ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΜΕ ΣΥΖΥΓΟ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΔΕΡΦΗΣ ΤΟΥ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2

    ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΜΕ ΣΥΖΥΓΟ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΑΔΕΡΦΗΣ ΤΟΥ

    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑΣ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.
    ΕΙΜΑΙ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΜΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΑΙΔΙ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΧΡΟΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ. ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ, ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΟΔΗΓΕΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΘΕ ΛΕΠΤΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΕΚΤΟΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΚΛΠ ΜΑΖΙ ΤΗΣ. ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΟΝΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΜΕΝΗ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΕΚΕΙΝΗ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΟΥΤΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΟΝΤΑ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ. ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ. ΠΑΡ' ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΚΕΙΝΟΣ ΕΠΙΛΕΓΕΙ ΝΑ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΟΛΟ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ. ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΝΙΩΘΩ, ΘΕΩΡΕΙ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΗ. ΝΙΩΘΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΩΣ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΟΜΑΣΤΕ. ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ 3 ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΣΥΧΝΑ ΝΙΩΘΩ ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΗ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ; ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΩΣ ΝΙΩΘΩ. ΑΝ ΑΡΝΗΘΩ ΝΑ ΗΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΜΑΖΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑ ΜΟΥΤΡΩΜΕΝΟΣ ΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΩΣ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΞΕΜΙΝΕΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΜΟΥ ΜΙΛΑΕΙ. ΠΕΡΝΑΕΙ ΟΛΟ ΤΟΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ, ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΘΑ ΜΙΛΑΝΕ ΩΡΕΣ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΓΙΑ ΛΙΓΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΡΙΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ Η ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΥΠΝΟ. ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΘΕΩΡΩ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΤΟΥΣ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ; ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΩΡΙΣΩ, ΟΥΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΜΟΥ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΜΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΤΟΥ, ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΘΑΥΜΑΣΙΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΕ ΟΛΟΥΣ. ΝΙΩΘΩ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΕΜΜΟΝΗ ΜΕ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΑΔΕΡΦΗ. ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΠΩΣ ΕΙΧΕ ΧΩΡΙΣΕΙ ΑΠΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΣΧΕΣΗ ΤΟΥ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΘΕΩΡΟΥΣΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ. ΤΟΤΕ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΠΩΣ ΓΙΝΟΤΑΝ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΑΙ Η ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΣΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ, ΤΩΡΑ ΝΙΩΘΩ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΩΣ ΕΝΙΩΕΘΕ ΕΚΕΙΝΗ Η ΠΡΩΗΝ. ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΙΟ ΙΣΟΡΡΟΠΗΜΕΝΗ ΖΩΗ ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΜΑΣ;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Στον αστερισμο του Ωριωνα
    Posts
    190
    Απο οσα λιγα γνωριζω μεχρι τωρα, πραγματι ειναι μια παθολογικη κατασταση, και δυσκολα αντιμετωπιζεται κυριως γιατι ο συζυγος αρνειται να παραδεχτει το προβλημα του ειτε απο αγνοια, ειτε απο εγωισμο, ειτε απο αυτην την εμμονη η οποια τον εμποδιζει να δει καθαρα. Τα λογια συνηθως δεν βοηθουν....εκει αν θελεις να εχεις καποιο αποτελεσμα, πρεπει να αρχισεις να κανεις πραξη αυτο που σκεφτεσαι. Δε σου λεω να ριξεις κανενα ιπταμενο μαχαιρι προς ενδειξη δυσαρεσκειας, αλλα οταν σε ενοχλει κατι, να το δειχνεις με εμπρακτο τροπο για να καταλαβει οτι κατι συμβαινει.

    Κυριως ομως ειναι καλυτερα να πας σε εναν συμβουλο γαμου η ακομα και σε εναν ψυχολογο ο οποιος μπορει να σε βοηθησει περισσοτερο μιας και η κατασταση του ανδρα μου φαινεται περισσοτερο σαν ασθενεια πλεον παρα σαν κατι περαστικο το οποιο μπορειτε να ξεπερασετε μαζι.

    Δεν ειναι υγιες η αδερφη να τραβαει ολη του την προσοχη απο την κανουρια οικογενεια του. Εχει αυτος μια στενη και \"αρρωστη\" σχεση με την αδερφη του, πρεπει και εκεινη ομως να τον τραβαει κοντα της για καποιο αλλο παθολογικο λογο.

    Οπως ειπα αυτα που γνωριζω αυτα ειναι πολυ λιγα και δεν ειναι αποτελουν λυση. Χρειαζεται γνωμη ειδικου που να σε βοηθησει να χειριστεις την κατασταση σωστα και χωρις να δημιουργηθουν περαιτερω προβληματα κυριως για την ψυχολογια του παιδιου.
    Some of us of fall some of us fly...most of us live to try, till the edge of forever.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by LEEANN76


    ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ, ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΟΔΗΓΕΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΘΕ ΛΕΠΤΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΕΚΤΟΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΚΛΠ ΜΑΖΙ ΤΗΣ. ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΟΝΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΜΕΝΗ.


    για πιο λογο δεν μπορεις να κανεις και εσυ μερικα πραγματα μονη σου??

    Μηπως εχεις εγκλωβιστει μην εχωντας πολλες επιλογες,
    στις επιλογες του αντρα σου??
    Που δυστυχως δεν σου αρεσουν κιολας?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,696
    μα κρινο, ασχετως αν κανει η δεν κανει πραγματα η κοπελα μονη της, αυτο που λεει ειναι οτι χρειαζεται χρονο με τον αντρα της ,ΟΙ ΔΥΟ ΤΟΥΣ.

    εγω πραγματικα δεν ξερω τι θα πρεπε να κανεις.
    συμφωνω μαζι σου,εφοσον ειναι οπως τα λες οτι η κατασταση δειχνει περα απο το φυσιολογικο...
    ακομα ομως θελω να σου πω οτι το σκεφτεσαι σε πολυ σωστες βασεις.
    οντως το προβλημα ειναι στην σχεση με τον αντρα σου...ουτε η αδερφη φταιει, ουτε κανενας τριτος.
    ουτε πρεπει να μαλωσεις με την αδερφη του, ουτε μουτρα να κανεις και να ψυχρανθειτε, ουτε να τον υποχρεωσεις σε κατι...
    ισως αν εχεις καποιον πολυ κοντινο, κατα προτιμηση αδερφο, αν οχι καποιον πολυ κολλητο φιλο η φιλη, αρχισεις να τον βαζεις κι εσυ στην παρεα που κανετε οι τρεις σας, να γινετε 4...ετσι η θα γινει πιο ισορροπημενη αυτη η παρεα, η θα καταλαβει επιτελους οτι εχεις δικιο κι οτι πρεπει να μενετε καποτε μονοι..
    αν κανεις αυτο ομως, κοιτα να το κανεις με τροπο, σταδιακα και φυσιολογικα..αρχισε πυκνωνοντας την δικη σας επικοινωνια και σιγα σιγα φερτον στην παρεα...κι αν γκρινιαξει, πες του πως εχεις αναγκη απο καποιον δικο σου ανθρωπο κοντα σου να συζητας οτι σου συμβαινει καθημερινα, η πες οτι εχει αυτον τον καιρο καποιο προσωπικο προβλημα και εχει την αναγκη σου.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Remedy
    μα κρινο, ασχετως αν κανει η δεν κανει πραγματα η κοπελα μονη της, αυτο που λεει ειναι οτι χρειαζεται χρονο με τον αντρα της ,ΟΙ ΔΥΟ ΤΟΥΣ.


    Καποια πραγματα για να τα φερεις στα ισια του,
    χρειαζονται μια διαδρομη για να ερθουν εκει ακριβως.

    Οταν ο συζυγος θα δει οτι η φιλη μας δεν ειναι πανταχου παρουσα,
    θα την αναζητησει μονος του και θα θελει να την δει μονος του.
    Τωρα που την εχει στο πιατο, τα εχει ολα βολικα οπως θελει ακριβως.

    Ελπιζω να γινομαι κατανοητος.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Νομίζω LEEANN76 πως εδώ υπάρχουν 2 θέματα. Το ένα είναι η προσκόλληση οτυ συζύγου σου στην αδερφή του και το άλλο είναι ίσως η δική σου προσκόλληση σε εκείνον.
    Είναι πολύ ωφέλιμο για μια σχέση ο καθένας να έχει το χώρο του.
    Αλλά εκτός απο το χώρο του, το ζειγάρι να περνά χρόνο μαζί, και μάλιστα ευχάριστα, όχι καταναγκαστικά, όχι επειδή πρέπει.

    Ο άντρας σου ήταν έτσι από την αρχή της σχέσης σας;
    Εσύ είχες δικές σου παρέες αρχικά;
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  7. #7
    Εγώ πάλι πιστεύω πως πέρα απ\' την προσκόληση που έχει ο άντρας της στην αδελφή του, δεν δείχνει κανένα σημάδι πως θέλει τη γυναίκα του. Σε αντίθετη περίπτωση θα έβρισκε χρόνο και θα ήταν μόνος μαζί της.
    Νομίζω φίλη μου, πως πρέπει να δεις πρώτα τα προβλήματα του γάμου ή της σχέσης σας για να καταλάβεις για ποιο λόγο ασχολείται τόσο με την αδελφή του.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Οπότε το να βάλεις άλλους στην τριαδική \"παρέα\" θα είναι ίσως μια λύση αλλά όχι ριζική.
    Νομίζω πως θα πρέπει να ξεκαθαρίσεις και εσύ και εκείνος γιατί γίνόνται αυτές οι προσκολλήσεις.
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  9. #9
    Originally posted by anwnimi
    Οπότε το να βάλεις άλλους στην τριαδική \"παρέα\" θα είναι ίσως μια λύση αλλά όχι ριζική.
    Νομίζω πως θα πρέπει να ξεκαθαρίσεις και εσύ και εκείνος γιατί γίνόνται αυτές οι προσκολλήσεις.
    Ναι, κάτι σαν παιχνιδάκι που θα πιάσει στην αρχή, αλλά το μόνο που θα καταφέρει είναι να κουκουλώσει το πραγματικό πρόβλημα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,696
    Θεοφανια, μπορει και να χεις δικιο, αλλα με προβληματιζει πολυ η επαναληψη του \"θεματος\"..
    ο τυπος δειχνει να φεροταν ετσι και σε αλλες σχεσεις του...παντα με σχεσεις που δεν τον καλυπταν ηταν η εχει ερωτευτει την αδερφη του?

  11. #11
    Originally posted by Remedy
    Θεοφανια, μπορει και να χεις δικιο, αλλα με προβληματιζει πολυ η επαναληψη του \"θεματος\"..
    ο τυπος δειχνει να φεροταν ετσι και σε αλλες σχεσεις του...παντα με σχεσεις που δεν τον καλυπταν ηταν η εχει ερωτευτει την αδερφη του?
    Ναι, αλλά αν τη ρωτήσουμε τη φίλη μας, θα μας πει σίγουρα πως τον πρώτο καιρό της σχέσης/γάμου αποκλείεται ο τύπος να ήταν τόσο προσκολημένος στην αδελφή του γιατί τότε δεν θα προχωρούσε το μεταξύ τους.
    Εγώ υποψιάζομαι πως όταν του τελειώνει με κάποια βρίσκει ως δικαιολογία την αδελφή του γιατί όπως φαντάζομαι μπορεί να είναι μόνη της, να περναει κάποιο χρόνιο πρόβλημα κλπ.
    Ξέρουμε όλοι πολύ καλά, πως αν θέλουμε να είμαστε μόνοι με έναν άνθρωπο βρίσκουμε το χρόνο και στριμώχνουμε έτσι τις καταστάσεις που να τα καταφέρουμε.
    Στην ουσία ψάχνουμε δηλαδή αυτό που μας ευχαριστεί....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Ακριβώς. Η επανάληψη πρέπει να προβληματίσει τη θεματοθέτρια.
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2
    ΑΡΧΙΚΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΘΕΛΗΣΑΤΕ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ.

    triella ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ. ΠΑΡ\' ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΑΝΤΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΣΩΣΕΙΣ Ο,ΤΙ ΣΩΖΕΤΑΙ ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΤΟ ΤΡΑΒΗΞΩ ΕΩΣ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΕΝΟΣ ΨΥΧΟΛΟΓΟΥ. ΑΥΤΟ ΠΡΟΑΠΕΤΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΕΡΗ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗΣ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΟ \"ΠΡΟΒΛΗΜΑ\" ΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

    krino ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΤΩ ΚΑΠΩΣ, ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΣΤΙΣ ΣΧΕΣΕΙΣ. ΝΑ ΤΡΕΧΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙ. ΚΑΝΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ, ΙΣΩΣ ΟΧΙ ΟΣΑ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ, ΜΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΕΙΣ ΑΚΡΙΒΩΣ Η ΣΟΥΠΕΡ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΑΤΑΞΙΩΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ. ΕΧΩ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ, ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΟΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ. ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΑΜΟΣ; ΣΥΝΤΡΟΦΙΚΟΤΗΤΑ; ΚΑΤΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ; ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ.

    ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ, Remedy, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΝΑ ΦΕΡΩ ΚΑΙ 4ο ΑΤΟΜΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΣΧΕΣΗ. ΕΔΩ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΔΥΟ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ GROUP ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ;

    anwnimi, ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΔΕΝ ΜΕΝΑΜΕ ΜΑΖΙ, ΚΑΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ ΕΜΕΝΕ ΣΕ ΑΛΛΗ ΠΟΛΗ. ΗΞΕΡΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΟΝΤΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ, ΔΕΝ ΘΕΩΡΟΥΣΑ ΟΜΩΣ ΣΩΣΤΟ ΤΟ ΝΑ ΑΝΑΜΙΧΘΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΤΗ ΣΧΕΣΗ ΤΟΥΣ. ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΧΡΟΝΟ ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΟΛΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ. ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ. ΕΠΕΙΔΗ ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ ΑΡΧΙΚΑ. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΣΚΟΛΗΜΕΝΗ ΣΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ. ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ Η ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ. ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ Η ΚΟΙΝΗ ΜΑΣ ΙΣΤΟΡΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑ 3 ΑΤΟΜΩΝ. ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΤΡΙΤΟ ΑΤΟΜΟ, ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΕΝΑ ΤΡΙΤΟ ΑΤΟΜΟ, ΝΑ ΑΝΑΛΩΝΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΜΙΑ ΤΡΙΑΔΑ. ΤΟΥ ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΕΤΣΙ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.

    ΘΕΟΦΑΝΙΑ, ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΕ ΘΕΛΕΙ ΟΥΤΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ ΝΑ ΜΕ ΞΕΦΟΡΤΩΘΕΙ. Η ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΠΑΕΙ ΤΟ ΔΙΑΛΥΣΑΜΕ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ. Η ΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΠΑΝΤΡΗ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΤΟΥ, ΚΑΙ ΟΠΩΣ Η ΙΔΙΑ ΛΕΕΙ ΠΑΝΤΑ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΤΗΣ ΤΗΝ ΦΡΟΝΤΙΖΕ ΣΕ Ο,ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΣΕΙ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΑ ΜΠΟΡΩ ΑΠΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ ΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ. ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΩΣ ΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΟΤΙΒΟ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΝΗΛΙΚΗ ΖΩΗ ΣΟΥ. Η ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ. ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ Η ΚΑΚΙΑ ΚΑΙ Η ΑΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΗ ΣΤΙΣ \"ΙΣΟΡΡΟΠΙΕΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ\'?

  14. #14
    Originally posted by LEEANN76

    ΘΕΟΦΑΝΙΑ, ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΕ ΘΕΛΕΙ ΟΥΤΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ ΝΑ ΜΕ ΞΕΦΟΡΤΩΘΕΙ. Η ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΠΑΕΙ ΤΟ ΔΙΑΛΥΣΑΜΕ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ. Η ΑΔΕΡΦΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΠΑΝΤΡΗ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΤΟΥ, ΚΑΙ ΟΠΩΣ Η ΙΔΙΑ ΛΕΕΙ ΠΑΝΤΑ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΤΗΣ ΤΗΝ ΦΡΟΝΤΙΖΕ ΣΕ Ο,ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΣΕΙ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΑ ΜΠΟΡΩ ΑΠΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ ΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ. ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΩΣ ΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΟΤΙΒΟ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΝΗΛΙΚΗ ΖΩΗ ΣΟΥ. Η ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ. ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ Η ΚΑΚΙΑ ΚΑΙ Η ΑΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΗ ΣΤΙΣ \"ΙΣΟΡΡΟΠΙΕΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ\'?

    Καταρχήν δεν εννοούσα πως θέλει να σε ξεφορτωθεί γενικότερα.
    Πιστεύω πως έχει βολευτεί στο γάμο, πήρε ότι είχε να πάρει συναισθηματικά και απλά συνεχίζει να πορεύεται με το σύντροφο του στη ζωή χωρίς κανένα ιδιαίτερο ζόρι.
    Παράλληλα σίγουρα έχει αδυναμία στην αδελφή του και ακόμη πιο σίγουρα σύμφωνα με τη συμπεριφορά του δείχνει να την προτιμά ως παρέα.
    Απ\' την άλλη, μου θυμίζει εμένα που όταν μου τελείωνε με κάποιον κουβάλαγα όλο το καραβάνι με τις φίλες μου γιατί δεν πέρναγα καλά μαζί του.
    Όλα αυτά φυσικά είναι υποθέσεις δικές μου που δεν σας ξέρω και μπορεί να σου λέω και μπούρδες που το εύχομαι.

    Σόρι για την αδιακρισία, (αν και μας την επιτρέπει η ανωνυμία), σεξουαλικά είστε καλά;

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by LEEANN76



    krino ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΤΩ ΚΑΠΩΣ, ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΣΤΙΣ ΣΧΕΣΕΙΣ. ΝΑ ΤΡΕΧΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙ. ΚΑΝΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ, ΙΣΩΣ ΟΧΙ ΟΣΑ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ, ΜΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΕΙΣ ΑΚΡΙΒΩΣ Η ΣΟΥΠΕΡ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΑΤΑΞΙΩΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ. ΕΧΩ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ, ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΟΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ. ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΑΜΟΣ; ΣΥΝΤΡΟΦΙΚΟΤΗΤΑ; ΚΑΤΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ; ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ.

    καταρχην γραφε με μικρα γιατι κουραζομαι να διαβαζω μεγαλα κειμενα ετσι.

    στο θεμα,
    δεν μιλησα για παιχνιδια,
    αλλα για επαναδραστηριοποιηση της ζωης σου.

    Οπως καταλαβαινεις πρεπει να φερεις την κουβεντα στο τραπεζι κατι το οποιο ο αντρας σου αρνειται να το κανει.

    Ειτε θα τον αναγκασεις να την δει ειτε θα ζείτε ετσι για την υπολοιπη ζωη σας.
    Η επιλογη ειναι δικη σου.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •