παράλληλη σχέση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 53
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1

    παράλληλη σχέση

    Όταν άκουγα για άπιστες γυναίκες τις κατέκρινα. Μέχρι που έγινα μια απο αυτές. Είμαι 10 χρόνια με τον φίλο μου. Είμαστε πολύ αγαπημένοι και ζηλευτό ζευγάρι. Όλα άρχισαν όμως 3 χρόνια πριν όταν γνώρισα τον Κ. στην καινούρια δουλειά που πήγα. Ήταν έρωτας με την πρώτη ματιά. Δεν το είχα νιώσει ξανά. Αποφασίσαμε να πάμε για καφέ και είδαμε οτι υπήρχε έντονη χημεία. Ο φίλος μου τότε έλειπε εκτός Αθηνών για αρκετά χρονικά διαστήματα. Έκανα παράλληλη σχέση γιατί δεν μπορούσα μακριά από τον Κ. Ολοκληρώσαμε τη σχέση μας. Από τότε έπαψα να επιθυμώ σεξουαλικά τον φίλο μου. Μόνο τον Κ. Προσπαθώ να ξεκολλήσω από αυτή την κατάσταση αλλά τον σκέφτομαι συνέχεια. Εκείνος λέει έχει βρει το άλλο του μισό. Εγώ με τον φίλο μου είμαι ευτυχισμένη στην καθημερινότητά μας αλλά δεν μπορώ να είμαι στο κρεβάτι μαζί του γιατί σκέφτομαι άλλον. Ξέρω οτι αν παντρευτώ το φίλο μου θα ειμαι καλά οικονομικά και συναισθηματικά αλλά όχι σεξουαλικά.
    Ξέρω οτι πολλοί θα με κατακρίνετε αλλά μπορεί να συμβεί και σε σας...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    με τον φιλο σου ειχες νιωσει ρωτευμενη οταν κανατε σχεση?

    μηπως απλα εκανε τον κυκλο του...περασε

    και το καινουργιο θα κανει επισης τον δικο του κυκλο?

    δεν ξερω...

    εσυ πως νιωθεις?

    τι ειναι αυτο ακριβως που θα ηθελες?

    θα μπορουσες δηλδη να δεις τον φιλο σου να φευγει και να αισθανεσαι ομορφα ? απαλλαγμενη?


    παντως εδω τιθεται θεμα επιλογων

    οχι ακριβως απιστιας



    αν και δεν γνωριζω ακριβως πως θα μπορουσες να αισθανεσαι....
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    αθηνα
    Posts
    596
    rainy8080 απο την στιγμη που με τον φιλο σου δεν υπαρχει το ερωτικο στοιχειο, ειναι σαν να μην υπαρχει και η σχεση.

    Δεν μπορεις και τους δυο, καποια στιγμη θα πρεπει να αποφασισεις τι θες.... αν δεν το εχει καταλαβει ο τωρινος σου φιλος.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,819
    και για ποιο λογο ακριβως δεν χωριζεις με τον φιλο σου, να κανεις μια σχεση με τον κ.?

    τι ηλικια εχεις?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    400
    προφανως για να υπαρχει τετοιο δεσιμο με τον Κ σου καλυπτει καποια κενα που αφηνε πισω του ο φιλος σου. Αλλιως αν ενιωθες ολοκληρωμενη με τον φιλο σου δεν νομιζω οτι θα εμπαινες σε τετοια διαδικασια. Ολα ανθρωπινα ειναι αρκει να ειμαστε ξεκαθαροι πρωτα με τον εαυτο μας και επειτα με τους ανρωπους που εχουμε διπλα μας...

  6. #6
    Σίγουρα σε βολεύει αυτή η κατάσταση. Από τον ένα η ασφάλεια και η σιγουριά και από τον άλλο το πάθος και ο έρωτας.
    Το πρόβλημα ξέρεις πότε θα αρχίσει; Όταν ο Κ. γίνει μέρος της καθημερινότητας σου και πάψει το πάθος. Φυσικά αυτό θα το δεις μόνο αν χωρίσεις με το φίλο σου γιατί όσο υπάρχει αυτή η παράνομη ανάσα στον αέρα, τόσο φουντώενει το πάθος σας...
    Αυτό που πρέπει να δεις καθαρά είναι το εξής: η χημεία με τον καινούργιο είναι αποτέλεσμα κούρασης με τον παλιό, ή πραγματικός έρωτας;
    Ξέρεις γιατί στο λέω; Δέκα χρόνια είναι πάρα πολλά για να μη προχωρήσει μια σχέση σε γάμο, ο άλλος λείπει, εσύ βαριέσαι, τι καλύτερο από μια παθιασμένη περιπέτεια;
    Όμως, είναι εξίσου πάρα πολλά για να αντέξει μια σχέση. Δεν είναι τυχαίο που είστε τόσο καιρό μαζί..
    Σκέψου πολύ...πάρα πολύ. Βάλε τον τωρινό με τη σκέψη σου σε ένα σπίτι όπου θα είστε 24 ώρες το 24ωρο. Θα νιώθεις το ίδιο;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Originally posted by Θεοφανία
    Σίγουρα σε βολεύει αυτή η κατάσταση. Από τον ένα η ασφάλεια και η σιγουριά και από τον άλλο το πάθος και ο έρωτας.
    Το πρόβλημα ξέρεις πότε θα αρχίσει; Όταν ο Κ. γίνει μέρος της καθημερινότητας σου και πάψει το πάθος. Φυσικά αυτό θα το δεις μόνο αν χωρίσεις με το φίλο σου γιατί όσο υπάρχει αυτή η παράνομη ανάσα στον αέρα, τόσο φουντώενει το πάθος σας...
    Αυτό που πρέπει να δεις καθαρά είναι το εξής: η χημεία με τον καινούργιο είναι αποτέλεσμα κούρασης με τον παλιό, ή πραγματικός έρωτας;
    Ξέρεις γιατί στο λέω; Δέκα χρόνια είναι πάρα πολλά για να μη προχωρήσει μια σχέση σε γάμο, ο άλλος λείπει, εσύ βαριέσαι, τι καλύτερο από μια παθιασμένη περιπέτεια;
    Όμως, είναι εξίσου πάρα πολλά για να αντέξει μια σχέση. Δεν είναι τυχαίο που είστε τόσο καιρό μαζί..
    Σκέψου πολύ...πάρα πολύ. Βάλε τον τωρινό με τη σκέψη σου σε ένα σπίτι όπου θα είστε 24 ώρες το 24ωρο. Θα νιώθεις το ίδιο;

    σωστος συλλογισμος

    και πιστευω βοηθητικος
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    δεν λες στον Α να βρει και αυτος μια ερωμενη;

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    εγω προτεινω να ειναι με τον Κ που την φτιαχνει και σεξουαλικα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    αθηνα
    Posts
    596
    Originally posted by Empneustns
    δεν λες στον Α να βρει και αυτος μια ερωμενη;

    Να του γνωρισει καμια φιλη του ο Κ :p

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    axxaaaxxaa

  12. #12
    Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    51
    Τέτοια προβλήματα είναι αλύτα .
    Ειναι να μη σου τύχει...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    101
    κι αν σου τυχει και εισαι παντρεμενη με ενα μωρο και 800 ευρω μισθο???????? rainy8080 σε νιωθω απολυτα!

  14. #14
    Originally posted by rainy8080
    Όταν άκουγα για άπιστες γυναίκες τις κατέκρινα. Μέχρι που έγινα μια απο αυτές. Είμαι 10 χρόνια με τον φίλο μου. Είμαστε πολύ αγαπημένοι και ζηλευτό ζευγάρι. Όλα άρχισαν όμως 3 χρόνια πριν όταν γνώρισα τον Κ. στην καινούρια δουλειά που πήγα. Ήταν έρωτας με την πρώτη ματιά. Δεν το είχα νιώσει ξανά. Αποφασίσαμε να πάμε για καφέ και είδαμε οτι υπήρχε έντονη χημεία. Ο φίλος μου τότε έλειπε εκτός Αθηνών για αρκετά χρονικά διαστήματα. Έκανα παράλληλη σχέση γιατί δεν μπορούσα μακριά από τον Κ. Ολοκληρώσαμε τη σχέση μας. Από τότε έπαψα να επιθυμώ σεξουαλικά τον φίλο μου. Μόνο τον Κ. Προσπαθώ να ξεκολλήσω από αυτή την κατάσταση αλλά τον σκέφτομαι συνέχεια. Εκείνος λέει έχει βρει το άλλο του μισό. Εγώ με τον φίλο μου είμαι ευτυχισμένη στην καθημερινότητά μας αλλά δεν μπορώ να είμαι στο κρεβάτι μαζί του γιατί σκέφτομαι άλλον. Ξέρω οτι αν παντρευτώ το φίλο μου θα ειμαι καλά οικονομικά και συναισθηματικά αλλά όχι σεξουαλικά.
    Ξέρω οτι πολλοί θα με κατακρίνετε αλλά μπορεί να συμβεί και σε σας...
    βροχερη μου , δυστυχως η ευτυχως δεν αποτελεις την εξαιρεση αλλα τον κανονα , σε μια κοινωνια που μας εχει φτιαξει με σκελετο τα στερεοτυπα και σεξουαλικοτητα τοσο ελευθερη οσο και η ιδια μας η φυση...
    Γραφω μηνες πια εδω μεσα οτι η σεξουαλικοτητα ενος ανθρωπου ειναι το κυριο στοιχειο ωριμοτητας !
    Αρκει βεβαια να μπορει να το παραδεχθει ο ιδιος και να ρισκαρει
    να χαλασει το βολεμα του.Γιατι κακα τα ψεματα , εισαι και συ οπως οι περισσοτεροι , βολεμενη σε μια σχεση ηδη φθαρμενη με πρωτο φυσικα σημειο φθορας τον αυθορμητισμο την φαντασια και το απροβλεπτο δηλαδη τα στοιχεια που η φυση μας εχει προβλεψει να μας αναγκαζουν να τεκνοποιουμε μεσω της διαιώνισης του ειδους μας....
    Τι θελω να πω σε απλα Ελληνικα!
    Δεν με παραξενευει καθολου που καινουργια αγαπη και παλια ,
    σε βαλανε στην μεση!
    Γιατι η νεα στηριζεται ακομα στην παρορμηση
    και το συναισθημα , που ειναι τα κυρια συστατικα της σεξουαλικοτητας σου , ενω η παλια , στον συμβιβασμο ,
    την προσαρμογη και την λογικη , που ειναι αυτα που μας εκαναν να ξεχωριζουμε απο τα αλλα ζωα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Θα σου δωσω την εξης περιεργη συμβουλη!
    Φροντισε να προλαβεις καταστασεις πριν σε προλαβουν εκεινες !
    Αν σε παρει μυρωδια ο δικος σου , μαλλον δεν θα εχεις πια περιθωριο να διαλεξεις !
    Και τοτε μονο θα μαθεις εν καιρω , αν οντως η σεξουαλικοτητα σου σε οδηγει στην ωριμότητα ,η σε νεες περιπετειες ,
    μεχρι καποτε να καταλαβεις οτι οσα μπορεις να προσφερεις στην ζωη μονη σου στον εαυτο σου , μην τα ζητας ποτε απο τους αλλους!
    Φυσικα δεν αναφερομαι στο σεξ αλλα στα αλλα, που δεν τα παρδεχονται συνηθως οι γυναικες , αλλα ειναι τοσο σημαντικα
    οπως η ασφαλεια , η σταθεροτητα , η μητροτητα και η αισθηση οτι και αν καποτε σταματησει το παθος η φιλια θα δωσει την θεση της σε μια ωριμη σχεση μεταξυ δυο ανθρωπων
    Να που χρειαζονται τα τεστ προσωπικοτητας !
    Μαθε ποια εισαι , ποιος ειναι ο ενας και ο αλλος και με ποιον ταιριαζεις καλυτερα , απο το να αφηνεις
    \"το κτηνος \"μεσα σου να κανει κουμαντο!

    κτηνος = ενστικτα , σεξουαλικοτητα κλπ

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    γιατι παραληλλη και οχι κυκλικη?

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •