Να κάνω κίνηση; Κι αν ναι, πως? - Page 20
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 20 of 21 FirstFirst ... 1018192021 LastLast
Results 286 to 300 of 312
  1. #286
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Ελα, χαλας τη συζητηση με ακυρα σχολια παλι.

    Ουτε τα διαβαζω.
    Ρε συ Ορέστη έρχεται ένας άντρας και όχι μια γυναίκα αυτη την φορα να σου πει πέντε σωστά πράγματα και αντιδράς με αυτό τον τρόπο ....
    Αν ακομα δεν σου εχει ι φύγει ο θυμός τουλαχιστον πες οκ μπορει και να εχεις δικιο ρε φίλε και κάτσε και σκέψου τα όλα αυτά...
    Μην βγάζεις τόσο αρνητισμό δεν βοηθάς κανέναν έτσι και πολύ περισσότερο τον ευατο σου....

  2. #287
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by fuego21 View Post
    Πεταχτηκε να πει την βλακεια του παλι,αν και καλα σου τα πε εχεις πλασει στο μυαλο σου συγκεκριμενα προτυπα συμπεριφορας.Ενω ολοι ειμαστε διαφορετικοι.Επισης το οτι δεν εκανες κινηση και δε ρισκαρες δε σημαινει οτι πεθαινες και για αυτην.Απο εσωτερικη ανασφαλεια δεν την προσεγγισες οχι επειδη την ειχες ερωτευτει.Επισης με το να φοβασαι την καθε λεξη που θα πεις χανεται εντελως ο αυθορμητισμος σου και ουσιαστικα αλλοιωνεται ο χαρακτηρας σου.Καλυτερα απο την αρχη να ανοιγεις τα χαρτια σου ξεδιπλωνοντας τον χαρακτηρα σου γιατι και σχεση να κανεις καποια στιγμη θα καταλαβει ποιος εισαι και αν δεν της κανεις θα σε διαολοστειλει και θα σου πει και οτι εισαι κατι αλλο απο αυτο που εδειχνες.
    Για διευκρινε ποιον εννοείς ότι λαλεί βλακείες????

  3. #288
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Για διευκρινε ποιον εννοείς ότι λαλεί βλακείες????
    τον φατσεα τι τον εχεις;

  4. #289
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by fuego21 View Post
    τον φατσεα τι τον εχεις;
    Θα μου πεις εσύ να μάθω?

  5. #290
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Θα μου πεις εσύ να μάθω?
    Μαλλον εχετε συγγενεια

  6. #291
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by fuego21 View Post
    Μαλλον εχετε συγγενεια
    Αλήθεια??
    Μπορεί.... ποτέ δεν υποτιμο την άποψη του άλλου, απλά την κρατάω και αναλόγος είτε την υιοθετώ, είτε την τοποθετο εκεί που του αξίζει .....

    Και στην προκειμένη περίπτωση πάει στο καλάθι των αχρήστων ....

  7. #292
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Είμαι χάλια πραγματικά αυτή τη στιγμή
    Τσακώθηκα με τη μητέρα μου.

    Εδώ και κάτι μέρες μιλούσα με ένα παιδί από την περιοχή μου και μου ζήτησε να βγούμε ΕΔΩ (που θα μας έβλεπε τόσος κόσμος, ελεος) και του είπα να βγούμε άλλου και εκ τότε δεν ξαναεστειλε (σιγά μην ενδιαφερόταν σοβαρά, το έλεγε ότι ήθελε κάτι σχετικά χαλαρό) .
    Και με ρώτησε κάτι για αυτόν η μάνα μου και της είπα "δεν ασχολούμαι, δεν του ξαναμιλαω) και άρχισε " γιατί δεν βγήκες;" Της εξηγώ δεν θέλω κάποιον από εδώ και άρχισε τις βλακείες της. Ότι απορριπτω και δεν κάνω υποχωρήσεις ( να ήξερε πόσες έχω κάνει) και τους διώχνω όλους με τον τρόπο μου, γιατί φοβάμαι να κάνω σχέση και βαριέμαι αμέσως.
    Ρώτησα πού είναι το κατακριτέο εφόσον δεν λέω ψέματα σε κανέναν και λέει δεν είναι φυσιολογικό να βγαίνεις μόνο για να ανεβάζεις την αυτοπεποίθηση σου και να μην θες να δώσεις τίποτα σε κανέναν άνθρωπο.
    Και λέει ότι ραντεβού της μιας φοράς κάνουν μόνο οι πληγωμένες και οι προβληματικές ( όχι ακριβώς, αλλά αυτό εννοούσε)
    Άρχισε να με συγκρίνει με τον αδερφό μου και με γνωστές που έχουν σχέσεις και πάνε διακοπές, βγαίνουν και μου λέει " δεν θες κάτι πιο σταθερό; Γιατί το διώχνεις μόνη σου;"
    Της εξηγώ ότι και να θέλω πλέον δεν βρίσκω κάτι σοβαρό και επέμεινε οτι εγώ φταίω που δεν με παίρνουν στα σοβαρά και οι άντρες αλλάζουν αν ενδιαφερθούν για κάποια.
    Δεν άντεξα τα είπα χύμα και τσουβαλατα για την πίεση που μου ασκεί και αυτή και όλοι τόσα χρόνια και λέει ότι στεναχωρήθηκε που την κατηγόρησα. Να έχω τύψεις δηλαδή κι από πάνω.

    Δεν ξέρω τι να κάνω, είμαι χάλια αυτή τη στιγμή, σε κατάσταση πανικού. Μου είπε ότι τα χρόνια περνάνε και δεν ζω φυσιολογικά και ότι είναι κρίμα να μην έχω μια σχέση όπως όλοι. Και ότι βγήκε τις προάλλες και έβλεπε ζευγάρια και στενοχωριόταν για εμένα.
    Κλαίω από το πρωί είμαι σε κατάσταση πανικού σκέφτομαι να κατεβάσω το τιντερ ξανά και να βγαίνω κάθε μέρα με άλλον με αλλαγμένη τακτική να δω αν θα πιάσει.
    Με τον άλλο που βγαίνω έχω ξενερώσει πλήρως αλλά τι να κάνω, στην ανάγκη θα κάνω τις κινήσεις μου κι εκεί.
    Αγχώνομαι πάρα πολύ, αυτή τη στιγμή κλαίω και νιώθω ένα μηδενικό

  8. #293
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,084
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Είμαι χάλια πραγματικά αυτή τη στιγμή
    Τσακώθηκα με τη μητέρα μου.

    Εδώ και κάτι μέρες μιλούσα με ένα παιδί από την περιοχή μου και μου ζήτησε να βγούμε ΕΔΩ (που θα μας έβλεπε τόσος κόσμος, ελεος) και του είπα να βγούμε άλλου και εκ τότε δεν ξαναεστειλε (σιγά μην ενδιαφερόταν σοβαρά, το έλεγε ότι ήθελε κάτι σχετικά χαλαρό) .
    Και με ρώτησε κάτι για αυτόν η μάνα μου και της είπα "δεν ασχολούμαι, δεν του ξαναμιλαω) και άρχισε " γιατί δεν βγήκες;" Της εξηγώ δεν θέλω κάποιον από εδώ και άρχισε τις βλακείες της. Ότι απορριπτω και δεν κάνω υποχωρήσεις ( να ήξερε πόσες έχω κάνει) και τους διώχνω όλους με τον τρόπο μου, γιατί φοβάμαι να κάνω σχέση και βαριέμαι αμέσως.
    Ρώτησα πού είναι το κατακριτέο εφόσον δεν λέω ψέματα σε κανέναν και λέει δεν είναι φυσιολογικό να βγαίνεις μόνο για να ανεβάζεις την αυτοπεποίθηση σου και να μην θες να δώσεις τίποτα σε κανέναν άνθρωπο.
    Και λέει ότι ραντεβού της μιας φοράς κάνουν μόνο οι πληγωμένες και οι προβληματικές ( όχι ακριβώς, αλλά αυτό εννοούσε)
    Άρχισε να με συγκρίνει με τον αδερφό μου και με γνωστές που έχουν σχέσεις και πάνε διακοπές, βγαίνουν και μου λέει " δεν θες κάτι πιο σταθερό; Γιατί το διώχνεις μόνη σου;"
    Της εξηγώ ότι και να θέλω πλέον δεν βρίσκω κάτι σοβαρό και επέμεινε οτι εγώ φταίω που δεν με παίρνουν στα σοβαρά και οι άντρες αλλάζουν αν ενδιαφερθούν για κάποια.
    Δεν άντεξα τα είπα χύμα και τσουβαλατα για την πίεση που μου ασκεί και αυτή και όλοι τόσα χρόνια και λέει ότι στεναχωρήθηκε που την κατηγόρησα. Να έχω τύψεις δηλαδή κι από πάνω.

    Δεν ξέρω τι να κάνω, είμαι χάλια αυτή τη στιγμή, σε κατάσταση πανικού. Μου είπε ότι τα χρόνια περνάνε και δεν ζω φυσιολογικά και ότι είναι κρίμα να μην έχω μια σχέση όπως όλοι. Και ότι βγήκε τις προάλλες και έβλεπε ζευγάρια και στενοχωριόταν για εμένα.
    Κλαίω από το πρωί είμαι σε κατάσταση πανικού σκέφτομαι να κατεβάσω το τιντερ ξανά και να βγαίνω κάθε μέρα με άλλον με αλλαγμένη τακτική να δω αν θα πιάσει.
    Με τον άλλο που βγαίνω έχω ξενερώσει πλήρως αλλά τι να κάνω, στην ανάγκη θα κάνω τις κινήσεις μου κι εκεί.
    Αγχώνομαι πάρα πολύ, αυτή τη στιγμή κλαίω και νιώθω ένα μηδενικό
    Αυτό που έγινε σήμερα με την μαμά είναι αυτό που γίνεται χρόνια αλλά αρνησε να το δεις. Κριτική, πίεση για την ζωή σου και τις επιλογές σου. Μπράβο σου που για μια φορά μίλησες και δεν κράτησες ότι έχεις μέσα σου να σε τρώει.. Όσο δεν μιλάμε για θέματα που μας αφορούν τόσο θα μας κάνουν ότι θέλουν οι άλλοι. Οι γονείς νομίζουν ότι με την κριτική και τα άσχημα λόγια βοηθάνε τα παιδιά τους και δεν είναι σε θέση να δουν πόση ζημιά κάνουν. Επιτέλους είδες την πηγή όλων των προβλημάτων σου και τους λόγους που θες επείγον σχέση.. Είναι καιρός να ασχοληθείς με την ψυχολογία σου και το πως θα ανεβάσεις την αυτοπεποίθηση σου και να κάνεις για λίγο στην άκρη το ερωτικό κομμάτι.

  9. #294
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Ακριβώς έτσι όπως τα λες είναι, από τα δεκαέξι μου νιώθω αυτή την πίεση και της το είπα και λέει οτι αροαζομαι με το παραμικρό.
    Και ότι δεν δίνω ευκαιρίες στους ανθρώπους.

    Μέχρι που αναγκάστηκα να της πω πως έκανα προκαταρκτικά χωρίς να θέλω και τότε είπε " δεν έπρεπε να το κάνεις αυτό, γι αυτό δεν σε παιρνουν στα σοβαρά"
    Τελικά θέλει να κάνω υποχωρήσεις ή όχι;

    Της εξήγησα οτι η δημιουργία σχέσης μου έχει γίνει άγχος και δεν μπορώ να απολαύσω τη γνωριμία ούτε να ενθουσιαστώ με κανέναν και λέει ότι δεν είναι νορμάλ αυτό, γιατί από τα 14 οι άνθρωποι θέλουν σύντροφο.

    Μου είπε πολλές μαλακίες ότι υποβιβάζω τον εαυτό μου στα ραντεβού επειδή δεν ξέρω να φερθω κι άμα είχα πείρα θα τους έφερνα στα μέτρα μου και θα με έβλεπαν σοβαρά

  10. #295
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Ρε συ Ορέστη έρχεται ένας άντρας και όχι μια γυναίκα αυτη την φορα να σου πει πέντε σωστά πράγματα και αντιδράς με αυτό τον τρόπο ....
    Αν ακομα δεν σου εχει ι φύγει ο θυμός τουλαχιστον πες οκ μπορει και να εχεις δικιο ρε φίλε και κάτσε και σκέψου τα όλα αυτά...
    Μην βγάζεις τόσο αρνητισμό δεν βοηθάς κανέναν έτσι και πολύ περισσότερο τον ευατο σου....
    Ο Γιωργος ειναι ατενσιονχορ που κανει ακυρα σχολια ή ζηταει να σβηστουν τα δικα μου. Ας συζηταγε νορμαλ, να του απαντουσα. Αλλα εχει τα θεματακια του κι αυτος.

  11. #296
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,084
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ακριβώς έτσι όπως τα λες είναι, από τα δεκαέξι μου νιώθω αυτή την πίεση και της το είπα και λέει οτι αροαζομαι με το παραμικρό.
    Και ότι δεν δίνω ευκαιρίες στους ανθρώπους.

    Μέχρι που αναγκάστηκα να της πω πως έκανα προκαταρκτικά χωρίς να θέλω και τότε είπε " δεν έπρεπε να το κάνεις αυτό, γι αυτό δεν σε παιρνουν στα σοβαρά"
    Τελικά θέλει να κάνω υποχωρήσεις ή όχι;

    Της εξήγησα οτι η δημιουργία σχέσης μου έχει γίνει άγχος και δεν μπορώ να απολαύσω τη γνωριμία ούτε να ενθουσιαστώ με κανέναν και λέει ότι δεν είναι νορμάλ αυτό, γιατί από τα 14 οι άνθρωποι θέλουν σύντροφο.

    Μου είπε πολλές μαλακίες ότι υποβιβάζω τον εαυτό μου στα ραντεβού επειδή δεν ξέρω να φερθω κι άμα είχα πείρα θα τους έφερνα στα μέτρα μου και θα με έβλεπαν σοβαρά
    Τι συζητάς με την μαμα σου; Δεν την αφορά τι κάνεις και τι δεν κάνεις. Ο κάθε άνθρωπος έχει τους δικούς του ρυθμούς για οτιδήποτε αφορά την ζωή του. Βάλε όρια. Όσο δεν βάζεις τόσο θα κάνει κουμάντο στην ζωή σου και στις επιλογές σου.

  12. #297
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Τι συζητάς με την μαμα σου; Δεν την αφορά τι κάνεις και τι δεν κάνεις. Ο κάθε άνθρωπος έχει τους δικούς του ρυθμούς για οτιδήποτε αφορά την ζωή του. Βάλε όρια. Όσο δεν βάζεις τόσο θα κάνει κουμάντο στην ζωή σου και στις επιλογές σου.
    Της είπα ότι δεν θέλω να ανακατεύεται και παραπονέθηκε ότι έτσι είναι σαν να ψυχραινονται οι σχέσεις μας.
    Ενώ έχω εξηγήσει πώς νιώθω άβολα να συζητάω μαζί της τέτοια θέματα

  13. #298
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,084
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Ο Γιωργος ειναι ατενσιονχορ που κανει ακυρα σχολια ή ζηταει να σβηστουν τα δικα μου. Ας συζηταγε νορμαλ, να του απαντουσα. Αλλα εχει τα θεματακια του κι αυτος.
    Έχω πολλά θέματα Ορέστη εγώ.. Πααααααααρα πολλά άλλα πάω ψυχολόγο και προσπαθώ να τα λύσω. Εσύ; Κάνεις κάτι για τα δικά σου θέματα;
    Ήταν λάθος μου που μπήκα στον κόπο να σπαταλησω λίγα λεπτά από την ζωή μου για να σου εξηγήσω τι κάνεις λάθος μπας και ξεκολλήσει το μυαλό σου.. Ζητώ συγγνώμη και δεν θα το ξανά κάνω.
    Όσο για τα σχόλια που κάνεις. Ναι έχω κάνει αναφορά στα σχόλια που υποτιμούν τις γυναικες, ναι έχω κάνει αναφορά στα χυδαία σχόλια σου, ναι έχω κάνει αναφορά στα ρατσιστικά σχόλια σου, ναι θα συνεχίσω να το κάνω όταν μπαίνω.. Επιλογή της διαχείρισης αν θα τα σβήσει. Εκτός κι αν νομίζεις ότι έχω τόση δύναμη που σου σβηνουν τα σχόλια ενώ δεν λένε τίποτα κακό.

  14. #299
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    312
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Της είπα ότι δεν θέλω να ανακατεύεται και παραπονέθηκε ότι έτσι είναι σαν να ψυχραινονται οι σχέσεις μας.
    Ενώ έχω εξηγήσει πώς νιώθω άβολα να συζητάω μαζί της τέτοια θέματα
    η αθανατη ελληνιδα μανα εχει τα καλα της εχει και αυτα τα κακα της,εγω θα σου προτεινα να την αρχισεις στο παραμυθιασμα οτι βρηκες μια σχεση για να σταματησει με τα λογια της να σου χαλαει την αυτοεκτιμηση,και γενικα να σε παρατησει ησυχη

  15. #300
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,084
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Της είπα ότι δεν θέλω να ανακατεύεται και παραπονέθηκε ότι έτσι είναι σαν να ψυχραινονται οι σχέσεις μας.
    Ενώ έχω εξηγήσει πώς νιώθω άβολα να συζητάω μαζί της τέτοια θέματα
    Θα της πεις ότι η σχέση μανας - κόρης δεν εξαρτάται από την συζήτηση για τα γκομενικα σου.. Και να της πεις ότι αν δεν θέλει να χαλάσει η σχέση σας να σταματήσει την κριτική, να σταματήσει να ελέγχει τι κάνεις γιατί τόσα χρόνια ταλαιπώρησε..
    Βάλε όρια. Βάλε όρια σε όσους δεν σέβονται αυτό που είσαι.

Page 20 of 21 FirstFirst ... 1018192021 LastLast

Similar Threads

  1. Πρώτη κίνηση.
    By konsalex in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 09-09-2014, 11:38
  2. Πρωτη κινηση!
    By Nik94 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 09-07-2013, 10:54
  3. Έχω την εντύπωση ότι όλα κινούνται σε αργή κίνηση
    By OlgaMark in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 22-09-2012, 17:51
  4. κινηση
    By stable in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 9
    Last Post: 29-10-2010, 14:49
  5. πρωτη κινηση
    By papn28 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 07-01-2010, 23:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •