω να σου πω οτι να εισαι ρεαλιστης ειναι πολυ σωστο αλλα να εισαι τοσο σκληρος κρητης σε αυτο το θεμα ειναι αδικο προς εσενα! τελικα εισαι η του υψους η του βαθους! Δεν πρεπει να φταις εσυ παντα που δεν καταφερες μια κοπελα! μπορει να φταιει κι αυτη! εννουοω οτι ισως δεν γουσταρε καθολου εκεινη την στιγμη! ενω μετα απο μια βδομαδα με τον ιδιο τροπο,με τα ιδια σου λογια να την ειχες ριξει στο κρεβατι!
    Εισαι νευριασμενος με την "χυλοπητα" κι τα βλεπεις μαυρα, μαλιστα φτανεις να λες πωςς δεν εισαι ομορφος! Φιλε μου εαν περιμενεις να ριξεις κοπελα με την εμφανηση σου κι μονο αστα να πανε! Οι γυναικες δεν εχουν την ιδια αντιληψη για την συμπαθεια του αλλου φιλου οπως εχουμε εμεις, οι ανδρες. Οι γυναικες ενδιαφεροντε πιο πολυ για τον χαρακτηρα παρα για το σωμα σου αφου το δευτερο -εννοω το σωμα σου - ευκολα φτιαχνει με γυμναστηριο κι διατροφη σε αντιθεση με τον χαρακτηρα ! Αυτο λοιπον της τρομαζει αρκετα ωστε να απομακρινωντε εαν νιωσουν κατι παραξενο! εαν διαπηστοσουν κατι το αλοκοτο στα λογια σου θα φας χυλοπητα! Αντιθετος εμεις, οι ανδρες δεν εχουμε τοσο αγχος για τα γουστα της, για το βαθος του χαρακτηρος της οσο για το κορμι της και την ομορφια της!
    Δεν ειναι σωστο αυτο που λες οτι θα τα παρατησεις! αντιθετος τωρα πρεπει να αρχισεις ! τωρα που εισαι ακομα νεος! ελευθερος! κι χωρις τρομερες υποχρεωσεις! Δεν υπαρχει ανδρας -οσο ομορφος κι γοητευτικος κι αν ειναι - δεν υπαρχει περιπτωση να μην ειναι παραπανω οι αποτυχειες του απο τις επιτυχιες του! Ειναι φυσιολογηκο αφου ο ανδρας θεωρειτε ο κυνηγος! οσο κι αν εχουν αλλαξει οι εποχες η γυναικα θελει να την διεκδηκουν, νιωθει ομορφα οταν μας βλεπει να αγωνιζομαστε για να την κερδισουμε, εξου κι οτι οσο κι να γουσταρει δεν θα ενδωσει μονομιας! και εκει ειναι κατα την γνωμη μου η ολη παρεξηγηση. Εννοω τα ορια του "σε θελει αλλα παιζει" με το "δεν σε θελει καθολου " , εκει ειναι που προσωπικα παντα μπερδευομουνα! διοτις μερικες φορες τα παραταμε αφου βλεπουμε οτι δεν θελει εν στην πραγματηκοτητα γουσταρει πιο πολυ κι απο εμας! Οπως και η περιπτωση του να νομιζουμε οτι θελει κι μας κανει την δυσκολη για την τιμη του "πεχνιδιου!" Ενω δεν θελει!
    Τελος ειναι και η περιπτωση του να μην θελει , να μην μας γουσταρει αλλα απο την αλλη θελει το "παιχνιδι", θελει δλδη να της την πεφτουν κι ας μην εχει σκοπο να ενδωσει, αυτο συνηθως το συναντας σε παντρεμενες οπου εχουν αναγκη να επιβεβαιωσουν την ομορφια τους, την θυληκοτητα τους οπου λογο του γαμου κι των παιδιων εχει μιωθει!
    Καλή χρονιά και τα σχετικά Γιώργο Πάνου. Κατ'αρχήν να πω για την πρώτη παράγραφο, ότι έχεις λάθος. Δεν θα σε κρίνω μιας και δεν με γνωρίζεις. Εμπειρίες πάνω στο ευκαιριακό σεξ και στο ό,τι τύχει από κοπέλα, έχω. Στις σχέσεις δεν έχω και όπως έγραψα στο αρχικό θρεντ μου, είναι καθαρά συναισθηματικό το θέμα και όχι στο θέμα του σεξ.

    Άρα να βγάλουμε τις παρωπίδες και ας μιλήσουμε μόνο για το κομμάτι των σχέσεων και των συναισθημάτων. Όσο για εσένα, αυτό μου δείχνεις αυτό έγραψα φίλε μου. Μου δείχνεις από το λίγο που σε ξέρω μέσα από το γραπτό λόγο, ένα άτομο κολλημένο και αρκετά κομπλεξικό. Αυτή είναι η άποψή μου, τώρα αν είσαι το αντίθετο, αυτό και πάλι δεν το ξέρω μιας και που δεν σε γνωρίζω.

    Τώρα όσον αφορά για το θέμα, μάλλον θα αποσυρθώ από το φλερτ, δεν ξέρω ποια είναι η λύση πλέον, αφού είμαι καλό παιδί, αλλά για φίλος μόνο. Ναι είμαι ή του ύψους ή του βάθους, αλλά είμαι ταυτόχρονα και ρεαλιστής και όπως τα βλέπω τα πράγματα, μάλλον το 2019 θα είναι μια συνέχεια του 2018 στα αισθηματικά. Τεσπα.

Similar Threads

  1. Είμαι σε σχέση αλλά θέλω να φλερτάρω με άλλους...
    By La_lou! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 19-08-2012, 02:20
  2. Σταμάτησα τους Β-Αποκλειστές και μου εμφανίστηκε ιδεοψυχαναγκασμός!
    By Master in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 11-04-2011, 21:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •