Οποιος κοροιδευει δεν ξερει τι του ξημερωνει!! - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 100
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Ελπίζω να βοήθησα στο ελάχιστο και εύχομαι σύντομα να δω θέμα από σένα με τίτλο "υπάρχουν πολλοί όμορφοι άνθρωποι γύρω μας!" :)

    Να πηγαίνεις εκεί που γελάς πάντα κι όπου στεναχωριέσαι να φεύγεις. Θα άφηνες ποτέ το σπίτι σου βρώμικο με σκουπίδια; Έτσι πρέπει να κάνουμε και με την ψυχη μας, να την διατηρούμε καθαρή όσο μπορούμε κι οτι βρωμιά υπάρχει να την πετάμε.

  2. #62
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Δυστυχως οι καλοι την παταμε Αποστολια μου..
    οι καλοι ΔΕΝ την πατανε δε λεω αρχικα μπορει να υπαρξει μια πτωση οπως ειναι φυσικο αλλα το κακο παντα στην αρχη θριαμβευει και παντα στο τελος νικαται.εκτος αν ονομαζεις καλοσυνη να λες οτι οτι λες θα το λουστουνε και να σου πω κατι λες η οχι δε με απασχολει γιατι δυνατος ειναι ο ανθρωπος που στεκεται ορθιος ενω πολες φορες δε λεει τιποτα γιατι του φαινετε συχνα περιτο να μιλησει να αποδειξει οι αλλοι ποσο ασχημα του φερθηκαν

  3. #63
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Κοριτσια σας ευχαριστω για την συμπαρασταση. Που να μπαινατε παλια που ο καθε παλαβος με ελεγε χοντρο ψυχωσικολουλουδο και αλλα τετοια ωραια και κοροιδευε ολες τις γυναικες, ελεγε οτι αν τους πει καποιος θα μεινω για παντα μαζι σου τρεχουν απο πισω του. Πολλη καφριλα λεμε. Και ο whyalwaysme και η savatage και η anxiousforever τα 'χαν βαλει μαζι μου γιατι δεν ειχαν τιποτα αλλο να κανουν. Και ολο το φορουμ πολλες φορες τα εβαζε μαζι μου και αλλα φορουμς, το τι εχω περασει δεν λεγεται αλλα τα λουζονται μετα ευτυχως.
    α καταλαβα! ολο το φορουμ ειναι οι κακοι εκτος απο σενα που εισαι η καλη ετσι δε παει? δε μου λες εχεις σκεφτει να τα πεις ολα αυτα σε κανενα γιατρο να δεις τι θα σου απαντησει ΟΛΟΙ ειναι οι κακοι εκτος απο σενα

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    Γεια σου λουλουδι ..δικιο εχεις ..εμενα διωξαν τον ανθρωπο μου λογο της ψυχωσης που ειχε ασχετα αν ηταν αψογος σε ολα σε χαρακτηρα εμφανιση μορφωση..και τωρα με βλεπουν καταθλιπτικη και με χιλια ψυχολ. μεσα στο σπιτι χωρις μια νορμαλ σχεση ( μονο εκμεταλευση )χωρις κανεναν στην ουσια ..τους γυρισε ασχημα ..διωξαν εναν ανθρωπο με ψυχολογικα και καταντησαν την κορη τους με ψυχολογικα ..τρομακτικο ε? Για αυτο καλο ειναι να μην κρινουμε καποιον για τα ψυχολογικα που ετυχε να εχει αλλα σαν χαρακτηρα σαν ανθρωπο ..ο ανθρωπος δεν ειναι τα ψυχολογικα που εχει ..δεν ειχα κρινει κ πριν παθω οτι επαθα κανεναν που απλα ετυχε να παθει κατι οπως ψυχωση η καταθλιψη ..μπορει να συμβει σε ολους ..

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    οι καλοι ΔΕΝ την πατανε δε λεω αρχικα μπορει να υπαρξει μια πτωση οπως ειναι φυσικο αλλα το κακο παντα στην αρχη θριαμβευει και παντα στο τελος νικαται.εκτος αν ονομαζεις καλοσυνη να λες οτι οτι λες θα το λουστουνε και να σου πω κατι λες η οχι δε με απασχολει γιατι δυνατος ειναι ο ανθρωπος που στεκεται ορθιος ενω πολες φορες δε λεει τιποτα γιατι του φαινετε συχνα περιτο να μιλησει να αποδειξει οι αλλοι ποσο ασχημα του φερθηκαν
    Ενταξει, οτι πεις, προσφερεις πολλη βοηθεια στο φορουμ απο οτι βλεπω, σου αρεσει να κρινεις, θελεις να το κανω κι εγω σε σενα;

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    α καταλαβα! ολο το φορουμ ειναι οι κακοι εκτος απο σενα που εισαι η καλη ετσι δε παει? δε μου λες εχεις σκεφτει να τα πεις ολα αυτα σε κανενα γιατρο να δεις τι θα σου απαντησει ΟΛΟΙ ειναι οι κακοι εκτος απο σενα
    Συνεχισε να κρινεις οτι πεις ειπαμε ο γιατρος ειπε να σου λεμε ολο ναι!!!!!!!! Και βεβαια τα εχω πει σε γιατρο αλλα ο γιατρος ηταν πιο τρελος απο σενα!

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by ντολορ View Post
    Γεια σου λουλουδι ..δικιο εχεις ..εμενα διωξαν τον ανθρωπο μου λογο της ψυχωσης που ειχε ασχετα αν ηταν αψογος σε ολα σε χαρακτηρα εμφανιση μορφωση..και τωρα με βλεπουν καταθλιπτικη και με χιλια ψυχολ. μεσα στο σπιτι χωρις μια νορμαλ σχεση ( μονο εκμεταλευση )χωρις κανεναν στην ουσια ..τους γυρισε ασχημα ..διωξαν εναν ανθρωπο με ψυχολογικα και καταντησαν την κορη τους με ψυχολογικα ..τρομακτικο ε? Για αυτο καλο ειναι να μην κρινουμε καποιον για τα ψυχολογικα που ετυχε να εχει αλλα σαν χαρακτηρα σαν ανθρωπο ..ο ανθρωπος δεν ειναι τα ψυχολογικα που εχει ..δεν ειχα κρινει κ πριν παθω οτι επαθα κανεναν που απλα ετυχε να παθει κατι οπως ψυχωση η καταθλιψη ..μπορει να συμβει σε ολους ..
    Ντολορ μου.........μιλας τοσο γλυκα μπραβο σου που το βλεπεις ετσι και που αγαπησες τοσο εναν ανθρωπο με ψυχωση!!!!! Ευχομαι οι γονεις σου να καταλαβουν το λαθος που εκαναν και να το πληρωσουν και μακαρι να βρεις κι εσυ το αλλο σου μισο!!!!!! Αυτος ο ανθρωπος τωρα εχει ολοκληρωσει την ευτυχια του, μην του την χαλασεις αν τον αγαπας, το ξερω, εισαι ερωτευμενη!!!!!!! Κι εμενα οσοι με ξερουνε τα καλυτερα λενε αλλα εδω μεσα στο φορουμ ως συνηθως οπως ειναι και εξω στην κοινωνια καλη κουβεντα δεν θα ακουσεις καθενας λεει τα χειροτερα........δεν πειραζει, καλη καρδια, οτι εχει ο καθενας στην ψυχη του δινει, αλλος εχει σκουπιδια........αλλος λουλουδια!!!!! Θα βρεθει και η κριση για ολους αυτους!!!!!!! Που θα παει!!!!!!!!

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    Τον λατρευα λουλουδι και τον αγαπαω ακομη ..οχι δεν θα του χαλασω την οικογενεια ειναι αηδια να χωνεσαι σε μια σχεση αν και εγω μεσα μου δεν χωρισα ποτε απο αυτον τον ανθρωπο ...και το αλλο ωραιο λουλουδι ειναι οτι καποιος φιλος μου γνωρισε καποια που του αρεσε πολυ και μολις ακουσε οτι εχει κρισεις πανικου ( που εχω και εγω )δεν το συνεχισε, λεει δεν θα μπορουσα να ειμαι με καποια με ψυχολογικα προβληματα ..λεω μεσα μου κοιτα πως σκεφτονται οι αλλοι ..εγω δεν θα αφηνα αυτον που ερωτευτηκα για κανεναν λογο . . .εγω δεν σκεφτομουν οτι ημουν με καποιον με ψυχωση αλλα με τον πιο καλο ζεστο και συναισθηματικο ανθρωπο που γνωρισα μεσα σε τοσα χρονια ....και ηταν πολλα που υποφερω μακρια του

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by ντολορ View Post
    Τον λατρευα λουλουδι και τον αγαπαω ακομη ..οχι δεν θα του χαλασω την οικογενεια ειναι αηδια να χωνεσαι σε μια σχεση αν και εγω μεσα μου δεν χωρισα ποτε απο αυτον τον ανθρωπο ...και το αλλο ωραιο λουλουδι ειναι οτι καποιος φιλος μου γνωρισε καποια που του αρεσε πολυ και μολις ακουσε οτι εχει κρισεις πανικου ( που εχω και εγω )δεν το συνεχισε, λεει δεν θα μπορουσα να ειμαι με καποια με ψυχολογικα προβληματα ..λεω μεσα μου κοιτα πως σκεφτονται οι αλλοι ..εγω δεν θα αφηνα αυτον που ερωτευτηκα για κανεναν λογο . . .εγω δεν σκεφτομουν οτι ημουν με καποιον με ψυχωση αλλα με τον πιο καλο ζεστο και συναισθηματικο ανθρωπο που γνωρισα μεσα σε τοσα χρονια ....και ηταν πολλα που υποφερω μακρια του
    Ετσι αισθανεται και το αγορι μου ντολορ......για μενα........αλλα οσοι δεν με ξερουν επειδη ειναι κακοι οι ιδιοι λενε μονο αρνητικα...........τι να πω πολυ κωλοκοσμος αηδιαζω!!!!!!!!!! Και μετα λενε εμενα κακια, εμ, ετσι τους συμφερει!!!!!!!! Κι εγω σαν τον ανθρωπο σου ειμαι, ψυχωτικη με πολυ συναισθημα και ζεστος ανθρωπος αλλα δεν ειναι ολοι σε θεση να το εκτιμησουν αυτο.......ειπαμε, οταν ο ανθρωπος εχει σκουπιδια στην ψυχη!!!!!!!

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    Λουλουδι τουλαχιστον εχεις το αγορι σου που σ αγαπαει τοσο ..οποτε μπορεις να τους γραφεις τους αλλους .

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    λουλουδι εκει ειναι το κλειδι.

    να κανεις το νοικοκυριο και να πετας τα σκουπιδια της ψυχης σου.

    πως γινεται αυτο ; με ψυχοθεραπεια (αντιγραφη της εξομολογησης), με νοερα προσευχη, με νηστεια ή απλως με ..νερο.

    Κανε υδροθεραπεια βοηθαει πολυ.

    Βοηθαει επισης να γραφεις οτι αρνητικη εμπειρια σε ενα κομματι χαρτι και μετα να το σκιζεις.

    Αλλα το καλυτερο ειναι το νερακι.

    Οι Ρωμαιοι λεγανε sanitas per aqua δηλαδη υγεια απο το νερο και γενικα το νερο κανει καλο στα συναισθηματα.

    Το καλυτερο βεβαια για να βρεις λυση και να βγαλεις τα σκουπδια, τα δηλητηρια, τις ακιδες, τα βελη, τα δαιμονια, τα πεπυρωμενη βελη του πονηρου ειναι η νηστεια.

    Αμα δε κανεις νηστεια δε θα πας και πολυ μακρυα.

    Αμα δε μπορεις να κανεις νηστεια τοτε τουλαχιστον να κανεις χορτοφαγικη διατροφη οσο μπορεις.

    Πρεπει να τρως πολλες σκουπιδοτροφες απο οτι εχω καταλαβει.

    Μπορει να μη φταινε παντα οι αλλοι αλλα και οι σκουπιδοτροφες και μετα δεν αποβαλλονται σωστα τα αρνητικα συναισθηματα.

    Επισης να προσεχεις. Μη προβαλλεις τον ευαλωτο χαρακτηρα σου στους αλλους οσο μπορεις.

    Να κλεινεσαι για να εχεις.

    Μην ανοιγεσαι τοσο πολυ.

    Να κλεινεσαι και να κλειδωνεις.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  12. #72
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Ενταξει, οτι πεις, προσφερεις πολλη βοηθεια στο φορουμ απο οτι βλεπω, σου αρεσει να κρινεις, θελεις να το κανω κι εγω σε σενα;
    εσυ ελεγες οτι ολο το φορουμ ηταν οι κακοι εκτος απο σενα αρα μηπως υπαρχει πιθανοτητα να πεις καλο λογο για κανενα? αυτη ακριβως ειναι η διαφορα μας εγω ολες τις ιδιοτροπιες μου τις κρατησα για τον εαυτο μου και αν καποιος δε με πειραξει μαλον δε θα τα μαθει καν ενω εσυ εισαι οπιον παρει η μπαλα επειδη ετσι σου την εδωσε

    αν ηξερες πχ ποσα εχω ακουσει τα τελευταια χρονια θα καταλαβεις τι ακριβως εισαι για μενα μια ακομα λεπτομερεια μεσα σε χιλιαδες σχολια που απο το ενα αυτι μπηκαν και απο το αλλο βγηκαν οπως η με κρινεις η οχι εχω αναισθητοποιηθει σε τετοιο σημειο που δε καταλαβαινω χριστο πλεον

  13. #73
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Ελισαβετ μου δυστυχως μονο εσυ σκεφτεσαι ετσι, το με κοροιδευουν ειναι συμβολικο, σημαινει παρα πολλα πραγματα, οπως αυτο που ειπες για τον αδερφο σου, οπως το να μη μου μιλανε, οπως το να με μειωνουν συνεχως και πολλα αλλα. Δυστυχως ακομα και εδω μεσα βιωνω το ρατσισμο, ξεκινησε ο Karma που μας ειπε τρελους μετα ο MechanismOfMadness που τον υπερασπιστηκε, αλλα ειναι τοσα πολλα τα παραδειγματα, παλια εμπαινε ενας που υποτιμουσε πολυ τις γυναικες και εμενα με ελεγε χοντρο ψυχωσικολουλουδο, οπως και πολλοι αλλοι. Ολα αυτα εχουν στιγματισει την ψυχη μου, αλλα αυτοι, εκει εξω ελευθεροι, γι'αυτο ευχομαι να τα λουστουν. Δυστυχως πουθενα δεν εισαι ασφαλης και μετα λεω οτι ολοι ειναι κακοι και με παιρνουν με τις πετρες, δεν το δεχονται οτι ειναι κακοι ενω ειναι κακιστοι, και το χειροτερο, λενε εμενα κακια. Ελεος.
    Λουλουδι στο ειπα και στο προηγουμενο ποστ.Πραγματικα στεναχωριεμαι και σε καμια περιπτωση δεν υπαρχει ενδεχομενο να σε κοροϊδευω. Σου εξηγησα το οτι να βιωνεις ακραια συναισθηματα μπορεις να αναφερθεις σε αυτα οπως θελεις ειτε με την λεξη τρελα ειτε με την λεξη ψυχασθενεια. Δεν ειναι εκει το ζητημα.

    Επισης σου προσθεσα οτι φοβασαι το στιγμα.

    Σοφος ειναι ο ανθρωπος που θα καταφερει τον πονο του να το μετατρεψει σε υπαρξιακη ισορροπια

    Σταματα να δινεις βαση στις λεξεις και στα λογια..Ειναι η οπτικη που εχεις για τον κοσμο και η γενικευμενη καχυποψια σου..

    Σε οσα ποστ εχω δει δημοσιευσεις εισαι σε μια διαρκη κατασταση κραξιματος της κοινωνιας και του κοσμου και οτι ολα σου φταινε..

    Για αυτο σου μιλησα και για ψυχωτικη νοοτροπια.Αν τα ψυχωτικα συμπτωματα θεραπευθουν με αγωγη επεται να λυσουμε το κομματι της ψυχωτικης νοοτροπιας και της παραλογης σκεψης. Δεν ξερω κατα ποσο εσυ σα Λουλουδι εχουν επηρεασθει οι γνωστικες σου λειτουργιες.

    Και να ξερεις ειλικρινα οτι με στεναχωρει ακομα παραπανω, που υποτιθεται μπαινεις σε ενα φορουμ για να συζητησεις και ξεκαθαρα απο την οπτικη σου πανω στο ζητημα της ψυχικης ασθενειας, αυτοστιγματιζεσαι απο/και πανω στις θεωρησεις σου στην ψυχικη ασθενεια, και ενω προσπαθω να σου εξηγησω και να σου μεταφερω καποια πραγματα του πως να αλλαξεις την οπτικη σου πανω στο ζητημα καποιων πραγματων, βλεπεις παντου εχθρους.

    Και οσοι σου λενε ολα καλα Λουλουδι και σε υποστηριζουν ειναι "καλοι".

    Σταματα να εισαι τοσο καχυποπτη και πιστεψε στον εαυτο σου.

    Κοιταξε στον καθρεφτη και αποδεξου αυτο που βλεπεις απεναντι.

    Παρατηρησε τον εαυτο σου. Γιατι ειμαι σιγουρος οτι εχεις διωξει πολλους ανθρωπους απο κοντα σου στην πορεια σου με την ψυχασθενεια οπως και γω..Αλλα παρατηρωντας τον εαυτο μου καταλαβα τα λαθη μου και εγινα καλυτερος.

    ΞΕΚΟΛΛΑ!

  14. #74
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Ξεκολλα εσυ ρε, θα δινεις και συμβουλες στο λουλουδι, πες της πρωτα συγγνωμη που την αναφερες πρωσοπικα επειδη εισαι ταλεντο και δε μπορεις αν σου μπει στο μυαλο να κρατηθεις να μη τη πεις , ρε καρναβάλι. ΞΕΚΩΛΟΣ!

  15. #75
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Α ρε μηχανισμέ, πετας τη χοντραδα και αναλυεις κιόλας μετά κι αλλα θεματα αυτο θα πει καραγκιοζεις. Φανταζομαι αμα κανεις τετοια η παρεα θα σε εχει για καρπαζοεισπρακτορα.

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast

Similar Threads

  1. ΔΕ ΘΕΛΩ ΠΙΑ ΝΑ ΞΗΜΕΡΩΝΕΙ
    By ασπασια in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 15-09-2015, 14:10
  2. ξημερωνει ....
    By Macgyver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 02-01-2015, 04:55
  3. Replies: 10
    Last Post: 07-08-2012, 14:45
  4. Replies: 2
    Last Post: 21-07-2011, 19:39
  5. Ψαχνω ομοιοπαθητικο γιατρο οποιος ξερει...
    By BrainTrance in forum Εναλλακτικές Μέθοδοι Θεραπείας
    Replies: 1
    Last Post: 10-12-2008, 19:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •