Εμβοές;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5

Thread: Εμβοές;

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    113

    Εμβοές;

    Καλησπέρα παιδιά και συγνώμη και πάλι για το "σπαμαρισμα"
    Η αλήθεια είναι ότι περνάω περίοδο φουλ άγχους και ανησυχίας. Είχα προϊστορία με άγχος υγείας και σύμπτωματα.
    Εδώ και λίγες μέρες νιώθω δυσκαμψία αυχένα (αριστερά).
    Επίσης χθες έβγαλα ένα δόντι που είχα παρατημένο σπασμένο εδώ και καιρό με απόστημα.
    Χθες πάω να ξαπλώσω και νιώθω στο αριστερό αυτί ( η έτσι νόμιζα) έναν ήχο διαπεραστικό. Ίσως να είναι και στα 2. Το έψαξα γκουγκλ. Εμβοές μάλλον. Σκέφτηκα τι φάση και το συνδιασα με πονοκεφάλους που έχω τελευταία στα καρουμπαλακια πίσω στο κεφάλι.
    Γενικά έχω πονοκεφάλους τελευταία εκεί (χαμηλά στο κεφάλι πείτε) και λίγο θολή όραση. Το έριξα στο άγχος αλλά και με τις εμβοές τώρα τρομαξα
    Πήγα στα επείγοντα μόλις και κου καθάρισε το αυτί. Έβγαλε πολύ πράγμα ο γιατρός αλλά ακόμα έχω τις εμβοές νομίζω. Αλλά νομίζω τις έχω όταν τις προσέχω.
    Γενικά περνάω δύσκολα. Η είναι εκεί και τα έχω όλα αυτά. Η είναι από το άγχος και όταν τα προσέχω τα έχω.
    Καμία σχετική εμπειρία πλιζ; Εν τέλει ανανεώσαμε αύριο το πρωί για εξετάσεις με τον ΩΡΛ γιατί πρέπει να το ψάξουμε. Πείτε γνώμες πλιζ...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    192
    Πιστεύω είναι από την εξαγωγή του δοντιού. Αντιμετωπίζω το ίδιο θέμα εδω και μερικές μέρες μετά από μια εξαγωγή δοντιού, πόνο στον αυχένα, εμβοές και επιπλέον έχω πάθει και κάτι σαν κάκωση στη σιαγόνα από την εργώδη εξαγωγή. Λέγοντας κάκωση εννοώ πονάω όταν μασάω ή όταν ανοίγω το στόμα μου. Ο οδοντίατρος είπε πως όλα είναι φυσιολογικά. Εντάξει δε σου κρύβω πως έχω φρικάρει και ειδικά με την τρύπα στο στόμα από την εξαγωγή αλλά εύχομαι να περάσει σύντομα όλο αυτό. Θα έλεγα να μη φοβάσαι.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    113
    Quote Originally Posted by glamshine4ever View Post
    Πιστεύω είναι από την εξαγωγή του δοντιού. Αντιμετωπίζω το ίδιο θέμα εδω και μερικές μέρες μετά από μια εξαγωγή δοντιού, πόνο στον αυχένα, εμβοές και επιπλέον έχω πάθει και κάτι σαν κάκωση στη σιαγόνα από την εργώδη εξαγωγή. Λέγοντας κάκωση εννοώ πονάω όταν μασάω ή όταν ανοίγω το στόμα μου. Ο οδοντίατρος είπε πως όλα είναι φυσιολογικά. Εντάξει δε σου κρύβω πως έχω φρικάρει και ειδικά με την τρύπα στο στόμα από την εξαγωγή αλλά εύχομαι να περάσει σύντομα όλο αυτό. Θα έλεγα να μη φοβάσαι.
    Εγώ τον πόνο στον αυχένα τον είχα αριστερά πριν την εξαγωγή. Όπως και την θολή όραση και την ζαλάδα. Απλα το έριχνα στο άγχος. Μετά την εξαγωγή τις εμβοές έχω. Έχεις και εσύ εμβοές στο αυτί από την εξαγωγή;;;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    192
    Quote Originally Posted by TryToSurvive View Post
    Έχεις και εσύ εμβοές στο αυτί από την εξαγωγή;;;
    Ναι μετά την εξαγωγή. Εντομεταξυ τόσο καιρό που ήταν το δόντι σου με πρόβλημα δικαιολογούνται αυτά που περιγράφεις. Πιστεύω σε καμία 10 μέρες θα είσαι περδικι.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    113
    Quote Originally Posted by glamshine4ever View Post
    Ναι μετά την εξαγωγή. Εντομεταξυ τόσο καιρό που ήταν το δόντι σου με πρόβλημα δικαιολογούνται αυτά που περιγράφεις. Πιστεύω σε καμία 10 μέρες θα είσαι περδικι.
    Μάλιστα. Ενδιαφέρον. Το ελπίζω να είμαι καλά. Θα κάνω μια αύριο προληπτικά εξετάσεις και ο θεός βοηθός.
    Στον ωριλα πάντως όταν είπα ότι οι εμβοές ίσως είναι από το δόντι δεν το είδα και τόσο θερμο (πριν με εξετασει). Σε στυλ και ναι και όχι. Αλλά εφόσον έχεις κ εσύ θα μπορούσε τότε.

Similar Threads

  1. Εμβοες
    By Astronomy lover in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 28-03-2020, 23:52
  2. Εμβοές και Τρόμος
    By angeleo in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 21-10-2019, 18:20
  3. Εμβοες..
    By Astronomy lover in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 11-03-2019, 15:26
  4. εμβοεσ
    By mergo71 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 02-01-2019, 15:15
  5. Εμβοές
    By DiSI in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 6
    Last Post: 30-11-2018, 09:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •