To μυστικό μου ημερολόγιο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876

    To μυστικό μου ημερολόγιο

    3η ημέρα που έχω μπει σε effexor των 75mg έχω φάει ένα ζαναξ του 0,5 και ένα σιροκουελ των 100. Το μάτι δεν κλείνει ακόμα και το σώμα τρέμει ολόκληρο. Δεν ξέρω γιατί τα παίρνω αφού τη λύση δεν τη δίνουν τα φάρμακα όταν αυτά που θα με γλύτωναν από τη θέση που βρίσκομαι τώρα, δεν τα έχω.

    Αύριο πάω για 150mg effexor αν και αμφιβάλλω πως είναι λύση

  2. #2
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    3η ημέρα που έχω μπει σε effexor των 75mg έχω φάει ένα ζαναξ του 0,5 και ένα σιροκουελ των 100. Το μάτι δεν κλείνει ακόμα και το σώμα τρέμει ολόκληρο. Δεν ξέρω γιατί τα παίρνω αφού τη λύση δεν τη δίνουν τα φάρμακα όταν αυτά που θα με γλύτωναν από τη θέση που βρίσκομαι τώρα, δεν τα έχω.

    Αύριο πάω για 150mg effexor αν και αμφιβάλλω πως είναι λύση
    Κάνε υπομονή είναι πολύ νωρίς ακόμα......
    Και εγώ επερνα effexor πριν 3 χρόνια και με είχε πιάσει κατευθείαν τον 75 ....
    Τώρα που χρειάστηκε να ξαναπάρω άργησε λιγάκι ....
    Είμαι στον 3 μήνα και εδώ και 20 μέρες που μπήκα στο 150 άρχισα να βλέπω διάφορα ......
    Δώσε χρόνο στο φάρμακο και θα δεις από μόνο σου θα κόψεις και τα ζαναξ!!!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Σε ευχαριστώ τα ζαναξ τα αποφεύγω παίρνω μόνο όταν δεν μπορώ να αναπνεύσω, το σιροκουελ το παιρνω για να μπορώ να κοιμηθώ αν και δεν πολυβοηθάει. Τι να πω όταν δεν έχεις λύση και πεφτεις για αυτό στρεφεσαι στη συμβατική λύση των φαρμάκων, αλλά δεν ξέρω για πόσο θα παίρνω φάρμακα, ετσι θα προσπαθώ να τη βγάζω μια ζωή; Ποιος ξέρει...

  4. #4
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Σε ευχαριστώ τα ζαναξ τα αποφεύγω παίρνω μόνο όταν δεν μπορώ να αναπνεύσω, το σιροκουελ το παιρνω για να μπορώ να κοιμηθώ αν και δεν πολυβοηθάει. Τι να πω όταν δεν έχεις λύση και πεφτεις για αυτό στρεφεσαι στη συμβατική λύση των φαρμάκων, αλλά δεν ξέρω για πόσο θα παίρνω φάρμακα, ετσι θα προσπαθώ να τη βγάζω μια ζωή; Ποιος ξέρει...
    Κοίταξε τα ίδια ακριβώς ελεγα και εγώ και μαλιστα πάλευα με τις τις τύψεις μου γι αυτό και στο χρόνο επάνω την πρώτη φορά το σταμάτησα αλλά δυστηχως εμένα είναι νευρολογικό το θέμα και οι κρισεις πανικού σε συνδιασμο και με νευροπονο είναι δύσκολο....
    Τώρα ταξαναξεκινησα και το μόνο πουν θα κάνω αν ολα πάνε καλά που θα πάνε ειμαι σίγουρη ,στο χρόνο επάνω θα κατέβω στην μικρότερη δόση ώστε να είναι για συντήρηση. ...

    Δεν με ενδιαφέρει πλέον αν περνώ ένα χάπι θέλω ποιότητα ζωής έχω οικογένεια και παιδιά τα οποία με χρειάζονται ...

    Όταν αρχίζουν και δουλεύουν τα αντικαταθλιπτικά τότε θα αρχίσεις να κοιμάσαι κιόλας και θα δεις θα σταματήσεις το βραδινό...
    Εμένα ο γιατρός μου δεν μου έδωσε τίποτα για τον ύπνο μόνο τοζαναξ όταν χρειάζεται και μου είπε να κάνω υπομονή ..,.
    Ήδη άρχισα και κοιμάμαι καλύτερα βέβαια έχω και εγώ τις αυπνιες μου αλλά με όλα αυτά που γίνονται είναι λογικό να έχουμε χάσει τον ύπνο μας ....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Υπομονή και καλή δυναμη

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    4η μερα

    150 mg effexor και τα αυτια μου βουίζουν ασταμάτητα. Zanax δεν πήρα σημερα μονο 100mg seroquel το βράδυ. Ψυχολογία κενή γεματη ξεφυσυτά

  7. #7
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    4η μερα

    150 mg effexor και τα αυτια μου βουίζουν ασταμάτητα. Zanax δεν πήρα σημερα μονο 100mg seroquel το βράδυ. Ψυχολογία κενή γεματη ξεφυσυτά
    Εγώ ζαναχ επερνα καθημερινά 0,25 το πρωί και 0,25 το μεσημέρι μέχρι να αρχίσει να δρα το αντικαταθλιπτικό...
    Σε βοηθάει να μην βιώνεις τόσο πολύ τις παρενέργειες που θα εχεις τον πρώτο καιρό.,.....
    Βουητό, πονοκεφάλους ,μεταπτώσεις ψυχολογικές είναι μέσα στο πρόγραμμα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Δεν θέλω να παιρνω ζαναξ το αποοφευγω

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    5η ημέρα είμαι λίγο στη τσίτα, έχω το βουιτό αλλά δεν με ενοχλεί τόσο πολύ μόνο αν επικεντρωθώ σε αυτό. Η γυναίκα μου με κοροιδεύει για να με κανει να γελάσω

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    6η μερα τέλος οι παρενέργειες

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    7η μερα τα ίδια δεν με εχουν πιασει ακομα θελει το καιρό του

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Εχω παθει φρικη, παιρνω xanax
    Last edited by mindcrime; 25-03-2020 at 19:13.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Χθες το βράδυ ένιωθα πως άκουγα καναρίνια που κελαηδούσανε την ώρα που έκλεινα τα μάτια μου ανάμεσα σε ένα βουητό. Μου βγάζει επίσης μια διστακτικότητα στην ούρηση που είναι ενοχλητική. Η στύση μου πάντως ακόμα είναι κανονική δεν μου την έχει επηρεάσει για την ώρα. και είμαι στην 9η μέραΟυπνος μου βελτιώνεται κοιμάμαι την ώρα που πρέπει, κιλά δεν έχω πάρει καθόλου

Similar Threads

  1. ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ
    By bluesk in forum Αγαπημένα Βιβλία Ψυχολογίας
    Replies: 17
    Last Post: 04-09-2020, 21:00
  2. ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΥΣΤΙΚΟ
    By Greg in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 25
    Last Post: 26-01-2019, 04:38
  3. Μυστικο ιασης?
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 16-12-2011, 05:14
  4. Το μυστικό της δίαιτάς μου....
    By scorpio in forum Παχυσαρκία
    Replies: 4
    Last Post: 29-03-2010, 02:28
  5. Το Μυστικο
    By mcan in forum Αγαπημένα Βιβλία Ψυχολογίας
    Replies: 22
    Last Post: 17-08-2009, 02:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •