ΕΛΛΕΙΨΗ ΣΤΥΣΗΣ ΜΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΤΟΥ ΣΕΞ - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 16 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 237
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145

    Smile

    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Ε, μόνος σου το λες.
    κι έτσι λοιπόν, όπως έγραψε ο μεγάλος συγγραφέας Τσαρλς Μπουκόβσκι σε κάποια ιστορία του, αντί να πάω στον ψυχαναλυτή ψυχαναλύθηκα μόνος μου και γλύτωσα και τα είκοσι δολάρια!

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Ένα ερώτημα που μπορεί να σε βοηθήσει απο την ανάποδη είναι: Αφού αισθάνεσαι ξενερωμένος με τη σύζυγο, πως μπορείς και λειτουργείς μαζί της σεξουαλικά;
    Τι σε ανάβει σε αυτή και λειτουργείς εκεί, αλλά με τις άλλες δεν λειτουργεί;

    Αν θυμάμαι καλά, έγραψες ότι έχεις προσπαθήσει για εξωσυζυγική σχέση αλλά δεν έγινε αυτά τα χρόνια, δεν έγραψες όμως για εξωσυζυγικό σεξ, χρησιμοποίησες τη λέξη σχέση.
    το πιθανότερο είναι πως μου συμβαίνει ό,τι συμβαίνει σε όλους τους ανθρώπους που κάνουν "συζυγικό" σεξ. Έχει χαθεί σε μεγάλο βαθμό αλλά όχι εντελώς η έλξη (lust) της πρώτης περιόδου. Προφανώς δεν είναι άσπρο-μαύρο.

    Όσο για το "εξωσυζυγική σχέση" και όχι εξωσυζυγικό σεξ, το έγραψα από κεκτημένη ταχύτητα. Θα μπορούσε να είναι και τα δυο.
    Last edited by StephenG; 01-10-2020 at 15:36.

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,803
    Θα σου πω εγω τισ ντρεπομαι τισ πουτανεσ τισ θεωρω πολυ ομορφεσ δεν εχω εγωισμο ομωσ αν κ πρωην αθλητησ ερασιτεχνησ γενικα καθε γυναικα που θεωρω ομορφη δεν μπορω να λειτουργησω κολλαω εσυ πωσ εισαι τοσο σιγουροσ για την θεση σου στον κοσμο κ λειτουργεισ μπορει να εχεισ ανασφαλειεσ μπορει να εχεισ στο μυαλο σου στερεοτυπα πολλα μπορει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Θα σου πω εγω τισ ντρεπομαι τισ πουτανεσ τισ θεωρω πολυ ομορφεσ δεν εχω εγωισμο ομωσ αν κ πρωην αθλητησ ερασιτεχνησ γενικα καθε γυναικα που θεωρω ομορφη δεν μπορω να λειτουργησω κολλαω εσυ πωσ εισαι τοσο σιγουροσ για την θεση σου στον κοσμο κ λειτουργεισ μπορει να εχεισ ανασφαλειεσ μπορει να εχεισ στο μυαλο σου στερεοτυπα πολλα μπορει
    η αλήθεια είναι ότι οι επαγγελματίες με τις οποίες βρέθηκα εγώ τουλάχιστον έτυχε να είναι πολύ πιο όμορφες από τις γυναίκες που συναντάει κανείς στο δρόμο ή από τις γυναίκες του κύκλου μου. Αυτό σίγουρα υπάρχει ως ενδεχόμενο, δηλ. ανασφάλεια όταν πας να κάνεις σεξ με μια γυναίκα πολύ ωραιότερη απ' ότι έχεις συνηθίσει.

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    το πιθανότερο είναι πως μου συμβαίνει ό,τι συμβαίνει σε όλους τους ανθρώπους που κάνουν "συζυγικό" σεξ. Έχει χαθεί σε μεγάλο βαθμό αλλά όχι εντελώς η έλξη (lust) της πρώτης περιόδου. Προφανώς δεν είναι άσπρο-μαύρο.

    Όσο για το "εξωσυζυγική σχέση" και όχι εξωσυζυγικό σεξ, το έγραψα από κεκτημένη ταχύτητα. Θα μπορούσε να είναι και τα δυο.
    Αυτό που ρωτάω είναι μήπως π.χ. σε κάποια χαλαρή συγκυρία αισθάνθηκες μία μεγάλη έλξη για κάποια γυναίκα κάποια στιγμή, ένοιωσες κάτι να πλανάται στην ατμόσφαιρα από εκείνη και να υπάρχει χημεία, αλλά η προσέγγισή σου να ήταν πιο συντηρητική, όχι βουρ για σεξ της μίας βραδιάς, όχι να κάνεις κίνηση ενώ οι συνθήκες το ευνοούσαν, αλλά να το πας πιο σιγά, τύπου να γνωριστείτε καλύτερα, να μην φανείς λιγούρης, να σιγουρευτείς τι παίζει κτλ. Μήπως ενώ ήταν φανερό ότι η κοπέλα ήταν διαθέσιμη εκείνη τη στιγμή και σε γούσταρε εσύ πατούσες φρένο.
    Δηλαδή σαν προσέγγιση ότι δεν το έχεις το ωμό σεξ ρε παιδί μου, αυτό ρωτάω/βλέπω εγώ.

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Αυτό που ρωτάω είναι μήπως π.χ. σε κάποια χαλαρή συγκυρία αισθάνθηκες μία μεγάλη έλξη για κάποια γυναίκα κάποια στιγμή, ένοιωσες κάτι να πλανάται στην ατμόσφαιρα από εκείνη και να υπάρχει χημεία, αλλά η προσέγγισή σου να ήταν πιο συντηρητική, όχι βουρ για σεξ της μίας βραδιάς, όχι να κάνεις κίνηση ενώ οι συνθήκες το ευνοούσαν, αλλά να το πας πιο σιγά, τύπου να γνωριστείτε καλύτερα, να μην φανείς λιγούρης, να σιγουρευτείς τι παίζει κτλ. Μήπως ενώ ήταν φανερό ότι η κοπέλα ήταν διαθέσιμη εκείνη τη στιγμή και σε γούσταρε εσύ πατούσες φρένο.
    Δηλαδή σαν προσέγγιση ότι δεν το έχεις το ωμό σεξ ρε παιδί μου, αυτό ρωτάω/βλέπω εγώ.
    ναι, είναι πολύ πιθανό αυτό που γράφεις, να μην το έχω το ωμό σεξ και να θέλω ειδύλλιο και συναίσθημα για να ξυπνήσω σεξουαλικά/σωματικά.
    Η αλήθεια είναι ότι με όσες γυναίκες είχα ολοκληρωμένη σεξουαλική σχέση, προηγήθηκε φλερτ και συναίσθημα και heavy petting - δεν μου έχει συμβεί π.χ. να γνωρίσω κάποια σε ένα μπαράκι ή σε μια φιλική παρέα και το ίδιο βράδυ να πέσουμε κατευθείαν στο ψητό.
    Κι επειδή όπως λες δεν θέλω να φανώ λιγούρης - καθότι είμαι λίγο ντροπαλός κι αρκετά εγωιστής - όντως πατάω λίγο φρένο όταν πλησιάζω κάποια.

  7. #82
    Meditation
    Guest
    Εγώ από ότι κατάλαβα πιστεύω πως είσαι σταθερός τύπος που δεν σε ελκύει καταβαθος το πολυγαμικο στυλ. Εάν ήσουν πολυγαμικος θα έκανες περιπέτειες και σχέσεις αβερτα και χωρίς δυσκολία. Δεν είσαι ο τύπος του μπερμπαντη. Απλά έχεις φτιάξει αυτή την εικόνα για τον εαυτό σου γιατί μάλλον σου έχει μείνει απωθημένο να νιώθεις λίγο γοης και γκομενακιας. Γι αυτό και λες "εγώ που δεν θέλω δεσμεύσεις και γάμους και οικογένειες και εμένα που με τύλιξε" ..."και εγώ που είμαι πολυγαμικος".... Εάν ήθελες το σεξ για το σεξ θα το έβρισκες εύκολα και τότε και τώρα θα ανταποκρινόσουν.

    Εάν δουλεύεις με συναίσθημα αυτό δεν είναι κακο. Παραδέξου το τουλάχιστον και μη καταπιέζεις τον εαυτό σου να γίνεις κάτι που δεν είσαι. Επιπλέον ίσως και λόγω ηλικίας να έχεις προβλήματα στύσης. Μπορεί.

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    θα μάθεις ισπανικά και τον ένα μηνα άδεια που έχεις θα τον περνάς στην Λατινική Αμερική ...δεν θα είσαι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος gringo που πήγε για παράδειγμα στο Μεντεγιν να το παίξει στη συνταξιοδότηση του τζόβενο
    λοιπόν, μια απορία: οι λατίνες στις οποίες αναφέρεσαι, είναι επαγγελματίες, ημι-επαγγελματίες ή απλές γυναίκες που μόλις δουν γκρίνγκο τον προσεγγίζουν ως υποψήφιο καλό γαμπρό; Ή και τα τρία;

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    255
    Θα σου την γνωμη μου λοιπόν. Ξεκινωντας με τον πιο σημαντικό για μενα ερωτημα.
    Πως ήταν - ειναι η σχεση σου με την μητερα και τον πατερα σου;

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by LiloCook View Post
    Θα σου την γνωμη μου λοιπόν. Ξεκινωντας με τον πιο σημαντικό για μενα ερωτημα.
    Πως ήταν - ειναι η σχεση σου με την μητερα και τον πατερα σου;
    ώπα, εδώ ανοίγουμε ολόκληρο κεφάλαιο. Θα απαντήσω αλλά όχι αυτή τη στιγμή please. Πάντως αισθάνομαι ότι το ερώτημά σου μας πάει προς το πεδίο της ψυχανάλυσης.

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,725
    παιδια εχετε, με την γυναικα σου; και σε τι ηλικιες;

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    255
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    ώπα, εδώ ανοίγουμε ολόκληρο κεφάλαιο. Θα απαντήσω αλλά όχι αυτή τη στιγμή please. Πάντως αισθάνομαι ότι το ερώτημά σου μας πάει προς το πεδίο της ψυχανάλυσης.
    Η δεν ξέρεις τι είναι η ψυχανάλυση ή δεν ξέρεις τι ειναι η ψυχανάλυση.

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by LiloCook View Post
    Η δεν ξέρεις τι είναι η ψυχανάλυση ή δεν ξέρεις τι ειναι η ψυχανάλυση.
    όντως δεν ξέρω τι ειναι η ψυχανάλυση. Εφαρμόζω αυτό που γράφει ο αγαπημένος μου συγγραφέας, όπως απάντησα και στη Σόνια πιο πάνω: "κι έτσι λοιπόν, όπως έγραψε ο μεγάλος συγγραφέας Τσαρλς Μπουκόβσκι σε κάποια ιστορία του, αντί να πάω στον ψυχαναλυτή ψυχαναλύθηκα μόνος μου και γλύτωσα και τα είκοσι δολάρια".

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    λοιπόν, μια απορία: οι λατίνες στις οποίες αναφέρεσαι, είναι επαγγελματίες, ημι-επαγγελματίες ή απλές γυναίκες που μόλις δουν γκρίνγκο τον προσεγγίζουν ως υποψήφιο καλό γαμπρό; Ή και τα τρία;
    Οι επαγγελματίες και οι ημι δεν χρειάζονται υποψήφιο γαμπρό μια χαρά περνάνε με τα θύματα που βρίσκουν. Οι απλές γυναίκες που θα ήθελαν δεν θα σε πλησιάσουν θα τις πλησιάσεις και για να συμβεί αυτό πρέπει να μιλάς πολύ καλά ισπανικά. Αυτες που πλησιάζουν πάνε για λεφτά και όταν δεν γνωρίζεις καν τη γλώσσα ή πας εκεί για 15 μέρες τοτε ειναι ενας λόγος παραπάνω.

  15. #90
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    όντως δεν ξέρω τι ειναι η ψυχανάλυση. Εφαρμόζω αυτό που γράφει ο αγαπημένος μου συγγραφέας, όπως απάντησα και στη Σόνια πιο πάνω: "κι έτσι λοιπόν, όπως έγραψε ο μεγάλος συγγραφέας Τσαρλς Μπουκόβσκι σε κάποια ιστορία του, αντί να πάω στον ψυχαναλυτή ψυχαναλύθηκα μόνος μου και γλύτωσα και τα είκοσι δολάρια".
    Ναι, μόνο που δεν είναι όλοι Μπουκόβσκι και πάλι κι αυτός πολύ κοντά στο να πεθάνει στους δρόμους σε ελεεινή κατάσταση βρέθηκε, συχνά από πολύ νέος. Και δεν μας λέει κανείς, ούτε καν ο ίδιος ότι έκανε ζωάρα επειδή στα γραπτά του το παίρνει αλλιώς.

    Οπότε άσε τον Μπουκόβσκι και δες μήπως πρέπει κάποια πράγματα να τα ψάξεις πιο βαθιά μέσα σου για να μην ψυχαναγκάζεσαι ή για να μην κάνεις κάποια κίνηση που νομίζεις ότι θέλεις, αλλά δεν θέλεις πραγματικά- η οποία μπορεί να έχει μη αναστρέψιμες συνέπειες στη ζωή σου.

Page 6 of 16 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πρωτη φορα και ελλειψη στυσης
    By boris in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 07-10-2012, 19:59
  2. Για επαγγελματίες ψυχολόγους
    By zyranna in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 0
    Last Post: 19-09-2011, 16:30
  3. Forum για επαγγελματίες Ψυχολόγους
    By zyranna in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 2
    Last Post: 07-09-2011, 20:31
  4. Χρήση του forum από επαγγελματίες ΨΥ
    By lllogan in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 17
    Last Post: 31-07-2009, 20:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •