Ξεκινημα risperdal αποψεις
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    MikeStam 3
    Guest

    Ξεκινημα risperdal αποψεις

    Ξεκιναω το risperdal αντι για sycrest θελω αποψεις καλο για αγχος;;με το ξεκιναει με 0,5το βράδυ

    Εστάλη από ALE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

  2. #2
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    Ξεκιναω το risperdal αντι για sycrest θελω αποψεις καλο για αγχος;;με το ξεκιναει με 0,5το βράδυ

    Εστάλη από ALE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Κανεις δεν εχει αποψη για το συγκεκριμένο φαρμακο;

    Εστάλη από ALE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,407
    Νομιζω θα βγεις μπερδεμενος απο αυτη την ερωτηση.
    Δεν υπαρχει καθαρη απαντηση για το αν ενα αντιψυχωτικο ειναι καλο ή κακό.
    Δεν υπαρχουν εξατομικευμενα φαρμακα κ στους παραγοντες για το ποσο καλο ειναι ενα φαρμακο το βλεπει ο καθενας ατομικα ζυγιζοντας τα δεδομενα οπως μειωση συμπτωματων-ποιοτητα ζωης-λειτουργικοτητα / με τις παρενεργειες.

    Το ρισπερνταλ ειναι δευτερης γενιας αντιψυχωσικο κ αυτο σημαινει οτι εχει μικροτερες παρενεργειες απο τα 1ης. Ειδικα σε τοσο μικρη δοσολογια πιστευω οι παρενεργειες να ειναι ελαχιστες ειδικα αν συνεχισεις με αυτο για ενα μεγαλυτερο χρονικο διαστημα που θα το συνηθισει ο οργανισμος σου.
    Για να πω την αληθεια δεν γνωριζω την δραση του στις αγχωδεις διαταραχες κ αν ειναι αποτελεσματικο. Νομιζω οτι δεν ειναι εθιστικο οπως οι βενζοδιαζεπινες πχ
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  4. #4
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Νομιζω θα βγεις μπερδεμενος απο αυτη την ερωτηση.
    Δεν υπαρχει καθαρη απαντηση για το αν ενα αντιψυχωτικο ειναι καλο ή κακό.
    Δεν υπαρχουν εξατομικευμενα φαρμακα κ στους παραγοντες για το ποσο καλο ειναι ενα φαρμακο το βλεπει ο καθενας ατομικα ζυγιζοντας τα δεδομενα οπως μειωση συμπτωματων-ποιοτητα ζωης-λειτουργικοτητα / με τις παρενεργειες.

    Το ρισπερνταλ ειναι δευτερης γενιας αντιψυχωτικο κ αυτο σημαινει οτι εχει μικροτερες παρενεργειες απο τα 1ης. Ειδικα σε τοσο μικρη δοσολογια πιστευω οι οαρενεργειες να ειναι ελαχιστες ειδικα αν συνεχισεις με αυτο για ενα μεγαλυτερο χρονικο διαστημα που θα το συνηθισει ο οργανισμος σου.
    Για να πω την αληθεια δεν γνωριζω την δραση του στις αγχωδεις διαταραχες κ αν ειναι αποτελεσματικο. Νομιζω οτι δεν ειναι εθιστικο οπως οι βενζοδιαζεπινες πχ
    Θα μου το κανει 1την επόμενη βδομάδα αντε μέχρι 1,5ειπε είναι μεγαλες οι δοσεις αυτές θα εχω παρενέργειες;;

    Εστάλη από ALE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,407
    Οι πιο συνηθισμενες ειναι στην αρχη ναυτια, ξηροστομια, προσληψη βαρους κ ισως οπτικα οπως θολη οραση.
    Η δοση ειναι μικρη κ δεν ειναι η δοση που δινουν στις ψυχωσεις οπου εκει ξεκινα απο 3-6 mg
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  6. #6
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Οι πιο συνηθισμενες ειναι στην αρχη ναυτια, ξηροστομια, προσληψη βαρους κ ισως οπτικα οπως θολη οραση.
    Η δοση ειναι μικρη κ δεν ειναι η δοση που δινουν στις ψυχωσεις οπου εκει ξεκινα απο 3-6 mg
    να σε ρωτησω και κατι αλλο ειμαι χαλια απο αποψη αγχους περναω μια κολαση εκοψα ενα αντυψωχωτικο που επαιρνα το sycrest το παιρνα για 3 βδομαδες στα 10mg και 2 βδομαδες στα 5mg και ειμαι χαλια τωρα λες ειναι επειδη το κοψα και εχουμε προσθεσει και το remeron 4 ημερες με ειχε στα 15 και τωρα στα 30 απο τι σου κολαει πιο πολυ απο τα 2 να ειναι πες φιλε γτ ειμαι στα προθυρα να αυτοκτονησω

  7. #7
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Οι πιο συνηθισμενες ειναι στην αρχη ναυτια, ξηροστομια, προσληψη βαρους κ ισως οπτικα οπως θολη οραση.
    Η δοση ειναι μικρη κ δεν ειναι η δοση που δινουν στις ψυχωσεις οπου εκει ξεκινα απο 3-6 mg
    να σε ρωτησω και κατι αλλο ειμαι χαλια απο αποψη αγχους περναω μια κολαση εκοψα ενα αντυψωχωτικο που επαιρνα το sycrest το παιρνα για 3 βδομαδες στα 10mg και 2 βδομαδες στα 5mg και ειμαι χαλια τωρα λες ειναι επειδη το κοψα και εχουμε προσθεσει και το remeron 4 ημερες με ειχε στα 15 και τωρα στα 30 απο τι σου κολαει πιο πολυ απο τα 2 να ειναι πες φιλε γτ ειμαι στα προθυρα να αυτοκτονησω

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,407
    Δεν μπορω να γνωριζω φιλε.
    Γι'αυτο ρωτα τον γιατρο σου.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  9. #9
    MikeStam 3
    Guest
    τον ρωτησα δεν ξερει και αυτος να με απαντησει ξεκαθαρα

Similar Threads

  1. Νέο ξεκίνημα...
    By absolute in forum Παχυσαρκία
    Replies: 842
    Last Post: 08-05-2011, 11:24
  2. νέο ξεκίνημα!
    By elenouska in forum Παχυσαρκία
    Replies: 7
    Last Post: 11-08-2010, 05:54
  3. Νέο ξεκίνημα!
    By irenep in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 41
    Last Post: 26-01-2010, 19:50
  4. Συγκριση Risperdal Quicklet με Risperdal Consta
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 0
    Last Post: 29-08-2008, 16:29
  5. 17/11/02 Το ξεκίνημα!
    By eatdis-admin in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 22
    Last Post: 11-10-2006, 23:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •