Μπερδεμένος - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,850
    Quote Originally Posted by Giorgos89 View Post
    Γεια σας ειμαι ο Γιώργος 28 ετών,πριν 2 χρονια κ 3 μηνες γνωρισα μια γυναικα 10χρονια μεγαλύτερη μου χωρισμενη με 2 παιδια.τελικα καταληξαμε να περναμε απλα καλα χωρις δεσμευσεις. Ολα καλα επι ενα χρονο βρισκομασταν κ καναμε σεξ συνεχως με παθος κ πολυ ενταση.ξαφνικα ενα βραδυ που βρεθηκαμε κ το καναμε στο αμαξι στο τελος της πραξης.με παιρνει αγκαλια κ μ λεει δειλά και σιγα σ αγαπώ.έκανα πως δε το ακουσα δεν ειπα τπτ.γενικα ειχε καποια θεματα οικογενειακα με τους δικους της κ τον πρωην της π της εκανε ψυχολογικο πολεμο. Εγω ημουν εκει κ τη στηριζα της εδινα κουραγιο και τα συζηταγαμε. Μετα απο ενα διαστημα π ημκυν στο σπίτι της κατα τη διαρκεια της πράξης μ λεει σ αγαπώ.παλι δε της ειπα τπτ απλα τη κοιταξα στα ματια.αργοτερα μ ζητησε εμεσα να κοιμηθω εκει. Αρνηθηκα κ εφυγα. Μετα απο κάποιες μερες τσακωθηκαμε για μια διαφωνια π ειχαμε για ενα οικογενειακο της θεμα.δεν ειχαμε καμια επικοινωνια για κανα 2 μηνο. Τυχαιως με βλεπει στο δρομο κοιταζομαστε την βλέπω να λιωνει να κανει σαν κοριτσακι ντροπαλο.μ στελνει μνμα ειμαι ερωτευμενη μαζι σ. Δε της απαντησα πανω σ αυτο τη ρωτησα τι κανει κλπ. Αρχισαμε να βγαινουμε παλι ολα καλα.κ ενα βραδυ ηταν σπιτι μ κ αρχιζα να τη χαζευω κ μ λεει θελω κατι περισσότερο απο αυτό. Της ειπα οκ γτ συνειδητοποιησα οτι την ερωτευομαι(γενικα ειμαι κλειστος ανθρωπος). Ειχαμε σχεση ολα οκ στην κορη της π ειναι 15της είπε οτι εχει σχεση μαζι μ.της ειπα κ γω σ αγαπω ενιωθα πληρης ευτυχισμενος. Κ τωρα μ είπε οτι θελουμε να χωρισουμε κ οτι ειναι καλυτερο για μενα. Τη ρωτησα το λογο αν εκανα κατι λάθος μ λεει οχι. Αλλα δεν ειναι σωστο για σενα. Την ρωτησα το γτ κ μ πε τα εξης οτι ειναι μεγαλυτερη καποια στιγμη θα θες παιδιά κ γαμο κ γω δε μπορω να στα δωσω. Θα με βαρεθεις κ θα θες της ηλικιας σ. Τι θα πουν οι δικοι της κ ο μικρος της γιος. Της εξηγησα οτι δεν με ενδιαφέρει ο γαμος ουτε τα παιδια.,ουτε τι θα πουν οι υπολοιποι.αν εχεις θεμα να το παμε οπως θες δε τους λεμε τπτ.Οτι το μονο που με νοιαζει εισαι εσυ κ οτι γενικως αδιαφορω τι λενε οι υπολοιποι. οσο για τα παιδια σ επειδη θελει προσεκτικη αντιμετωπιση κ δεν θελω να νιωθουν οτι απειλω τη θεση του πατερα τους. Θα μιλησουμε με παιδοψυχολογους κ θα δουμε πως θα το κανουμε την καταλληλη στιγμη.κ ας παρει καιρο. Τελικα επιμενει κ δε θελει κ μ λεει σ αγαπαω αλλα δεν ειναι σωστο.
    Δε ξερω απο τη μια πιστευω οτι λεει δικαιολογιες απο την αλλη οτι λέει αληθεια. Η αληθεια ειναι οτι ποναω απο ολο αυτο δεν κοιμάμαι δεν τρωω. Δεν έχω ξανανιωσει ετσι. Της ειπα πανω στα νευρα μ γτ μ πες σ αγαπω γτ με κανες να ονειρευομαι μαζι σ. Κ μ λεει εχεις δικιο δεν έπρεπε ηταν λαθος.
    Ποια η γνωμη σας τι να κανω?
    καλημερα.
    μου λες σε παρακαλω, ποιο ηταν το οικογενειακο της θεμα για το οποιο μαλωσατε και δεν μιλιοσασταν 2 μηνες; τι θεμα ειχε και τι θεση ειχες παρει;

    γι αυτο που ρωτας, εγω εχω την εντυπωση οτι σου λεει δικαιολογιες.
    κι αυτο, γιατι αυτα που σου λεει ισχυαν απο την πρωτη μερα!! εγιναν τοσα αναμεσα σας, εισασταν μαζι, απομακρυνθηκατε, ξανα βρεθηκατε, σου ξεκαθαρισε οτι θελει σχεση μαζι σου, και ξεκινησατε σχεση κανονικη, της ειπες οτι εισαι ερωτευμενος.
    μετα απο ΟΛΑ ΑΥΤΑ ξαφνικα θυμηθηκε οτι το "καλο σου" ειναι να χωρισετε;;;; γιατι δεν στο ελεγε παλιοτερα; τωρα μικρυνες ξαφνικα;
    πιστευω οτι ειτε εγινε καποια επανενωση με τον πρωην της, ειτε βρηκε αλλον.
    δεν κολλανε αυτα που λεει.
    κι αν μιλατε ακομη, πες της οτι εισαι ενηλικος και ειναι ΔΙΚΗ ΣΟΥ ευθυνη και ΔΙΚΗ ΣΟΥ αποφαση το τι θα κανεις στην ζωη ΣΟΥ. δεν ειναι κηδεμονας σου για να αποφασιζει για εσενα και δεν της το επιτρεπεις.
    για τον εαυτο της να αποφασισει, η αν ειναι προφασεις ολα αυτα, να σου πει τον αληθινο λογο που θελει να χωρισετε και να μην λεει δικαιολογιες.

    υ.γ. τα "σ'αγαπω" την ωρα του σεξ, δεν μετρανε...

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    23
    Μ χε πει για ενα θεμα π ειχε με τη κορη της. Έναν καβγα κ της ειπα οπως το βλεπω εχει δικιο η μικρη. Κ δε της αρεσε.μετα για ένα θεμα με τους γονείς της π υποστήριζαν τον πρωην γαμπρο τους. Δε τα βρηκε με τον πρωην για κανενα λογο δεν θελει να τον βλεπει μπροστα της για ενδοοικογειακη βια τζογο κ αδιαφορια προς τα παιδιά.της τα χω πει ολα αυτα π λετε.εχω κανει κ κινησεις αθωες κλπ για να της το δειξω.αλλα επιμενει στο δεν ειναι σωστο για μενα.ναι εχω υποψια οτι παιζει κατι αλλο. Ισως δεν θελει πλεον.αλλα δευτεα ηταν οκ τριτη στραβωσε τελειως το θεμα.δε ξερω μ πε πριν λιγο οτι θελει να συναντηθουμε το βραδυ αργα να μ πει δυο πράγματα. Δε ξερω αν πρεπει να παω.επισης δεν ειμαι εγωιστης εχω κανει πολλα για να τη βλεπω. Πχ περιμενα ποσες ωρεςκατω απο το σπιτι της μεχρι να κοιμηθουν τα μικρα για να τη δω εστω κ λιγο. Εκανα δυο δουλειες αφησα τη μια για να χουμε χρονο μαζι.εκανα ταξίδι 3ωρων το βραδυ για να τη δω ενω δουλευα το πρωι στις 6.κ αν τη δω αποψε πως να μαι απεναντι της τι να της πω?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,850
    αχ σε καταλαβαινω... μου θυμιζεις τον συντροφο μου. εκανε παρα πολλα για να ειμαστε μαζι.
    δεν ξερω τι να σου πω, πραγματικα.
    κι εγω φοβαμαι για το τι εχει να σου πει.
    το πιο πιθανο, οτι κατι αλλο εχει βρει.
    δευτερη επιλογη, οτι θελει να σε θεσει προ των ευθυνων σου, η να σοβαρεψει πολυ το πραγμα η να κοψετε.
    νομιζω ομως οτι ειναι το πρωτο.
    δεν ξερω τι ειναι καλο να κανεις.
    follow your heart...

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    23
    Ούτε εγω πραγματικα ειναι αυτο π θελω.την πατησα άσχημα μσζι της.μ χε πει οτι δεν μπορω να σ δωσω αυτα π θες οικογενεια γαμο.ενω τηε εχβ πει πως δε μ ενδιαφερει. Επιμένει πως θα το κανω στο μελλον.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    176
    Μετα απο μερες της ειπα ναι γτ ειναι δικα σ.[/QUOTE]

    Νομίζω πως εκεί, την έχασες. Δεν απαντάμε έτσι σε μια γυναίκα που έχει παιδιά. Η έννοια της ήταν αν θα αγαπήσεις και αν θα νοιάζεσαι γι αυτά τα παιδιά. Κατάλαβε πως μάλλον είσαι λίγο ανώριμους για κάτι τέτοιο και έβαλε την λογική της μπροστά.

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    23
    Οχι καταλαβε τι εννοουσα ακουγεται αλλιως γραπτα.θυμαμαι οτι χαρηκε κ συγκινήθηκε τοτε.δεν νομιζω οτι ειναι αυτο.μ λεει συνεχως δεν ξερω εχω πολλα στο κεφαλι μ πολλα προβληματα.αφου της εχω αμεριστη στηριξη καταννοηση καθομαι κ ασχολουμαι με τα προβληματα της.εχει κρισεις πανικου ωρες ωρες κ την ηρεμω αμεσα.το λεει οτι πιστευω οτι θα μασταν καλα μαζι αλλα τι θα πουν οι αλλοι(οι γονεις της κ τα αδερφια της) π ολο τη κατακρίνουν κ δε την στηριζουν.της εχω πει να το παμε με τον ρυθμο της χωρίς πιεση κλπ. Εχω καψει εγκεφαλο εχω σκεφτει ποσα ενδεχομενα αλλα δε ξερω

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    23
    Παιδια τελικά τη συναντησα της ειπα ελα εκει π συναντηθηκαμε πρωτη φορα το θυμοταν τελικα, ανοιξα εγω πρωτος τη συζητηση με την ερωτηση γτ μ αγαπας?μ πε επειδη νιωθει καλα μαζι της δειχνω ενδιαφερον τη νοιαζομαι πολυ τη συηριζω της δινω αγάπη κλπ.μετα συνεχισα να μιλαω μονο εγω δε την αφηνα να μιλησει.της ειπα οτι δεν μπορει να οριζει αυτή τι ειναι το ιδανικο για μενα κ ποιο ειναι το σωστο της ειπα οτι θα σ καταρριψω για αλλη μια φορα ολες σ τις ανασφαλειες για να δεις οτι είσαι λαθος. Δλδ οτι φοβασαι μη πληγωθεις παλι μετα απο τον γαμο σ, οτι φοβασαι οτθ δε θα κρατησει λογο διαφορα ηλικιας. Για το τι θα πουν οι δικοι σ κ οτι θα σαι κατακρινουν. Αλλα βαζω στοιχημα οτι δεν εχεις ξαννιωσει καλυτερα μεχρι στιγμης. Της εξηγησα για τα παιδια της για αλλη μια φορα. Κ πολλα αλλα.μ πε οτι φινβαται μηπως ειμαι απλα ενθουσιασμενος. Της εξηγησα πως οχι.Η αληθεια ειναι οτι ηταν χαλια οταν ηρθε φαινοταν κλαμμενη πρησμένα ματια κλπ. Μετα με πηρε αγκαλια κ μ ειπε οτι εχει να παει να παρει τον μικρο απο ενα φιλο τ.εγω συνεχισα να καθομαι συο παρκακι π γνωριστηκαμε κ εκανα τσιγαρο. Κ γυρισε χωρις να το ξερω με τον γιο της κ μ τον γνωρισε.οποτε ολα καλα νταξει θα θελα κ ενα φιλι αλλα ειχε ερπη.ουφ μεγαλη ανακούφιση. Σας ευχαριστω ολους ξεχωριστα για τις συμβουλες κ το ενδιαφερον σας ειλικρινα.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Giorgos89 View Post
    Παιδια τελικά τη συναντησα της ειπα ελα εκει π συναντηθηκαμε πρωτη φορα το θυμοταν τελικα, ανοιξα εγω πρωτος τη συζητηση με την ερωτηση γτ μ αγαπας?μ πε επειδη νιωθει καλα μαζι της δειχνω ενδιαφερον τη νοιαζομαι πολυ τη συηριζω της δινω αγάπη κλπ.μετα συνεχισα να μιλαω μονο εγω δε την αφηνα να μιλησει.της ειπα οτι δεν μπορει να οριζει αυτή τι ειναι το ιδανικο για μενα κ ποιο ειναι το σωστο της ειπα οτι θα σ καταρριψω για αλλη μια φορα ολες σ τις ανασφαλειες για να δεις οτι είσαι λαθος. Δλδ οτι φοβασαι μη πληγωθεις παλι μετα απο τον γαμο σ, οτι φοβασαι οτθ δε θα κρατησει λογο διαφορα ηλικιας. Για το τι θα πουν οι δικοι σ κ οτι θα σαι κατακρινουν. Αλλα βαζω στοιχημα οτι δεν εχεις ξαννιωσει καλυτερα μεχρι στιγμης. Της εξηγησα για τα παιδια της για αλλη μια φορα. Κ πολλα αλλα.μ πε οτι φινβαται μηπως ειμαι απλα ενθουσιασμενος. Της εξηγησα πως οχι.Η αληθεια ειναι οτι ηταν χαλια οταν ηρθε φαινοταν κλαμμενη πρησμένα ματια κλπ. Μετα με πηρε αγκαλια κ μ ειπε οτι εχει να παει να παρει τον μικρο απο ενα φιλο τ.εγω συνεχισα να καθομαι συο παρκακι π γνωριστηκαμε κ εκανα τσιγαρο. Κ γυρισε χωρις να το ξερω με τον γιο της κ μ τον γνωρισε.οποτε ολα καλα νταξει θα θελα κ ενα φιλι αλλα ειχε ερπη.ουφ μεγαλη ανακούφιση. Σας ευχαριστω ολους ξεχωριστα για τις συμβουλες κ το ενδιαφερον σας ειλικρινα.
    Χαίρομαι για την εξέλιξη Γιώργο αλλά προσωπικά θα σου έλεγα να κρατάς μικρό καλάθι.
    Η κοπέλα δεν μου φαίνεται καθόλου σταθερή σε αυτά που λέει.
    Τη μια στιγμή να κλαίει που χωρίζετε και την αλλη να σου γνωρίζει τον γιο της....δεν το λες και φυσιολογικό. Δείχνει να παίρνει αποφάσεις που σε κανονικές συνθήκες θα απαιτούσαν σκέψη και ωριμότητα, εντελώς αψήφιστα και στο πόδι.

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    23
    Καλα ναι μ τον γνωρισε λαθος διατυπωση νυσταζα. Περασε από διπλα μ μ αυτον για να τον δω. Το πηρα ως ενδειξη οτι ειναι οτι πιο σημαντικο εχω τα παιδια μ.ισως εχεις κ δικιο παντως ειναι γεματη ανασφαλειες μ οε οτι εχει πληγωθει πολυ απο αλλους απο τον αντρα της κ ολοι την απατουσαν κ τις ελεγαν ψεμματα. Κ οτι δε μπορει να πιστεψει οτι πρωτη φορα της μιλαει καποιος τοσο ευγενικα κ ειλικρινα.επισης οτι φοβαται γτ κ αλλοι ελεγαν μεγαλες κουβέντες. Τι να σ πω δεν ξερω.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Giorgos89 View Post
    Καλα ναι μ τον γνωρισε λαθος διατυπωση νυσταζα. Περασε από διπλα μ μ αυτον για να τον δω. Το πηρα ως ενδειξη οτι ειναι οτι πιο σημαντικο εχω τα παιδια μ.ισως εχεις κ δικιο παντως ειναι γεματη ανασφαλειες μ οε οτι εχει πληγωθει πολυ απο αλλους απο τον αντρα της κ ολοι την απατουσαν κ τις ελεγαν ψεμματα. Κ οτι δε μπορει να πιστεψει οτι πρωτη φορα της μιλαει καποιος τοσο ευγενικα κ ειλικρινα.επισης οτι φοβαται γτ κ αλλοι ελεγαν μεγαλες κουβέντες. Τι να σ πω δεν ξερω.
    Ναι αλλά είναι σα να σε προκαλεί να της πεις μεγάλες κουβέντες και νομίζω ότι δεν πρέπει να πέσεις σε αυτή την παγίδα.
    Γιατί το να λες ότι δεν πρόκειται να θελήσεις δική σου οικογένεια (δεν το ξέρεις) είναι μεγάλη κουβέντα ή γενικά το να προδικάζεις τι θα γίνει στο μέλλον κι αν θα συνεχίσει να σε καλύπτει μια σχέση σαν αυτή με μια γυναίκα σε εντελώς διαφορετική φάση από σένα.

    Το θέμα θα μπορούσε να είναι πολύ πιο απλό. Είστε σε μια σχέση που είστε ευτυχείς και οι δύο, συνεχίζετε κι όλα καλά για όσο κρατήσει. Το πόσο θα κρατήσει δεν μπορεί να το ξέρει κανείς,ούτε εσύ κι ας είσαι τόσο ερωτευμένος τώρα που θεωρείς ότι θα θες τα ίδια και σε 5-10 χρόνια. Εκείνη επειδή έχει ανασφάλειες (δικαιολογημένες ή όχι δεν το γνωρίζω αυτό) είναι σα να προσπαθεί να σε βάλει στην θέση να της υπογράψεις τι θα γίνει σε 10 χρόνια.

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    23
    Καταλαβα τι θες να πεις. Έχεις ενα δικιο θα της το πω.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Πρώτο λάθος το καταλήξαμε να περνάμε απλά καλά χωρίς δεσμεύσεις. Δεν παίζει αυτό, απλώς κάποιος κανει πίσω και ελπίζει.
    Όταν θέλεις απλώς να περνάς καλά χωρίς δεσμεύσεις, δεν το κάνεις με μια γυναίκα, και το αντίστροφο βέβαια. Κανείς ότι κάνεις 2-3 φορές και τέλος, πας στην επόμενη/ο, διαφορετικά κάποιος θα τραβήξει συναισθηματική ταλαιπωρία.

  13. #28
    george1520
    Guest
    Αχ εμεις οι άνθρωποι. Λεμε στον αλλον οτι τον ερωτευόμαστε, κάνουμε τα πάντα για να νιώσει και ο αλλος το ιδιο για να ζήσουμε επιτέλους την ιδανική σχέση και μόλις γίνει τα πετάμε; Γιατί; Γιατί δεν εκτιμαμε και είμαστε άπληστοι. Εχουμε κατι και θέλουμε κάτι αλλο κτλ.
    Η διαφορά ηλικίας υπηρχε πάντα. Ακόμη και οταν κανατε μονο σεξ, ακομη και την ωρα ππυ σου ελεγε σαγαπω. Αν και αυτη την λέξη πλέον πρέπει να μην της δίνουμε τοση αξια. Κάποιοι άνθρωποι την πετανε ετσι απλα για να παρουν πισω επιβεβαίωση.
    Εχεις πει οτι ειχε θεματα με τους δικούς της. Τι θέματα; Επεβαινουν στην ζωη της;

    Αν θεωρείς οτι θες να της μιλήσεις θα το κάνεις για τελευταία φορα. Θα της πεις πως εσυ θες να είστε μαζί και πως θα την στηρίξεις. Οτι η ζωή ειναι δικη της και πως οι δικοι της πρέπει να σταθούν διπλα της στις επιλογές της και οχι να επεμβαίνουν. Δικη της είναι η ζωη. Οσο αφορα τα παιδιά της εισαι διαθετιμενος να τα γνωρίσεις καλύτερα και να είσαι δίπλα τους σαν φιλος (αν ισχύει για σένα φυσικά). Οσο αφορα την ζωη σου και για το μελλον σου εσυ αποφασίζεις και οχι οι άλλοι. Θες να ειστε μαζι. Αν δεν ηθελες για τους λόγους που σου ανάφερε θα εφευγες εσυ γιατί αφορά την δική σου ζωη.
    Χωρις κλάματα, χωρις θυμο, χωρίς αγανάκτηση. Μετα δεν ξανα κανείς κίνηση. Αν δεν επιστρέψει τοτε πας παρακάτω (θελει τον χρόνο του ολο αυτο αλλα θα γινει). Αν επιστρέψει ολα καλα.

    Πριν ομως πάρεις τηλέφωνο θα ηταν καλο να βαλεις τα δεδομένα σου κάτω. Όντως την αγαπας; Θες να ζήσεις με μια γυναίκα με παιδιά και τους παρεμβατικους γονεις της; Αν στο μελλον θελεις οικογένεια κι αυτή δεν θελει τι γίνεται; Αυτή όντως νιώθει πράγματα για εσενα ή ήσουν η διέξοδος απο τα προβλήματα; Με καθαρο μυαλο θα βρεις τις απαντήσεις σου.

    Καλημέρα
    Last edited by george1520; 30-09-2019 at 08:45. Reason: διορθωση

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,850
    Quote Originally Posted by Giorgos89 View Post
    Παιδια τελικά τη συναντησα της ειπα ελα εκει π συναντηθηκαμε πρωτη φορα το θυμοταν τελικα, ανοιξα εγω πρωτος τη συζητηση με την ερωτηση γτ μ αγαπας?μ πε επειδη νιωθει καλα μαζι της δειχνω ενδιαφερον τη νοιαζομαι πολυ τη συηριζω της δινω αγάπη κλπ.μετα συνεχισα να μιλαω μονο εγω δε την αφηνα να μιλησει.της ειπα οτι δεν μπορει να οριζει αυτή τι ειναι το ιδανικο για μενα κ ποιο ειναι το σωστο της ειπα οτι θα σ καταρριψω για αλλη μια φορα ολες σ τις ανασφαλειες για να δεις οτι είσαι λαθος. Δλδ οτι φοβασαι μη πληγωθεις παλι μετα απο τον γαμο σ, οτι φοβασαι οτθ δε θα κρατησει λογο διαφορα ηλικιας. Για το τι θα πουν οι δικοι σ κ οτι θα σαι κατακρινουν. Αλλα βαζω στοιχημα οτι δεν εχεις ξαννιωσει καλυτερα μεχρι στιγμης. Της εξηγησα για τα παιδια της για αλλη μια φορα. Κ πολλα αλλα.μ πε οτι φινβαται μηπως ειμαι απλα ενθουσιασμενος. Της εξηγησα πως οχι.Η αληθεια ειναι οτι ηταν χαλια οταν ηρθε φαινοταν κλαμμενη πρησμένα ματια κλπ. Μετα με πηρε αγκαλια κ μ ειπε οτι εχει να παει να παρει τον μικρο απο ενα φιλο τ.εγω συνεχισα να καθομαι συο παρκακι π γνωριστηκαμε κ εκανα τσιγαρο. Κ γυρισε χωρις να το ξερω με τον γιο της κ μ τον γνωρισε.οποτε ολα καλα νταξει θα θελα κ ενα φιλι αλλα ειχε ερπη.ουφ μεγαλη ανακούφιση. Σας ευχαριστω ολους ξεχωριστα για τις συμβουλες κ το ενδιαφερον σας ειλικρινα.
    καλημερα.
    εσυ ειπες ΑΚΡΙΒΩΣ αυτα που επρεπε να πεις για να καθησυχασεις τους φοβους της, αλλα και για να την βαλεις στην θεση της που προσπαθουσε να σου κανει τον παιδονομο και να αποφασιζει για τις δικες σου επιλογες.
    βεβαια, εχει δικιο η ελισαβετ που λεει οτι δεν μπορεις να δινεις υποσχεσεις για το μακρυνο μελλον, γιατι ουτε κι εσυ ξερεις τι θα θελεις και τι θα αισθανεσαι στο μακρινο μελλον κι ουτε μπορεις να δεσμευτεις απο τωρα γι αυτο,γιατι και να το κανεις θα ειναι επιπολαιοτητα. δλδ ο ανδρας της που υποσχεθηκε αιωνια σχεση και δεν ειχαν διαφορα ηλικιας και ειχαν και 2 παιδια μαζι, εμεινε;
    θα μου πεις οτι κι αυτη αυτο φοβαται, αλλα αυτο ειναι δικο της προβλημα και δεν μπορεις να το κανεις δικο σου.
    εκεινη θα πρεπει να αποφασισει αν αξιζει η σχεση σας τον κοπο να ρισκαρει να επενδυσει τα συναισθηματα της. για το μακρινο μελλον δεν μπορει να σου πει ουτε χαρτοριχτρα...
    μπορεις να της πεις ποσο την αγαπας και ποσο εισαι διατεθιμενος ΤΩΡΑ και για το αμεσο μελλον να εισαι μαζι της, με ολα οσα περιλαμβανει η ζωη της (δλδ παιδια και υποχρεωσεις).

    απο εκει και περα, εντυπωση μου εκανε που ολοι οι λογοι της αγαπης της, δεν ειχαν να κανουν με αυτο που ΕΙΣΑΙ εσυ, αλλα με αυτα που προσφερεις στην ιδια.... λιγο εγωκεντρικο. δλδ "με στηριζεις, με βοηθας, με με με"δεν σου ειπε πχ "σ αγαπω γιατι εισαι αυτος ο ανθρωπος, γιατι εισαι καλος, καλοψυχος, ωραιος(εστω), φοβερος εραστης, εχουμε κοινα ενδιαφεροντα," κλπ κλπ κλπ.
    σου ειπε "σε αγαπω γιατι με στηριζεις" .. τι εισαι; πατεριτσα;

    απο αυτα που ειπωθηκαν και την συγκινηση της, καταληγω οτι μαλλον της εχουν βαλει λογια για το που παει με 2 παιδια με τον νεοτερο και τι εχεις να προσφερεις εσυ και μπλα μπλα.
    εσυ μια χαρα της τα ειπες.
    ας κατσει να τα σκεφτει, αλλα προσεχε να μην υποσχεθεις και πραγματα που δεν γνωριζεις και ζηταει τα ρεστα καποτε...

  15. #30
    Γιώργο, αυτό που θέλω να μου πεις είναι γιατί εσύ 28 χρονών (αν όντως είσαι τόσο) παρακαλάς μια 10 χρόνια μεγαλύτερη σου και με δυο παιδιά.
    Διότι η επιλογή σου αυτή δεν μου φαίνεται καθόλου φυσιολογική για έναν άντρα.

    Πόσο πηγαίος είναι αυτός ο έρωτας? Στο βάθος του νου σου δλδ αυτή είναι η γυναίκα της ζωής σου? Μήπως λόγω του χαρακτήρα σου ή άλλων προωπικών σου λόγων δεν τα καταφέρνεις στο να φτιάξεις σχέση ή έτρωγες απόρριψη από γυναίκες που πραγματικά γούσταρες ή γενικά δεν τολμούσες να πλησιάσεις και να διεκδικήσεις μια γυναίκα?
    γιάννης

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Μπερδεμένος
    By MartinH97 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 12-04-2019, 23:28
  2. Μπερδεμένος...
    By member102 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 13
    Last Post: 09-01-2014, 14:22
  3. Μπερδεμένος
    By νεος30 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 07-06-2013, 20:02
  4. ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ
    By seleios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 05-12-2010, 21:39
  5. μπερδεμενος
    By xaliaola in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 26
    Last Post: 01-05-2010, 23:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •