Η Επικοινωνία μου με τη Διαχείριση αυτού του ψηφιακού τόπου.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Location
    Χολαργός
    Posts
    18

    Post Η Επικοινωνία μου με τη Διαχείριση αυτού του ψηφιακού τόπου.

    (Θα σας παρακαλούσα χρήστες αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψη σας να το κάνετε με σεβασμό και ευγένεια. Ή είμαστε πολιτισμένοι ή επιλέγουμε να είμαστε εχθροί χωρίς λόγο αφού όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε εκτός από τους κατέχοντες που φυσικά δεν βρίσκεται κανείς τους εδώ.)

    Όταν ανακάλυψα την ύπαρξη αυτής της Πύλης χάρηκα πάρα πολύ και διάβασα πολλά καθώς και προσπάθησα να συνεισφέρω με απαντήσεις και άλλα. Δεύτερη μέρα ήδη συνειδητοποιώ πως δεν υπάρχουν και ούτε εφαρμόζονται στο ελάχιστο από πολλούς, η ευγένεια, η διάθεση να γίνει διάλογος, να υπάρξει εποικοδομητική επικοινωνία. Αντίθετα δεν υπάρχει κανένας έλεγχος αλλά ούτε και ποινή για τους ουκ ολίγους που με υπέρμετρο εγώ, αλαζονεία, αγένεια, υπεροψία, το μόνο που κάνουν είναι να το παίζουν ειδήμονες, να προσβάλουν και να μειώνουν με λέξεις και κατάρες που συναντάμε στο λιμάνι, εκείνους που τους θεωρούν υποδεέστερους και τους θεωρούν ανόητα μιάσματα. Είδα παρεμπιπτόντως πως στην αρχή είχατε εξαιρετικά μεγάλη επισκεψιμότητα ενώ τώρα είναι πενιχρή όσο το και ήθος αλά καρτ που νομίζει πως εδώ αυτοί κατέχουν αυτόνομα και παρουσιάζονται σαν να είναι οι επιστήμονες αλλά και οι τσιφλικάδες του τόπου τούτου διώχνοντας σοβαρά άτομα και υποβιβάζοντας αβυσσαλέα το επίπεδο που αντιπροσωπεύει αυτή η προσπάθεια που κάνατε εσείς οι γονείς του. Απέναντι στην αμφίβολη ποσότητα θα πρότεινα μετρημένη ποιότητα. Τώρα πείτε μου. Τι θα μου προτείνατε να κάνω; Να φύγω ή αν μείνω για ποιο λόγο να μείνω. Να τρώω όλο αυτό τον τοξικό εμετό του κόμπλεξ και του υπέρμετρου εγωισμού'; .

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,708
    Quote Originally Posted by Il Capitano Loco View Post
    (Θα σας παρακαλούσα χρήστες αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψη σας να το κάνετε με σεβασμό και ευγένεια. Ή είμαστε πολιτισμένοι ή επιλέγουμε να είμαστε εχθροί χωρίς λόγο αφού όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε εκτός από τους κατέχοντες που φυσικά δεν βρίσκεται κανείς τους εδώ.)
    Quote Originally Posted by Il Capitano Loco View Post

    Όταν ανακάλυψα την ύπαρξη αυτής της Πύλης χάρηκα πάρα πολύ και διάβασα πολλά καθώς και προσπάθησα να συνεισφέρω με απαντήσεις και άλλα. Δεύτερη μέρα ήδη συνειδητοποιώ πως δεν υπάρχουν και ούτε εφαρμόζονται στο ελάχιστο από πολλούς, η ευγένεια, η διάθεση να γίνει διάλογος, να υπάρξει εποικοδομητική επικοινωνία. Αντίθετα δεν υπάρχει κανένας έλεγχος αλλά ούτε και ποινή για τους ουκ ολίγους που με υπέρμετρο εγώ, αλαζονεία, αγένεια, υπεροψία, το μόνο που κάνουν είναι να το παίζουν ειδήμονες, να προσβάλουν και να μειώνουν με λέξεις και κατάρες που συναντάμε στο λιμάνι, εκείνους που τους θεωρούν υποδεέστερους και τους θεωρούν ανόητα μιάσματα. Είδα παρεμπιπτόντως πως στην αρχή είχατε εξαιρετικά μεγάλη επισκεψιμότητα ενώ τώρα είναι πενιχρή όσο το και ήθος αλά καρτ που νομίζει πως εδώ αυτοί κατέχουν αυτόνομα και παρουσιάζονται σαν να είναι οι επιστήμονες αλλά και οι τσιφλικάδες του τόπου τούτου διώχνοντας σοβαρά άτομα και υποβιβάζοντας αβυσσαλέα το επίπεδο που αντιπροσωπεύει αυτή η προσπάθεια που κάνατε εσείς οι γονείς του. Απέναντι στην αμφίβολη ποσότητα θα πρότεινα μετρημένη ποιότητα. Τώρα πείτε μου. Τι θα μου προτείνατε να κάνω; Να φύγω ή αν μείνω για ποιο λόγο να μείνω. Να τρώω όλο αυτό τον τοξικό εμετό του κόμπλεξ και του υπέρμετρου εγωισμού'; .

    γιατι περιμενεις προτασεις, για το τι θα κανεις σε αυτον , αλλα και στον οποιονδηποτε ιστοτοπο;
    ο,τι νομιζεις πρεπει να κανεις. για εμας ουτε υπαρχει, ουτε δεν υπαρχει λογος να μεινεις η να φυγεις, γιατι ουτε σε ξερουμε, ουτε εχουμε δειγμα γραφης σου... ειναι δικο σου θεμα και δικη σου αποφαση.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Location
    Χολαργός
    Posts
    18
    Ευχαριστώ πολύ για το στίγμα σου. Κατάλαβα απόλυτα τι συμβαίνει εδώ μέσα και βίωσα το ενδιαφέρον αλλά και την απαξίωση του στιλ της απάντησης σου. Όλα πηγαίνουν ρολόι δηλαδή και δεν υπάρχει καν ψήγμα αλήθειας σε αυτά που αναφέρω. Με άλλα λόγια λες φύγω δε φύγω στα απόκρυφα σου. Ωχαδελφισμός και όπου μας βγάλει. Ευχαριστώ και πάλι. Όλοι για όλους αλλά στην ουσία ο καθένας για τον εαυτό του. Παρακαλώ δεν επιθυμώ συνέχεια με σχόλιο από εσάς.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,619
    Είναι φόρουμ ΑΥΤΟΒΟΗΘΕΙΑΣ εάν διάβασες καλά στην κίτρινη ταμπέλα. Πράγμα που σημαίνει πως μας αφήνουν να έχουμε κάποιου είδους αυτοοργάνωση, χωρίς να επεμβαίνουν αυστηρά, και ναι, θα υπάρξουν και προσβλητικά, κακεντρεχή, ειρωνικά σχόλια ανάλογα με το θέμα και το μέλος. Αν σου αρέσει κάθεσαι. Αν όχι, αποχωρείς. Δοκιμάζεις και βλέπεις.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,007
    Δεν είναι λιγο περίεργο που δημιούργησες άποψη για το φόρουμ ενώ χθες μπήκες; Εκτός και αν είσαι παλιό μέλος που μπήκε με νέο όνομα. Αυτό είναι ένα από τα σοβαρότερα προβλήματα του φόρουμ, να κάνουν εγγραφή παλιά μέλη με άλλο nickname. Δεν θεωρώ κακο να αλλάξει κάποιος το nickname του αλλά είναι δίκαιο να το αναφέρει στα υπόλοιπα μέλη.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Location
    Χολαργός
    Posts
    18
    Στο Κίτρινο Πλαίσιο στο οποίο ουσιαστικά είναι οι κανόνες γράφει πρώτο - πρώτο: Συζητήστε με ευγένεια και σεβασμό, αποφύγετε τα greeklish, τις μονολεκτικές απαντήσεις. Δε χρειάζεται να επεκταθώ παρά μόνο να διακρίνω και στη δεύτερη αυτή απόκριση πως η κατακλείδα είναι βρε δε πας να φύγεις αν θες, δε μας καίγεται καρφί, τα ελέγχουμε όλα και ΄τίποτα δεν υπάρχει αθέμιτο, χυδαίο, ρατσιστικό, προσβλητικό, Όλοι με το σεις και με το σας είναι. Ευχαριστώ πάραυτα που απάντησες. Επιφυλάσσομαι να κάνω ότι καλύτερο μπορώ για αυτό που βλέπω εδώ.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Location
    Χολαργός
    Posts
    18
    Δε το ήξερα, συγνώμη. Αν θες δημοσιεύω φώτο και ταυτότητα. Είμαι ένας ασήμαντός πολίτης. Όσο αφορά τα υπόλοιπα όταν παραβιάζονται παράφορα και παράνομα οι δομικοί κανόνες τότε τίθεται θέμα θεσμικό.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,619
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Δεν είναι λιγο περίεργο που δημιούργησες άποψη για το φόρουμ ενώ χθες μπήκες; Εκτός και αν είσαι παλιό μέλος που μπήκε με νέο όνομα. Αυτό είναι ένα από τα σοβαρότερα προβλήματα του φόρουμ, να κάνουν εγγραφή παλιά μέλη με άλλο nickname. Δεν θεωρώ κακο να αλλάξει κάποιος το nickname του αλλά είναι δίκαιο να το αναφέρει στα υπόλοιπα μέλη.


    Διάβασε το θέμα του άλεξ1453 μωρέ και έπαθε σοκ.

  9. #9
    Quote Originally Posted by Il Capitano Loco View Post
    . Απέναντι στην αμφίβολη ποσότητα θα πρότεινα μετρημένη ποιότητα. Τώρα πείτε μου. Τι θα μου προτείνατε να κάνω; Να φύγω ή αν μείνω για ποιο λόγο να μείνω. Να τρώω όλο αυτό τον τοξικό εμετό του κόμπλεξ και του υπέρμετρου εγωισμού'; .
    Quote Originally Posted by Il Capitano Loco View Post
    Με άλλα λόγια λες φύγω δε φύγω στα απόκρυφα σου. Ωχαδελφισμός και όπου μας βγάλει. Όλοι για όλους αλλά στην ουσία ο καθένας για τον εαυτό του. Παρακαλώ δεν επιθυμώ συνέχεια με σχόλιο από εσάς.
    Quote Originally Posted by Il Capitano Loco View Post
    Δε χρειάζεται να επεκταθώ παρά μόνο να διακρίνω και στη δεύτερη αυτή απόκριση πως η κατακλείδα είναι βρε δε πας να φύγεις αν θες, δε μας καίγεται καρφί, τα ελέγχουμε όλα και ΄τίποτα δεν υπάρχει αθέμιτο, χυδαίο, ρατσιστικό, προσβλητικό,.
    Καπιτάνο Λόκο, τι απάντηση περιμένεις όταν ρωτας τους άλλους αν είναι να φύγεις ή να μείνεις? Να πέσουν στα γόνατα να σε παρακαλέσουν?

    Να πούνε όχι στάσου μη φεύγεις, θα αλλάξουμε για να έχουμε τη συντροφιά σου?

    Να σε κρατήσουν με το ζόρι και να σου απαγορεύσουν να φύγεις?

    Μπήκες στον χώρο με τη διάθεση να αστυνομεύσεις πως θα μιλάνε τα μέλη?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,007
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Διάβασε το θέμα του άλεξ1453 μωρέ και έπαθε σοκ.
    Γιατί; Τι έχει το θέμα του άλεξ1453; Εξελίσσεται τόσο ωραία.

  11. #11
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Γιατί; Τι έχει το θέμα του άλεξ1453; Εξελίσσεται τόσο ωραία.
    ** 942023. 94 έτος γεννήσεως, 2023 έτος εγγραφής

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,007
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    ** 942023. 94 έτος γεννήσεως, 2023 έτος εγγραφής
    Τι είναι αυτό;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,619
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    ** 942023. 94 έτος γεννήσεως, 2023 έτος εγγραφής
    Εντάξει λεπτομέρειες βρε Σπουργίτι χα χα.
    Last edited by HarleyQuinn; 01-11-2023 at 17:23.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Location
    Χολαργός
    Posts
    18
    Τώρα σοβαρά, αυτά κατάλαβες από την προσπάθεια μου να επικοινωνήσω τις σκέψεις μου; Σοβαρά;;; Πραγματικά η ειρωνεία που υποβόσκει στην απάντηση σου, ενισχύει αυτά που υποκειμενικά τουλάχιστον θεωρώ εγώ λάθος. Ο περιπαιχτικός σαρκασμός για δήθεν μεγαλομανία μου είναι το αποκορύφωμα της καχυποψίας ότι όλοι γύρω μας αν κάνουν ή γράψουν κάτι διαφορετικό υπάρχει πάντα ωφελιμιστική σκοπιμότητα. Ε λοιπόν θα σε στεναχωρήσω. Νιώθω τόσο μικρός και ασήμαντος όσο ένας κόκκος άμμου στην παραλία του Σύμπαντος. Δεν διεκδικώ και μάλιστα μισώ κάθε είδους επιβολής εξουσίας από μένα ούτε σε συνανθρώπους μου ούτε σε ζωντανά, ούτε καν σε φυτά. Κάθε είδους εξουσία όπως και ο πραγματικός θεός, το χρήμα, τα μάχομαι και τα απεχθάνομαι γιατί θέλω να προσπαθήσω να γίνω σωστός άνθρωπος έστω και πριν κλείσω τα μάτια μου. Αυτά. Ευχαριστώ που απάντησες όμως, αλήθεια.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,708
    Quote Originally Posted by Il Capitano Loco View Post
    Ευχαριστώ πολύ για το στίγμα σου. Κατάλαβα απόλυτα τι συμβαίνει εδώ μέσα και βίωσα το ενδιαφέρον αλλά και την απαξίωση του στιλ της απάντησης σου. Όλα πηγαίνουν ρολόι δηλαδή και δεν υπάρχει καν ψήγμα αλήθειας σε αυτά που αναφέρω. Με άλλα λόγια λες φύγω δε φύγω στα απόκρυφα σου. Ωχαδελφισμός και όπου μας βγάλει. Ευχαριστώ και πάλι. Όλοι για όλους αλλά στην ουσία ο καθένας για τον εαυτό του. Παρακαλώ δεν επιθυμώ συνέχεια με σχόλιο από εσάς.
    εγω ευθυνομαι γι αυτα που γραφω, οχι γι αυτα που καταλαβαινεις εσυ...
    πραγματικα δεν με ενδιαφερει καθολου αν φυγεις η μεινεις. ουτε για αποκρυφα μιλησα, ουτε γι αυτα που αναφερεις σαν προβληματα σου.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Εξωγήινοι αυτού του κόσμου ενωθείτε!!!
    By serios in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 121
    Last Post: 13-02-2020, 09:56
  2. Replies: 17
    Last Post: 29-01-2012, 15:53
  3. Αλλαγή αυτού του ''senior member''
    By Driver in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 6
    Last Post: 04-01-2012, 18:29
  4. ΤΡΟΠΟΙ ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΜΕ...
    By πανος12345 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 309
    Last Post: 03-09-2009, 12:20
  5. Αναλογικά άσχημες ψυχώσεις ενός ψηφιακού κόσμου
    By alavastros in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 05-10-2004, 18:30

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •