Καταθλιψη η τίποτα ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    41

    Καταθλιψη η τίποτα ;

    Καλησπέρα ,
    Είχα αρκετό ανχος γιατι μου έτυχαν πολλά γενικώς ... Για να ηρεμήσω καταναλωνα βενζο όταν τα έκοψα μαχαίρι φυσικά και είχα στεριτικα αλλά δεν κράτησε για πολύ .. σε γιατρό που πήγα μου πε ότι ειμουν έτοιμος να μπω σε κατάθλιψη γιατί μου κόπηκε η όρεξη για φαι και είχα ψιλό απομονωθεί .. έτσι μου έδωσε αντικαθλιπτικο εγώ στην πρώτη βδομάδα ειμουν πλέον καλύτερα δηλαδή όπως παλιά , φαντάζομαι ότι δεν είχε δράσει ακόμα το αντικαταθλιπτικο για να πω πως με έφτιαξε
    Εδώ και μέρες σκέφτομαι να κόψω το αντικαθλιπτικο γιατί κάπου διάβασα ότι εθιζει και έχεις στεριτικα όπως και τα ηρεμιστικά .
    Έχετε καμία συμβουλή να δώσετε ;

  2. #2
    Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    41
    Κάνεις ε ;

  3. #3
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Mobid View Post
    Κάνεις ε ;
    Καλύτερα να το συζητήσεις με τον γιατρό που σου τα έγραψε.. Πες τις σκέψεις σου για να σου εξηγησει

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Δεν ειναι ευκολο να διαγνωσεις μια καταθλιψη, πολλοι την συγχεουν με τις αντιξοοτητες που τους συμβαινουν, η τις δυσκολιες που ειναι εγγενεις στην ζωη , παντα ο καλος γιατρος εχει τον λογο, οπως σωστα γραφει ο Τζωρτζ1520........αλλο η ασθενεια κτθλψη ........αυτη δεν εχει προφανες αιτιο, εχω κανει ολοκληρη μελετη.......η κοινωνικη αποσυρση ειναι ενα υποπτο αιτιο παντως ........χωρις προφανη λογο λογο ......

  5. #5
    Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    41
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν ειναι ευκολο να διαγνωσεις μια καταθλιψη, πολλοι την συγχεουν με τις αντιξοοτητες που τους συμβαινουν, η τις δυσκολιες που ειναι εγγενεις στην ζωη , παντα ο καλος γιατρος εχει τον λογο, οπως σωστα γραφει ο Τζωρτζ1520........αλλο η ασθενεια κτθλψη ........αυτη δεν εχει προφανες αιτιο, εχω κανει ολοκληρη μελετη.......η κοινωνικη αποσυρση ειναι ενα υποπτο αιτιο παντως ........χωρις προφανη λογο λογο ......
    Δηλαδή αρνήθηκα μερικές εξόδους αυτό εννοώ ως κοινωνική απόσυρση.. αλλά εκείνες τις μέρες θυμάμαι με είχε πιάσει τα σκετιρικα από τα ηρεμιστικά στο φουλ θυμάμαι χαρακτηριστικά να είμαι στην δουλειά και να νιώθω ανχος μονίμως..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Ποιο φαρμακο παιρνεις; Τα αντικαταθλιπτικα βασικα δεν ειναι εθιστικα φαρμακα. Καμια σχεση δηλαδη με βενζοδιαζεπινες, αν και ορισμενα οντως μπορουν να δημιουργησουν δυσκολιες στη διακοπη (το σεροξατ ας πουμε ειναι γνωστο για αυτο). Αλλα ακομα και αυτο ποικιλλει απο ατομο σε ατομο.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  7. #7
    Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    41
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Ποιο φαρμακο παιρνεις; Τα αντικαταθλιπτικα βασικα δεν ειναι εθιστικα φαρμακα. Καμια σχεση δηλαδη με βενζοδιαζεπινες, αν και ορισμενα οντως μπορουν να δημιουργησουν δυσκολιες στη διακοπη (το σεροξατ ας πουμε ειναι γνωστο για αυτο). Αλλα ακομα και αυτο ποικιλλει απο ατομο σε ατομο.
    Vespar και valdoxan πίνω για κάνα 2 μηνο πλέον

Similar Threads

  1. Τίποτα...
    By matsi in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 5
    Last Post: 22-10-2019, 23:18
  2. Κατάθλιψη ή τίποτα χειρότερο;
    By MariaV35 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 24-09-2017, 12:03
  3. Μου λένε ότι δεν αξίζω τίποτα, ότι δεν κάνω τίποτα σωστά …
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 08-01-2017, 23:16
  4. Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβάμαι τίποτα, είμαι λεύτερος...
    By void in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 34
    Last Post: 01-08-2011, 16:32
  5. Δεν εχω ζωη...δεν εχω τιποτα.
    By TheFlameWithin in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 30
    Last Post: 16-10-2010, 14:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •