Σχέση από απόσταση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    4

    Σχέση από απόσταση

    Ονομάζομαι Ανδριάννα, είμαι 32 ετών και αποφάσισα να μοιραστώ μαζί σας την ιστορία μου (όσο πιο περιληπτικά γίνεται), γιατί τα επίπεδα απελπισίας μου έχουν φτάσει σε άλλο level. Το στόρι ξεκινάει το 2017, όπου εργαζόμουν σε μια διαφημιστική. Εκεί γνώρισα τον Κ., 35 ετών σήμερα, ψηλός, όμορφος, φιλόδοξος και με μόνιμη κατοικία… στο Παρίσι! Παρ’ ότι συνάδελφοι, είχαμε αναπτύξει αμοιβαία συμπάθεια, αλλά λόγω του γεγονότος ότι βρισκόμουν σε σταθερή σχέση τότε δεν ήθελα να ενδώσω στο φλερτ του. Κάθε φορά που επισκεπτόταν την Αθήνα για να παρευρεθεί στα εταιρικά events φρόντιζε να μου τηλεφωνεί, ώστε να κανονίσουμε ποτό, ζητώντας μου ευθέως κάνουμε σεξ… Σημειωτέον ότι του είχα ξεκαθαρίσει ότι έχω σχέση και δεν ενδιαφερόμουν. Σε ερώτηση μου ‘’καλά δεν σε ενδιαφέρει τι θα πει η κοπέλα σου;’’, η απάντησή του ήταν ‘’όχι γιατί δεν ξέρω τι κάνει η ίδια’’. Ο καιρός περνούσε, το φλέρτ του συνεχιζόταν κάθε φορά που ερχόταν Αθήνα ή πήγαινα Παρίσι στο πλαίσιο της δουλειάς, χωρίς στο ενδιάμεσο να μιλάμε στα σόσιαλ ή στο τηλέφωνο.

    Το 2019 αποχώρησα από την εταιρεία και δεν ξαναμιλήσαμε (μόνο κάτι Likes έκανε στις φωτογραφίες μου, ωστόσο αυτό δεν σημαίνει ότι σταμάτησα να τον σκέφτομαι). Η ζωή προχώρησε, χώρισα από τη σχέση που είχα, βρήκα δουλειά σε καλύτερη εταιρεία, η οποία το 2022 διοργανώνει εταιρικο event -μαντέψτε- στο Παρίσι. Αξιοποιώ την ευκαιρία και του στέλνω μήνυμα ότι ανεβαίνω. Αυτός μου τηλεφωνεί ενθουσιασμένος, για να βρεθούμε. Είχε χωρίσει. Βρισκόμαστε στο Παρίσι, μιλάμε, γνωρίζω τους κολλητούς του (οι οποίοι προφανώς και ήξεραν την προϊστορία μας και μας πείραζαν, λέγοντας εμμέσως πόσο ταιριάζουμε) και μετά την έξοδό μας με αρπάζει και με φιλάει. Όπως καταλαβαίνετε, καταλήξαμε σπίτι του. Όταν τον ρώτησα πως αισθάνεται, μου απάντησε προς έκπληξή μου ‘’οικειότητα’’ (και λέω προς έκπληξή μου, επειδή ο τρόπος που φλέρταρε μέχρι τότε υποδήλωνε ότι ήθελε μόνο σεξ – που θα ήταν και το λογικό, λόγω της απόστασης). Μετά από αυτό επιστρέφω Ελλάδα, καμία επικοινωνία. Όταν κατέβηκε Αθήνα μου στέλνει, βρισκόμαστε και πάλι η ίδια κατάληξη (πάθος, ένταση και συζητήσεις). Για να μην σας τα πολυλογώ, ανεβαίνω Παρίσι με συναδέλφους, του στέλνω και καταλήγουμε να κάνουμε σεξ για πρώτη φορά. Δεν πίστευα την απίστευτη χημεία που είχαμε, ο ίδιος μου αποκάλυψε ότι δεν είχε ξανακάνει καλύτερο σεξ και ήθελε να το συνεχίσουμε. Από τότε κάθε φορά που ερχόταν Αθήνα ή επισκεπτόμουν το Παρίσι βρισκόμασταν, αν μας έβλεπε κανείς θα νόμιζε ότι είμαστε σε σχέση. Ωστόσο, την ωρα της επιστροφής κάθε επικοινωνία κοβόταν μέχρι την επόμενη φορά. Ήμασταν και οι δυο οκ και συνειδητοποιημένοι με αυτό.

    Πριν 2 εβδομαδες, η τελευταία φορά που τον επισκέφθηκα, βγήκαμε με τους φίλους του, οι οποίοι μου έλεγαν συνεχώς μεταξύ σοβαρού και αστείου να παω μόνιμα στο Παρίσι, για να μην είναι μονος του – κατι που μου το ζητούσε και ο ιδιος κάθε φορα που με εβλεπε. Παρόλα αυτά είναι άγνωστο πλέον το πότε θα ξαναβρεθούμε.

    Το πρόβλημα έχει ως εξής: Όσο ήμουν εκεί, βρεθήκαμε μια φορα σπίτι του, γιατί μετα ήταν άρρωστος (στην αρχη δεν τον πιστεψα, αλλα σε τυχαία συνάντησή μας στο δρομο τον ειδα όντως χαλια). Το προηγουμενο βραδυ ειχα βγει με τους φιλους του (ο ιδιος δεν ηρθε οντας αρρωστος) ειπωθηκαν παλι πολλα σε σχεση με το αν μπορουμε να ειμαστε μαζι λογω αποστασης. Δεν γνωρίζω τι του μετεφερε ο κολλητος του για εμενα, αλλα στην τυχαια συναντηση μας φανηκε εκνευρισμενος, γιατι ειχε την εντυπωση ότι εγω δεν ζητουσα κατι μονιμο, ενώ ο ιδιος ισχυριστηκε ότι εψαχνε σχεση. Γενικα ξέρω ότι ‘’δεν το χει’’ με τα μηνυματα και αποφάσισα πριν φυγω να συζητησω μαζι του και να του ξεκαθαρισω την κατασταση. Του είπα ‘’κοιτα ολη αυτή η φαση του βγαζουμε τα ματια μας και μετα όλα καλα δεν μου αρκει και δεν με γεμιζει. Κι εγω ψαχνω σοβαρη σχεση και θα προτιμουσα κατι μονιμο μαζι σου, αλλα υπο αυτές τις συνθηκες δεν γινεται. Αυτό ανέφερα και στον κολλητο σου. Επίσης, ειμαι 4 μέρες είμαι εδώ και βρεθηκαμε μονο 1 φορα’’.

    Ισχυριστηκε ότι το προβλημα του ηταν το ότι συζητησα όλα αυτά με τον κολλητο του και ότι δεν ηθελε να τον πιανει στο στομα του (ακουσον ακουσον). Σε ερωτηση μου ‘’τοτε γιατι ειπες στον κολλητο σου ότι κανουμε τελειο σεξ;’’, η απαντηση δεν ηρθε ποτε :P Σημειωτεον ο κολλητος του, μού ανεφερε ότι ‘’του λεω συνεχεια ποσο μαλ@κ@ς είναι που δεν ειστε μαζι, ότι είναι σπάνιο να βρισκεις ατομο που να εχετε τετοια χημεια στο σεξ’’ και άλλα τετοια.. Με τα πολλα, προσπάθησα να τον φιλήσω, απομακρυνθηκε γιατι ‘’ηταν κρυωμενος’’ (ισως και ξενερωμενος από οσα του ‘’ειπε’’ ο κολλητος) και του λεω ‘’ωραια θες να κοψουμε ολη αυτή τη φαση με το σεξ εδώ; Να το ληξουμε’’. Μου λεει στην αρχη ναι και αυτοματως το σκεφτηκε και ξαναειπε ‘’δεν ξερω, δεν ειμαι σιγουρος’’.

    Παιδια δεν ξερω εσεις αν βγαζετε ακρη, αλλα πραγματικα θα ειμαι ειλικρινης: 1. Δεν θελω να το σταματησω (εστω το σεξ), 2. Καταλαβαινω ότι εχει αρχισει να αισθανεται πραγματα και πολύ απλα δεν ξερει να τα εξωτερικευσει (ισως επειδη σκεφτεται το θεμα της αποστασης), 3. Εχω αρχισει οντως να σκεφτομαι τι θα γινοταν ΑΝ μεταναστευα. Σκεφτηκα να κανω μια τρελα και να του πω ‘’ερχομαι ένα ΣΚ μονη μου να μεινω σπιτι σου (μου το ειχε προτεινει και ο ιδιος στο παρελθον), απλως νιωθω ότι παλι εγω θα κανω πρωτη κινηση. Αυτος είναι αφαντος, στελνει παρα μονο όταν ερχεται Ελλαδα. Είμαστε και οι δυο συνειδητοποιημενοι και ωριμοι για να καταλαβουμε οτι για να λειτουργησει ολο αυτό δεν γινεται από αποσταση (και δεν τη θελουμε κιολας), οποτε συμβιβαζομαστε με το σεξ, χωρις αυτό να σημαινει ότι δεν μπορει (ή δεν εχει) να αναπτυχθει κατι παραπανω. Οποιαδηποτε απορία, συμβουλη, κραξιμο, καλοδεχουμενα. :)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,821
    Quote Originally Posted by andrianna407 View Post
    Ονομάζομαι Ανδριάννα, είμαι 32 ετών και αποφάσισα να μοιραστώ μαζί σας την ιστορία μου (όσο πιο περιληπτικά γίνεται), γιατί τα επίπεδα απελπισίας μου έχουν φτάσει σε άλλο level. Το στόρι ξεκινάει το 2017, όπου εργαζόμουν σε μια διαφημιστική. Εκεί γνώρισα τον Κ., 35 ετών σήμερα, ψηλός, όμορφος, φιλόδοξος και με μόνιμη κατοικία… στο Παρίσι! Παρ’ ότι συνάδελφοι, είχαμε αναπτύξει αμοιβαία συμπάθεια, αλλά λόγω του γεγονότος ότι βρισκόμουν σε σταθερή σχέση τότε δεν ήθελα να ενδώσω στο φλερτ του. Κάθε φορά που επισκεπτόταν την Αθήνα για να παρευρεθεί στα εταιρικά events φρόντιζε να μου τηλεφωνεί, ώστε να κανονίσουμε ποτό, ζητώντας μου ευθέως κάνουμε σεξ… Σημειωτέον ότι του είχα ξεκαθαρίσει ότι έχω σχέση και δεν ενδιαφερόμουν. Σε ερώτηση μου ‘’καλά δεν σε ενδιαφέρει τι θα πει η κοπέλα σου;’’, η απάντησή του ήταν ‘’όχι γιατί δεν ξέρω τι κάνει η ίδια’’. Ο καιρός περνούσε, το φλέρτ του συνεχιζόταν κάθε φορά που ερχόταν Αθήνα ή πήγαινα Παρίσι στο πλαίσιο της δουλειάς, χωρίς στο ενδιάμεσο να μιλάμε στα σόσιαλ ή στο τηλέφωνο.

    Το 2019 αποχώρησα από την εταιρεία και δεν ξαναμιλήσαμε (μόνο κάτι Likes έκανε στις φωτογραφίες μου, ωστόσο αυτό δεν σημαίνει ότι σταμάτησα να τον σκέφτομαι). Η ζωή προχώρησε, χώρισα από τη σχέση που είχα, βρήκα δουλειά σε καλύτερη εταιρεία, η οποία το 2022 διοργανώνει εταιρικο event -μαντέψτε- στο Παρίσι. Αξιοποιώ την ευκαιρία και του στέλνω μήνυμα ότι ανεβαίνω. Αυτός μου τηλεφωνεί ενθουσιασμένος, για να βρεθούμε. Είχε χωρίσει. Βρισκόμαστε στο Παρίσι, μιλάμε, γνωρίζω τους κολλητούς του (οι οποίοι προφανώς και ήξεραν την προϊστορία μας και μας πείραζαν, λέγοντας εμμέσως πόσο ταιριάζουμε) και μετά την έξοδό μας με αρπάζει και με φιλάει. Όπως καταλαβαίνετε, καταλήξαμε σπίτι του. Όταν τον ρώτησα πως αισθάνεται, μου απάντησε προς έκπληξή μου ‘’οικειότητα’’ (και λέω προς έκπληξή μου, επειδή ο τρόπος που φλέρταρε μέχρι τότε υποδήλωνε ότι ήθελε μόνο σεξ – που θα ήταν και το λογικό, λόγω της απόστασης). Μετά από αυτό επιστρέφω Ελλάδα, καμία επικοινωνία. Όταν κατέβηκε Αθήνα μου στέλνει, βρισκόμαστε και πάλι η ίδια κατάληξη (πάθος, ένταση και συζητήσεις). Για να μην σας τα πολυλογώ, ανεβαίνω Παρίσι με συναδέλφους, του στέλνω και καταλήγουμε να κάνουμε σεξ για πρώτη φορά. Δεν πίστευα την απίστευτη χημεία που είχαμε, ο ίδιος μου αποκάλυψε ότι δεν είχε ξανακάνει καλύτερο σεξ και ήθελε να το συνεχίσουμε. Από τότε κάθε φορά που ερχόταν Αθήνα ή επισκεπτόμουν το Παρίσι βρισκόμασταν, αν μας έβλεπε κανείς θα νόμιζε ότι είμαστε σε σχέση. Ωστόσο, την ωρα της επιστροφής κάθε επικοινωνία κοβόταν μέχρι την επόμενη φορά. Ήμασταν και οι δυο οκ και συνειδητοποιημένοι με αυτό.

    Πριν 2 εβδομαδες, η τελευταία φορά που τον επισκέφθηκα, βγήκαμε με τους φίλους του, οι οποίοι μου έλεγαν συνεχώς μεταξύ σοβαρού και αστείου να παω μόνιμα στο Παρίσι, για να μην είναι μονος του – κατι που μου το ζητούσε και ο ιδιος κάθε φορα που με εβλεπε. Παρόλα αυτά είναι άγνωστο πλέον το πότε θα ξαναβρεθούμε.

    Το πρόβλημα έχει ως εξής: Όσο ήμουν εκεί, βρεθήκαμε μια φορα σπίτι του, γιατί μετα ήταν άρρωστος (στην αρχη δεν τον πιστεψα, αλλα σε τυχαία συνάντησή μας στο δρομο τον ειδα όντως χαλια). Το προηγουμενο βραδυ ειχα βγει με τους φιλους του (ο ιδιος δεν ηρθε οντας αρρωστος) ειπωθηκαν παλι πολλα σε σχεση με το αν μπορουμε να ειμαστε μαζι λογω αποστασης. Δεν γνωρίζω τι του μετεφερε ο κολλητος του για εμενα, αλλα στην τυχαια συναντηση μας φανηκε εκνευρισμενος, γιατι ειχε την εντυπωση ότι εγω δεν ζητουσα κατι μονιμο, ενώ ο ιδιος ισχυριστηκε ότι εψαχνε σχεση. Γενικα ξέρω ότι ‘’δεν το χει’’ με τα μηνυματα και αποφάσισα πριν φυγω να συζητησω μαζι του και να του ξεκαθαρισω την κατασταση. Του είπα ‘’κοιτα ολη αυτή η φαση του βγαζουμε τα ματια μας και μετα όλα καλα δεν μου αρκει και δεν με γεμιζει. Κι εγω ψαχνω σοβαρη σχεση και θα προτιμουσα κατι μονιμο μαζι σου, αλλα υπο αυτές τις συνθηκες δεν γινεται. Αυτό ανέφερα και στον κολλητο σου. Επίσης, ειμαι 4 μέρες είμαι εδώ και βρεθηκαμε μονο 1 φορα’’.

    Ισχυριστηκε ότι το προβλημα του ηταν το ότι συζητησα όλα αυτά με τον κολλητο του και ότι δεν ηθελε να τον πιανει στο στομα του (ακουσον ακουσον). Σε ερωτηση μου ‘’τοτε γιατι ειπες στον κολλητο σου ότι κανουμε τελειο σεξ;’’, η απαντηση δεν ηρθε ποτε :P Σημειωτεον ο κολλητος του, μού ανεφερε ότι ‘’του λεω συνεχεια ποσο μαλ@κ@ς είναι που δεν ειστε μαζι, ότι είναι σπάνιο να βρισκεις ατομο που να εχετε τετοια χημεια στο σεξ’’ και άλλα τετοια.. Με τα πολλα, προσπάθησα να τον φιλήσω, απομακρυνθηκε γιατι ‘’ηταν κρυωμενος’’ (ισως και ξενερωμενος από οσα του ‘’ειπε’’ ο κολλητος) και του λεω ‘’ωραια θες να κοψουμε ολη αυτή τη φαση με το σεξ εδώ; Να το ληξουμε’’. Μου λεει στην αρχη ναι και αυτοματως το σκεφτηκε και ξαναειπε ‘’δεν ξερω, δεν ειμαι σιγουρος’’.

    Παιδια δεν ξερω εσεις αν βγαζετε ακρη, αλλα πραγματικα θα ειμαι ειλικρινης: 1. Δεν θελω να το σταματησω (εστω το σεξ), 2. Καταλαβαινω ότι εχει αρχισει να αισθανεται πραγματα και πολύ απλα δεν ξερει να τα εξωτερικευσει (ισως επειδη σκεφτεται το θεμα της αποστασης), 3. Εχω αρχισει οντως να σκεφτομαι τι θα γινοταν ΑΝ μεταναστευα. Σκεφτηκα να κανω μια τρελα και να του πω ‘’ερχομαι ένα ΣΚ μονη μου να μεινω σπιτι σου (μου το ειχε προτεινει και ο ιδιος στο παρελθον), απλως νιωθω ότι παλι εγω θα κανω πρωτη κινηση. Αυτος είναι αφαντος, στελνει παρα μονο όταν ερχεται Ελλαδα. Είμαστε και οι δυο συνειδητοποιημενοι και ωριμοι για να καταλαβουμε οτι για να λειτουργησει ολο αυτό δεν γινεται από αποσταση (και δεν τη θελουμε κιολας), οποτε συμβιβαζομαστε με το σεξ, χωρις αυτό να σημαινει ότι δεν μπορει (ή δεν εχει) να αναπτυχθει κατι παραπανω. Οποιαδηποτε απορία, συμβουλη, κραξιμο, καλοδεχουμενα. :)
    καλα... ολες οι εταιριες που δουλευες, εκαναν events στο παρισι;
    λιγο περιεργα μας τα λες...
    και γιατι δηλαδη ειναι προφανες οτι οι φιλοι του ηξεραν την "προιστορια σας" στην πρωτη σας συναντηση;
    ποια προιστορια δηλαδη; το οτι εκεινος σε φλερταρε στην χαση και σ την φεξη κι εσυ τον γειωνες και δεν ειχατε βγει ποτε γιατι προτεινε σεξ και του ξεκαθαρισες οτι δεν ενδιαφερεσαι;
    προιστορια ζευγαριου ειναι αυτη ή παρενοχληση;

    στην πρωτη σας συναντηση, ελευθεροι και οι δυο, παρισι, ενθουσιασμος, παθος, βολτες, ποτα, σε αρπαζει σε φιλαει, σε παει στην φωλια του, αλλα δεν κανετε σεξ.... ξανασυναντιεστε στην αθηνα, ελευθεροι και οι δυο, τρελλο παθος, αλλα δεν κανατε σεξ.. στην τριτη συναντηση κατα τας γραφας, στο παρισι και παλι, τελικα κανατε σεξ. μας επεισες... να το γραψεις σινερομαντζο..

    δεν κολλανε αυτα που λες. αν εκεινος ηταν τοσο απομακρος επειδη εν τελει ηθελε σχεση ενω ειχε την εντυπωση οτι εσυ δεν ηθελες, πριν αποκτησει την εντυπωση αυτη, θα το ειχε συζητησει μαζι σου και το οτι θελει σχεση και θα ρωτουσε τις δικες σου διαθεσεις.
    ΕΚΤΟΣ αν εννοει οτι θελει σχεση , αλλα οχι μαζι σου, διοτι μαζι σου θελει μονο αυτο που εχετε και τπτ παραπανω..
    και εν πασει περιπτωσει, εφοσον λυθηκε η "παρεξηγηση" περι σχεσης οταν σου ειπε οτι ψαχνει σχεση και του ειπες οτι κι εσυ αυτο ψαχνεις, θα σου προτεινε να δοκιμασετε, ή εστω θα συζητουσε με ποιες προυποθεσεις θα ηθελε να ειστε μαζι. δεν θα θυμωνε...
    επομενως, ΜΑΛΛΟΝ εννοουσε οτι δεν ηθελε σχεση μαζι σου.

    πιθανοτατα δε, εκνευριστηκε με τον κολλητο του γιατι κανει διαφορα στην ζωη του ως ελευθερος (γνωριμιες) και δεν εχει καμια διαθεση να χωνεται ο κολλητος και να του τα ανακατευει...
    αν παρολο που του λεει ο κολλητος ποσο μαλακας ειναι που δεν κανει σχεση μαζι σου, και παρολο που του λες οτι αυτες οι ξεπετες δεν σε καλυπτουν αλλα θελεις κατι πιο μονιμο, εκεινος αντι να ανταποκριθει, απομακρυνεται, ΠΡΟΦΑΝΩΣ δεν ενδιαφερεται για κατι πιο μονιμο βρε παιδι μου, αλλιως θα το λεγε. φαντασου μονο, οτι οταν του προτεινες να το ληξετε, ειπε ναι αρχικα καισ την συνεχεια οτι δεν ειναι σιγουρος, ενω ρωτουσες αν θα ληξερτε το σεξ(!) που υποτιθεται οτι ειναι και ικανοποιητικο... που να ζητουσες και δεσμευση δηλαδη...

    θα ειμαι κι εγω πολυ ειλικρινης:
    1. αν δεν θες να σταματησεις το σεξ, μην το σταματας! ελευθερη γυναικα εισαι. κανε οσο σεξ γουσταρεις. το θεμα ειναι ομως να μην υποφερεις περισσοτερο απ οσο θα χαιρεσαι, εφοσον εσυ ηδη νοιωθεις οτι θελεις περισσοτερα πραγματα απ οτι εκεινος... κι ε ν τελει ρε παιδι μου, αν σου αρκει το μονο σεξ, μπορεις να βρεις οσους θελεις και πιο κοντα. δεν χρειαζεται να κανεις τοσα εξοδα και να περιμενεις μηνες για ενα σεξ, εφοσον ο αλλος δεν ανταποκκρινεται συναισθηματικα..
    2. να μην υποθετεις οτι καποιος που δεν δειχνει μεγαλο ενδιαφερον, νοιωθει αλλα δεν μπορει να τα εξωτερικευσει. να υποθετεις πρωτα το προφανες. οτι ΔΕΝ νοιωθει αρκετα πραγματα δηλαδη. διαφορετικα, μετα απο τοσες συζητησεις θα εβρισκε τροπο να δειξει το ενδιαφερον του... δεν υπαρχει μονο το 0 και το 100. το προφανες ειναι οτι ενδιαφερεται γι αυτο που εχετε, το ποτε- ποτε σεξ χωρις δεσμευση δηλαδη, αλλα οχι για κατι πιο μονιμο.
    3. καλα κανεις και σκεφτεσαι την μεταναστευση, δικαιωμα σου. αλλα αν την συνδεεις με εκεινον, δες πρωτα αν ενδιαφερεται κι εκεινος... μπορει να το ειπε παλια , αλλα να μην το εννοουσε, οπως μπορει και να του περασε καποτε απ το μυαλο, αλλα να μην ενδιαφερεται πλεον. οποτε, η γνωμη μου ειναι, ο,τι κι αν επιχειρησεις, μην κανεις καμια εκληξη... συζητα το πρωτα μαζι του, ρωτα τον αν θελει. μπορει να εχει κανονισει κατι αλλο, η απλα να μην θελει. μηπως απογοητευθεις απο την εκπληξη...

    εσυ, υποθετεις (και παλι) οτι το μονο εμποδια για να ειστε μαζι ειναι η αποσταση, να μην εισαι σιγουρη ομως. οποτε μιλα για λογαριασμο σου μονο, κι οχι εκ μερους και των δυο. μπορει να ειστε και οι δυο συνειδητοποιημενοι και ωριμοι, αλλα να θελετε διαφορετικα πραγματα...
    νομιζω οτι με την ευκαιρια του κολλητου και ολης αυτης της συζητησης, υπηρχε η ευκαιρια να ξεκαθαρισετε και να το πει αν ενδιαφερεται για κατι παραπανω. οχι μονο δεν το ειπε αλλα το σκεφτοταν μηπως και σπασετε τελειως, οχι να πυκνωσετε κιολας... οποτε μαλλον απο το μυαλο σου βγαζεις την συνεχεια, αν δεν σου πει εκεινος κατι διαφορετικο, που προς το παρον, δεν το λεει...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    4
    Remedy ευχαριστω για την απαντηση! Εχεις απόλυτο δικιο. Συγκεκριμενα, ειπε οτι ''θυμωσε'' με τον κολλητο του που μπλεχτηκε, γιατι δεν θελει να τον σχολιαζουν. Δεν εκανε ουτε κουβεντα για σχεση, ουτε για σεξ. Αν οντως δεν ηθελε σχεση μαζι μου, δεν θα επρεπε να το πει ευθεως;

    Δηλαδη πιστευεις οτι θα ηταν καλυτερα να κανουμε μια ειλικρινη συζητηση, για να ξεκαθαριστει το τοπιο απο το να υποθετουμε ο καθενας ο,τι θελει, σωστα;
    Και αν ναι, που να γινει; Σπιτι του; Γιατι φανταζομαι που θα καταλήξουμε..


    Το ξερω ακουγεται περιεργο, αλλα κι ομως τα events ειναι στο Παρισι. Λες να'ναι σημαδι; χαχα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,821
    Quote Originally Posted by andrianna407 View Post
    Remedy ευχαριστω για την απαντηση! Εχεις απόλυτο δικιο. Συγκεκριμενα, ειπε οτι ''θυμωσε'' με τον κολλητο του που μπλεχτηκε, γιατι δεν θελει να τον σχολιαζουν. Δεν εκανε ουτε κουβεντα για σχεση, ουτε για σεξ. 1. Αν οντως δεν ηθελε σχεση μαζι μου, δεν θα επρεπε να το πει ευθεως;

    Δηλαδη 2. πιστευεις οτι θα ηταν καλυτερα να κανουμε μια ειλικρινη συζητηση, για να ξεκαθαριστει το τοπιο απο το να υποθετουμε ο καθενας ο,τι θελει, σωστα;
    Και αν ναι, που να γινει; Σπιτι του; Γιατι φανταζομαι που θα καταλήξουμε..


    Το ξερω ακουγεται περιεργο, αλλα κι ομως τα events ειναι στο Παρισι. Λες να'ναι σημαδι; χαχα
    1. δεν θελει "να τον σχολιαζουν", γιατι δεν θελει να του ανακατευονται στα γκομενικα του. και δεν θελει να ανακατευονται στα γκομενικα του, γιατι εχει κι αλλα, οχι μονο εσενα και δεν θελει να του τα ανακατωνουν...

    και να μην το ελεγε ευθεως, θα το ελεγε πλαγιως...
    πιστευω οτι αυτος εκνευριστηκε στην ουσια, επειδη μπηκατε ΚΑΝ σε αυτην την συζητηση...

    2. μα δεν εγινε αυτη η συζητηση οταν μιλησατε για τον διαλογο με τον κολλητο;;; εσυ ξεκαθαρισες οσο δεν παει πιο ξεκαθαρα, οτι θελεις κατι μονιμο κι οχι αυτες τις ξεπετες , ενω εκεινος δεν ανταποκριθηκε.
    τι αλλο ξεκαθαρο να πειτε;
    δεν ξερω.. αν νομιζεις οτι υπαρχει κι αλλο περιθωριο για συζητησεις, να τις επιδιωξεις. το μερος δεν εχει σημασια. μπορει να ειναι και τηλεφωνικα η διαδικτυακα..δεν χρειαζεται να ειναι σε συναντηση. εγω θεωρω οτι εχει απαντησει ηδη. εσυ ησουν ξεκαθαρη και ανοιχτη να πατε καπου παρακατω κι εκεινος δεν προτεινε τπτ και δεν ειπε τπτ αντιστοιχο για τον εαυτο του, αλλα εκανε τον κινεζο...

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    4
    Αρα, πιστευεις οτι υπαρχει περιπτωση να ξαναστειλει για ξεπετα μολις ερθει Ελλαδα; Εφοσον θεωρητικα το μονιμο το ξεχναμε για την ωρα.

    Πλεον δεδομενης της καταστασης εχω αρχισει να σκεφτομαι αν αξιζει να του στειλω σε περιπτωση που ανεβω παλι Παρισι..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,821
    Quote Originally Posted by andrianna407 View Post
    Αρα, πιστευεις οτι υπαρχει περιπτωση να ξαναστειλει για ξεπετα μολις ερθει Ελλαδα; Εφοσον θεωρητικα το μονιμο το ξεχναμε για την ωρα.

    Πλεον δεδομενης της καταστασης εχω αρχισει να σκεφτομαι αν αξιζει να του στειλω σε περιπτωση που ανεβω παλι Παρισι..
    εσυ ξερεις τι νοιωθεις.
    εγω πιστευω, οτι οταν ο ενας εχει αισθηματα και θελει παραπανω πραγματα και ο αλλος θελει λιγα και μονο σεξ, μονο ταλαιπωρια ειναι η υποθεση.
    αν μπορεις να το ζεις τοσο χαλαρα οσο αυτος και να μηνσ τεναχωριεσαι και να μην ταλαιπωρεισαι καντο, αλλα απ οσα εχεις πει μεχρι τωρα, βλεπω οτι εισαι σε αλλη φαση, ενω εκεινος δεν ειναι..

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    4
    Εχεις απολυτο δικιο κι αναρωτιεμαι αν αλλαζουν αυτοι οι ανθρωποι.

    Ωστοσο, θεωρεις οτι ενδιαφερεται για εμενα, αλλα εχει διαφορετικες προθεσεις;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,821
    Quote Originally Posted by andrianna407 View Post
    Εχεις απολυτο δικιο κι αναρωτιεμαι αν αλλαζουν αυτοι οι ανθρωποι.

    Ωστοσο, θεωρεις οτι ενδιαφερεται για εμενα, αλλα εχει διαφορετικες προθεσεις;
    ποιοι ανθρωποι, δηλαδη; δεν ξερω αν ειναι καποιου ειδικου ειδους "ανθρωπος"..
    ολοι οι ανθρωποι δεν ταιριαζουμε με ολους.
    επισης αλλους τους βλεπουμε ερωτικα , αλλους μονο φιλικα κι αλλους καθολου..
    καποιους που μπορει να τους βλεπουμε ερωτικα, δεν τους βλεπουμε απαραιτητα για σχεση..
    επισης, με την αποσταση κλπ, στην πραγματικοτητα δεν ξερουμε καθολου τι μπορει να συμβαινει στην ζωη του.
    μπορει να εχει κι αλλες γνωριμιες, ή να θελει κι αλλες γνωριμιες.
    μπορει να θελει σχεση με καποια αλλη, μπορει να μην θελει, αλλα να ψαχνει.

    το μονο που ξερουμε, ειναι οτι μεχρι τωρα ηθελε να βρισκεστε μονο για σεξ αλλα οχι παραπανω σχεσεις, κι οτι οταν συζητηθηκε η δικη σου επιθυμια για σχεση, εκεινος δεν ανταποκριθηκε.
    κατι αλλο, δεν ξερουμε..

Similar Threads

  1. Σχέση από απόσταση
    By stella321 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 31-05-2019, 02:28
  2. Σχεση απο αποσταση
    By mirmigi in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 18
    Last Post: 23-05-2016, 15:13
  3. Σχεση απο αποσταση
    By alexakis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 15-11-2014, 16:15
  4. σχεση απο αποσταση
    By violeta92 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 11
    Last Post: 13-06-2014, 19:31
  5. Σχεση και αποσταση
    By Λυδια32 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 71
    Last Post: 19-07-2011, 20:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •