Οταν το μυαλο δεν σε αφηνει να απολαυσεις τη στιγμη..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    Οταν το μυαλο δεν σε αφηνει να απολαυσεις τη στιγμη..

    Βγαινω με μια κοπελα περιπου ενα τριμηνο. Το τελευταιο μηνα ομως προχωρησε στο ερωτικο.Εκεινη δεν εχει πολυ καιρο που χωρισε και ειναι λιγο ντεμι στο να ξεκινησει καινουργια σχεση αμεσως.Γενικα εγω ειμαι πολυ εκδηλωτικος αλλα εεκεινη πολυ μαζεμενη.Ομως το βλεπω στο βλεμμα της οτι γουσταρει κτλ. Εγω δεν θελω να την πιεσω μιας και μου εχει πει και η ιδια οτι σιχαινεται να την πιεζουν. Περναμε πολυ καλα οταν ειμαστε παρεα!Το θεμα μου ειναι οτι επειδη γενικα δεν ειμαι και ο πιο εμπειρος με τις γυναικες, δεν ξερω πως να το χειριστω.Δηλαδη , πχ δεν ξερω καθε ποτε να της προτεινω να βγαινουμε η καθε ποτε να μιλαμε για να μην γινω πιεστικος.Ξερω ακουγεται χαζο !. Ολες αυτες οι σκεψεις μου για το πως να φερομαι κτλ με εχουν κανει να υπεραναλυω οτι μου πει και βλεπω οτι δεν ειμαι ο ευατος μου γιατι με εχουν κυριευσει οι σκεψεις μου, και με αυτο το τροπο θα την απομακρυνω, το ξερω.Δηλαδη μπορει να μην μιλησουμε 2 μερες και εγω τρελενομαι,η μπορει μια βδομαδα να μην βρεθουμε και εγω αρρωσταινω(ναι ειμαι φουλ καψουρης)! αρχιζω και κανω σεναρια οτι δε με θελει και τετοια.Μηπως ειμαι τρελος?οεο! Πως μπορω να ηρεμησω και να μην σκεφτομαι ειναι η απορια μου...ουφ πνιγομαι!Τι να κανω να παρω ηρεμιστικα??δεν κανω πλακα :)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Να είσαι ο εαυτός σου! Μην υπεραναλυεις τίποτα. Δεν θα γίνεις κάτι που δεν είσαι. 2 ημέρες χωρίς να μιλήσετε και βδομάδα χωρίς να βρεθείτε είναι πολύ. Μην την πιέζεις άσε να σε ψάξει κι αυτή. Εσύ θα λες μόνο αυτό που νιώθεις, τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Lavingar View Post
    Βγαινω με μια κοπελα περιπου ενα τριμηνο. Το τελευταιο μηνα ομως προχωρησε στο ερωτικο.Εκεινη δεν εχει πολυ καιρο που χωρισε και ειναι λιγο ντεμι στο να ξεκινησει καινουργια σχεση αμεσως.Γενικα εγω ειμαι πολυ εκδηλωτικος αλλα εεκεινη πολυ μαζεμενη.Ομως το βλεπω στο βλεμμα της οτι γουσταρει κτλ. Εγω δεν θελω να την πιεσω μιας και μου εχει πει και η ιδια οτι σιχαινεται να την πιεζουν. Περναμε πολυ καλα οταν ειμαστε παρεα!Το θεμα μου ειναι οτι επειδη γενικα δεν ειμαι και ο πιο εμπειρος με τις γυναικες, δεν ξερω πως να το χειριστω.Δηλαδη , πχ δεν ξερω καθε ποτε να της προτεινω να βγαινουμε η καθε ποτε να μιλαμε για να μην γινω πιεστικος.Ξερω ακουγεται χαζο !. Ολες αυτες οι σκεψεις μου για το πως να φερομαι κτλ με εχουν κανει να υπεραναλυω οτι μου πει και βλεπω οτι δεν ειμαι ο ευατος μου γιατι με εχουν κυριευσει οι σκεψεις μου, και με αυτο το τροπο θα την απομακρυνω, το ξερω.Δηλαδη μπορει να μην μιλησουμε 2 μερες και εγω τρελενομαι,η μπορει μια βδομαδα να μην βρεθουμε και εγω αρρωσταινω(ναι ειμαι φουλ καψουρης)! αρχιζω και κανω σεναρια οτι δε με θελει και τετοια.Μηπως ειμαι τρελος?οεο! Πως μπορω να ηρεμησω και να μην σκεφτομαι ειναι η απορια μου...ουφ πνιγομαι!Τι να κανω να παρω ηρεμιστικα??δεν κανω πλακα :)
    Χαλάρωσε ρε μεγάλε..δωστης το χρόνο που θέλει..αν σε θέλει όντως θα κάνει και αυτή βήματα..μην τη πιέζεις.
    Μπορεί όντως να έχει και δουλειές η κοπέλα...προσωπική μου γνωμη..αυτά τα πράγματα δεν θέλουν πίεση και βιασύνες..άσε το χρόνο να κάνει τη δουλειά του...χαλάρωσε και μην πιέζεις ούτε εκείνη ούτε τον εαυτό σου

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    208
    να την αφησεις να αποφασισει οτι αυτη θελει. θα ελεγα καλυτερα να μην ξανα πεις τι νιωθεις. οσο να της τα λες εσυ θα πληγωνεσαι παραπανω αν δεν δεις ανταποκριση. οπως και να χει μακαρι να καταλαβει πως νιωθεις για αυτην και να νιωσει το ιδιο και να το ζησετε μαζι. στο ευχομαι.

  5. #5
    Miliva21
    Guest
    Ναι...οκει Η κοπέλα μάλλον δν είναι στο ίδιο ταιμινγκ που είσαι εσύ .....Εσύ θες σχέση εκείνη μπορεί να σκέφτεται ακόμη τον πρώην της ή να θέλει να ηρεμήσει και να μείνε ο μόνη γ λίγο καιρό......

    Το να πιέζεις δεν είναι σίγουρα κάτι καλό......το θέμα είναι ότι σε αυτές τις περιπτώσεις ακόμα και ο εντονος ενθουσιασμός σου και το γεγονός ότι τη θες και της το δείχνεις μπορεί να την πιέσει ακόμα και άθελά σου

    Το ποσό νωρίς ή αργά μιλάτε ή συναντιεστε είναι πλ υποκειμενικο.....Για σένα η μια βδομάδα μπορεί να είναι ένας αιώνας Αλλά για εκείνη να της είναι πολύ....

    Γενικά πάντως εσύ ως καψούρης θες να είσαι συνέχεια μαζί της εκείνη όμως δείχνει ότι δεν γουστάρει σε αυτή τη φάση κολλητιλικια

    Γνώμη μου...ας την λίγο ήρεμη μη της υπενθυμίζεις συνεχεια το ενδιαφέρον σου οσο περισσότερο χώρο και χρόνο της δίνεις τόσο λειτουργεί υπέρ σου......Και άσε την να πάρει και εκείνη καμία πρωτοβουλια να δεις αν σε ψάξει.....γτ μπορεί να παίζει το ενδεχόμενο να μην της αρέσεις και απλά να κολακευεται και να της αρέσει το φλερτ σου επδ το βρίσκει αναζωογονητικό μετά από έναν χωρισμό........

    Οπότε για να ηρεμήσεις και εσύ και να της δώσεις το χώρο π θέλει απλά κάνε Αλλά πράγματα ........σταμάτα να τη σκέφτεσαι μετά νύχτα χαλάρωσε και ξεκινά να κοιτάς και άλλες προοπτικες .....μη κολλάς εκεί γτ μπορεί να μην γίνει και τπτ μαζί της στη τελική......

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Εγώ πάντως σε ζηλεύω!!! Είσαι ερωτευμένος! :) :)

    Απόλαυσε το βρε φίλε μου χωρίς να το πολυαναλύεις!

    Εντάξει δεν λέμε να την πνίξεις την κοπέλα αλλά όχι να καταπιέζεσαι κιόλας σε αυτά που νιώθεις. Θες να την ακούσεις; Πάρτη τηλέφωνο! θες να βγείτε; πρότεινε της να βγείτε. Πιεστικός γίνεσαι όταν σου λέει όχι και συ επιμένεις, αλλά το να προτείνεις ή να κάνεις κινήσεις εφόσον έτσι νιώθεις δεν είναι πίεση.

Similar Threads

  1. Σωματικες απολαυσεις
    By iwannaaa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 16-01-2018, 18:27
  2. Replies: 0
    Last Post: 09-12-2015, 18:36
  3. Οταν το μυαλο φερνει τουμπες...
    By Umarex in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 23-08-2013, 23:35
  4. όταν ο φόβος σε αφήνει στάσιμο.
    By ioannis2 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 27-11-2009, 10:02
  5. Όταν το μυαλό κολλάει....
    By dernam in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 04-03-2009, 22:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •