ΣΤΡΕΣ, ΑΥΠΝΙΑ, ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΕΞΕΛΙΚΗ ΚΑΙ ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΗΣΗ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 33 of 33
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Καλημέρα,
    Το άγχος δεν σε αφήνει να κοιμηθείς καλά, μετά η έλλειψη ύπνου σου κάνει το άγχος χειρότερο και πάει λέγοντας. Για τον ύπνο μία άλλη παράμετρος είναι αν δουλεύεις με τις ώρες σε κάποιον υπολογιστή, βλέπεις τηλεόραση και χαζολογάς στο κινητό. Όλοι οι ειδικοί επιμένουν ότι η ποιότητα του ύπνου πέφτει και ο εγκέφαλος δεν ηρεμεί αν είσαι συνεχώς μπροστά σε μία οθόνη, ιδιαίτερα 2-3 ώρες πριν πέσεις για ύπνο. Άλλο αν όλοι έχουν κολλήσει κι έχουν τηλεοράσεις στην κρεββατοκάμαρα, βλέπουν ταινίες στο λάπτοπ για να κοιμηθούν ή χαζολογάνε στα social και κοιμούνται αγκαλιά με το smart phone .

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Cactus View Post
    Νεκτάριε πιστεύω είναι πολύς κόσμος έτσι.. Εγώ μια εβδομάδα δεν μπορώ να κοιμηθώ σχεδόν καθόλου.. Και αυτό δημιουργεί εξάντληση και περισσότερο άγχος.. Είμαι και στο εξωτερικό,σε πολύ σκληρή καραντίνα που ούτε βόλτα δεν επιτρέπεται και εργάζομαι και άρχισαν να σωματοποιουνται τα συμπτώματα.. Αφού έχεις την δυνατοτητα να κάνεις κάθε μέρα βολτες η γυμναστικη.. Όλα θα πάνε τέλεια
    Και γω εκτος Ελλαδας εργαζομαι... ευτυχως εγω την βολτα μπορω να την κανω...αλλα κατα τα αλλα ειμαι σπιτι ολη μερα...μπροστα σε ενα υπολογιστη ολη μερα και εργαζομαι απο το σπιτι.. και ενω δλδ αυτο θα επρεπε κανονικα να με κανε πιο χαλαρο... εμενα η κλεισουρα λειτουργησε στρεσογονα...δεν ειμαι συνεχεια συνεχεια ετσι...αλλα καποιες μερες πραγματικα νιωθω οτι δεν ξεκουραζομαι...

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Καλημέρα,
    Το άγχος δεν σε αφήνει να κοιμηθείς καλά, μετά η έλλειψη ύπνου σου κάνει το άγχος χειρότερο και πάει λέγοντας. Για τον ύπνο μία άλλη παράμετρος είναι αν δουλεύεις με τις ώρες σε κάποιον υπολογιστή, βλέπεις τηλεόραση και χαζολογάς στο κινητό. Όλοι οι ειδικοί επιμένουν ότι η ποιότητα του ύπνου πέφτει και ο εγκέφαλος δεν ηρεμεί αν είσαι συνεχώς μπροστά σε μία οθόνη, ιδιαίτερα 2-3 ώρες πριν πέσεις για ύπνο. Άλλο αν όλοι έχουν κολλήσει κι έχουν τηλεοράσεις στην κρεββατοκάμαρα, βλέπουν ταινίες στο λάπτοπ για να κοιμηθούν ή χαζολογάνε στα social και κοιμούνται αγκαλιά με το smart phone .
    Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου... εγω λογω δουλειας δυστυχως ειμαι ολη μερα μπροστα σε εναν υπολογιστη... ακομα και στο κινητο εχω το μαιλ της δουλειας... και τωρα με την καραντινα θες δεν θες εισαι παντα μπροστα σε κατι... απλα αυτη την φορα δεν ενιωσα οτι θα πρεπει να με αγχωνει κατι...ισως ειναι εσωτερικο αγχος ?????????

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. επαγγελματικη αποκατασταση;
    By Anna Mar in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 6
    Last Post: 03-06-2016, 02:09
  2. Συγκατοίκηση με γονείς VS Συγκατοίκηση με συνομηλίκους
    By dimoskon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 26-04-2012, 20:59
  3. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΕΞΟΥΘΕΝΩΣΗ
    By ainomel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 21-10-2009, 16:59
  4. Επαγγελματική ενασχόληση
    By mariam in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 01-03-2008, 18:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •