Είμαι σε έντονη κρίση πανικού - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    372
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    πρεπει αυτο να εχεις φιλαρακι μου γλυκο θα το δει κι o γιατρος κι θα κρίνει αν ειναι ετσι .
    Σε λίγο πάω να με δει ο καρδιολόγος.Πηρα ζαναξ δεν έκανε τίποτα οι παλμοί είναι στον Θεό και πονάω στο στήθος

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    211
    Quote Originally Posted by Joanna K View Post
    Σε λίγο πάω να με δει ο καρδιολόγος.Πηρα ζαναξ δεν έκανε τίποτα οι παλμοί είναι στον Θεό και πονάω στο στήθος
    Δεν ηρεμησες καθολου;;Δεν εισαι καθολου καλυτερα;;Ποσους παλμους εχεις ανεβασει;;

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    να πας στον γιατρο να το δει αυτο αν πρεπει να παρεις καποιο φαρμακο φιλαρακι μου .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    372
    Quote Originally Posted by KwsGian View Post
    Δεν ηρεμησες καθολου;;Δεν εισαι καθολου καλυτερα;;Ποσους παλμους εχεις ανεβασει;;
    Πολύ λίγο ηρέμησα όχι κάτι ιδιαίτερο.Οι παλμοί είναι 100-110 και μου κάνει εντύπωση που δεν έπεσαν με το ζαναξ.Εχω όμως έντονο σφίξιμο στο στήθος.Κριση πανικού θεωρώ πως είναι αλλά τώρα είμαι ήδη έξω από το ιατρείο τουλάχιστον να το επιβεβαιώσει και ο γιατρός γιατί έχει κρατήσει αρκετές ώρες και με αγχωνει περισσότερο.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    372
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    να πας στον γιατρο να το δει αυτο αν πρεπει να παρεις καποιο φαρμακο φιλαρακι μου .
    Θα σε ενημερώσω φίλη μου σε λίγο είμαι ήδη στο ιατρείο απ'έξω

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    παε μανουλα μου να το δεις κι αν δε ειν τιποτα που ολοψυχα το ευχομαι να εισαι καλα να πας στο κοντινοτερο ζαχαροπλαστειο κι να παρεις να φας το πιο λιχουδιαστο γλυκο να το φας για παρτη μου .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  7. #22
    Quote Originally Posted by Joanna K View Post
    Πολύ λίγο ηρέμησα όχι κάτι ιδιαίτερο.Οι παλμοί είναι 100-110 και μου κάνει εντύπωση που δεν έπεσαν με το ζαναξ.Εχω όμως έντονο σφίξιμο στο στήθος.Κριση πανικού θεωρώ πως είναι αλλά τώρα είμαι ήδη έξω από το ιατρείο τουλάχιστον να το επιβεβαιώσει και ο γιατρός γιατί έχει κρατήσει αρκετές ώρες και με αγχωνει περισσότερο.
    Δεν πέφτουν πάντα με τα ηρεμιστικά. Ούτε σε εμένα, στις έντονες κρίσεις μου χορήγησαν ιντεραλ. Τα ηρεμιστικά δεν ξεπερνούν τον αιματοεγκεφαλικο φραγμό και στην έντονη κρίση δεν μπορούν να δώσουν το κατάλληλο σήμα για να πέσουν τα επίπεδα της αδρεναλίνης. Μονο ένας β αναστολέας μπορεί να το κάνει αυτό, είναι από τα λίγα φάρμακα που ξεπερνούν το BBB. Δεν είναι κάτι παθολογικό, αλλά έκανες πολύ καλά που πήγες σε γιατρό. Ενημέρωσε μας.

  8. #23
    Member
    Join Date
    Jan 2024
    Posts
    38
    Θα δεις μόλις σε διαβεβαιώσει ο καρδιολόγος ότι όλα είναι καλά ,πόσο ανακουφισμένη θα νιώσεις..
    Όλοι εδώ σε καταλαβαίνουμε απόλυτα.
    Αναμένουμε απαντήσεις..

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    372
    Παιδιά μόλις γύρισα σπίτι,εκανα καρδιογράφημα, τριπλεξ και τεστ κοπώσεως.Ολα καλά.Επιβεβαιωνεται άλλη μια φορά την κρίση άγχους.Το τεστ κοπώσεως το έβγαλα με 97%δεν άντεξα παραπάνω μου ήρθε ζαλάδα όταν είδα τους παλμούς 180 και την πίεση 16 που είναι φυσιολογικό από ότι μου είπε ο γιατρός.Εκανα 9 λεπτά αλλά μου είπε ότι ήταν πολύ ικανοποιημένος.Και ως δια μαγείας έφυγε το βάρος στο στήθος.Ηταν πολύ έντονη κρίση και ίσως είχα καιρό να το πάθω και με τρόμαξε πολύ.Σας ευχαριστώ όλους για την υποστήριξη σας.Και το ξέρω ότι με νιώθετε.Αλλα ρε παιδιά πριν φτάσω στον γιατρό οι παλμοί ήταν 110 και η πίεση 14,5 όταν μου πήρε ο γιατρός η πίεση 11,5 και 85 παλμοί.Χαλαρωνω μόλις νιώσω ασφάλεια γιατί ξέρω ότι και να πάθω εκείνη την στιγμή είναι αυτός που θα με βοηθήσει.Τι κακό κι αυτό γιατί και τα χρήματα δεν περισσεύουν.δεν κάνω τίποτα για να πληρώνω γιατρούς και εξετάσεις.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    φιλαρακι τωρα θα πας να παρεις μια ωραια γλυκαρα απο το γλυκοπολειο να την απολαύσεις στην υγεια σουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  11. #26
    Quote Originally Posted by Joanna K View Post
    Παιδιά μόλις γύρισα σπίτι,εκανα καρδιογράφημα, τριπλεξ και τεστ κοπώσεως.Ολα καλά.Επιβεβαιωνεται άλλη μια φορά την κρίση άγχους.Το τεστ κοπώσεως το έβγαλα με 97%δεν άντεξα παραπάνω μου ήρθε ζαλάδα όταν είδα τους παλμούς 180 και την πίεση 16 που είναι φυσιολογικό από ότι μου είπε ο γιατρός.Εκανα 9 λεπτά αλλά μου είπε ότι ήταν πολύ ικανοποιημένος.Και ως δια μαγείας έφυγε το βάρος στο στήθος.Ηταν πολύ έντονη κρίση και ίσως είχα καιρό να το πάθω και με τρόμαξε πολύ.Σας ευχαριστώ όλους για την υποστήριξη σας.Και το ξέρω ότι με νιώθετε.Αλλα ρε παιδιά πριν φτάσω στον γιατρό οι παλμοί ήταν 110 και η πίεση 14,5 όταν μου πήρε ο γιατρός η πίεση 11,5 και 85 παλμοί.Χαλαρωνω μόλις νιώσω ασφάλεια γιατί ξέρω ότι και να πάθω εκείνη την στιγμή είναι αυτός που θα με βοηθήσει.Τι κακό κι αυτό γιατί και τα χρήματα δεν περισσεύουν.δεν κάνω τίποτα για να πληρώνω γιατρούς και εξετάσεις.
    Πολύ χαίρομαι που ηρεμήσες. Όλα μας τα χρήματα μας τα τρώνε οι γιατροί, αλλά χαλάλι τους γιατί μας βοηθούν. Τώρα προσπάθησε να κεφαρεις!! Και καλή Τσικνοπέμπτη, αν και δεν τρώω κρέας, να περάσεις καλά αν έχεις κανονίσει τίποτα ☺️

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    372
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    φιλαρακι τωρα θα πας να παρεις μια ωραια γλυκαρα απο το γλυκοπολειο να την απολαύσεις στην υγεια σουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ
    Κερνάω φίλη μου σε περιμένω ❤️

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    372
    Quote Originally Posted by Professor X_1 View Post
    Πολύ χαίρομαι που ηρεμήσες. Όλα μας τα χρήματα μας τα τρώνε οι γιατροί, αλλά χαλάλι τους γιατί μας βοηθούν. Τώρα προσπάθησε να κεφαρεις!! Και καλή Τσικνοπέμπτη, αν και δεν τρώω κρέας, να περάσεις καλά αν έχεις κανονίσει τίποτα ☺️
    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.Καλη τσικνοπέμπτη σε όλους, σήμερα δεν έχω κανονίσει κάτι λόγω κάποιων υποχρεώσεων και από μεριάς μου και από φίλων αλλά θα το κάψουμε το Σαββατοκύριακο(να είμαστε καλά μέχρι τοτε)

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    Joanna K θα παρεις οτι σου αρέσει γλυκο φαγητό κι θα το απολαύσεις για εμας κι στη υγεια σουυυυυυυυυυυυυυυυ
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  15. #30
    Quote Originally Posted by Joanna K View Post
    Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας.Πηρα το πιστολάκι μαλλιών και αισθάνθηκα καλύτερα γιατί κρύωνα λες και ήμουν στον βόρειο πόλο,μίλησα με τον καρδιολόγο και τελικά πήρα μισό ζαναξ και αναμένω να δράσει. asperger39 θα πρέπει να επισκεφτώ άμεσα ορθοπεδικό για να δούμε τι γίνεται με τον αυχένα
    Πάντως και μένα το πιστολάκι με χαλαρωνει πολλές φορές σε διάφορες φάσεις

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Βοήθεια.Ειμαι αυτή την στιγμή με κρίση πανικού!
    By Joanna K in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 34
    Last Post: 16-12-2023, 03:56
  2. Έντονη πείνα και κρίση πανικού εν ώρα φαγητού
    By Spasi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 06-12-2020, 22:13
  3. Κρίση πανικού η κρίση επιληψίας;
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 28-02-2020, 11:38
  4. λιποθυμία ή κρίση πανικου/κριση αγχους;
    By maria4 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 26-09-2017, 13:50
  5. Έντονη Δύσπνοια...Κρίση Πανικού?
    By minaspap in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 3
    Last Post: 23-10-2013, 23:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •