Kai mena me apatise!!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 96
  1. #1
    Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    51

    Kai mena me apatise!!!!!

    Kat'arxas geia sas.
    Eimai neo melos.
    Eimai 22 xronwn.

    I istoria mou..
    ta exw me mia kopela edw kai trisimisi xronia peripou..
    exw perasei para polla gia na eimai mazi tis..
    exoume perasei arketa diastimata xwria logw spoudwn..
    to 2007 eprepe na fugei gia ena examino sto exwteriko..enamisi xrono meta ematha (oxi apo tin idia alla apo kati palia email tis) oti me apatise. Itan mono gia ena vradu.
    Otan tis eipa oti to kserw to arnithike. Mono otan tis edeiksa to email pou diavasa (me analutiki perigrafi parakalw tis vraduas) to paradextike..
    tin agapaw..einai i zwi mou..einai to mono atomo pou erwteutika..kai pera apo tin sxesi gnwrizomaste sxedon 10 xronia, apo to sxoleio..
    Pws mporese na mou to kanei auto??..tin sugxwresa..alla den einai to idio pia..para tis prospatheies pou kanoume. Kata vathos iksera oti kapoia stigmi isws kai na to ekane logw tis geografikis apostasis..alla epesa apo ta sunnefa..klonistika psuxika kai swmatika opws tote prin apo xronia pou prospathousa na tin kerdisw..itan o monos anthrwpos pou empisteuomoun apoluta sto katheti..poso mallon sti sxesi pou eixame..twra me ti dunami na tin empisteutw ksana?
    Edw kai ena xrono exei pou exoume teleiwsei spoudes klp kai eimaste mazi kai san fusiki parousia..kai exei kanena mina peripou pou ematha gia to peristatiko..de kserw ti na kanw..to mono pou kserw einai oti tin idia tin exw sugxwrisei apo tin kardia mou kai thelw na eimaste mazi..alla pws na ksexasw auta pou diavasa??mou erxontai sto mualo eikones..kai trelainomai..!!
    Tha ektimousa polu tis apopseis sas.
    Exw dokimastei arketa san atomo para to mikro tis ilikias mou..kai pragmatika wres wres anarwtiemai..kai auto se mena etyxe???elpizw na katalavenete!

    Euxaristw polu!!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    ττς,
    μπορεις να μας τα ξανσερβιρεις στα ελληνικα???

    μερσουμε.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    51
    είναι απαραίτητο??..που να ξαναβρώ τόσο χρόνο παλι?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    1,098
    έλα ρε κρίνε! θα στο κάνω εγώ μετάφραση...θα τον βάλεις τον άνθρωπο να το ξαναγράψει??????????!!!!!!!!!!!!!!!!!:P: P:P:P:P
    στο παραθέτω....




    κατ\'αρχάς γεία σας
    είμαι ΄νέο μέλος
    είμαι 22 χρονών

    η ιστορία μου...
    τα έχω με μια κοπέλα εδω και τρισήμιση χρόνια περίπου..
    έχω περάσει πάρα πολλά για να είμαι μαζί της..
    έχουμε περάσει αρκετά διαστήματα΄χώρια λόγω σπουδών..
    το 2007 έπρεπε να φύγει για ένα εξάμηνο στο εξωτερικό...ενάμιση χρόνο μετά έμαθα ( όχι από την ίδια αλλά απο κάτι παλιά mail της) ότι με απάτησε. ήατν μόνο για ένα βράδυ.
    όταν της είπα ότι το ξέρω το αρνήθηκε. μόνο όταν της έδειξα το mail που διάβασα ( με αναλυτική περιγραφη παρακαλώ της βραδιας) το παραδέχτηκε..
    την αγαπάω..είναι η ζωή μου..είνια το μόνο άτομο που ερωτεύτηκα..και πέρα από την σχέση γνωριζόμαστε σχεδόν 10 χρόνια απο το σχολείο..
    πως μπόρεσε να μου το κάνει αυτό??..την συγχώρεσα..αλλά δεν είναι το ίδιο πια..παρά τις προσπάθειες που κάνουμε. κατα βάθος ήξερα ότι κάποια στιγμή ίσως και να έκανε λόγω της γεωγραφικής απόστασης..αλλά έπεσα απο τα σύνεφα..κλονίστηκα ψυχικά και σωματικά όπως τότε που πριν απο χρόνια προσπαθούσα να την κερδισω...ήταν ο μόνος άνθρωπος που εμπιστευόμουν απόλυτα στο κάθετι..πόσο μάλλον στην σχέση που είχαμε..τώρα με τι ΄δύναμη να την εμπιστευτώ ξανά?
    εδώ και ένα χρόνο έχει που έχουμε τελειώσει τις σπουδες κλπ και είματε μαζι και σαν φυσική παρουσία..και έχει κανένα μήνα περίπου που έμαθα για το περιστατικό..δε ξέρω τι να κάνω..το μόνο που ξέρω είναι οτι την ίδια την έχω συγχωρήσει απο την καρδία μου και θέλω να ειμαστε μαζί..αλλά πως να ξεχάσω αυτά που διάβασα?? μου έρχονατι στο μυαλό εικόνες..και τρελαίνομαι..!!
    θα εκτιμούσα πολύ τις απόψεις σας.
    έχω δοκιμάσει αρκετά σαν άτομο παρά το μικρό της ηλικίας μου..και πραγματικά ώρες ώρες αναρωτιέμαι..και αυτο σε μένα έτυχε???ελπίζωνα καταλαβαίνετε!

    ευχαριστώ πολύ!!!

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    τουλαχιστον ας βοηθησει να μην μας γινονται τα ματια πλανητες στο μελλον....

    στα σβελτα,

    ττς,
    αγεσαι και φαιρεσαι.
    Την μια την συγχωρεις την αλλη δεν την εμπιστευεσαι....
    τι απο τα δυο προτιμας?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    1,098
    να ρωτήσω κάτι? όταν της το είπες και τελικά το παραδέχτηκε, τι εξήγηση έδωσε?
    απο την στιγμή που την συγχώρεσες..σιγά σιγά θα το ξεπεράσεις..είναι πολύ φυσιολογικό που σου έρχονται εικόνες στο μυαλό...το έχετε συζητήσει? αν καταλαβα καλά θέλετε και οι δύο να είσαστε μαζί και αγαπάει ό ένας τον αλλον..άρα αν θέλει να είναι μαζί σου, τότε μπορεί να σε ξανακερδίσει, να ξανακερδίσει την εμπιστοσύνη σου και να σε κάνει να το αφήσεις πίσω όλο αυτό...

  7. #7
    Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    51
    Κοίτα..η συγχώρεση είναι μία. Η εμπιστοσύνη όμως κερδίζεται και θέλει χρόνο..σωστά?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    1,098
    Originally posted by krino
    τουλαχιστον ας βοηθησει να μην μας γινονται τα ματια πλανητες στο μελλον....
    εγώ είμαι εδώ βρε, θα σε κάνω εγώ μετάφραση!!
    εδώ που τα λέμε και συ βρε ττς άστα αυτά τα greeklish..!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    1,098
    Originally posted by tts
    Κοίτα..η συγχώρεση είναι μία. Η εμπιστοσύνη όμως κερδίζεται και θέλει χρόνο..σωστά?
    σωστά...την απάντηση την έδωσες μόνος σου....υπομονή χρειάζεται...και χρόνος...

  10. #10
    Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    51
    η εξήγηση ήταν ότι παραμέρισε έστω και για λίγο αυτό που αισθανόταν για μένα..και ότι απλως γοητέυτηκε από τον άλλον και ενώ απλώς κάνανε παρέα..μια νύχτα έφτασε στο σημείο όπου δε μπορούσε να πεί όχι..και έγινε..και ήταν μεγάλο λάθος και το μετάνιωσε.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Originally posted by tts
    είναι απαραίτητο??..που να ξαναβρώ τόσο χρόνο παλι?
    Πως απαιτούμε όμως από τους άλλους να βρουν το χρόνο να μας βοηθήσουν αφού πρώτα ξεστραβωθούν για να διαβάσουν το κείμενο σου ? Καταλαβαίνω πως είσαι νέος κι ίσως τα greeklish να είναι η μελλοντική μεταφορά της ελληνικής γλώσσας στο γραπτό λόγο (πράγμα που θα ήταν κι η καταστροφή της κουλτούρας μας), αλλά..σκέψου λίγο πως όλοι δεν είναι το ίδιο νέοι και δεν αισθάνονται βολικά με τα greeklish, άλλωστε είναι αρχή σ\' αυτό το φόρουμ να αποφεύγονται (δες όρους χρήσης)...
    Για το πρόβλημα σου θα έχεις την άποψη μου αργότερα...

  12. #12
    Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    51
    συγγνώμη δε θα ξαναγίνει.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    441
    Ωραία, αφού την συγχώρεσες όπως λες, να της το δείξεις
    Δλδ μην κάνεις καμμία αναφορά σε αυτό το γεγονός, παράλληλα αυτή θα σου δείξει ότι θέλει να είστε μαζί και με τον καιρό θα το αποβάλλεις από το μυαλό σου.

    Αν είναι και αυτή Οκ απέναντι σου, μπορείτε να την \"φτιάξετε\" την σχέση σας

    Δώσε στην σχέση σας αυτή την ευκαιρεία, από την στιγμή που την αγαπάς και αξίζει για σένα

    Αν δεις ότι με τον καιρό δεν μπορείς να το καταπολεμήσεις, να της πεις πως νιώθεις και πράξτε αναλόγως

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Αν πράγματι το θεωρεί \'λάθος\' και το \'μετάνιωσε\' δεν ξέρω και θα έλεγα να μην σε απασχολεί. Γιατί καταρχήν και μόνο που στο λέει δείχνει ότι στο εδώ και τώρα θέλει να είναι μαζί σου. Αυτό δεν είναι το σημαντικό για εσένα αφού λες πόσο νοιάζεσαι για εκείνη?

    Κατά δεύτερον μη συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Λες με τι δύναμη να την εμπιστευτείς ξανά. Με τη δύναμη που σου δίνει το γεγονός ότι είστε μαζί (στην ίδια χώρα!) πλέον και το ότι απ\' όσο φαίνεται περνάτε καλά μαζί. Δεν είναι το ίδιο με το να βρίσκεσαι στο εξωτερικό σε νέο περιβάλλον με νέα ερεθίσματα. Ξέρω ότι όταν είναι κάποιος ερωτευμένος θέλει να φαντάζεται ότι ο καλός του έχει μόνο αυτόν στη σκέψη του και τίποτα άλλο. Αλλά οι άνθρωποι έχουν πολλές ανάγκες και όταν είναι φοιτητές έξω...πολλές ευκαιρίες επίσης!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    1,098
    κάπου το έχασα στην αρχή...παραμέρισε αυτά που αισθανόταν για σένα?????χμχμχ!!
    τι να πω τώρα!!!
    anyway...αφου το μετάνοιωσε και συ την συγχώρησες...σιγά σιγά θα το ξεπεράσετε...αν το πρόβλημα είναι αυτό...όσο περνάει ο καιρός και σου επιβεβαιώνει με τις πράξεις της αυτό που σου είπε ότι το μετάνοιώσε, δείχνοντας σου ότι σε αγαπάει, οτι θέλει να είσαστε μαζί...θα δεις ότι θα το ξεπεράσεις...είναι αρχή, είναι ένας μήνας και είναι πολύ λογικό να σε τρελαίνει όλο αυτό....

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •