ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΕΛΙΚΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 151
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθηνα
    Posts
    270

    ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΕΛΙΚΑ


  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    939
    Καλώς ήρθες glafko. Μήπως θα ήθελες να μας πεις λίγα περισσότερα πράγματα γι\' αυτό το πρόβλημα, που λες?
    Μάκια...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθηνα
    Posts
    270
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 10 ΜΕΡΕΣ
    ΕΧΩ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΧΕ ΠΟΛΛΑ ΑΣΧΗΜΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΔΕΡΦΗ.
    ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΤΙΣ ΣΤΑΘΗΚΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΚΑΤΑΠΙΕΖΩ ΤΑ ΘΕΛΩ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ ΚΡΙΒΟΜΕΝΟΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ(ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΛΗΓΩΣΩ ,ΕΙΧΕ ΑΣΧΗΜΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ,ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΛΠ)ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΥΤΗΣ ΤΙΣ ΣΧΕΣΗΣ . ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΜΩΣ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΚΟΜΗΣΕΙ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ Η ΜΑΛΛΟΝ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ .ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 6-12-08 ΤΣΑΚΩΘΗΚΑΜΕ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΙΔΙΑ ΟΤΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΑΥΤΗ Η ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ,ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΙΣ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΒΡΕΙ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΜΕΤΑΚΟΜΗΣΕΙ (ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΔΙΩΞΑ ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΤΙΣ ΕΙΠΑ ΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΑΝ ΤΙΣ ΠΑΡΕΙ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ) ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΙΧΑΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΝΤΑΣΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΙΑ ΜΕ ΚΛΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕ ΑΠΕΙΛΕΣ ΜΙΑ ΕΛΕΓΕ ΛΥΠΗΣΟΥΜΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΜΗΝ ΜΕ ΠΕΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΛΕΓΕ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΚΑΚΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΥ ΕΣΥ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΟΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΚΛΠ ΚΛΠ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝΑ ΚΑΘΕΤΟΣ ΣΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΧΤΕΣ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΛΕΙΨΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ 1 ΩΡΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΑ ΤΗΝ ΒΡΗΚΑ ΛΟΙΠΟΘΥΜΗ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΣΟΚ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΠΗΡΕ ΕΝΑ ΚΟΥΤΙ ΚΟΜΤΡΕΞ ΚΑΙ 6 ΧΑΠΙΑ ΠΑΝΑΝΤΟΛ ΕΚΑΝΕ ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑΣ
    ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΊΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΕΙΑ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΝΙΟΘΩ ΕΓΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΕΓΩ ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΡΩ ΤΗΝ ΨΥΧΙΚΗ ΜΟΥ ΗΡΕΜΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΖΩΝΤΑΝΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ΠΛΕΟΝ ΕΡΩΤΙΚΑ
    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΦΟΒΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΜΗΝ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΙΣ ΔΩΣΩ ΨΕΥΤΙΚΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ .
    ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΛΩΒΙΣΜΕΝΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΝΑ ΠΕΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ

    ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΑΣ

  4. #4
    Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    57
    Νομίζω ότι είναι σε τόσο άσχημη κατάσταση που αυτή την στιγμή γλαύκο πρέπει να της σταθείς και να την συμβουλέψεις να πάτε μαζί σε έναν ψυχολόγο. Φαντάζεσαι να την \'\'διώξεις\'\' και να ξανακάνει αυτό που έκανε? Θα το κουβαλάς μια ζωή μέσα σου... Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο και εσυ έχεις τις απαραίτητες αντοχές, είναι δύσκολο...
    το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ο Θεος να σε φωτίσει να κάνεις το πιο σωστό και πιο καλό και για τους δυο σας..
    (αλήθεια μήπως έχεις κάποιον πνευματικό?)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθηνα
    Posts
    270
    ΤΙΣ ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ ΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΝΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΡΩΤΑ ΑΥΤΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΥΤΟΕΚΤΙΜΗΣΗΣ ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΗΣ ΑΥΤΟΠΕΠΙΘΗΣΗΣ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΛΕΕΙ ΝΑΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ ΓΙΑΤΙ ΑΜΑ ΤΟΥ ΠΩ ΤΙ ΝΙΟΘΩ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΣΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ΦΩΒΑΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΝΑ ΧΩΡΙΣΟΥΜΕ .ΤΗΣ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΕΙ ΜΟΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΗΝ ΨΥΧΙΚΗ ΤΗΣ ΗΡΕΜΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΛΕΕΙ ΝΑΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΟΧΙ .ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΩ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ.
    ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΘΑ ΠΑΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΑΠΕΓΚΛΩΒΗΣΤΟ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΑΥΤΗ ΖΗΜΙΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΓΩ ΝΑ ΚΑΤΑΠΙΕΖΟΜΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΠΟΥ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΝΙΟΘΩ ΤΙΠΟΤΑ
    (ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΠΡΕΠΕΙ??)

  6. #6
    Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    57
    όχι δα, απλώς ρώτησα...
    έχεις δίκιο, πρέπει και εσυ να προστατεύσεις τον εαυτό σου, καλά θα κάνεις να το συζητήσεις με κάποιον ψυχολόγο

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθηνα
    Posts
    270
    τωρα το μονο που με προβληματιζει ειναι μην δωσω ψευτικες ελπιδες και το μονο που θα καταφερω ειναι να κανω μεγαλυτερο το προβλημα αντι να βρω-βρουμε μια λυση θετικη και για τους 2

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    οντως δυσκολη περιπτωση.

    Για αρχη νομιζω οτι πρεπει να εχεις μια συνδρομη ψυχολογου μιας και ο ιδιος φαινεται οτι δεν μπορεις να το διαχειριστεις.
    Αν μπορει και η κοπελα σου να σε ακολουθησει στην συνεχεια ακομα καλυτερα.
    Αλλα καντο ασχετα με το αν θα ερθει η κοπελα σου η οχι.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθηνα
    Posts
    270
    εγω θα παω σε ψυχολογο ετσι κι αλλιος
    αν θελει να ερθει και η ιδια εχει καλος αν οχι δεν μπορω να κατι κατι αλλο για αυτην εγω

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    σωστα.... ετσι το βλεπω και εγω.

    Ο ψυχολογος τι σου λεει??

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    441
    Η αδερφή της είναι ανεξάρτητη?Εννοώ μένει μόνη, παντρεμένη?

    Έχει επαφές με την αδερφή της?

    Είναι φυσιολογικό που κρεμάστηκε εντελώς πάνω σου.Πρέπει να βρεθεί ένας τρόπος να απεγκλωβιστείς σιγά σιγά και αυτή να βρει τον δρόμο της

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθηνα
    Posts
    270
    η αδερφη της ειναι παντρεμενη και εχει 5 παιδια το μικροτερο ειναι 3,5μηνων
    μου ειπε φερτην εδω και αστην σε εμενα
    το προβλημα ειναι οτι δεν θελει να φυγει απο εμενα και με την αδερφη της συνεχεια τσακωνετε

    σε ψυχολογο θα κλεισω ραντεβου δεν εχω παει παει ακομα θα παω

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    441
    Προφανώς υπάρχουν προβλήματα με την αδερφή της

    Κανόνισε εσύ το ραντεβού σου με τον γιατρό για να ηρεμήσεις και μετά αποφασίζεις πως θα προχωρήσεις

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθηνα
    Posts
    270
    η αδερφη της παντα τις ελεγε την σκληρη πραγματικοτητα γιατι και η ιδια εχει περασει ασχημε παιδικα χρονια απλα η κοπελλα μου δεν το δεχοταν και θεωρουσε και θεωρει οτι ολοι την κρινουνε και την σχολιαζουνε αρνητικα
    οποιος τις πει κατι σκληρο αλλα σωστο αυτη του παει κοντρα και δεν θελει να τον ξαναδει
    το θεμα ειναι οτι εχει προβλημα η ιδια και κανει κακο σε οσους την αγαπανε αλλα δεν το εχει καταλαβει για να ζητηση βοηθεια

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    επισης σε συνεργασια που θα εχεις με τον ψυχολογο, μηπως μπορεις να ξαναλειτουργησεις μαζι με την κοπελα.
    Κατω απο πιεση αναστελλονται πολλα συναισθηματα.
    Για ολα αυτα χρειαζεται ηρεμια και συντονισμος της σκεψης σου.

Page 1 of 11 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •