οι ανθρωποι μακαρι να νιωσουν την αγαπη που δινουν τα ζωακια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968

    οι ανθρωποι μακαρι να νιωσουν την αγαπη που δινουν τα ζωακια

    https://www.youtube.com/@AnimalsLife6/videos


    εδω βλέπουμε βιντεακια με ομορφες στιγμές ανθρωποι με τρυφερά ζωα που δε φαντάζεσθε οτι μπορουν να γινουν οι πιο πιστοι φιλοι. η αγαπη εξημερώνει ακομα κι τα πιο αγρια θερια και εδω μπορουμε να το δουμε στην πραξη . ολα τα ζωα γινοντε φιλοι μας .ξερουμε μονον οτι σκυλια γατια ειναι φιλαρακια μας μα πολλα ζωακια γινοντε πιστοι φιλοι αν τα φερθεις με αγαπη .ο ανθρωπος εξημερώνετε αραγε ??
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    https://www.youtube.com/@TheDodo και αυτο υπέροχο κανάλι δειτε το αξίζει παιδια θα χαρει η ψυχη σας θα ξεχαστητε απο τα προβλήματα σας για λίγο .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,771
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    [url]. η αγαπη εξημερώνει ακομα κι τα πιο αγρια θερια :
    ακομα δεν εχεις βουτηξει σε πισινα με κροκοδειλους για αυτο γραφεις τετοιες αμπελοφιλοσοφιες.
    γιατι εαν ειχες βουτηξει σιγουρα τωρα δεν θα τις εγραφες

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    ασε μας ρε νικολα κι εσυ εχω πεσει στη κακια των ανθρωπων γιαυτο φιλοσοφώ οκ ??
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    1,011
    Έχεις δει πως τρώει το ένα ζωο το άλλο να φρίξεις; Να σκίζουν τις σάρκες του και αυτό να είναι ακόμα ζωντανό; Βλέπεις τα πάντα εν σοφία εποίησεν (ο Θεούλης)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,243
    Τα οικόσιτα ζώα μπορεί να είναι πολύ τρυφερά με τον άνθρωπο....
    Οι περισσότεροι άνθρωποι από έλλειψη αγάπης πάσχουμε....το καλό με σένα είναι ότι μιλάς πάντα με καλοσύνη και αγάπη στο φόρουμ και ας μην την έλαβες από τους δικούς σου ανθρώπους και την κοινωνία.....όσο έχεις μέσα σου αγάπη,θα την βρεις και εξωτερικά,μην τα παρατάς....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,771
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Τα οικόσιτα ζώα μπορεί να είναι πολύ τρυφερά με τον άνθρωπο....
    ...όσο έχεις μέσα σου αγάπη,θα την βρεις και εξωτερικά,μην τα παρατάς....

    αυτο πηγαινε να το βελαξεις στα αρνακια

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,243
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    αυτο πηγαινε να το βελαξεις στα αρνακια
    Που κολλάει τώρα αυτή η ανοησία;;;;εγώ είμαι άνθρωπος δε περνάω τον χρόνο μου με αρνιά καθότι δεν είμαι βοσκός.Όπως και να έχει εύχομαι υγεία και ευτυχία στα σπιτικά σας!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    Diana1982 πολυ σωστα τα λες για τα ζωα εχουν αγαπη να δωσουν ειν πως τα μεταχειρίζεσε εκτιμάω τη γνωμη σου νασε παντα καλα εισαι πολυ ευγενική ψυχη .




    tommorello φιλε σεβαστη η γνωμη σου κι οτι δε εισαι χριστιανος κι πιστευεις καπου αλου . τα ζωα τρωγονται μεταξυ τους για δε εχουν λογικη. οι ανθρωποι τρώγονται μεταξύ τους γιατι δε θελουν να βαζουν μπρος τη λογικη τους .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  10. #10

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    ΑΧΒΑΧ ρε φιλαρακι τι τρελο γατονι ειν τουτο εδω ??αρχοντακος σωστος .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,771
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Που κολλάει τώρα αυτή η ανοησία;;;;εγώ είμαι άνθρωπος δε περνάω τον χρόνο μου με αρνιά καθότι δεν είμαι βοσκός.Όπως και να έχει εύχομαι υγεία και ευτυχία στα σπιτικά σας!
    ηθελα να πω οτι οση αγαπη και να εχεις μεσα σου οπως τα ακακα αρνακια αυτο δεν ειναι λογος για να την βρεις και εξωτερικα οπως και τα αρνακια που θα φαμε αυριο που τραβανε τα παν δεινα κτλ κτλ.
    αυτο που εγραψες ειναι εντελως αυθαιρετο αυτο εννοω

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    το ειπε με συμπάθια πολυ ομορφα φιλικα δε ηθελε να προσβαλει η κοπελα δε με ενοχλισε που το ειπε μενα . ο καθενας εχει τη γνωμη του ας μην κρίνουμε συνεχεια οτι λεει ο αλλος γιατι δε μας ακουστηκε εύστοχο γιατι δε ειν ομορφο αυτο. μετα ο αλλος φοβαται να πει ξανα τη γνωμη του δε ειν ολα παντα οτι λέμε ευστοχα ανθρωποι ειμαστε κι λαθος κατι θα πουμε . πολυ περισσοτερο αν οτι λεει ο αλλος ειναι καλοπροαίρετο κι οχι με κακια γραμμένο .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,771
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post



    τα ζωα τρωγονται μεταξυ τους για δε εχουν λογικη. οι ανθρωποι τρώγονται μεταξύ τους γιατι δε θελουν να βαζουν μπρος τη λογικη τους .
    λαθος κανεις, τα ζωα τρωγονται μεταξυ τους οπως σωστα εποιησεν ο Θεος για να επιβιωσουν μαλιστα αποδεδειγμενα ολες οι συμπεριφορες τους εχουν ως στοχο την επιβιωση τους μεσω αυτου που χοντροκομενα λεμε εξελιξη.

    οσο για τους ανθρωπους τρωγονται μεταξυ τους για τον ιδιο ακριβως λογο οπως σωστα εποιησεν ο Θεος για να επιβιωσουν μαλιστα αποδεδειγμενα ολες οι συμπεριφορες τους εχουν ως στοχο την επιβιωση τους μεσω αυτου που χοντροκομενα λεμε εξελιξη.
    γενικα να ξερεις πχ οτι μεσα σε ενα χωριο θα επιβιωσει ο βοσκος η το αρνακι η στο αιγαιο οι ελληνες η οι βαρβαροι αυτο ειναι φυσικος νομος και δεν αλλαζει για αυτο ποτε του δεν ηταν μισο- μισο.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    nikos2 αυτα που λες ειναι σεβαστα γιατι τα λες με ομορφο τροπο οσο για τη φαγωμαρα των ανθρωπων ναι εχεις δικιο . το βλεπω κι εδω στα φορουμ που αν δε συμφωνείς με κάποιον αν μπορούσε θα σε σκότωνε τοσο μισος βγαζουν καποιοι .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. θελω αντικαταθλιπτικο κ δεν μου δινουν!!!!!!!
    By anxious4ever in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 29
    Last Post: 24-01-2018, 11:49
  2. Για όσους αγαπούν τα ζωάκια...
    By Κύκνος in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 27-11-2012, 16:18
  3. ΖΩΑΚΙΑ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 11-04-2011, 20:03
  4. μακαρι να ξερα τι να κανω..μακαρι..
    By si_sourw in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 29-01-2011, 21:44
  5. Τραγουδια που μας δινουν κουραγιο....!
    By Molostroi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 20-11-2010, 22:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •