Συμβουλες για να ξεπερασω εναν χωρισμο.. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Originally posted by loulouka
    καλώς την στην παρέα loukoumaki.
    είμαστε μεγάλη παρέα...
    ένα πράγμα που καταλαβαίνω εγώ πάντως, με τις δύο εβδομάδες που με έχει χωρίσει, είναι ότι δεν είναι αχαριστία, ούτε αναισθησία. Είναι άλλο μήκος κύματος. Εμείς τα δώσαμε όλα ως ερωτευμένες, εκείνοι έδωσαν ό,τι είχαν. Δεν είχαν και λίγα, αν σκεφτείς ότι μας έκαναν ευτυχισμένες τόσο καιρό. Απλά δεν είχαν ό,τι εμείς. Δεν μπορούμε να τους κατηγορήσουμε γι\'αυτό.
    Σωστή η τοποθέτηση σου..Για ό,τι έχεις εισπράξει να λες ευχαριστώ..Στη περίπτωση του λουκουμακίου όμως, ο τύπος ό,τι έδινε το εξαγόραζε με ευρώ, τόσο παραδόπιστος ήταν..ε, σιγά μη του πούμε κι ευχαριστώ που μας ξεπαράδιασε, έτσι λουκουμάκι ? ;)
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    110
    αχ φιλε μου η αληθεια ειναι οτι οτιδηποτε αλλο , ακομα και ο φυσικος πονος μας κανει να ξεχναμε..
    οδυνηρο, αλλα ξερεις κατι , τσαντιστηκα πια να καθομαι να κλαιγομαι και να μην γινεται τιποτα , βαρεθηκα, μου στεγνωσαν τα δακρυα που λενε, δεν αντεχω αλλο, δεν παει ετσι , ειναι αδικο.. !!
    Δεν την παλευω αυτη τη κατασταση, νιωθω οτι αρχιζω να αρρωσταινω.. Εγω , που οποτε και να με εβλεπες ημουν παντα μες στη τρελη χαρα , και υποστηριζα κ ημουν παντα διπλα στα ατομα που περνουσαν προβληματα κ ασχημα ψυχολογικα..
    Όχι φιλε μου, δεν θα του κανω τη χαρη.. Αρκετα μου εκανε, τωρα θα μαραζωσω κιολας απο πανω για αυτον !!??

    Προχωραω μπροστα, απο αυριο κιολας, τερμα τα κλαματα, τερμα οι στεναχωριες, δεν θα καταντησω αρρωστακι εγω !!! Κ ο αλλος να περναει καλα.. Αν δεν κανω εγω κατι γιαυτο , δεν θα ερθει τιποτα απο μονο του..
    Δεν καθομαι σπιτι ουτε λεπτο, θα ντυθω θα βαφτω και εξω, οσο πιο πολυ γινεται, να ασχοληθω με αλλα, να αλλαξω εικονες, να δω κοσμο, και ισως και ενα καινουργιο προσωπο μια γνωριμια..
    Ελεος , δεν το μπορω τοσο δραμα αλλο, δεν ειναι κι ο θεος δα να κανω ετσι..
    Φιλε μου, εχουν δικιο ολα τα παιδια που μας λενε να βγουμε, να προχωρησουμε... Μηπως εμεις κανουμε πιο δυσκολη τη ζωη μας ??... Μηπως εμεις κλεισαμε ετσι τον εαυτο μας και δεν δεχομαστε τιποτε αλλο καινουργιο στη ζωη μας ??

    Κοιτα να γινεις συντομα καλα φιλε μου mike , και μη χανουμε αλλο το καιρο μας.. Παμε να φτιαξουμε μονοι μας τη ζωη μας !!! Περαστικα σου και ελπιζω να ακουσω πολυ καλα νεα απο σενα, γιατι απο εμενα σιγουρα θα υπαρχουν, τα εχω παρει πολυ στο κρανιο, και κυριως με τον εαυτο μου..
    Ελπιζω να τα καταφερουμε..
    Φιλακια πολλα !!!!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Ειμαστε ξεχωριστοι, να το θυμασαι..
    Θα το ξεπερασουμε, καποια στιγμη δεν μπορει , θα ερθει η ωρα..
    Αλλα θα δωσω την αγαπη μου αυτη τη φορα μονο εκει που αξιζει...


    συμφωνω απολυτα.Και να σαι σιγουρη 100 τοις 100 οτι αυτα που νιωθεις καποτε μπορει και συντομα να τα νιωσει και αυτος.;)

  4. #19
    Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Στον κοσμο μου
    Posts
    76
    Originally posted by afrula
    Νομιζα μεχρι τα 20 τα 21 η αγαπη και ο ερωτας ειναι παντοτινος .Τι βλακας που ημουν.................................:(
    Παλι καλα εγω πηγα 30 για να το καταλαβω. Τυχερουλη krino μονο εγω εκατσα μεσα αποψε?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Originally posted by mike1978
    Originally posted by afrula
    Νομιζα μεχρι τα 20 τα 21 η αγαπη και ο ερωτας ειναι παντοτινος .Τι βλακας που ημουν.................................:(
    Παλι καλα εγω πηγα 30 για να το καταλαβω. Τυχερουλη krino μονο εγω εκατσα μεσα αποψε?
    χεχε, στα 48 να δείτε τι πλάκα έχει ο έρωτας...
    Μπα και γω μέσα έμεινα..Η σύζυγος έξω με φίλες και γω μπείμπι σίτινγκ τα παιδιά μου...:)
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  6. #21
    Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Στον κοσμο μου
    Posts
    76
    Originally posted by alexloukoumaki
    αχ φιλε μου η αληθεια ειναι οτι οτιδηποτε αλλο , ακομα και ο φυσικος πονος μας κανει να ξεχναμε..
    οδυνηρο, αλλα ξερεις κατι , τσαντιστηκα πια να καθομαι να κλαιγομαι και να μην γινεται τιποτα , βαρεθηκα, μου στεγνωσαν τα δακρυα που λενε, δεν αντεχω αλλο, δεν παει ετσι , ειναι αδικο.. !!
    Δεν την παλευω αυτη τη κατασταση, νιωθω οτι αρχιζω να αρρωσταινω.. Εγω , που οποτε και να με εβλεπες ημουν παντα μες στη τρελη χαρα , και υποστηριζα κ ημουν παντα διπλα στα ατομα που περνουσαν προβληματα κ ασχημα ψυχολογικα..
    Όχι φιλε μου, δεν θα του κανω τη χαρη.. Αρκετα μου εκανε, τωρα θα μαραζωσω κιολας απο πανω για αυτον !!??

    Προχωραω μπροστα, απο αυριο κιολας, τερμα τα κλαματα, τερμα οι στεναχωριες, δεν θα καταντησω αρρωστακι εγω !!! Κ ο αλλος να περναει καλα.. Αν δεν κανω εγω κατι γιαυτο , δεν θα ερθει τιποτα απο μονο του..
    Δεν καθομαι σπιτι ουτε λεπτο, θα ντυθω θα βαφτω και εξω, οσο πιο πολυ γινεται, να ασχοληθω με αλλα, να αλλαξω εικονες, να δω κοσμο, και ισως και ενα καινουργιο προσωπο μια γνωριμια..
    Ελεος , δεν το μπορω τοσο δραμα αλλο, δεν ειναι κι ο θεος δα να κανω ετσι..
    Φιλε μου, εχουν δικιο ολα τα παιδια που μας λενε να βγουμε, να προχωρησουμε... Μηπως εμεις κανουμε πιο δυσκολη τη ζωη μας ??... Μηπως εμεις κλεισαμε ετσι τον εαυτο μας και δεν δεχομαστε τιποτε αλλο καινουργιο στη ζωη μας ??

    Κοιτα να γινεις συντομα καλα φιλε μου mike , και μη χανουμε αλλο το καιρο μας.. Παμε να φτιαξουμε μονοι μας τη ζωη μας !!! Περαστικα σου και ελπιζω να ακουσω πολυ καλα νεα απο σενα, γιατι απο εμενα σιγουρα θα υπαρχουν, τα εχω παρει πολυ στο κρανιο, και κυριως με τον εαυτο μου..
    Ελπιζω να τα καταφερουμε..
    Φιλακια πολλα !!!!
    Στην δικια σου περιπτωση δεν το συζηταω καθολου και πολυ ασχοληθηκες, η δικια μου ειναι λιγο πιο περιπλοκη ομως το αποτελεσμα ειναι το ιδιο πρεπει να προχωρησουμε και θα προχωρησουμε παρακατω σου ευχομαι τα καλυτερα! φιλια πολλα και σ΄ευχαριστω!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Αλλα οταν σου λεει ψεματα στον χωρισμο η μετα καταλαβα ποσο δειλος και χαζος ειναι .Τι δεν ηθελε να με πληγωσει ?Τωρα μετα και απο αυτο μονο η παρτη μου και οι συγγενεις μου και εκεινοι που αξιζουν μεχρι παλι να βγουνε φιδακια.Πως θα κανω σχεση ετσι?Πως θα επιστευτω τον αλλον.Το γελοιο στην υποθεση ειναι που ο Γιωργος ηταν ο 2 μετα απο 3 χρονια που ειχα χωρισει τον<<παντοτινο μου ερωτα >>τον πρωτο δηλαδη.Τι μου ελεγε?Αν δεν με εμπιστευεσαι πως θα κανουμε σχεση?Τον μαλακα συγγνωμη αλλα τετοια ατομα θελουν και γερο ξυλο!!!!!:(

  8. #23
    Member
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Στον κοσμο μου
    Posts
    76
    Originally posted by afrula
    Αλλα οταν σου λεει ψεματα στον χωρισμο η μετα καταλαβα ποσο δειλος και χαζος ειναι .Τι δεν ηθελε να με πληγωσει ?Τωρα μετα και απο αυτο μονο η παρτη μου και οι συγγενεις μου και εκεινοι που αξιζουν μεχρι παλι να βγουνε φιδακια.Πως θα κανω σχεση ετσι?Πως θα επιστευτω τον αλλον.Το γελοιο στην υποθεση ειναι που ο Γιωργος ηταν ο 2 μετα απο 3 χρονια που ειχα χωρισει τον<<παντοτινο μου ερωτα >>τον πρωτο δηλαδη.Τι μου ελεγε?Αν δεν με εμπιστευεσαι πως θα κανουμε σχεση?Τον μαλακα συγγνωμη αλλα τετοια ατομα θελουν και γερο ξυλο!!!!!:(
    Εγω αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι δεν πρεπει να εχεις απολυτη εμπιστοσυνη σε κανενα και ποτε. Εκει την παταμε ολοι, πιστευουμε οτι μας λενε και μετα οταν γυρισουν τα πραγματα ποναμε. Δεν λεω να μην εμπιστευομαστε κανενα αυτο δεν γινεται, ομως μπορουμε σε μια στραβη να εχουμε θωρακισει απο πριν τον εαυτο μας ωστε να μπορεσουμε να ανταπεξελθουμε.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    110
    Ετσι φιλε μου sabb , ενας ηθοποιος για φτυσιμο ηταν , θα μπορουσε ανετα να δουλεψει και ως ζιγκολο , τοχει τοχει...
    Μην αρχιζω και κραζω τωρα, θα τον παρει ο ... Αλλα δεν προκειται , δεν θα πεσω στο επιπεδο του ! Και εχεις δικιο για τα ευρω, γιατι φιλε μου αν υπηρχε εστω ενα παραμικρο συναισθημα θα επαιρνε εστω ενα τηλ. η ενα μηνυμα θα εστελνε , ετσι , για τα ματια του κοσμου εστω.. Αλλα ουτε αυτο εκανε.. Μια βδομαδα τωρα..
    Τον κατηγορω αγαπητη louloyka , τον κατηγορω γιατι μεχρι την τελευταια στιγμη ηταν ολο αγαπες και λουλουδια, και ο μονος λογος ηταν ο οικονομικος. Κ μαλιστα εκεινη τη μερα δεν με προετοιμασε καν, δεν μου πε οτι εχει κατι σοβαρο να μου πει , η εστω να ηταν ψυχρος.. Πηγαμε για καφε, με φιλησε κανονικα, μου ετριβε τα γονατα αγκαλιες κ τετοια.. Κ καθως μιλαγαμε ξαφνικα σοβαρεψε και αρχισε να μ λεει οτι εχει κατι να μου πει και οτι το σκεφτοταν καιρο.. Και πας και με φιλας σαν να μην τρεχει τιποτα !!! Και πας και μου λες το προηγουμενο σαββατοκυριακο (πριν χωρισουμε) να παμε για διημερο για βολτα (φυσικα με ολα τα εξοδα δικα μου, αυτο ηταν παντα δεδομενο στη σχεση μας-- ξερω ξερω ειμαι πολυ χαζη αλλα αγαπουσα..) !!! Και μολις τα αρνηθηκα ολα αυτα , γιατι ρε φιλε μολις μπηκα στα δυσκολα και εχω δανεια να πληρωσω, κανε λιγη υπομονη, τον αλλον μηνα ισως... Και πας και με χωριζεις ΓΙ ΑΥΤΟ !!!! Δηλαδη να του πω και ευχαριστω και απο πανω !!! Ε ΟΧΙ !!
    Μπορει να περασα καλα αλλα τετοιο ξεφτυλικι δεν το δεχομαι ... Μου εδειξε τον αληθινο του εαυτο στο τελος, πραγμα που επρεπε να κανω δοκιμαστικα απο την αρχη.. Πρωτου να κολλησω..
    Ζουμε και μαθαινουμε... Αυτο εχω να πω..
    Αγαπημενη μου afrula, θυμαμαι πολυ καλα που διαβαζα τα θεματα σου και την ιστορια σου πριν απο κατι μηνες, ξερω τι ευαισθητη ψυχουλα εισαι κι εσυ και ξερω τι περνας ..
    Να ξερεις οτι ειχα μπλεξει κ εγω με ατομο με προβλημα εξαρτησης, ενα πραγμα βαλε καλα στο μυαλο σου, η εξαρτηση ηρωινησ ΔΕΝ ΚΟΒΕΤΑΙ ΟΡΙΣΤΙΚΑ. Μονο το 2% εχουν απεξαρτηθει εντελως, επι χρονια ψαχνω και ενημερωνομαι για το συγκεκριμενο θεμα.. Ειναι τελειως αλλος ανθρωπος, δεν ξερει ουτε ο ιδιος τι λεει,δεν ξερει τι νιωθει . Ολη η ζωη του ειναι η ηρωινη. Αυτα που σου πε σε λιγες μερες δεν θα τα θυμαται καν, κ ας εχει απεξαρτηθει ... Σε λιγο θα σ λεει οτι εισαι η γυναικα της ζωης του ... Ειναι σαν κινουμενα ζομπι, δεν εχει πια σταθερες αποψεις , δεν εχει ουτε ιδανικα ουτε αγαπες ουτε τιποτα... Ευχομαι βεβαια καλη δυναμη, αλλα μην κολλας με τετοια ατομα.. Ειναι ματαιο..
    Εδω με ανθρωπους φυσιολογικους οπως βλεπεις δεν τα βγαζεις περα, αλλο τοσο με τα ατομα αυτα ποσο δυσκολο ειναι , και αλλο τοσο για σενα .. που εισαι τοσο ευαισθητη... αλλα ξεχωριστη...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    αγαπη μου συμφωνω μαζι σου αλλα εχει απεξαρτηθει 2 χρονια τωρα.Στο διαστημα που χωρισαμε εκανε μια σχεση αρραβωνιαστηκε και τωρα μια αλλη.Ενω εγω το κοροιδο το ζωο η χαζη ημουν μαζι του οταν ηταν στην ηρωινη.Δεν ειχαμε κανονικη σχεση δηλαδη....:(μετα το ζωον περιμενα 3 μηνες και αυτος οταν τον πηρα υα χασε νομιζε οτι τον ειχα ξεχασει.Γαμωτο εκανε 2 σχεσεις τωρα που ειναι καθαρος και εγω τι?Με ειχε για σεξ ?μια φορα την εβδομαδα μου τηλεφωνουσε και ταχα ο πατερας του ειχε προβλημα με εμενα επειδη του θυμιζα την ηρωινη.Δε μπορω ρε γαμωτο μου ειναι δυσκολο να τωρα κλαιω συνεχως δε μπορω ρε παιδια.Συγγνωμη..καληνυχτα. ..........:(

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    110
    Afrulitsa μου σταματα, δεν αξιζει σου λεω ... Κ εγω που εκλαιγα μια βδομαδα τι καταλαβα ?? Καταρχας δεν νομιζω να εχει καποιος αντρας τοσα χρονια επαφες μονο και μονο για σεξ. Σιγουρα κρυβονται και καποια συναισθηματα, εστω και λιγα... Αλλα οπως και να χει εχεις απολυτο δικιο, ζωο ειναι , που αντι να σ πει ευχαριστω και να σου φερεται τιμια, για ολες τις δυσκολες στιγμες που ησουν πλαι του , αντι να σε ευγνωμονει για αυτο , εξηγηθηκε ετσι..
    Και σου λεω λοιπον φιλεναδα, οπως ειπα και στον εαυτο μου... Δεν φτανει που μας τα κανανε ολα αυτα, ολη αυτη η υποκρισια και εκμεταλλευση, θα κατσουμε να μαραζωσουμε κιολας !!!!!???
    ΟΧΙ.. Δεν θα τους κανουμε τη χαρη..
    Ειμαστε πιο σοφες τωρα,πιο δυνατες... Απλα θα προσεχουμε πιο πολυ αυτη τη φορα που δινουμε τη καρδια μας.. Δεν πειραζει, την παθαμε τωρα, δεν γυριζει ο χρονος πισω.. Ας τους αφησουμε τωρα στο καλο , κ ας συνεχισουμε να δουμε που αλλου κρυβεται η ευτυχια.. Υπαρχουν κ αλλου πορτοκαλια..
    Χαμογελα ... γιατι θα αρχισω κ εγω τα κλαματα , τελειωνε θα με παρασυρεις!!! ( :P πλακα κανω )
    Σε φιλω !!!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    οχι μη.....Τους ξεχναμε εδω και τωρα .Εγω τον διεγραψα επιτοπου δεν υπηρχε στη χωη μου ηταν ενας εφιαλτης .Λοιπον χαμογελο και χαρα ετσι κι αλλιως ειμαι σιγουρη τοσο καλες που ειμαστε οτι θα βρουμε τελικα αυτον που μας αξιζει.Ξερεις κατι ?Και για να τον εκτιμησουμε .Ασε τα ζωα να βοσκουν....Και απο πορτοκαλια πολλες ποικιλιες ομως το γλυκο εμεις θελουμε και ειμαι σιγουρη οτι θα φαμε το πιο ευγεστο!;)καληνυχτα:)

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    277
    χαιρομαι που ειδα τετοια εξελιξη!!!μπραβο κοριτσια κ απο αυριο μια ωραια μερα να ξημερωσει για ολους μας!!

    ο ερωτας ετσι ειναι,προσπαθεις,απογοητευ εσαι,πονας,σταναχωριεσαι,ε� �σαι θυμα,εισαι θυτης αλλα παλι τον αναζηταμε στην ζωη μας!!!Απλα πια,κραταμε μια πισινη για την προστασια μας!!

  14. #29
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by mike1978


    Τυχερουλη krino μονο εγω εκατσα μεσα αποψε?
    καλημερα,
    ενταξει βρε αφου ειχες ψυχη τι επρεπε να κανεις???
    Μολις σου περασει ορμα εξω....

    θα βρεις ομορφο κοσμο χαρουμενο που διασκεδαζει.

    :)

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    110
    Καλημερα σε ολους !!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •