ΧΩΡΙΖΩ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: ΧΩΡΙΖΩ;

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    364

    ΧΩΡΙΖΩ;

    Με κούρασαν οι απειλές. Μόλις κάτι σκαλώσει ο δικηγόρος είναι η λύση του. Είναι ίσως η μόνη λύση. Αρκεί να το αποδεχτώ μέσα μου. Να θάψω ό,τι έχω ζήσει, να κλάψω για ό,τι έχω ζήσει. Να θυμώσω; Δεν μπορώ σε αυτή τη φάση πάλι να θυμώσω γιατί δεν με αγαπώ. Παίρνω όλη την ευθύνη. Φταίω γιατί θέλω πολλά και δεν μου δίνεται τίποτα. Πρέπει να φύγω και πότε;
    κι α σου μιλώ με παραμύθια και παραβολές.....είναι γιατί τ' ακούς γλυκύτερα κι η θλίψη δεν κουβεντιάζεται.
    ΣΕΦΕΡΗΣ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    πρεπει να φυγεις οταν νιωσεις οτι δεν τον αγΑπας.πρεπει να φυγεις οταν καταλαβεις οτι δεν κερδιζεις τιποτα απο αυτη τη σχεση.πρεπει να φυγεις οτι παψει να σε σεβεται.τοτε ναι,ολα τ\'αλλα λυνονται.κουβεντιαστε..ποσ� � καιρο ειστε μαζι?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    364
    Σχέση 19 ετών- γάμος 14. Δεν έχω ζήσει τίποτα άλλο. Δεν ονειρεύομαι τίποτα άλλο. Δεν ξέρω κάτι άλλο από αυτό.
    κι α σου μιλώ με παραμύθια και παραβολές.....είναι γιατί τ' ακούς γλυκύτερα κι η θλίψη δεν κουβεντιάζεται.
    ΣΕΦΕΡΗΣ

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    χθες.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    ειμαι 10 μηνες με τον φιλο μου και χθες μου ειπε οτι σκεφτεται να χωρισουμε.ειχα ακριβως τις ιδιες σκεψεις..αθελα σου με βοηθας παρα πολυ..τελοσπαντων..
    το εχεις συζητησει μαζι του?βεβαια να μου πεις μετα απο τοσα χρονια τι θα μπορουσε να αλλαξει?
    αυτος τι λεει?
    θυμαμαι με την μαμα μου και τον μπαμπα οταν τσακωνονταν ο μπαμπας μου τις περισσοτερες φορες αλλες παλι η μαμα μου,σηκωναν το τηλ και εκαναν ψεμματα πως επαιρναν τον δικηγορο ποτε ομως δεν συνεβη τιποτα..αχ,παλιες καλες εποχες

  6. #6
    Κορίτσια.....όσο πιο πολύ δείχνουμε στον άλλο πως μας φοβίζει ο χωρισμός, τόσο πιο πολύ εισχωρεί στα υδατα μας.
    Όταν η σχέση γέρνει απ τη μια πλευρά και αυτή δνε είναι η δική μας, τότε τα πράγματα γίνονται δύσκολα. Λιγο αυτοπεποίθηση κ δυναμισμός δεν έβλαψε ποτέ κανένα....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    kai apo poy na antleisoyme ayth th dynamh?εχω προσωπικα νιωθω οτι δεν εχω καθολου αποθεματα..

  8. #8
    Originally posted by melene
    kai apo poy na antleisoyme ayth th dynamh?εχω προσωπικα νιωθω οτι δεν εχω καθολου αποθεματα..
    αυτό συνήθως μπορεί να γίνει απ τον εαυτό μας πρώτα και μετά απ τους φίλους μας...όταν ο άλλος μας νιώθει αδύναμους, εκτός του ότι μας απομυθοποιεί, του είναι πιο εύκολο να βγάλει πάνω μας τις ανασφάλειες του...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Συμφωνώ με την θεοφανία.Κάναμε λάθος narnia και αφήσαμε πολύ χώρο στους άνδρες μας και στενέψαμε τον δικό μας,με αποτέλεσμα αυτοί να είναι άνετοι και εμείς να ασφυκτιούμε.Ειλικρινά επειδή μεγάλωσα με γονείς που με αγαπούσαν πολύ αλλά με λάθος τρόπο γιατί όλοι οι τσακωμοί γίνονταν παρουσία μου σε κάποια ηλοκία παρακαλούσα να χωρίσουν να είμαστε ήρεμοι.Ολο για χωρισμό μιλούσαν και ποτέ δεν το έκαναν ήταν ο βασικός λόγος να παντρευτώ νομίζοντας ότι θα βρώ έναν χαμηλών τόνων άνθρωπο αλλά η πραγματικότητα ήταν το αντίθετο αφού έμπλεξα σε μια οικογένεια άπονων και συμφεροντολόγων που το μόνο που αγαπούσαν ήταν τα χχρήματα

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    εχω την εντυπωση οτι εγινε λαθος καταχωρηση,
    δεν βλεπω κανενα πενθος.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Αυτό που κολλάει;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    γιατι κρινε?πενθουμε..και ειναι δυσβασταχτος ο πονος..

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    μαστα....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    364
    Κρινάκι τι θες; Αίμα και σάρκες; Δεν μπορώ, αργότερα ίσως.
    κι α σου μιλώ με παραμύθια και παραβολές.....είναι γιατί τ' ακούς γλυκύτερα κι η θλίψη δεν κουβεντιάζεται.
    ΣΕΦΕΡΗΣ

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    narniaki,
    γραφεις οτι εχεις θεμα χωρισμου.
    Εδω η θεματολογια ειναι για απωλεια προσωπων η πενθη.

    Επειδη εχεις προβλημα και το σεβομαι,
    αυτο δεν σημαινει οτι μπορεις να επιτίθεσαι προς απαντες.
    (κλασικο στυλ των τελευταιων ημερων βεβαια....)


    υγ,
    τυπικη υπενθυμιση ενοτητας:

    Συζητήσεις, υποστήριξη σχετικά με θέματα απώλειας αγαπημένων ανθρώπων, Πένθος και επιπλοκές πένθους.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •