ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ? - Page 193
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 193 of 258 FirstFirst ... 93143183191192193194195203243 ... LastLast
Results 2,881 to 2,895 of 3862
  1. #2881
    Marilou
    Guest
    Quote Originally Posted by user View Post
    ακούγεται ενδιαφέρον και χρήσιμο και χρειάζεται να ξέρεις καλά μαθηματικά και κοινωνιολογία, φαντάζομαι..!!
    εντάξει, δεν μιλάω για τώρα. εγώ πχ, μισώ πολύ κόσμο. όμως του αλλουνού τα κυβικά, θα σκεφτώ πολύ αν θα τα ταράξω.
    κι εγώ είμαι απλά μονάδα, όχι χαρακτηριστικό δείγμα επίσης.
    πες έχει ο ένας πρόβλημα με τον άλλο. και θέλει να του την πει. γιατί δεν το λέει πχ σε κάποιον δικό του, στο σπίτι του, πίνοντας καφέ, συζητόντας, και μπαίνει στη διαδικασία να κράξει στα μέσα δικτύωσης; πίσω απο ψεύτικα προφίλ;

    Γιατί δεν μπορεί ,πολύ απλά ...
    Ξεσπας εκεί που μπορείς και φυσικά πάντα στο εύκολο θύμα ..

    Γι αυτό μιλάμε για καταπιεσμένα άτομα .

    Στην πραγματική τους ζωή σίγουρα κάποιος θα αντιδράσει και μάλλον δεν είναι σε θέση να τον αντιμετωπίσουν ,καταπιέζονται γιατί δεν είναι ικανοί να υποστηρίξουν αυτή την αντίδραση τους ..
    Οπότε κρύβονται πίσω από την ανωνυμία τους και βγάζουν ότι κακια και αποθημενο έχουν .

    Πολλές φορές γίνονται επιθέσεις σε άτομα που τα ζηλεύουν για αυτά που έχουν καταφέρει και εκείνοι δυστηχως όσο και να προσπαθούν δεν τα απολαμβάνουν ..

  2. #2882
    Marilou
    Guest
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Πιστευω οτι δεν ειναι τοσοι πολλοι, απλως διακατεχονται απο υψηλο δυναμικο. Δηλαδη μπορει να ακουσεις δεκα καλα και να ακουσεις ενα αρνητικο ανευ λογου και αιτιας και να σε κανει να νταουνιασεις. Ημουν σε μια ομαδα στο twitch καπου εκατο ατομων πολιτισμενων και μπηκε ενας με ανωνυμο προφιλ, μολις δημιουργημενο και ειπε κατι αρνητικο σε αυτον που εκανε εκπομπη. Αμεσως αντεδρασε αυτος που εκανε την εκπομπη και αναρωτιοταν λογικα, αν βρισκντουσαν εξω θα εδειχνε την ιδια συμπεριφορα, σαν μαγγας του πληκτρολογιου κλπ και γενικα φανηκε οτι η καλη του διαθεση πηγε κατα διαολου. Αυτο ομως δεν αναιρει το γεγονος οτι ειμασταν 100 ατομα μια χαρουμενη παρεα με ενα κοινο χομπι και συγκεκριμενα ενα παιχνιδι, που ασχολιομασταν εκεινη τη στιγμη. Δυναμικη.
    Αυτό keep ισχύει όταν βρίσκεσαι σε μια ομάδα επώνυμα .
    Εκεί στα δέκα άτομα σίγουρα θα υπάρχει και ένα που θα αντιδρά αρνητικά ..

  3. #2883
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Αυτό keep ισχύει όταν βρίσκεσαι σε μια ομάδα επώνυμα .
    Εκεί στα δέκα άτομα σίγουρα θα υπάρχει και ένα που θα αντιδρά αρνητικά ..
    Στη συγκεκριμενη ειμασταν 100 ατομα ανωνυμα, εκτος ισως απο αυτον που εκανε την εκπομπη και ηταν με ονοματεπωνυμο και σαφως μοιραζοταν περισσοτερα απο εμας. Βρεθηκε ενας που για δικους του λογους και αγνωστου ηλικιας και ωριμοτητας να κανει αυτο. Ενα ασημαντο γεγονος που χαλαει τη διαθεση σε αυτον που κανει εκπομπη και μοιραζεται, σε συγκριση με την παρεα των 100 που καναμε χιουμορ και ανταλλασαμε αποψεις και κουβεντες. Στο επωνυμος σαφως περιπλεκεται το θεμα και σαφως μπορει να παιζεις ενα ρολο. Ο Τσιπρας θα κατηγορησει τον Μητσοτακη γιατι εχει ενα ρολο να παιξει. Ο Μητσοτακης τον Τσιπρα. Ασχετως της λογικης και το τι λενε, μπορει να εκανε κατι καλο ο Μητσοτακης αλλα πρεπει να κατηγορηθει, κατι που δειχνει εξοργιστικο στον απλο θεατη.
    Για τον ανωνυμο ανθρωπο, του χαμηλου προφιλ, οπως τουλαχιστον ειμαι εγω, προσπαθω να κανω τον κυκλο μου και να μενω μακρια απο αρνητικους ανθρωπους. Δεν ειναι τοσο πολλοι πιστευω, ειναι η δυναμικη.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #2884
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Καταλαβαινω βεβαια αυτο που λες. Αλλωστε πολλοι εχουν απλα χομπι να διαφωνουν με οτι και να πει ο αλλος. Το θεμα ειναι να μη γινονται αρνητικοι.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #2885
    Marilou
    Guest
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Στη συγκεκριμενη ειμασταν 100 ατομα ανωνυμα, εκτος ισως απο αυτον που εκανε την εκπομπη και ηταν με ονοματεπωνυμο και σαφως μοιραζοταν περισσοτερα απο εμας. Βρεθηκε ενας που για δικους του λογους και αγνωστου ηλικιας και ωριμοτητας να κανει αυτο. Ενα ασημαντο γεγονος που χαλαει τη διαθεση σε αυτον που κανει εκπομπη και μοιραζεται, σε συγκριση με την παρεα των 100 που καναμε χιουμορ και ανταλλασαμε αποψεις και κουβεντες. Στο επωνυμος σαφως περιπλεκεται το θεμα και σαφως μπορει να παιζεις ενα ρολο. Ο Τσιπρας θα κατηγορησει τον Μητσοτακη γιατι εχει ενα ρολο να παιξει. Ο Μητσοτακης τον Τσιπρα. Ασχετως της λογικης και το τι λενε, μπορει να εκανε κατι καλο ο Μητσοτακης αλλα πρεπει να κατηγορηθει, κατι που δειχνει εξοργιστικο στον απλο θεατη.
    Για τον ανωνυμο ανθρωπο, του χαμηλου προφιλ, οπως τουλαχιστον ειμαι εγω, προσπαθω να κανω τον κυκλο μου και να μενω μακρια απο αρνητικους ανθρωπους. Δεν ειναι τοσο πολλοι πιστευω, ειναι η δυναμικη.

    Ίσως να μην είναι τόσο πολλοί αλλά η δυναμική τους όπως είπες είναι ικανη να το αντιλαμβάνεσαι διαφορετικά όλο αυτό .
    Αυτό μάλλον είναι που τους ιντριγκάρει και το κάνουν συνεχεία ...

    Να ξέρεις συνήθως αυτοί οι άνθρωποι υποτιμούν τον συνομιλητη τους σε τόσο μεγάλο βαθμό που είναι ανίκανοι να το κάνουν επώνυμα , οπότε και βρίσκουν μέσα από αυτό τεράστια διέξοδο και το κάνουν χωρίς ίχνος ευθυξιας.

    Εσύ και οποιοσδήποτε δεν το κάνει είναι γιατί δεν υπάρχει λόγος ...
    Από την στιγμή που είσαι καλά με την ζωή σου και απολαμβάνεις την παρέα στην οποία βρίσκεσαι από καθαρά προσωπική σου επιλογή ποιος ο λόγος να αντιδρας έτσι ...

  6. #2886
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ίσως να μην είναι τόσο πολλοί αλλά η δυναμική τους όπως είπες είναι ικανη να το αντιλαμβάνεσαι διαφορετικά όλο αυτό .
    Αυτό μάλλον είναι που τους ιντριγκάρει και το κάνουν συνεχεία ...

    Να ξέρεις συνήθως αυτοί οι άνθρωποι υποτιμούν τον συνομιλητη τους σε τόσο μεγάλο βαθμό που είναι ανίκανοι να το κάνουν επώνυμα , οπότε και βρίσκουν μέσα από αυτό τεράστια διέξοδο και το κάνουν χωρίς ίχνος ευθυξιας.

    Εσύ και οποιοσδήποτε δεν το κάνει είναι γιατί δεν υπάρχει λόγος ...
    Από την στιγμή που είσαι καλά με την ζωή σου και απολαμβάνεις την παρέα στην οποία βρίσκεσαι από καθαρά προσωπική σου επιλογή ποιος ο λόγος να αντιδρας έτσι ...

    Θελω να κανω και εγω εκπομπη στο twitch να μαζεψω κανα παρεακι και το σκεφτομαι γιατι υπαρχουν τετοια ατομα. Και ειδικα εαν δεν εχει δημιουργηθει η ομαδα. Για τις γυναικες ειναι πιο δυσκολο στο συγκεκριμενο μεσο, οπως εχω δει απο προσωπικες εμπειριες που καταθετουν. Τεσπα, ισως το κανω καποια στιγμη.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #2887
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μπα, ψεμματα λεω δεν βλεπω να το κανω. Που να μιλαω μεσα απο μικροφωνο και να εμφανιζομαι σε εικονα βιντεο, για διαστημα ας πουμε δυο ωρων, οιονδηποτε να ειναι το θεμα. Προτιμω να ειμαι επισκεπτης στους αλλους.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #2888
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    101
    Σκέφτομαι πως θα περάσουν οι μέρες μέχρι να πάω στην συνεδρία... Αυτή η Πέμπτη ήταν αργία και δεν πήγα έτσι θα πάω την επόμενη... Έγινε κάτι την Κυριακή αλλά ευτυχώς κατάφερα να το διαχειριστώ και να κάνω υπομονή..

  9. #2889
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    το εξυπνο χιουμορ ειναι κατι που χωραει παντου , αυτο ειναι δεδομενο, τοτε γιατι το πιο σοφο βιβλιο στον κοσμο, η Αγια Γραφη , δεν εχει ιχνος χιουμορ ?
    Last edited by Macgyver; 27-03-2021 at 07:41.

  10. #2890
    Quote Originally Posted by ntiaki View Post
    Σκέφτομαι πως θα περάσουν οι μέρες μέχρι να πάω στην συνεδρία... Αυτή η Πέμπτη ήταν αργία και δεν πήγα έτσι θα πάω την επόμενη... Έγινε κάτι την Κυριακή αλλά ευτυχώς κατάφερα να το διαχειριστώ και να κάνω υπομονή..
    Δεν έχεις κάποιο/α άτομο/α να μιλήσεις να πεις 2 5 πράγματα; κ εγώ το χω νιώσει αυτό που λες αλλά φεύγει με την ανθρώπινη επαφή. Ξέρω ότι σε είναι το ίδιο αλλά είναι τοξικό γενικά θαρρώ να περιμένεις το μία φορά την εβδομάδα... Γιατί το χω νιώσει κ εγώ γι αυτό στα λέω αυτά

  11. #2891
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by cirrus View Post
    Δεν έχεις κάποιο/α άτομο/α να μιλήσεις να πεις 2 5 πράγματα; κ εγώ το χω νιώσει αυτό που λες αλλά φεύγει με την ανθρώπινη επαφή. Ξέρω ότι σε είναι το ίδιο αλλά είναι τοξικό γενικά θαρρώ να περιμένεις το μία φορά την εβδομάδα... Γιατί το χω νιώσει κ εγώ γι αυτό στα λέω αυτά
    Έχω έναν φίλο μου που του μιλάω στο τηλ και ας μένει μακριά μου.... Απλά αυτό που με αγχώνει είναι να μην γίνει κάτι άλλο μέχρι να πάω στην συνεδρία!

  12. #2892
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,342
    γέμισε τον χρόνο με θετικές καταστάσεις.

    ένας προφήτης, μα τί προφήτης.

  13. #2893
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by user View Post
    γέμισε τον χρόνο με θετικές καταστάσεις.

    ένας προφήτης, μα τί προφήτης.
    Προσπαθώ αλλά δεν είναι πάντα εύκολο...

  14. #2894
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    πω , πω , πως ξυπνανε σμρα στις 03.00 πμ. για να γυρισω ολα τα ρολογια μπροστα ........

  15. #2895
    Δεν ηρεμά η συνείδηση μου. Σήμερα κυριολεκτικά σπασανε τα νευρα μου. Ο άνθρωπος με κατεξευτελιζε για χρόνια σε επαγγελματικο χώρο. Κρατούσα όλη μέρα το κινητό για να τον παρω τηλέφωνο να τον βρισω, να του πω αυτα που μου επίτασσε η συνείδηση μου, για να ηρεμησω.
    Πρέπει να κανω κάτι προσωπο με προσωπο με τον ανθρωπο. Ακόμα και εδω που τα γραφω ειναι χασιμο χρονου. Δεν ηρεμω φιλοι μου.

Similar Threads

  1. ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ;
    By Remedy in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20692
    Last Post: 23-03-2020, 13:01
  2. Σκέφτεστε πριν μιλήσετε?
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 12
    Last Post: 25-03-2018, 10:13
  3. Τι σκέφτεστε;
    By whitecandle in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22966
    Last Post: 12-01-2015, 13:52
  4. Τι σκεφτεστε?
    By click in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 111
    Last Post: 21-01-2011, 14:20
  5. Σκεφτεστε πολυ την καθε σας κινηση?
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2008, 04:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •