Βραδυκαρδία - Page 17
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 17 of 18 FirstFirst ... 715161718 LastLast
Results 241 to 255 of 267
  1. #241
    Antonis8
    Guest
    Παιδιά τι τρολ, έχω οζιδιο πισω απο το αυτί. Ολοι αυτοί οι γιατροί λοιπον ,όταν τους αναφερω εμβοες, γιατί δεν κάνουν μια απλη ψηλάφηση και μαθαν και πετάνε την παπατζα του άγχους σαν καραμελα; Μετά πώς να τους εμπιστευτεις;

  2. #242
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Διότι έχεις αναφέρει ένα εκατομμύριο διαφορετικά συμπτώματα και φέρνεις την καταστροφή και στο τέλος θα το πάθεις σαν τον τύπο με τον λύκο και τα πρόβατα, για αυτό. Άκουσες εσύ κανέναν να πεθάνει από εσωτερική αιμορραγία επειδή έχει οζίδιο εξωτερικά στο αφτί;;;

  3. #243
    Antonis8
    Guest
    Θα πάω σε καινούργιο παθολόγο αύριο να με δει. Επίσης με ανησυχούν πολύ αυτές οι έκτακτες. Έχει αλλάξει ο τρόπος που τις νιώθω. Τις νιώθω στο κέντρο πλέον και σαν να κρατάνε περισσότερο και να είναι πιο έντονες. Μήπως κάτι έχει αλλάξει και είναι υπερκοιλιακές πλέον; Και τις νιώθω κάθε μέρα ενώ πιο πριν τις ένιωθα σποραδικά και όχι καθημερινά.

  4. #244
    Antonis8
    Guest
    Πηγα να δουν το γρομπαλακι και μου είπαν ότι είναι δερματικο. Δεν με απασχολει αυτό. Ενώ γενικά νιώθω οκ, με έχει πιασει φοβία ότι θα παθω κάτι στην καρδιά. Διαβασα ότι οι έκτακτες δεν είναι εντελώς αθωες και φοβαμαι μην παθω ανακοπη ξαφνικά. Αύριο θα πάω για το χολτερ μηπως και διαλευκανω αν οι έκτακτεςπου νιώθω είναι υπερκοιλιακες.

  5. #245
    Antonis8
    Guest
    Σήμερα ένιωθα από το πρωί σαν να έχω αρρυθμία, πήγα στα επείγοντα και έκανα καρδιογράφημα, δεν βρήκαν κάτι. Αύριο θα ξαναβάλω χόλτερ μήπως και πιάσει αυτό το καινούργιο είδος έκτακτων που νιώθω (στο κέντρο, ενώ παλιά τις ένιωθα στο πλάι και ηταν πιο ήπιες) Μου είχε πει ο καρδιολόγος μου ότι το δεύτερο χόλτερ που έβαλα (το είχα βάλει σε άλλον γιατρό) μπορεί να μην έπιασε καμία έκτακτη γιατί κάποια μηχανήματα είναι πιο παλιά. Θα ξαναβάλω λοιπόν σε αυτόν που είχα βάλει και το πρώτο χόλτερ που είχε καταγράψει 99 έκτακτες, μήπως πιάσει κάτι, για να δω ότι δεν είναι ανησυχητικό.

    Ένας άλλος καρδιολόγος που είχα πάει την περασμένη εβδομάδα για υπέρηχο, μου είπε ότι θα μπορούσε να μου γράψει κάτι ήπιο για τις έκτακτες που τα γράφουν για τόνωση της καρδιάς, αλλά εφόσον έχω υπόταση, δεν μπορεί να μου το γράψει γιατί συνήθως ρίχνουν και την πίεση. Αναρωτιέμαι αν συμβαίνει αυτό και στα ηρεμιστικά ή στα αντικαταθλιπτικά; Ξέρει κανείς αν ρίχνουν την πίεση και τους παλμούς;

  6. #246
    Antonis8
    Guest
    Ξανάβαλα το χόλτερ σήμερα. Αυτή τη φορά μου έβαλε με δώδεκα ηλεκτρόδια που είναι λέει ακόμα καλύτερο και θα πιάσει περισσότερα συμπτώματα αν υπάρχουν.

    Νιώθω έτσι κι έτσι. Ακόμα και όταν δεν έχω συμπτώματα φοβάμαι ότι θα πάθω κάτι. Τον ρώτησα και για αντικαταθλιπτικά, αν δηλαδή ενδέχεται να μου ρίξουν την πίεση ή αν θα μου φέρουν άλλα σωματικά συμπτώματα και μου είπε ότι υπάρχουν διάφορα, για την πίεση δεν υπάρχει φόβος, αλλά σε κάποιους φέρνουν ταχυκαρδίες και πρέπει να βρω το κατάλληλο. Τι να πω, δεν έχω το σθένος αυτή τη στιγμή να έχω και έξτρα συμπτώματα από αντικαταθλιπτικά και στο τέλος να μην έχουν και την επίδραση που θέλω.


    Αύριο θα πάω και σε έναν ουρολόγο για τη συχνοουρία που έχω τελευταία, απλά για ένα τσεκ, δεν έχω ξαναπάει.

  7. #247
    Antonis8
    Guest
    Ο ουρολόγος δεν μου βρήκε κάτι. Περιμένω τα αποτελέσματα του χόλτερ.

  8. #248
    Antonis8
    Guest
    Βγηκε το χολτερ , για καποιο λόγο μου έστειλε μονο 14 ώρες, δεν ξερω γιατι. 11 εκτακτες έγραψε. Δηλαδή μια έκτακτη την ώρα σχεδον;;; Περιεργο μου φαίνεται το πόρισμα.

  9. #249
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    839
    Μια έκτακτη την ώρα είναι τίποτε , μην ανησυχείς.
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  10. #250
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    1
    γειά σας
    εργάζομαι σε πλοίο στον κόλπο του Μεξικού
    οι παλμοί μου σε καθημερινή σχεδόν βάση είναι 60-65
    ένα βραδυ ξύπνησα , μέτρησα και είχα 37-38 χωρίς κάποια ενόχληση
    σημαίνει κάτι αυτό η είναι φυσιολογικό ;
    εννοείται ότι οταν ξεμπαρκάρω θα πάω σε καρδιολόγο
    ευχαριστώ

  11. #251
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by george.sideris View Post
    γειά σας
    εργάζομαι σε πλοίο στον κόλπο του Μεξικού
    οι παλμοί μου σε καθημερινή σχεδόν βάση είναι 60-65
    ένα βραδυ ξύπνησα , μέτρησα και είχα 37-38 χωρίς κάποια ενόχληση
    σημαίνει κάτι αυτό η είναι φυσιολογικό ;
    εννοείται ότι οταν ξεμπαρκάρω θα πάω σε καρδιολόγο
    ευχαριστώ


    Οταν τρεχεις ανεβαίνουν; Κι εμένα ένα χολτερ είχε γράψει 37 ενώ ήμουν ξαπλωμενος πριν τον υπνο. Εχεις κανει πληρη καρδιολογικο έλεγχο; Εξετασεις αιματος; Θεωρητικά,αν έχεις τσεκαρει αυτά και αν γενικά είσαι δραστηριος,λένε ότι δεν είναι παθολογικο και ότι ειναι θετικό που η καρδιά κουραζεται λιγότερο. Σίγουρα είναι αγχωτικο βέβαια.

    Κανένα άλλο σύμπτωμα νιώθεις;

  12. #252
    Antonis8
    Guest
    Σήμερα οι παλμοι μου όλη τη μέρα χαμηλοι, 55. Μηπως επηρεαζει το μαγνησιο; Λέτε αν πιω χαμομηλι να πεσουν κι άλλο;

  13. #253
    Antonis8
    Guest
    Πάρα το ότι αγχωθηκα, οι παλμοι μου,είναι 52.

  14. #254
    Καλησπέρα σε όλους!

    Αντιμετωπίζω το ίδιο προβλημα με τον Αντώνη, δηλαδή βραδυκαρδία. Εχω κανει τουλάχιστον 5 πληρεις καρδιολογικους ελέγχους τα τελευταία 3 χρόνια, εχω βάλει και holder που μου έδειξε 40 το χαμηλότερο στον υπνο, δεν ανησύχησαν κανέναν καρδιολόγο, παρολα αυτά κάθε φορά που τους μετράω και τους βρίσκω γυρω στους 55, παραλυω από τον φόβο.

    Εχθές ήρθα στο χωριό μου για διακοπές, εκανα το λάθος και τους μέτρησα και ήταν 52. Αυτό έφτανε να χαλάσουν οι διακοπές μου και να μου μπει και φοβία τι θα κάνω αν με πιασει κάτι εδώ στην επαρχία κτλπ.

    Ειναι φρίκη η βραδυκαρδία παιδια. Έχει κανένας άλλος παρομοιο προβλημα;

  15. #255
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    139
    Σπανια , με ειχε πιάσει, προ 1-2 ετών. Μπορεί να ειναι και απο ιωση. Οχι απο κούραση. Γενικά ειναι ενοχλητική, αλλα αν ο γιατρος λεει οτι δεν ειναι κατι επικυνδυνο , μην ασχολησε περισσότερο.

Page 17 of 18 FirstFirst ... 715161718 LastLast

Similar Threads

  1. Βραδυκαρδία το βράδυ όταν ξαπλώνω
    By Inked in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 06-07-2017, 15:42
  2. Έκτακτες συστολές/Βραδυκαρδία
    By Inked in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 23-12-2013, 16:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •