ΠΟΝΟΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΩΜΑ...!!!(SOS)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    344

    ΠΟΝΟΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΩΜΑ...!!!(SOS)

    Καλησπέρα σε όλους,καλή εβδομάδα με υγεία!Τα τελευταία 5-6 χρόνια είχα πόνους,σε διάφορα σημεία του σώματος.Δεν το έψαξα γιατί δεν κραταγαν καιρό και έφευγαν μόνοι τους.Το τελευταίο 3μηνο όμως έχω καθημερινά έντονους πόνους,σε όλο το σώμα.Απο την κορυφή μέχρι τα νύχια,κυριολεκτικά. Πηγα σε 2 νευρολόγους,με εξέτασαν και έκανα ότι αιματολογικες μου έγραψαν.Ουτε στην εξέταση βρήκαν κάτι και οι αιματολογικες ήταν όλες νορμάλ.Τους είπα ότι παίρνω αγωγή με ladose και Xanax,και ότι παλεύω με την κατάθλιψη χρόνια.
    Εχω απογοητεύει,δεν έχω όρεξη για τίποτα,η καθημερινότητα μου είναι μια κόλαση.Νιωθω συνέχεια κούραση/υπνηλία,ένα αίσθημα σαν να έχω ίωση και πόνους παντού.
    Ως νοσοφοβικος το μυαλό μου πάει,πάντα στο χειρότερο και ψάχνω στο internet για συμπτώματα.Τη μια νομίζω ότι έχω σκλήρυνση κατά πλάκας,την άλλη καρκίνο των οστών...κοντεύω να τρελαθώ.
    Υπαρχει κάποιο μέλος που να έχει περάσει κάτι ίδιο?Θα πάω σίγουρα σε ένα Ρευματολόγο,να με δει και να μου πει την γνώμη του.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    340
    Quote Originally Posted by minaspap View Post
    Καλησπέρα σε όλους,καλή εβδομάδα με υγεία!Τα τελευταία 5-6 χρόνια είχα πόνους,σε διάφορα σημεία του σώματος.Δεν το έψαξα γιατί δεν κραταγαν καιρό και έφευγαν μόνοι τους.Το τελευταίο 3μηνο όμως έχω καθημερινά έντονους πόνους,σε όλο το σώμα.Απο την κορυφή μέχρι τα νύχια,κυριολεκτικά. Πηγα σε 2 νευρολόγους,με εξέτασαν και έκανα ότι αιματολογικες μου έγραψαν.Ουτε στην εξέταση βρήκαν κάτι και οι αιματολογικες ήταν όλες νορμάλ.Τους είπα ότι παίρνω αγωγή με ladose και Xanax,και ότι παλεύω με την κατάθλιψη χρόνια.
    Εχω απογοητεύει,δεν έχω όρεξη για τίποτα,η καθημερινότητα μου είναι μια κόλαση.Νιωθω συνέχεια κούραση/υπνηλία,ένα αίσθημα σαν να έχω ίωση και πόνους παντού.
    Ως νοσοφοβικος το μυαλό μου πάει,πάντα στο χειρότερο και ψάχνω στο internet για συμπτώματα.Τη μια νομίζω ότι έχω σκλήρυνση κατά πλάκας,την άλλη καρκίνο των οστών...κοντεύω να τρελαθώ.
    Υπαρχει κάποιο μέλος που να έχει περάσει κάτι ίδιο?Θα πάω σίγουρα σε ένα Ρευματολόγο,να με δει και να μου πει την γνώμη του.
    τι εντύπωση έχεις για το έργο του μολιέρου Ο κατά φαντασίαν ασθενής?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    φιλαρακι να πας σε εναν παθολόγο να το δει αν ειν κατι να δωσει καποια αγωγή να φτιαξει. :)
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    344
    Δεν ξέρω αν το λες ειρωνικά η όχι,πάντως εύχομαι να μη σου συμβεί ποτέ.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    344
    Έχω πάει φίλε μου,και εφόσον πήγα και σε 2 νευρολόγους και δε βρήκαν κάτι...δε μπορεί και να μου γράψει κάτι.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    340
    Quote Originally Posted by minaspap View Post
    Δεν ξέρω αν το λες ειρωνικά η όχι,πάντως εύχομαι να μη σου συμβεί ποτέ.
    όχι φίλε το έργο δεν είναι ειρωνικό

    και εγώ ευχομαι να σου φύγει το άγχος (με τον έναν ή τον άλλο τρόπο) από όλες αυτές τις σκέψεις και τiς ανασφάλειες

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,511
    koita se ρευματολογο μηπως εχεις αρθριτικα

Similar Threads

  1. ΠΟΝΟΙ ΣΤΟ ΣΩΜΑ
    By ARTEMIS in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 2
    Last Post: 16-10-2023, 13:32
  2. Πόνοι σε όλο το σώμα!!!(SOS)
    By minaspap in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 5
    Last Post: 31-01-2019, 20:36
  3. Πονοι στο σωμα
    By Vaper in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 26-12-2018, 17:09
  4. ΠΟΝΟΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΩΜΑ...ΦΟΒΟΣ-ΠΑΝΙΚΟΣ!!!!
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 27-10-2011, 09:19
  5. Πόνοι Στο Σώμα...ψυχοσωματικό???
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 11-10-2011, 08:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •