ψυχολογικη βοηθεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    athens
    Posts
    324

    ψυχολογικη βοηθεια

    Πριν 5 μερες ειδα μια φιλη μου που ειχα να δω πολλα χρονια και η οποια σπουδασε ψυχολογια...Αμεσως τις εκμυστηρευτηκα το θεματακι που εχω με τους πανικους...Μου εφαρμοσε λοιπον την εξης τεχνικη η οποια με βοηθησε ωστε να νοιωσω καλυτερα....Με εβαλε να θυμηθώ ολες τις στιγμες που επαθα πανικο αλλα αναποδα...Δλδ να σκεφτομαι πως ολα κινουνται αναποδα...Στο τελος γελασα με ολο αυτο...μου φανηκε αστειο και ειδα τον εαυτο μου σαν ενα χαζουλη κοριτσι που σκεφτεται χαζομαρουλες.....Με βοηθησε πολυ...Μου εξηγησε πως καπως ετσι επαναπρογραμματιζεις τον εγκεφαλο σου σε ολα αυτα που φοβαται...Επιπλεον μου συνεστησε να εκτιθεμαι σε αυτα που φοβαμαι λαου λαου...Εμενα με βοηθαει...Παραλληλα φυσικα με την ομοιοπαθητικη(για να ειμαι και απολυτα ειλικρινεις).Το λεω λοιπον και σε εσας για να το δοκιμασετε..Μακαρι ολοι να εξηγουσαν στους υπολοιπους χρηστες τεχνικες που τους λενε οι ψυχολογοι....Θα ηταν πολυ καλο να αλληλοβοηθουμαστε

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    153
    Αυτά που γράφεις μου μοιάζουν για τεχνικές του Neuro-linguistic programming

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    athens
    Posts
    324
    τι να σου πω...μακαρι και να ηξερα.....ουτε ξερω ουτε και το πολυψαχνω να σου πω την αληθεια μου

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •