ΑΡΡΥΘΜΙΕΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    157

    ΑΡΡΥΘΜΙΕΣ

    ΓΕΙΑ ΣΑΣ Κ ΠΑΛΙ...ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΛΕΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΓΛΙΤΩΣΑ Ε ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΟΧΘΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΝΑ ΣΟΥ ΟΙ ΑΡΡΥΘΜΙΕΣ ΛΕΩ ΑΣ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΧΙΛΙΟΣΤΗ ΦΟΡΑ. ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΙ ΑΡΡΥΘΜΙΕΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ. ΚΟΨΤΟ. ΕΝΩ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ.. ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΝΑΜΕ ΤΕΣΤ ΚΟΠΟΣΗΣ (2Η ΦΟΡΑ) ΣΤΟ ΤΕΣΤ ΚΑΜΙΑ ΑΡΡΥΘΜΙΑ ΜΟΛΙΣ ΠΗΓΑ ΣΠΙΤΙ ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΑΦΟΥ ΖΩ ΑΚΟΜΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ? ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΤΣΙΓΑΡΟ ΟΜΩΣ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ Μ ΧΕΡΙ ΜΟΥΔΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΜΙΚΡΕΣ ΑΡΡΥΘΜΙΕΣ...ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ? ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ Μ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΑΡΡΥΘΜΙΕΣ ΟΜΩΣ ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΚΑΠΝΙΖΟΥΝ 50ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΩ 4 ΚΑΠΝΙΖΩ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΕΞΑΣΘΕΝΗΣΕ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΜΟΥ???

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Κόψτο...Γιατί αφήνεις ένα τόσο δα πραγματάκι να σου αναστατώνει τη ζωή ? Το θέμα είναι εγκεφαλικό, αλλά αν θέλεις τη γνώμη μου , το να σταματήσεις το κάπνισμα, μόνο καλό θα σου κάνει...Κόψτο λοιπόν...
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    157
    ναι αλλα για να μ δημιουργει προβλημα αυτο σημαινει πωσ εχω και προβλημα??σημερα δεν εκανα κ παλι εχω...

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    βρε μαιρη οι αρι8μιες π λες ειναι ταχυπαμιες?αν ναι ειναι κρισεις πανικου αυτες π παθενεις.ποσα τσιγαρακανεις την μερα?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    157
    οχι αλλο οι ταχυπαλμιεσ κ αλλο οι αρρυθμιεσ.. στισ αρρυθμιεσ νιωθεισ νκατι σαν ενα φτερουγισμα στο στηθοσ η κατι σαν να σταματαει η καρδια σ κ ξαναχτυπα.. η μερικεσ φορεσ εκει που χτυπαει κανονικα ξαφνικα για λιγο γρηγορα κ μετα παλι κανονικα καταλαβεσ? εγω αυτεσ που εχω μ κοβετε η αναπνοη μ κ διαΒΑΣΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΠΑΥΣΗ Η ΚΑΡΔΙΑ ΓΙΑ ΛΙΓΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ Κ ΞΑΝΑΧΤΥΠΑΕΙ ΜΕΤΑ...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Μαιρη θελεις να μου πεις που το διαβασες αυτο?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    peiraias
    Posts
    12
    mairh exw egw kai apo ta dyo.isws na exeis dysanexia ston kapno,pio entonh apo allous pou kapnizoun perissotero.egw gia ta fterougismata,alla kai gia tis paroxismikes taxykardies (180-210 xtypous to lepto gia 2-3 lepta)phga sto wnaseio,evala kai holter ekana kai triplex alla tipota den vrhkan.isws na exeis auto pou legetai irritable heart,dhladh neurikh h\' euerethisth kardia logw agxous.an meneis sthn athina,giati den pas sto wnaseio na kaneis mia exetash?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Μαίρη, οι αρρυθμίες σου είναι καλοήθεις, προφανώς πρόκειται για έκτακτες συστολές που δεν υποκρύπτουν καριδολογικό πρόβλημα και τα ποσοστά αιφνίδιου θανάτου είναι πρακτικά μηδενικά.
    Αν σε απασχολεί πολύ το θέμα, ζήτα απο το γιατρό σου να κάνεις holter

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    157
    ΜΑΡΙΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΠΟΥ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΕΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ Κ ΕΛΕΓΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΡΡΥΘΜΙΕΣ... ΔΕΝ ΜΕΝΩ ΑΘΗΝΑ ΑΝ ΤΟΝ ΠΩ ΚΑΝΩ Κ ΗΟΛΤΕΡ ΘΑ ΜΕ ΚΗΝΥΓΑΕΙ ΤΟΝ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΝΕΙ...(ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΝ) ΔΗΛΑΔΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΑΡΡΥΘΜΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΥΝΔΙΝΕΣ???? ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ(ΕΣΤΩ Κ ΕΛΑΧΙΣΤΗ) ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ ΚΑΤΙ... ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΕΣ Κ ΜΟΥ ΚΟΒΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΑΠΝΟΗ ΜΟΥ

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    μην δινεις σιμασια μορε.ολα στο μυαλο σου ειναι.και γω αν κατσω ασχολι8ω με την καρδια μ θα με πιασει επιτοπου κριση.εγω εχω ξεκινησει γυμναστικη και θα ξκοψω σιγα σιγα μεσα σε 4 μηνες τα φαρμακα τελος.ουτε διαθεση για σεξ δεν εχω και επιπλεον βαρεθικα καθε πρωι να περνω χαπια,

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    21
    Originally posted by mairh
    ΜΑΡΙΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΠΟΥ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΕΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ Κ ΕΛΕΓΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΡΡΥΘΜΙΕΣ... ΔΕΝ ΜΕΝΩ ΑΘΗΝΑ ΑΝ ΤΟΝ ΠΩ ΚΑΝΩ Κ ΗΟΛΤΕΡ ΘΑ ΜΕ ΚΗΝΥΓΑΕΙ ΤΟΝ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΝΕΙ...(ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΝ) ΔΗΛΑΔΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΑΡΡΥΘΜΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΥΝΔΙΝΕΣ???? ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ(ΕΣΤΩ Κ ΕΛΑΧΙΣΤΗ) ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ ΚΑΤΙ... ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΕΣ Κ ΜΟΥ ΚΟΒΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΑΠΝΟΗ ΜΟΥ
    όλοι πια έχουν διάφορα ο ψυχίατρος μου λέει ότι πάνε σ\' αυτόν αφού έχουν κάνει άπειρες εξετάσεις για φανταστικές ασθένειες που νομίζουν ότι έχουν.έχω την εντύπωση ότι & η πολλή πληροφόρηση μάλλον κακό κάνει.να ξέρεις ότι στα σοβαρά & τα δύσκολα οι γιατροί μας είναι κορυφαίοι.άρα εμπιστοσύνη & συνεργασία μαζί τους.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    11
    Λοιπόν κορίτσια αυτό που θα σας πω είναι πραγματικότητα

    Πριν από 2 περίπου χρόνια ξεκίνησαν οι κρίσεις πανικού

    Τρέλες αρρυθμίες, παλμός μόνιμα πάνω από 85 (έφτανε σε ηρεμία 105) κλπ

    Το πρώτο που έκανα έκοψα το κάπνισμα

    Το δεύτερο αεροβική άσκηση 3 φορές την εβδομάδα( δεν είχα ξανακάνει γυμναστική στη ζωή μου)

    Μετά δύο χρόνια σφυγμός 78 αρρυθμίες ελάχιστες και πολύ μικρές

    Βέβαια θέλει λίγο προσοχή στην αρχή της άσκησης (για να μην φοβηθείς λόγω των αρρυθμιών)

    Εάν σας ενδιαφέρει πέστε μου να γράψω περισσότερα

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    εμενα με ενδιαφερι πολυ.γιατι εχω ακουσει οτι η γυμναστικη παραγει ενδορφινες τις ουσιες π εχουν δλδ τα αντικαταθιπτικα/και γω ξεκινησα 4 μερες τωρα γυμναστικη αλλα δεν προσεχω την διατροφη μου ρε γμτ.ειμαι λιγοτρα.εστ εκανες καπια διατροφη?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    157
    geia sas... eimai para poly xaroymenh..katarxhn ekopsa to kapnisma...gymnazomai basika pio poly treximo k eimai poly kala..oyte arrythmies tipota.. telika to tsigaro me ephreaze para poly gt eixa monimos sto myalo m oti tha m kanei kako k meta na soy oiu arrythmies.. entaxei merikes fores skeftomai an tora p trexo pathi kati h kardia m alla meta ola kala.. exo merikes fores alla oxi opos prin... elpizo na breite thn dynamh k to koyragio na to polemhsete oloi sas..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Πολυ θετικο κ αισιοδοξο το μηνυμα σου Μαιρη.Νασαι καλα

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •