Μία ερώτηση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    30

    Μία ερώτηση

    Εκεί που καθόμουν και έβλεπα μια σειρά ξαφνικά για 20-30 δευτερόλεπτα ένιωθα ότι το μυαλό μου δεν λειτουργούσε ένιωθα ότι δεν ήξερα να μιλάω και νόμιζα ότι θα πάθω αμνησία γιατί νόμιζα ότι ξέχασα να μιλάω η να σκέφτομαι.. δεν ξέρω αν σημαίνει κάτι όλο αυτό η είμαι τρελός η πάω να τρελαθώ αλλά φοβήθηκα πολύ.. Θα εκτιμούσα τις απαντήσεις σας. Ευχαριστώ!

  2. #2
    Quote Originally Posted by Nikoss12 View Post
    Εκεί που καθόμουν και έβλεπα μια σειρά ξαφνικά για 20-30 δευτερόλεπτα ένιωθα ότι το μυαλό μου δεν λειτουργούσε ένιωθα ότι δεν ήξερα να μιλάω και νόμιζα ότι θα πάθω αμνησία γιατί νόμιζα ότι ξέχασα να μιλάω η να σκέφτομαι.. δεν ξέρω αν σημαίνει κάτι όλο αυτό η είμαι τρελός η πάω να τρελαθώ αλλά φοβήθηκα πολύ.. Θα εκτιμούσα τις απαντήσεις σας. Ευχαριστώ!
    Το χεις ξαναπάθει;;;Τελευταία πώς είναι η ζωή σου γενικά αντιμετώπισες έντονη στεναχώρια η στρες;; Προσωπικά όταν μου πέφτουν πολλά μαζεμένα που λέμε που και που νιώθω ότι δεν λειτουργώ...κολλάει το μυαλό ..μπερδεύω λόγια και τέτοια..Πες μας λίγο πιο συγκεκριμένα τι συμβαίνει τελευταία

    Εστάλη από Redmi 5 Plus στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #3
    Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    30
    ΕΕ τελευταία δηλαδή από μεσα Νοεμβρίου άρχισα να παθαίνω κρίσεις πανικού μέχρι τώρα έχω πάθει 2-3 καλές και μερικές της στιγμής μικρές δηλαδή.. Και γενικά αχγώνομαι με το οτιδήποτε και είχα κάνει εξετάσεις όλα μια χαρά από όλα.. Και σε καρδιολόγο πήγα γιατί είχα ταχυκαρδίες αλλά έχεις νιώσει ποτέ εκεί που χτυπάει η καρδιά να νοιώθεις καμιά φορά τους χτύπους στο λαιμό σαν να σου έρχεται να ρευτείς; Δεν ξέρω και γενικά για 2 βδομάδες δεν είχα όρεξη ούτε να φάω δεν ξέρω γιατί απλά άλλαξαν όλα η συμπεριφορά μου η όρεξή μου... ήμουν καλύτερα στα Χριστούγεννα που διασκέδαζα και αυτά αλλά με ξανάπιασε τώρα τυχαία

  4. #4
    Δεν μπορεί να σε πιάσε τυχαία .......είχε γίνει κάτι σοβαρό έστω λίγο παλιότερα;;;;Αν δεν θέλεις να το μοιραστείς σεβαστό. Είναι καθαρά ψυχοσωματικό το θέμα γι'αυτό και οι εξετάσεις σου είναι μια χαρά, όπως και οι δικές μου.
    Δεν χρειάζεται να φοβάσαι ότι το χάνεις η κάτι τέτοιο απλά ο εγκέφαλος μας υπερφορτωνεται κάποια στιγμή είτε μας αρέσει είτε όχι.. Προλαβαίνεις να τον ελαφρύνεις...Βρες έναν κατάλληλο ειδικό για σένα χθες!

    Εστάλη από Redmi 5 Plus στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #5
    Ξεκίνα να μιλάς με ψυχολόγο ριξτο στο περπάτημα και ξεκινά να βλέπεις και τη ζωή αλλιώς..

Similar Threads

  1. Ερώτηση
    By [email protected] in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 09-05-2017, 23:36
  2. Ερώτηση.
    By δελφίνι in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 1
    Last Post: 17-02-2017, 00:31
  3. ερώτηση
    By pokemongo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 0
    Last Post: 16-09-2016, 19:24
  4. Ερώτηση?
    By pokemongo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 26
    Last Post: 26-08-2016, 23:02
  5. Ερώτηση?
    By pokemongo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 08-08-2016, 21:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •