Άγχος καρδιάς
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1

    Άγχος καρδιάς

    Εχει αυτές τις μέρες που έχω ένα αίσθημα σφιξης/πλακωμα στο στήθος γενικά και το έχω συνδυάσει με την καρδιά ντε και καλά ότι είναι κάτι κακό. Φεβρουάριο έκανα καρδιογραφημα και υπέρηχο και ηταν καθαρά αλλά πάλι τα ίδια στο μυαλό μου. Έκλεισα τώρα τεστ κοπώσεως με Θαλλιο ώστε να ηρεμήσω μια και καλή γιατί ξέρω ότι είναι αρκετά καλή εξέταση και ακριβής όσο αναφορά τα αποτελέσματα. Δε μπορώ πλέον να ξεχωρίσω τι είναι πραγματικό από τις ενοχλήσεις και τι από το άγχος ή αν όλο αυτό είναι από το στρες μου

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    548
    Βρε αλεξ,
    Σταμάτα να ασχολείσαι με την καρδιά σου !

    Ύστερα από τόσες εξετάσεις, γιατρούς, τεστ , αν είχε κάτι, θα το είχαν βρει..

    Από το μόνο που κινδυνεύεις είναι, ότι αν πράγματι κάποια στιγμή έλθει...Ο κακός λύκος, τόσες φορές που τον έχεις επικαλεστεί,...κανείς δεν θα σε πιστέψει τότε!

    Καλό μεσημέρι

  3. #3
    Δυστυχώς όλοι εδώ μέσα στο φορουμ έτσι είμαστε, μετά από τόσα συμπτώματα έχω ραντεβού σήμερα το απόγευμα αν και ντρέπομαι να πάω πάλι γιατί έχει μόνο 4 μήνες που πήγα αλλά δεν μπορώ αλλιώς γιατί κοντεύω να σκάσω από το αγχος.

  4. #4
    Quote Originally Posted by kostas62 View Post
    Βρε αλεξ,
    Σταμάτα να ασχολείσαι με την καρδιά σου !

    Ύστερα από τόσες εξετάσεις, γιατρούς, τεστ , αν είχε κάτι, θα το είχαν βρει..

    Από το μόνο που κινδυνεύεις είναι, ότι αν πράγματι κάποια στιγμή έλθει...Ο κακός λύκος, τόσες φορές που τον έχεις επικαλεστεί,...κανείς δεν θα σε πιστέψει τότε!

    Καλό μεσημέρι
    Έχεις δίκιο αλλά δυσκολεύομαι ως προς να το διαχειριστώ

  5. #5
    Quote Originally Posted by Panahs007 View Post
    Δυστυχώς όλοι εδώ μέσα στο φορουμ έτσι είμαστε, μετά από τόσα συμπτώματα έχω ραντεβού σήμερα το απόγευμα αν και ντρέπομαι να πάω πάλι γιατί έχει μόνο 4 μήνες που πήγα αλλά δεν μπορώ αλλιώς γιατί κοντεύω να σκάσω από το αγχος.
    Κι εμένα η αγωνία μου και το στρες έχουν χτυπήσει κόκκινο πιο πολύ από ποτέ. Θα κάνω την εξέταση που είναι καλή λένε και θα ηρεμήσω

    Ο δικός σου έλεγχος πήγε καλα;

  6. #6
    Quote Originally Posted by Alex3010 View Post
    Κι εμένα η αγωνία μου και το στρες έχουν χτυπήσει κόκκινο πιο πολύ από ποτέ. Θα κάνω την εξέταση που είναι καλή λένε και θα ηρεμήσω

    Ο δικός σου έλεγχος πήγε καλα;
    Ναι έκανα καρδιογραφημα και τριπλεξ και είναι όλα φυσιολογικά όπως ήταν και την άλλη φορά μου είπε, μου είπε να πάω την Τρίτη να βάλω χολτερ για να δούμε πόσες εκτακτες κάνω, εσύ έκανες το τεστ κοπώσεως;;

  7. #7
    Quote Originally Posted by Panahs007 View Post
    Ναι έκανα καρδιογραφημα και τριπλεξ και είναι όλα φυσιολογικά όπως ήταν και την άλλη φορά μου είπε, μου είπε να πάω την Τρίτη να βάλω χολτερ για να δούμε πόσες εκτακτες κάνω, εσύ έκανες το τεστ κοπώσεως;;
    Από βδομάδα το χω εγώ το ραντεβού

  8. #8
    Εντωμεταξύ σας έχει τύχει όταν ξαπλώσετε και βάλετε το αυτί σας στο μαξιλάρι σας να ακούτε τους παλμούς σας από το αυτί;;

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by Panahs007 View Post
    Εντωμεταξύ σας έχει τύχει όταν ξαπλώσετε και βάλετε το αυτί σας στο μαξιλάρι σας να ακούτε τους παλμούς σας από το αυτί;;
    Eνοειται. Θα σου ελεγα να ξαναδιαβασεις το κεφαλαιο για την γαγγραινα απο το "Τομ Σογιερ", θα σου θυμηζει πως παλινδρομεις καθε φορα οταν εχεις τετοιες σκεψεις.

Similar Threads

  1. Σταμάτημα καρδιάς η εκτακτες?
    By Marg27 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 52
    Last Post: 12-12-2022, 22:06
  2. Λόγια απο καρδιάς
    By Gbutterfly in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 0
    Last Post: 10-07-2016, 21:46
  3. Η ΠΟΙΗΣΗ ΜΙΛΑΕΙ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 89
    Last Post: 20-06-2013, 13:54
  4. ΣΤΙΧΟΙ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ.......
    By aggeliki in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 107
    Last Post: 19-04-2012, 18:11

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •