Παρατεταμένα δεκατα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
  1. #1
    Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    36

    Παρατεταμένα δεκατα

    Ρε παιδιά έχεις κάνεις καμιά ιδέα γιατί έχω 20 μέρες δέκατα;37 37.2 δεν πάει πιο πάνω.Νιωθω κρυάδες,άσχημη γευση και βαρύ κεφάλι.Εχω κάνει εμβόλιο γρίπης,όλες τις εξετάσεις,τσέκαρα τα πάντα για αυτοανοσα και ακόμα τίποτα.Ο οδοντίατρος βλέπει μια μικρή φλεγμονή στα ούλα αλλά όχι για να μου κρατάνε τόσο τα δέκατα.Αυτος και ο παθολόγος μου είπαν να πάρω αντιβίωση,πριν λίγο έκλεισα 24ωρο που παίρνω την vibramicin και ακόμα νιώθω σαν άρρωστη λες και έχω παρατεταμένη γρίπη.Εχω χασιμοτο και νεανικό διαβήτη αλλά είναι ρυθμισμένα.Γενικά έχω άγχος αλλά προσπαθώ να το ελέγχω.Εχω κουραστεί πάρα πολύ τοσες μέρες να μην ξέρω τι γίνεται και να νιώθω έτσι άσχημα..Αν έχει καμιά ιδέα κάποιος που μπορεί να οφείλεται αυτό ας μου πει

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    μηπως να πας σε κανεναν παθολογο? το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν ειμαστε μαντεις!

  3. #3
    Εγώ ξέρω τι έχεις.. αρρωστοφοβια.. μην το ψάχνεις μην το σκέφτεσαι και μη μετράς τη θερμοκρασία σου κάθε τρείς και λίγο θα δεις ότι θα σου περάσει αφού σε είδαν γιατροί έκανες και εξετάσεις.. βγες έξω στον ήλιο περπάτα κάνε ποδήλατο και γενικά γυμναστική χαλάρωσε δες κωμωδίες άκου μουσική, εμένα όλα αυτά με έχουν βοηθήσει πάρα πολύ..

  4. #4
    Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    36
    Ναι έχω πάει σε παθολόγο και έχω μιλήσει και με τον ενδοκρινολογο μου, έχω κάνει τα πάντα εκτός από υπέρηχους.Η αλήθεια είναι ότι ειμαι και μέσα στο σπίτι κλεισμενη γιατί δεν νιώθω καλά καλά για να βγω.Με φοβησαν και λίγο οι γιατροί ότι έχω προδιάθεση και για άλλο αυτοανοσο αλλά οι εξετάσεις είναι καλές. Με έχει πάρει από κάτω που δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσες μέρες δέκατα

  5. #5
    Και ξαναλέω σταμάτα να το σκέφτεσαι γίνεσαι χειρότερα, βγες έξω πες είμαι υγιής και θα μείνω υγιής βγες για περπάτημα κάνε γυμναστική ότι μπορείς άκου μουσική θα νιώσεις άλλος άνθρωπος! Όταν κάθεσαι μέσα γίνεσαι χειρότερα και μαύρες σκέψεις έρχονται.. δες αν σου λείπουν βιταμίνες παίζουν ρόλο στην ψυχολογία, εμένα με βοήθησαν

  6. #6
    Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    36
    Ναι είναι η βιταμίνη d χαμηλή και ξεκίνησα να παίρνω μια αμπούλα που μου είπε ο γιατρός.Θελω να βγω και στεναχωριέμαι που είναι άνοιξη έχει ωραίο καιρό κυκλοφορούν με κοντομάνικα κ εγώ σπίτι με κρυάδες και να έχω συμπτώματα γρίπης εδώ και πόσο καιρό..

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    36
    Γειά και από μένα.αν έχεις κάνει εξετάσεις και είναι καλές μην ανχωνεσαι.συνήθως άμα έχεις δέκατα βρίσκεται αν έχεις πρόβλημα εύκολα από τις εξετάσεις αίματος.πχ αν έχεις καθιζηση που δημιουργεί δέκατα εγώ είχα πολύ καιρό δέκατα αλλά τελικά διαγνωστικό με αυτόανοσο αλλά ειχα και άλλαν πολλα στις εξετάσεις μγνώμη ταυτιστεις με αυτό 37 δεν είναι δέκατα από 37.2 θεωρείται δεκατα

  8. #8
    Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    36
    Παντελή τι αυτοανοσο σου βρήκαν;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by SugarKat View Post
    Ρε παιδιά έχεις κάνεις καμιά ιδέα γιατί έχω 20 μέρες δέκατα;37 37.2 δεν πάει πιο πάνω.
    Αν έκανες «κάτι» τελευταία, έχεις εξετάσει το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης; Ένα από τα συμπτώματα στα πρώτα στάδιά της είναι και τα ανεξήγητα δέκατα.

  10. #10
    Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    36
    Όχι χρησιμοποιώ πάντα προφυλακτικό και είχα αδιαθετησει κιόλας λίγες μέρες μετά αφού ξεκίνησαν τα δέκατα και την άλλη βδομάδα ξαναπεριμενω να αδιάθετησω.Την άλλη βδομάδα επίσης αν συνεχιστουν τα δέκατα κλείνω μήνα που ειμαι ετσι.Η μόνη μου ελπίδα που με κάνει και δεν πέφτω εντελώς είναι ότι ο οδοντίατρος μου είπε ότι έχω μια μικρή λοίμωξη στα δόντια όχι ότι δικαολογουνται τόσες μέρες δέκατα αλλά ίσως.. Μου έδωσε αντιβίωση την ξεκίνησα χθες αλλά σήμερα δεν έχω δει καμία βελτίωση.5 μέρες μου είπε να την πάρω.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Την αντιβιωση πρεπει να την παρεις 4-5 μερες για να δεις καποιο αποτελεσμα , οχι την 1η και την 2η μερα ......

  12. #12
    Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    36
    Ναι το γνωρίζω αυτό απλά καταλαβαίνεις πως είμαι μετά από 20 μέρες δέκατα έχω απελπιστεί και θέλω απλά να νιώσω καλύτερα

  13. #13
    Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    36
    Έχω ανοσοανεπάρκεια μην το βάζεις στο μυαλό σου ήταν χάλια οι εξετάσεις μου λευκά ψιλά αιμο πεταλια χαμηλά και άλλα πολλά. Ψάξε το λίγο ακόμα ελπίζω να έχεις καλό μικρόβιολόγο και παθολογο αλλά μην πάει το μυαλο σου στο κακό υπάρχουν άνθρωποι με τέτοια θερμοκρασία μόνιμα

  14. #14
    Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    36
    Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά κάποιες φορές στη μέρα άλλες με παίρνει από κάτω.Το κακό είναι ότι νιώθω συμπτώματα γρίπης και γενικά τόσες μέρες νιώθω πολύ άσχημα.Εδω και 2-3 μέρες μου έχει κάτσει ότι ίσως έχω ρευματοειδη αρθρίτιδα επειδή μου είπε η γιατρός έτσι ενημερωτικά να πάω σε μια όχι ότι βλέπει κάτι.Απλα νιώθω πόνο στις αρθρωσεις λίγες μέρες ίσως είναι και ψυχολογικό δεν ξέρω.Απο τη μία φοβάμαι μήπως έχω και 3ο αυτοανοσο από την άλλη τόσες εξετάσεις έκανα και για αυτοανοσα δεν θα εδείχνε κατι;Όλα αρνητικά βγήκαν μόνο αυτά που ήδη έχω φάνηκαν.Οποτε τη μισή μέρα σκέφτομαι θετικά ότι δεν θα είναι κάτι και την υπόλοιπη μέρα λέω γιατί νιώθω έτσι και γιατί δεν περνάνε τα δέκατα τόσες μέρες δεν είναι απλά μια θερμοκρασία νιώθω και άρρωστη..

  15. #15
    Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    36
    Μην σκεφτεσαι ότι έχεις κάτι κακό κανε ένα πολύ καλό ξεσκονησμα από εξετάσεις και μετά δες και ένα ψυχολογό αν είναι ψυχολογικο που μάλλον ειναι

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Κλάμα και αύξηση θερμοκρασίας / δέκατα
    By Chronic Derealization Dis in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 28-06-2017, 12:05
  2. Δέκατα, εμβοές και τσιμπήματα (αρρωστοφοβία?)
    By mondy in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 3
    Last Post: 25-04-2012, 16:15
  3. δεκατα και αγχοσ
    By mary.a in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 30-03-2011, 17:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •