Γάμος - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 20 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast
Results 181 to 195 of 297

Thread: Γάμος

  1. #181
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,820
    Quote Originally Posted by mina2014 View Post
    Απ ότι αποδείχτηκε ήταν νορμάλ .
    Του λέω μήπως φοβήθηκες ότι ίσως ήταν εκείνη η Δήμητρα Δηλαδή;μου λέει δεν φοβήθηκα να ήταν εκείνη γιατί δεν έβγαζε νόημα να είναι αυτή.. είπε προχθές.. Όχι χθες Εγώ χθες την γνώρισα.πιστεψε ότι αν ήταν εκείνη θα λεγε είμαι η Δήμητρα από χθες κλπ.
    Τότε γιατί επέλεξες να μου τα πεις με αφορμή το μήνυμα ..
    Μου λέει γιατί μπήκα για μπάνιο και είχα πει βγαίνω από το μπάνιο και της τα λέω .το μήνυμα είχε έρθει πριν μπει για μπάνιο.οποτε μου εξηγεί πως άμα πιστεύω ότι ήταν εκείνη θα είχα πάρει το κινητο στο μπάνιο για να μην δεις τίποτα εσυ
    μινα, ελληνικα μιλαω...
    θα στο πω αλλη μια φορα κι αν δεν το καταλαβεις μιλα μονη σου..
    στο ειπε με αφορμη το ΨΕΥΤΙΚΟ μνμ, γιατι το ψευτικο μνμ του θυμησε οτι αν τυχον ερθει κανενα αληθινο μνμ πριν προλαβει να σε ενημερωσει, θα γινει της τρελλης...
    ΔΕΝ ηταν αληθινο το μν, αλλα αυτο τον κινητοποιησε για να μην ερθει και κανενα αληθινο.
    ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ;;;;;;
    Last edited by Remedy; 31-01-2019 at 16:24.

  2. #182
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Ναι σε κατάλαβα.αλλα εκείνος δεν το δέχεται. Αλλά κ έτσι να είναι το θεωρειται περιεργο;Κ γιατί δεν το παραδέχεται ;

  3. #183
    Miliva21
    Guest
    Λοιπόν Μινα μου κοπέλα μου με όλο το θάρρος και το συμπαθειο έχεις πρόβλημα κοριτσι μου .......

    Η ψυχολόγος που πας δεν σε βοηθαει ριζικα για την αντιμετωπιση της ανασφάλειας σου λέει απλά αυτά που θες να ακούσεις.....ότι ο Νίκος είναι καλός και μπλα μπλα ( που δεν αμφιβάλλω ότι είναι έτσι..... σίγουρα έτσι είναι) όμως αυτό που κάνει η ψυχολόγος σου είναι απλά να σε καθησυχαζει και όχι να σε ενδυναμώνει εσένα ως προσωπικότητα για να ξεπεράσεις τις ανασφάλειες σου και το φόβο σου ριζικά !!! Πας εκεί τη ρωτας είναι καλός ο Νίκος; σου λέει ναι ηρεμεις και την επόμενη φορά πάλι τα ίδια θα τη ρωτησεις....το βασικό θέμα....η πηγη του προβλήματος είναι να ξεπεράσεις τις ανασφάλειες σου...να γίνεις αυτόνομη και να μη ζεις κάθε στιγμή με τον φόβο της απώλειας ή της εγκατάλειψης από κάποιο πρόσωπο σημαντικό για σένα......

    Αλλιώς τσάμπα πετάς τα λεφτά και το χρόνο σου .....

    Αν θες να πάρεις κάποιου είδους ουσιαστική βοήθεια από εδώ άκουσε μας ...όλους μας.. και πολύ παραπάνω τη ρεμεντυ με την οποία συμφωνώ απόλυτα σε όσα σου γράφει και ΑΛΛΑΞΕ ΨΥΧΟΛΟΓΟ....!!

    Πήγαινε σε κάποιον ψυχίατρο που να είναι και ψυχοθεραπευτής παράλληλα.....
    Το ότι θα πας σε ψυχίατρο δεν σημαίνει ότι είσαι τρελή!! ΟΥΤΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΦΑΡΜΑΚΑ.....!!!!

    Οι ψυχίατροι που είναι και ψυχοθεραπευτες έχουν περισσότερες γνώσεις και ξέρουν σε ποια κατεύθυνση πρέπει να κινηθούν για να σε βοηθήσουν οριστικά.....Ποια είναι η σωστή κατεύθυνση μέσω συζήτησης να σε ενδυναμώσουν....

    Και εκεί κουβέντα θα κάνεις αλλα με έναν επαγγελματία πιο έμπειρο και καταρτισμενο...........

    Τώρα προσωπικά δεν ξερω τι άλλο να σου πω ........άμα θες κράτα το άμα θες αγνόησε το εσύ θα βασανίζεσαι συνέχεια με τις ίδιες σκέψεις ......Όμως δεν μπορούμε συνεχείς εμείς κάθε πέντε λεπτά να σου λέμε πόσο καλό σύντροφο έχεις και να καθησυχάζουμε τις υποψίες σου ούτε η ψυχολόγος θα σε βοηθήσει οριστικά με το να κάνει αυτό.....

  4. #184
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Δεν θέλω να μου λέτε αυτά που θέλω να ακούω...Κ γω συμφωνώ με την ρεμεντυ κ με σένα ...Η ψυχολόγος μου προσπαθεί να με δυναμώσει..απο κει κ μετά είναι πόσο βοηθάω και γω τον εαυτό μου. εμένα αυτό που με κάνει να χάνομαι είναι κάποια πράγματα μέσα στο συγκεκριμένο θέμα..
    Όχι αν είναι καλός ο Νίκος.. αντικειμενικότητα θα ήθελα φυσικά.

  5. #185
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,820
    Quote Originally Posted by mina2014 View Post
    Ναι σε κατάλαβα.αλλα εκείνος δεν το δέχεται. Αλλά κ έτσι να είναι το θεωρειται περιεργο;Κ γιατί δεν το παραδέχεται ;
    οχι, καθολου περιεργο δεν το θεωρω,
    δεν το παραδεχεται γιατι δεν ξερει απο που θα του ερθει η παντοφλια με σενα που εχει μπλεξει... αυτο που λεμε "ο'τι πεις θα χρησιμοποιηθει εναντιον σου"... δεν εχει εμπιστοσυνη οτι θα αντιδρασεις φυσιολογικα και προσπαθει να προστατευθει απο τον επομενο παραλογισμο που θα σου ερθει..

  6. #186
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Επίσης πιστεύω ότι μπορούσε να μου κρύψει το γεγονός ότι τον φλέρταρε εκείνη.. Έτσι πιστεύω..

  7. #187
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,820
    Quote Originally Posted by mina2014 View Post
    Επίσης πιστεύω ότι μπορούσε να μου κρύψει το γεγονός ότι τον φλέρταρε εκείνη.. Έτσι πιστεύω..
    ναι, μπορουσε. στο ειπε μηπως ερθει κανενα ακυρο μνμ και δεν μπορει να στο δικαιολογησει

  8. #188
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by mina2014 View Post
    Δεν θέλω να μου λέτε αυτά που θέλω να ακούω...Κ γω συμφωνώ με την ρεμεντυ κ με σένα ...Η ψυχολόγος μου προσπαθεί να με δυναμώσει..απο κει κ μετά είναι πόσο βοηθάω και γω τον εαυτό μου. εμένα αυτό που με κάνει να χάνομαι είναι κάποια πράγματα μέσα στο συγκεκριμένο θέμα..
    Όχι αν είναι καλός ο Νίκος.. αντικειμενικότητα θα ήθελα φυσικά.
    Είμαστε αντικειμενικοί σε αυτό που σου λέμε ότι δεν τρέχει κάτι με τον σύντροφό σου και άδικα τον υποψιάζεσαι.....

    Δεν στο λέμε έτσι ενώ δεν είναι ....μόνο και μόνο για να σε καθησυχασουμε ....όμως αυτό που ζητάς επανειλημμένα είναι να καθησυχαστεις γι αυτό και ανακυκλώνεις όλες τις υποψίες σου και μας ζητάς να σου τις λύσουμε συνέχεια ........προσθετεις λεπτομέρειες προσθέτεις υποψίες και βγάζουμε το ίδιο συμπέρασμα που δεν μπορείς να κατανοήσεις .....

    Αυτό που θα έπρεπε να σε ενδιαφέρει και να σε προβληματίζει είναι το γεγονός ότι είσαι ανενδοτη και επιμενεις ακόμα και μετά από 180 σελίδες γ αυτό το θέμα που όλοι χωρίς να σε ξέρουμε σου λέμε ότι είναι όλα καλά.....

    Και αυτό που θα έπρεπε να σε φοβίζει είναι οι σκέψεις σου και το γεγονός ότι έχεις παραιτηθεί από οποιαδήποτε άλλη δραστηριότητα μέσα στη μέρα σου και το μυαλό σου παραμένει κολλημένο με το να ανάμασας τα ίδια και τα ιδια....

    Ειλικρινά αυτό θα έπρεπε να σε προβληματίζει και τίποτα με τίποτα άλλο......

  9. #189
    Banned
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    391
    Είμαι καλύτερα εδώ κ κάποιες μέρες.τον πρώτο καιρό να δείτε..
    Έστω ότι τον τρόμαξε τον μήνυμα.. σημαίνει ότι δεν θα μου το λεγε ποτέ σωστα;

  10. #190
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by mina2014 View Post
    Επίσης πιστεύω ότι μπορούσε να μου κρύψει το γεγονός ότι τον φλέρταρε εκείνη.. Έτσι πιστεύω..
    Ναι θα μπορούσε να σου το κρύψει ή καλυτερα θα μπορουσε να παραλειψει να στο πει και αυτό έπρεπε να κάνει κατά τη γνώμη μου γιατί έχεις χαλάσει το κόσμο από τοτε........Και βάζεις σε κίνδυνο την υγεία σου και τη σχέση σου...

    Παρόλα αυτά σου το είπε γτ φοβήθηκε μήπως αυτή η Δήμητρα είναι καμία τρελή κολλημενη και συνεχίζει να τον διεκδικεί και δεις κάνα μνμ και ποιος τον γλυτώνει τον άνθρωπο...άντε να σου αποδείξει μετά ότι δεν είναι λύκος

    Εφόσον εσύ θα τον έβγαζες άπιστο σε μια τέτοια περίπτωση και θα αντιδρούσες χίλιες φορές χειρότερα από ότι αντιδράς τώρα ( δεν θέλω καν να το φανταστώ)

  11. #191
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Εκατό σελίδες να γράψετε, η Μίνα δεν πρόκειται να καταλάβει!!! Θα συνεχίσει να ανακυκλώνει τα ίδια και τα ίδια και πολύ φοβάμαι οτι θα χειροτερεύει κιόλας γιατί από κάτι που της απαντάτε και βλέπει οτι δεν στέκει, βρίσκει και φτιάχνει ένα καινούργιο σενάριο.

    Μίνα, χρειάζεσαι ειδικό. Και ειδικός είναι ο ψυχίατρος. Οι κουβέντες δεν σε βοηθούν. Αν θες να βοήθησεις τον ευαυτό σου και τον γάμο σου, θα πας σε έναν καλό ψυχίατρο διαφορετικά βλακείες μας λες οτι θες να βρεις λύση. Δεν ψάχνεις για λύση. Για το πώς θα τον τσακώσεις ψάχνεις μανιωδώς.

    Σε ενδιαφέρει αυτός ο άνθρωπος;; Αν ναι, πήγαινε σε ψυχίατρο. Όσο δεν πηγαίνεις, δείχνεις πως δεν σε ενδιαφέρει, τον εαυτούλη σου σκέφτεσαι μόνο και πως θα ικανοποιηθείς. Γράμμενο τον έχεις και τον άντρα σου και τον γάμο σου.

  12. #192
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by mina2014 View Post
    Είμαι καλύτερα εδώ κ κάποιες μέρες.τον πρώτο καιρό να δείτε..
    Έστω ότι τον τρόμαξε τον μήνυμα.. σημαίνει ότι δεν θα μου το λεγε ποτέ σωστα;
    Δεν ξέρω αν θα σου το έλεγε υπό άλλες συνθήκες η οχι...............Μπορεί επδ είναι ειλικρινής άνθρωπος να θέλει να σου λέει τα πάντα και να μη σου αποκρύπτει τίποτα.....

    Αλλά και να στο απεκρυπτε το ίδιο θα ήταν εφόσον δεν υπήρχε πονηρη πρόθεση εκ μέρους του...θα σε προστάτευε από τον πανικό που σε έχει πιάσει χωρίς λόγο...


    Άλλωστε το ότι παραλείπω να πω κάτι ασημαντο... δεν σημαίνει ότι λέω ψέματα .....
    Και άλλα πράγματα απλά και ασήμαντα μέσα στη καθημερινότητα μας γίνονται (Όπως πχ το να μας πέσει το χαρτί υγείας την ώρα που πάμε να σκουπιστουμε στη λεκάνη) Αλλά δν δίνουμε σε κανένα ραπορτο γι αυτό...γτ είναι κάτι μηδαμινή αξίας....οπως ακριβώς και το συμβάν με την Δήμητρα και το τηλ

  13. #193
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Εκατό σελίδες να γράψετε, η Μίνα δεν πρόκειται να καταλάβει!!! Θα συνεχίσει να ανακυκλώνει τα ίδια και τα ίδια και πολύ φοβάμαι οτι θα χειροτερεύει κιόλας γιατί από κάτι που της απαντάτε και βλέπει οτι δεν στέκει, βρίσκει και φτιάχνει ένα καινούργιο σενάριο.

    Μίνα, χρειάζεσαι ειδικό. Και ειδικός είναι ο ψυχίατρος. Οι κουβέντες δεν σε βοηθούν. Αν θες να βοήθησεις τον ευαυτό σου και τον γάμο σου, θα πας σε έναν καλό ψυχίατρο διαφορετικά βλακείες μας λες οτι θες να βρεις λύση. Δεν ψάχνεις για λύση. Για το πώς θα τον τσακώσεις ψάχνεις μανιωδώς.

    Σε ενδιαφέρει αυτός ο άνθρωπος;; Αν ναι, πήγαινε σε ψυχίατρο. Όσο δεν πηγαίνεις, δείχνεις πως δεν σε ενδιαφέρει, τον εαυτούλη σου σκέφτεσαι μόνο και πως θα ικανοποιηθείς. Γράμμενο τον έχεις και τον άντρα σου και τον γάμο σου.
    Χαχα καλό πολύ καλό Ελισάβετ!

    Συμφωνώ απόλυτα αν πραγματικά σε ενδιαφέρει ο άνθρωπος αυτός πρέπει να πάρεις βοήθεια από ψυχίατρο

  14. #194
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Χαχαχαχα καλό πολύ καλό Ελισάβετ!

    Συμφωνώ απόλυτα αν πραγματικά σε ενδιαφέρει ο άνθρωπος αυτός πρέπει να πάρεις βοήθεια από ψυχίατρο

    Εστάλη από SM-J330F στο E-Psychology.gr Mobile App
    Ε μα! το διαβάζω και μου χει ανάψει μνήμες. Λες κι ακούω τον πρώην μου! Ξέρω να σας πω και την συνέχεια.
    Η Μϊνα στο τέλος θα το παίξει και μεγαλόκαρδη οτι τον συγχώρεσε για ο, τι έκανε, θα τον γεμίσει ενοχές πως φταίει και για την τρύπα του όζοντος ο άλλος και αν είναι νορμαλ θα αρχίσει να τρέχει με ταχύτητα φωτός ή θα καταλήξει εκείνος σε ψυχίατρο αντί για την Μίνα.

    Το είδατε, αλλάζει σενάρια. Πρώτα την πείραζε το κινητό που έδωσε , τώρα την πειράζει το μνμ που ήρθε, σε λίγο θα την πειράζει που αναπνέει ο άλλος χωρίς να της πάρει την άδεια.

    ΜΕ συγχωρείς που γίνομαι σκληρή Μίνα, αλλά αυτή είναι η αλήθεια. Αν νιώθεις κάτι για αυτόν και σου περισσέυει χώρος πέρα από τον εαυτό σου, θα πας σε ψυχίατρο.

  15. #195
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Ε μα! το διαβάζω και μου χει ανάψει μνήμες. Λες κι ακούω τον πρώην μου! Ξέρω να σας πω και την συνέχεια.
    Η Μϊνα στο τέλος θα το παίξει και μεγαλόκαρδη οτι τον συγχώρεσε για ο, τι έκανε, θα τον γεμίσει ενοχές πως φταίει και για την τρύπα του όζοντος ο άλλος και αν είναι νορμαλ θα αρχίσει να τρέχει με ταχύτητα φωτός ή θα καταλήξει εκείνος σε ψυχίατρο αντί για την Μίνα.

    Το είδατε, αλλάζει σενάρια. Πρώτα την πείραζε το κινητό που έδωσε , τώρα την πειράζει το μνμ που ήρθε, σε λίγο θα την πειράζει που αναπνέει ο άλλος χωρίς να της πάρει την άδεια.

    ΜΕ συγχωρείς που γίνομαι σκληρή Μίνα, αλλά αυτή είναι η αλήθεια. Αν νιώθεις κάτι για αυτόν και σου περισσέυει χώρος πέρα από τον εαυτό σου, θα πας σε ψυχίατρο.
    Καλά 1000% παράνοια......
    Φυσιολογικός άνθρωπος δεν μπορεί να ζήσει με έναν παθολογικά ζηλιαρη συντροφο......
    Άμα ο σύντροφός της θέλει να σωθεί και να μη καταλήξει εκείνος σε ψυχίατρο πρέπει να φύγει εγκαιρα...

    Αλλιώς αν η θεματοθετρια ενδιαφέρεται για τον σύντροφό της ως άνθρωπο πρέπει να αναζητήσει βοήθεια ειδικου

Page 13 of 20 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast

Similar Threads

  1. Γάμος!
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 22
    Last Post: 26-03-2014, 12:09
  2. προβληματικος γαμος!!
    By Ritaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 24-02-2012, 11:41
  3. Γάμος με αλλοδαπή
    By vascos55555 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 23-12-2011, 22:04
  4. Γάμος
    By alexandros3 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 20-02-2011, 21:11
  5. ΓΑΜΟΣ - ΣΕΞ : 1-0
    By Human in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 07-01-2009, 00:57

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •