φοβος και εμμονες περι ασχημιας!!δεν αντεχω βοηθεια!!! - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 45 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 151 to 165 of 673
  1. #151
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by afrula

    Τωρα αν το ακουσω και βαζω τον καθενα κατω να μου πει που βλεπει το ασχημο θα τρελλαθω εντελως.

    εφαγες πεντε μηνες* απο την ζωη σου για να καταληξεις να γραψεις το παραπανω.
    Αν το εννοεις κιολας,
    ενα μονοχα εχω να πω:
    ΜΠΡΑΒΟ!




    *μακαρι να μην χρειαζοσουν ουτε μερα αλλα οκ....ολα στη ζωη ειναι.

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    με ειρωνευεσαι η μου φανηκε?

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Πρέπει να σε ειρωνευτούν για να απαντήσεις?

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    δε ξερω ειμαι σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση.Δεν εχω δυναμεις και νιωθω χαλια.Και ημουν ετσι και πιο πριν αποταν το ακουσα ,αλλα απο τοτε νιωθω ενα μηδενικο.Θελω συνεχεια να βλεπω τηλεοραση και να κοιμαμαι και να μη βλεπω κανεναν.Δε θελω να κανω κακο στον ευατο μου αλλα αυτο που κανω ειναι χειροτερη αμαρτια!!!Ειμαι ρηχη .Ενω με νοιαζει η ψυχη μου και να προσπαθω να γινομαι καλυτερη πνευματικα εγω κλειδωθηκα στο σπιτι.Δε ξερω τι να πω .Ουτε για να με λυπαται κανεις δεν ειμαι.Και τι να κανω δεν εχω δυναμεις ουτε να περπατησω ειναι και weird λιγο γυναικολογικο το θεμα εχω αμηνορροια 2 μηνες και να βγω και να ακουω η μπορει τον καθε τρελλο που δεν εχει τι να κανει και δε κοιταει τα μουτρα του???ξερω πως ειμαι γιατι συνεχεια σκεφτομαι τους αλλους τι λενε?Πως θα γλυτωσω?Και αμαν με ατο το ασχημη τι σημαινει πια??????

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by afrula
    .......... κολλαω και στεναχωριεμαι με τη λεξη αυτη. .................................................. .................................................. ....................




    ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ οτι καθομαι και σκεφτομαι τον ενα και δε σκεφτομαι τους 9 .................................................. .................................................. ......................................

    ο ψυχολογος μου μου ειπε οτι ακους και σου λενε η νομιζεις οτι ακουσες απο το να σου καταστρεψει τη ζωη ρωτα το εκεινη τη στιγμη.
    Λοιπόν Αφρούλα μου, αυτή η λέξη, για κάποιους λόγους έχει ένα ιδιαίτερο βάρος για σένα και σου προκαλέι στεναχώρια όταν την πετάνε έτσι.

    Απο την άλλη, έχεις την τάση να κολλάς στην αρνητική κριτική και να παραβλέπεις τα θετικά σχόλια. Εϊναι σαν 1 αρνητικό σχόλιο να μπορεί να αναιρέσει την αξία 9 θετικών σχολίων.

    Την ώρα λοιπόν που ακούς ΄κατι τέτοιο, επειδή γωνρίζεις τί επιρροή μπορεί να έχει πάνω σου, ΡΩΤΑ!!!
    Πολύ συμφωνώ με τον γιατρό σου.

    Τι εννοείς?
    Αναφέρεσαι στην εμφάνισή μου?
    Γιατί το λες αυτό?

    Για να συγουρευτείς Αφρούλα.

    Και το επόμενο βήμα, αν τυχόν σιγουρευτείς ότι όντως επρόκειτο για ένα κακοήθες σχόλιο, θα είναι να ΔΙΑΦΩΝΉΣΕΙΣ.
    Γιατί, όπως γράφεις και εδώ, θα σηκώσεις το κεφάλι ψηλά και θα πεις,
    Nώθω όμορφη, και δεν με νοιάζει τι λες.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Originally posted by afrula
    δε ξερω ειμαι σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση.Δεν εχω δυναμεις και νιωθω χαλια.Και απο τι ημουν ετσι και πιο πριν αποταν το ακουσα αλλα απο τοτε νιθω ενα μηδενικο.Θελω συνεχεια να βλεπω τηλεοραση και να κοιμαμαι.Δε θελω ναα κανω κακο στον ευατο μου αλλα αυτο που κανω ειναι χειροτερη αμαρτια!!!Ειμαι ρηχη .Ενω με νοιαζει η ψυχη μου και να προσπαθω να γινομαι καλυτερη πνευματικα εγω κλειδωθηκα στο σπιτι.Δε ξερω τι να πω .Ουτε για να με λυπαται κανεις δεν ειμαι.Και τι να κανω δεν εχω δυναμεις ουτε να περπατησω ειναι και weird λιγο γυναικολογικο το θεμα εχω αμηνορροια 2 μηνες και να βγω και να ακουω η μπορει τον καθε τρελλο που δεν εχει τι να κανει και δε κοιταει τα μουτρα του???
    Να σου πω επειδή δεν είμαι πάντα ευγενικός...πόσο καιρό έχουν να σε πηδήξουν?

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    απαξιω...

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by afrula
    δε ξερω ειμαι σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση.Δεν εχω δυναμεις και νιωθω χαλια.Και απο τι ημουν ετσι και πιο πριν αποταν το ακουσα αλλα απο τοτε νιθω ενα μηδενικο.Θελω συνεχεια να βλεπω τηλεοραση και να κοιμαμαι.Δε θελω ναα κανω κακο στον ευατο μου αλλα αυτο που κανω ειναι χειροτερη αμαρτια!!!Ειμαι ρηχη .Ενω με νοιαζει η ψυχη μου και να προσπαθω να γινομαι καλυτερη πνευματικα εγω κλειδωθηκα στο σπιτι.Δε ξερω τι να πω .Ουτε για να με λυπαται κανεις δεν ειμαι.Και τι να κανω δεν εχω δυναμεις ουτε να περπατησω ειναι και weird λιγο γυναικολογικο το θεμα εχω αμηνορροια 2 μηνες και να βγω και να ακουω η μπορει τον καθε τρελλο που δεν εχει τι να κανει και δε κοιταει τα μουτρα του???

    Αφρούλα. Μην κατηγορείς τον εαυτό σου!
    Αν θέλεις την γνώμη μου, αυτό που βλέπω με τα δικά μου μάτια, είναι ένας άνθρωπος που έχει μέσα του πολύ βάθος, αλλά ακόμα, δεν έχει βρει τον τρόπο να επικοινωνήσει μαζί του.

    Σου το λέω με κάθε ειλικρίνεια.
    Σαν κάτι να σε μπλοκάρει να πας πολύ μέσα σου... κάτι που έρχεται απο το παρελθόν και που έχει πάρει αυτή τη μορφή παιχνιδιού του μυαλού σου.

    Θα το λύσεις Αφρούλα μου, θα βρεις τρόπο να μην καταλήγουν όλα τα σχόλια να σημαίνουν για σένα άσχημη.΄Και θα μπορείς να αντιτάσσεις την δική σου κρίση στους άλλους.

    Εγώ βλέπω μεγάλη πρόοδο σε σένα απο τότε που ξεκίνησες να γράφεις.

    Είσαι ένας άνθρωπος που παλεύει πολύ με τον εαυτό του και αυτό το σέβομαι αφάνταστα :)

    Ποτέ δεν αμφέβαλα οτι σε νοιάζει η ψυχή σου και η πνευμαατική σου εξύψωση.

    Αλήθεια, θεωρείς οτι το να ασχολείται κάποιος με το να είναι όμορφος ή ποθητός, είναι βλαπτικό για την ψυχή και το πνεύμα?

    Θα μου άρεσε να συζητήσουμε πάνω σε αυτό.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Ελεος βρε αφρουλα να τα θεωρεις ολα αμαρτιες. Πως θα ζησεις την ζωη σου ετσι; Λογικο ειναι να τα περνας ολα αυτα απο την στιγμη που σου εχουν κανει πλυση εγκεφαλου πως ολα οσα κανει καθε φυσιολογικος ανθρωπος ειναι αμαρτιες. Ζησε επιτελους και σταματα να κλαιγεσαι χωρις λογο
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by vince
    Originally posted by afrula
    δε ξερω ειμαι σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση.Δεν εχω δυναμεις και νιωθω χαλια.Και απο τι ημουν ετσι και πιο πριν αποταν το ακουσα αλλα απο τοτε νιθω ενα μηδενικο.Θελω συνεχεια να βλεπω τηλεοραση και να κοιμαμαι.Δε θελω ναα κανω κακο στον ευατο μου αλλα αυτο που κανω ειναι χειροτερη αμαρτια!!!Ειμαι ρηχη .Ενω με νοιαζει η ψυχη μου και να προσπαθω να γινομαι καλυτερη πνευματικα εγω κλειδωθηκα στο σπιτι.Δε ξερω τι να πω .Ουτε για να με λυπαται κανεις δεν ειμαι.Και τι να κανω δεν εχω δυναμεις ουτε να περπατησω ειναι και weird λιγο γυναικολογικο το θεμα εχω αμηνορροια 2 μηνες και να βγω και να ακουω η μπορει τον καθε τρελλο που δεν εχει τι να κανει και δε κοιταει τα μουτρα του???
    Να σου πω επειδή δεν είμαι πάντα ευγενικός...πόσο καιρό έχουν να σε πηδήξουν?
    Ωρες ώρες καλύτερα να κάνεις πως δεν διάβασες ή πως δεν άκουσες κάποια πράγματα.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Ρε παιδιά
    αυτό κάνει η Αδφρούλα??
    Κλαίγεται χωρίς λόγο?
    Δείξτε λίγο σεβασμό.
    ΕΛΕΟΣ.
    Ο άνθρωπος εκθέτει το πρόβλημά του.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    και εγω αυτο θελω να κανω weird απλως λεω θα με περασουν για τρελλη!!Αλλα και εγω και ο ψυχολογος ειπαμε τι μας νοιαζει θα τους ξαναδουμε ?Το θεμα ειναι εγω να νιωσω ελευθερη πια!!!!Δε το πιστευω αυτο ειχα αποφασισει να κανω.weird εισαι πανεξυπνη και μεχεις πιασει αμεσως.Σου ευχομαι οτι επιθυμεις να πραγματοποιηθει γρηγορα μεσα απο τη ψυχη μου και αυτο που κανεις και με βοηθας ενω καποιοι αλλοι γελανε ξερεις οτι θα σου ρθουν ολα τα καλα μαζι.Η λεξη ασχημη αυτο δε σημαινει οταν καποιος εχει δυσμορφια η δεν αρεσεις σε καποιον και τη πεταει απο το αχυρο μυαλο του?Σωστα?Αφου εγω και γνωστοι και αγνωστοι με βλεπουν μια χαρα και μαλιστα ομορφη που το βλεπει ο αλλος εχει οραματα??Αν εχεις χρονο οποτε εχεις να μου εξηγησεις τι σημαινει η λεξη αυτη???

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Πετάγεται ο ένας, λέει , άργησες αλλά το κατάλαβες.
    Πετάγεται ο άλλος, πόσο καιρό έχουν να σε πηδήξουν.
    Κι έρχεται κι ο τρίτος, με το σταμάτα να κλαίγεσαι!!
    Μπράβο σας παιδιά.
    Είστε χάρμα οφθαλμού.
    Αλλο τίποτα δε λέω.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    weird δε με νοιαζει η γνωμη τους οποτε αστους δεν αξιζουν.Αστους στα συννεφακια τους...

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by afrula
    και εγω αυτο θελω να κανω weird απλως λεω θα με περασουν για τρελλη!!Αλλα και εγω και ο ψυχολογος ειπαμε τι μας νοιαζει θα τους ξαναδουμε ?Το θεμα ειναι εγω να νιωσω ελευθερη πια!!!!Δε το πιστευω αυτο ειχα αποφασισει να κανω.weird εισαι πανεξυπνη και μεχεις πιασει αμεσως.Σου ευχομαι οτι επιθυμεις να πραγματοποιηθει γρηγορα μεσα απο τη ψυχη μου και αυτο που κανεις και με βοηθας ενω καποιοι αλλοι γελανε ξερεις οτι θα σου ρθουν ολα τα καλα μαζι.Η λεξη ασχημη αυτο δε σημαινει οταν καποιος εχει δυσμορφια η δεν αρεσεις σε καποιον και τη πεταει απο το αχυρο μυαλο του?Σωστα?Αφου εγω και γνωστοι και αγνωστοι με βλεπουν μια χαρα και μαλιστα ομορφη που το βλεπει ο αλλος εχει οραματα??Αν εχεις χρονο οποτε εχεις να μου εξηγησεις τι σημαινει η λεξη αυτη???
    Κορίστσι μου έχω πολύ χρόνο.
    Λοιπόν, νομίζω ότι ο ψυχολόγος έχει δίκιο.

    Δεν σε νοιάζει το τι θα πουν ή θα σκεφτούν ή πόσο θα εκτεθείς.

    ΕΣΥ ΡΩΤΑ.
    με κάθε κόστος.

    Γιατί γλυκιά μου, όταν κάνεις το βήμα αυτό, θα απελευθερωθείς.

    \" το θέμα είναι εγώ να νιώσω ελεύθερη πια!!\"

    Και θα νιώσεις καλή μου.
    Κάνελίγη υπομονή ακόμα, έχεις κάνει πολλά΄βήματα.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

Page 11 of 45 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •