Ξαφνικός πόνος στη καρδιά και στο αριστερό χέρι! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36
  1. #16
    george1520
    Guest
    Εγώ είχα τσιμπήματα στο στήθος και ένιωθα μουδιασμένο το χέρι μου. Αυτό οκ είναι άγχος και στρες..
    Πιστεύω ότι θες να κάνεις εμετό από το άγχος..

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Εγώ είχα τσιμπήματα στο στήθος και ένιωθα μουδιασμένο το χέρι μου. Αυτό οκ είναι άγχος και στρες..
    Πιστεύω ότι θες να κάνεις εμετό από το άγχος..
    Δε ξερω φιλε. Δεν μουδιασε ταυτόχρονα πόνεσα στο στήθος και στο χέρι. Συγκεκριμένα στον καρπό! Τωρα ειμαι χαλια θέλω να κανω εμετό πολυ έντονα κιολας. Και φοβάμαι να κανω γιατι θα με πιασει ταχυπαλμία και πνιγμός! Μου βγαίνει απο τη μυτη και γιαυτο το αποφεύγω αλλα μου λένε να κανω να ανακουφιστώ!

  3. #18
    george1520
    Guest
    Και εμένα δεν μαρεσει ο εμετός.. Αλλά λένε ότι σε ηρεμεί.. Αν σου έρθει άστο να βγει. Χαλάρωσε. Δες λίγη τηλεόραση.. Άκουσε μουσική.

  4. #19
    Bill μυικος πόνος ήταν.... Μην αγχώνεσαι και κοίτα να περάσεις καλά. Να σε ρωτήσω ο ομοιοπαθητικος που πας βρίσκεται ανατ Θεσσαλονίκη?? Ψάχνω να βρω κάποιον μέχρι να πάω σε κλασικό ψυχιατρο

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Alexes 93 View Post
    Bill μυικος πόνος ήταν.... Μην αγχώνεσαι και κοίτα να περάσεις καλά. Να σε ρωτήσω ο ομοιοπαθητικος που πας βρίσκεται ανατ Θεσσαλονίκη?? Ψάχνω να βρω κάποιον μέχρι να πάω σε κλασικό ψυχιατρο
    Ο δικός μου φιλε βρίσκεται στα γιαννιτσα! Αν θέλεις στείλε μου μήνυμα να σου πω. Γίνεται όμως ρε φιλε ο μυϊκός πόνος να χτυπάει καρδιά και αριστερό χέρι ταυτόχρονα; Ειναι ακριβώς σαν σύμπτωμα καρδιακού! Μετα απο εκει με πιάσανε ολα τα αλλα. Τωρα πριν ένιωσα και μια έκτακτη!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Και εμένα δεν μαρεσει ο εμετός.. Αλλά λένε ότι σε ηρεμεί.. Αν σου έρθει άστο να βγει. Χαλάρωσε. Δες λίγη τηλεόραση.. Άκουσε μουσική.
    Με έπιασε πολυ συχνό ρέψιμο και δυνατό και κάπως ηρέμησε αλλα δεν έφυγε τελείως! Όντως αν κανεις εμετό μετα εισαι κομπλε! Επίσης ο εμετός λένε και η ναυτία ειναι σύμπτωμα καρδιάς. Τωρα χαλαρώσω προσπαθώ να ηρεμήσω. Πηρα το χάπι με ηρέμησε κάπως!

  7. #22
    george1520
    Guest
    Γίνεται. Κανεις θεραπεία με ομοιοπαθητικα? Ποια παίρνεις; έκανα κι εγώ γιαυτό ρωτάω

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Γίνεται. Κανεις θεραπεία με ομοιοπαθητικα? Ποια παίρνεις; έκανα κι εγώ γιαυτό ρωτάω
    Για το άγχος κανω θεραπεία με το natrum muriaticum. Για τις κρίσεις πανικού μου εχει δώσει τα aconitum και κανει τρομερή δουλεια! Ειδικα όταν με πιάνουν ταχυπαλμίες κατευθειαν με ηρεμεί! Ειδες αποτέλεσμα εσυ; Εγω πραγματικά μετα την ομοιοπαθητική τον πρώτο καιρο Ειδικα ειδα τρελό αποτέλεσμα αλλα τωρα εχει πέσει. Πάντως καμια σχέση με το πως ήμουν στην αρχή.

  9. #24
    george1520
    Guest
    Για το άγχος μου έδωσε το αλάτι που έδωσε και σε σένα. Είδα διαφορα και στο θέμα με το στομάχι.. Δεν ξέρω αν είναι από την ομοιοπαθητικη ή αν έτυχε. Έχεις διαβάσει σε ποια άτομα δίνει το συγκεκριμένο; Εμένα πάντως με περιγράφει.. Για τις κρίσεις πανικού μου έδωσε το ignatia (λουλούδι) και ψευδαργυρο για το νευρικό σύστημα (το οποίο δεν πήρα).

  10. #25
    george1520
    Guest
    Φίλε ρίξε μια ματιά εδώ :
    https://www.google.com/url?q=https:/...U6pv_CYaeJxLP-

    Ειμαι αρχείο.. Εμένα σε πολλά σημεία με περιγράφει.. Γιαυτό όσοι έχουν σκοπό να πάρουν ομοιοπαθητικα χάπια πρέπει πρώτα να πάνε από τον ειδικό γιατρό.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Για το άγχος μου έδωσε το αλάτι που έδωσε και σε σένα. Είδα διαφορα και στο θέμα με το στομάχι.. Δεν ξέρω αν είναι από την ομοιοπαθητικη ή αν έτυχε. Έχεις διαβάσει σε ποια άτομα δίνει το συγκεκριμένο; Εμένα πάντως με περιγράφει.. Για τις κρίσεις πανικού μου έδωσε το ignatia (λουλούδι) και ψευδαργυρο για το νευρικό σύστημα (το οποίο δεν πήρα).
    Ναι φιλε ξερω ειναι ο τύπος μου! Πραγματικά με περιγράφει! Αλάτι φιλε μου και εμένα μου φάνηκε περίεργο όταν το έψαξα λιγο αλλα μου εκανε δουλεια. Στην αρχή μου εκανε τέλεια δουλει. Βασικά μολις το πηρα και μετα τα συμπτώματα έγιναν πολυ χειρότερα αλλα μετα απο μια βδομάδα η δυο το πολυ έγινα τέλεια ΦΕΝ είχα τιποτα. Κράτησε όλο αυτο 1-2 μήνες μετα λιγο λιγο όλο και κατι ερχόταν. Τωρα εχω φτάσει σε ενα σημείο που ειμαι καλύτερα απ’οτι ήμουν πριν την ομοιοπαθητική αλλα δεν ειμαι τελείως καλα! Ειπε θα μου αλλάξει το χάπι αν δεν δουλέψει αυτή τη φορα!

  12. #27
    george1520
    Guest
    Έτσι γίνεται. Αν ένα χάπι δεν είναι το σωστό, τότε πας σε άλλο.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Εμένα πάντως το aconitum (και αυτο λουλούδι) με βοηθάει παρά πολυ στις κρίσεις Ειδικα αν η κρίση ειναι έντονη και ερχεται Αποτωμα και γρήγορα τοτε ειναι πολυ πιο αποτελεσματικό αλλα πάντα βοηθάει στις κρίσεις!

  14. #29
    george1520
    Guest
    Είχα πάθει κρίση πανικού τότε.. Δεν μπορούσα να αρθρωσω λέξη. Ήταν σαν και δεν τις ήξερα. Έδειχνα πράγματα και δεν μου ερχόταν τίποτα. Πήγα νοσοκομείο, έκανα αξονικη και ακτινογραφία εγκεφάλου για να ελέγξουν.. Τρόμαξα τόσο πολύ τότε.. Είχα πάθει ξανά κρίση πανικού αλλα δεν φοβήθηκα τόσο. Νόμιζα ότι θα μεινω έτσι. Πήρα το λουλούδι ένα μήνα. Δεν έχω ξανά πάθει κρίση πανικού από τότε. Ότι μου συμβαίνει πλέον το ελέγχω..

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Είχα πάθει κρίση πανικού τότε.. Δεν μπορούσα να αρθρωσω λέξη. Ήταν σαν και δεν τις ήξερα. Έδειχνα πράγματα και δεν μου ερχόταν τίποτα. Πήγα νοσοκομείο, έκανα αξονικη και ακτινογραφία εγκεφάλου για να ελέγξουν.. Τρόμαξα τόσο πολύ τότε.. Είχα πάθει ξανά κρίση πανικού αλλα δεν φοβήθηκα τόσο. Νόμιζα ότι θα μεινω έτσι. Πήρα το λουλούδι ένα μήνα. Δεν έχω ξανά πάθει κρίση πανικού από τότε. Ότι μου συμβαίνει πλέον το ελέγχω..
    Εμένα δεν ειναι κρίσεις αυτα πιστεύω. Πχ με πιάνει άγχος η αυτοι οι πόνοι και τα Τσιμπήματα κτλ έχουν μείνει. Πάντως με εχει βοηθήσει πολυ. Τωρα που ειμαι εξωτερικό για τις γιορτες δεν μπορώ να παω να παρω. Εχω μαζι μου όμως αυτα για να ηρεμώ! Κανει δουλεια το άτιμο απλά ειναι για έντονες κρίσεις! Φιλε πιστεύω οτι η ομοιοπαθητική βοηθάει αν και πολλοί θα διαφωνήσουν! Εγω πραγματικά πιστεύω οτι ολα τα αλλα τα επαθα επειδή φρικαρα μετα απο αυτο που επαθα. Ταυτόχρονα στήθος και αριστερός καρπός! Μετα ήρθε το μούδιασμα στο σαγονι και η ναυτία! Τωρα που θα γυρίσω θα του πω πως πηγα και μαλλον θα μου το αλλάξει!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Πονος στο αριστερό χέρι
    By Antonis8 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 29
    Last Post: 18-12-2019, 00:53
  2. Κινήσεις DJ .. σε αριστερό χέρι και πόδι..
    By Χαπάκιας Εφ'όρου in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 0
    Last Post: 21-06-2019, 13:08
  3. Ξαφνικός και αιφνιδιος πόνος στο στήθος
    By nomoretears in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 7
    Last Post: 02-11-2018, 03:30
  4. τρέμουλο στ αριστερό χέρι....
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 17-08-2013, 10:08
  5. μουδιασμα και πονος στο χερι.
    By νιφάδα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 02-04-2012, 23:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •