Πήγα για μαλλί και βγήκα κουρεμένος.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    68

    Πήγα για μαλλί και βγήκα κουρεμένος.

    Λοιπόν θα σας πώ μια αστεία ιστορία κάνοντας και την ερωτησή μου.
    Υποφέρω και γώ γύρω στα 3 χρόνια απο αυτή την ηλιθιότητα.Βέβαια στα 3 αυτά χρόνια ζώ πότε εντελώς καλά και πότε με πολύ μεγάλους φόβους.Πάντα βέβαια σκέφτομαι το πρόβλημα μου.Έχω το στίγμα που λένε.Δέν έχω σχεδόν πανικούς.Πρέπει να βρεθώ κάπου πολύ δύσκολα για να πάθω πανικό ή πρέπει να βρώ μια πολύ άσχημη σκέψη ώστε να φοβηθώ και να αρχίσει ο κύκλος σκέψη - αισθανομαι χάλια -πανικός -παλι σκεψεις - αισθανομαι πιο χάλια-πανικός. Έχω πάει και σε γιατρούς φυσικά.Ο τελευταίος -καλός γιατρός βέβαια - αλλά τι να σου κάνει και ο γιατρός σε αυτή τη περίπτωση - μου λεει πώς δεν έχω τίποτα, να βγαίνω, να βρώ καμία σχέση κλπ κλπ πάρε και τα χαπάκια σου btw.
    Εχώ χωρίσει απο μια σχέση 3 χρόνων εδώ και ένα χρόνο περίπου.Δέν είμαι ο τύπος που μιλάει σε γυναίκες.Λόγω ντροπής και επιλογής...και έτσι επιλέγω απο αυτές που θά ρθουν σε μένα.
    Για να μην το τραβάω...βρήκα μια κατα πολύ μεγαλύτερη απο μένα.Ήταν καλή ευκαιρία να ξεχαστώ λιγάκι βρε αδερφέ.Ξέρω οτι μια καινούργια σχέση πάντα βοηθάει.Ε λοιπόν στο δεύτερο ραντεβού μας έκανα το λάθος να ρωτήσω για τους γονείς της.Η μητέρα της είναι σε τρελοκομείο.Τέλεια λέω!Έδω είμαστε.Ο μεγαλύτερος μου φόβος απο τότε που έμπλεξα με αυτά ήταν το να μην τρελαθώ.Ε λέω οκ κάτι πιο σοβαρό θα έχει.Μου λεέι απο τα 30 της η μαμα μου ξεκίνησε απο φοβίες.Σε κάποιες φάσεις ήταν καλά μετά πάλι πιο χάλια.Και κατέλειξε στο τρελοκομείο.Έπαθε λεει και σχιζοφρένεια κτλ κτλ.Εγώ πιστεύω οτι μου κάνει πλάκα ο θεός γενικά γιατί δεν πιστεύω αλλα τελοσπάντων ρωτάω...
    Γίνεται κάτι τέτοιο?Γίνετε να ξεκινήσει κάποιος απο φοβίες και να καταλλήξει έτσι?






    Να σας βοηθήσω σίγουρα δεν μπορώ γιατί δεν μπορώ να βοηθήσω τον εαυτό μου.Όμως όποιος έχει ζόρια στην δουλεία του -ξέρω πόσο ζόρι είναι να έχεις πανικούς-αγοραφοβία και να δουλεύεις- δοκιμάστε το Bach rescue remedy.Είναι ένα σπράυ δέν ξέρω τι θα κάνει για εσάς,εγω το έμαθα απο μια φίλη στην αγγλία με πανικούς και με βοήθησε πάρα πολύ.Φυτικό χωρίς παρενέργειες μπλα μπλα.
    Και επειδή 3 χρόνια το ψάχνω το θέμα και στο ίντερνετ βρείτε και κατεβάστε την linden method για όσους ξέρετε αγγλικά.Ο τύπος έχει θεραπεύσει χιλιάδες άτομα.
    Μεγάλο κουράγιο και υπομονή σε όλους σας και σόρρυ για την διαφήμιση.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    Δεν νομιζω οι περισσοτεροι το ξεπερναμε.ευχομαι να μην καταλιξουμε εκει οσοι εουμε διαταραχη πανικου.η σχοζοφρενια εινε βλαβη στον εγκεφαλο ενο οι κρισεις πανικου ειναι τοαγχος

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    βολος
    Posts
    222
    ναι αλλο οι καπιες φοβιες-ψυχωσεις και αλλο ι σχιζοφρενεια

  4. #4
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    thessaloniki
    Posts
    31
    δεν εχει ΚΑΜΙΑ σχεση η διαταραχη πανικου με τη σχιζοφρενια.
    μην ξεχνας τα χρονια εκεινα τα πραγματα θα ηταν σιγουρα διαφορετικα.εδω τους ομοφυλοφιλους στελνανε στο τρελαδικο...
    το λεω γιατι κι εγω ρωτησα την ψυχολογο μου -γιατι ολοι αυτο φοβομαστε, οτι θα τρελαθουμε- αλλα με κατατοπισε πληρως.
    καμια σχεση το ενα με το αλλο.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    68
    ευχαριστώ ρε παιδιά για τις απαντήσεις.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    βολος
    Posts
    222
    φιλε μου οι ψυχωσεις για μενα δεν ειναι τιποτα.απλα το μυαλο σε καποια φαση ξεφευγει λιγο .μην μασας και να σαι καλα και συ

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    athens
    Posts
    324
    Εμενα ο γιατρος μου ειχε πει πως οσοι εχουν κρισεις πανικου η πιθανοτητα να καταληξουν σε σχιζοφρενεια ειναι 0% σε σχεση με αυτους που ειναι εντελως υγιεις...Τι να σου πω..για να το λεει ο γιατρουλης κατι παραπανω θα ξερει...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    και ετσι να γινει τι εγινε?πολοι ανθρωποι εχουν σχιζοφρενια αλλα με τα φαρμακα ειναι μια χαρα και δεν ενοχλουνε κανεναν ανθρωπο.και δεν νομιζω να διαφερουμε τοσο απο αυτους μιας και οι 2 κατηγοριες περνουμε ψυχοφαρμακα.Απλα πολοι δεν γνωριζουν οτι με τα σημερινα φαρμακα ολαγιατρευονται κ νομιζουν οτι οπιος περνει τετια φαρμακα ειναι τρελος.το μιαλο τους και μια λιρα.Ο Νικος π εχει το προβλημα αυτο μια χαρα παιδι ειναι ε κιπακο?που χαθηκες?καιπολυ ευεσθητουλης μακαρι ολοι οι τρελοι να ηαν σαν αυον

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •