Σχεση με μόνο καλό sex γινεται..?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1

    Σχεση με μόνο καλό sex γινεται..?

    Έχω 1,5 μηνα σχέση με μια κοπέλα. Υπέροχη χημεία στο σεξ, αλλά στα υπόλοιπα νοιώθω ότι υστερουμε... Δεν έχουμε πολλά να πούμε κ δεν την βρίσκω ενδιαφέρουσα προσωπικότητα.
    Παρ όλα αυτά δίνω χρόνο καθώς είναι έντιμη, έχει καλούς τρόπους, με νοιάζεται, πότε δεν δυσφορει η γκρινιάζει για κάτι κ δε με πιεζει...
    Είναι ολοφάνερο ότι εκείνη γουστάρει φουλ, ενώ εγώ όχι κ τόσο.. Δεν ξέρω κατά πόσο έχει νόημα να συνεχίσω μαζί της, απ την άλλη δε μπορώ να αγνοήσω τα τόσο καλα στοιχεία που χει κ που σπάνια βλέπεις σε άλλες γυναίκες συν φυσικά το σχεδόν τέλειο ερωτικό κομμάτι μαζί της...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,746
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Έχω 1,5 μηνα σχέση με μια κοπέλα. Υπέροχη χημεία στο σεξ, αλλά στα υπόλοιπα νοιώθω ότι υστερουμε... Δεν έχουμε πολλά να πούμε κ δεν την βρίσκω ενδιαφέρουσα προσωπικότητα.
    Παρ όλα αυτά δίνω χρόνο καθώς είναι έντιμη, έχει καλούς τρόπους, με νοιάζεται, πότε δεν δυσφορει η γκρινιάζει για κάτι κ δε με πιεζει...
    Είναι ολοφάνερο ότι εκείνη γουστάρει φουλ, ενώ εγώ όχι κ τόσο.. Δεν ξέρω κατά πόσο έχει νόημα να συνεχίσω μαζί της, απ την άλλη δε μπορώ να αγνοήσω τα τόσο καλα στοιχεία που χει κ που σπάνια βλέπεις σε άλλες γυναίκες συν φυσικά το σχεδόν τέλειο ερωτικό κομμάτι μαζί της...
    δεν θελω να σε ταραξω, αλλα οταν δεν εχεις κοινα ενδιαφεροντα με καποιον και δεν εχεις και πολλα να πεις μαζι του, δεν εχει ουτε εκεινος πολλα να πει μαζι σου....

    οποτε, θεωρω σιγουρο οτι ουτε εκεινη βρισκει τρομερη την παρεα που κανετε, με μονη καλη πιθανοτητα να βρισκει φοβερο το σεξ, αλλα ουτε κι αυτο ειναι σιγουρο, γιατι μπορει να μην το βρισκει και τοσο φοβερο, ή και να το βρισκει πολυ καλο και φοβερο, αλλα να εχει ξαναβρει τοσο καλο σεξ...


    δηλαδη, μπορει κι αυτη να λεει στην φιλη της, οτι εσυ δειχνεις να τρελαινεσαι μαζι της, αλλα η ιδια οχι και τοσο....

    οποτε, μιλα για τον εαυτο σου και μονο. οι αλλοι, οσο "τρελλαμενοι" και να μας φαινονται, μονο αν μας πουν την δικη τους πλευρα ειλικρινα, ξερουμε τι σκεφτονται...

    οσο για το αν υπαρχουν σχεσεις βασισμενες μονο στο σεξ, ναι υπαρχουν.
    πολλες κιολας. οταν ξεφτισει το σεξ, αν δεν εχει προκυψει κανενας γαμος με παιδια, συνηθως διαλυονται αυτες οι σχεσεις. αλλα μπορει και να καταληξουν σε γαμο...

    εσυ, να κανεις οτι σε φωτισει...
    αν εισαι ειλικρινης και δεν εξαπατας καμια, αν θες συνεχισε το, αν δεν θες, κοψτο...
    να ξερεις οτι το ιδιο θα κανει κι εκεινη.
    κανεις δεν σου κανει συμβολαιο οτι θα ειναι εκει κι οτι η σχεση εξαρταται απο σενα...
    Last edited by Remedy; 03-09-2023 at 19:14.

  3. #3
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν θελω να σε ταραξω, αλλα οταν δεν εχεις κοινα ενδιαφεροντα με καποιον και δεν εχεις και πολλα να πεις μαζι του, δεν εχει ουτε εκεινος πολλα να πει μαζι σου....

    οποτε, θεωρω σιγουρο οτι ουτε εκεινη βρισκει τρομερη την παρεα που κανετε, με μονη καλη πιθανοτητα να βρισκει φοβερο το σεξ, αλλα ουτε κι αυτο ειναι σιγουρο, γιατι μπορει να μην το βρισκει και τοσο φοβερο, ή και να το βρισκει πολυ καλο και φοβερο, αλλα να εχει ξαναβρει τοσο καλο σεξ...


    δηλαδη, μπορει κι αυτη να λεει στην φιλη της, οτι εσυ δειχνεις να τρελαινεσαι μαζι της, αλλα η ιδια οχι και τοσο....

    οποτε, μιλα για τον εαυτο σου και μονο. οι αλλοι, οσο "τρελλαμενοι" και να μας φαινονται, μονο αν μας πουν την δικη τους πλευρα ειλικρινα, ξερουμε τι σκεφτονται...
    Οκ να συμπληρωσω λοιπον οτι η ίδια μου λέει ότι περνάει τελεια μαζί μου κ ότι ταιριάζουμε! Τα βλέπει όλα ρόδινα... Μπορεί να χασμουρηθω από βαρεμάρα κ εκείνη να νομίζει ότι είναι απ την κούραση της δουλειάς κ να πει "αχ γλυκέ μου πρέπει να χες πολύ τρέξιμο σημερα"

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968

    Thumbs down

    τοτε δε ειν σχεση ειναι αρπαχτη κι οσο κατσει κι δε εχει αξια αν ζητας κι συναισθήματα κι δεσιμο με τον αλον. αν δε θες κατι πιο περα με τον παρτενέρ σου οκ εχει αυτο το στιλ μα αυτο δε ειναι σχεση .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,746
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Οκ να συμπληρωσω λοιπον οτι η ίδια μου λέει ότι περνάει τελεια μαζί μου κ ότι ταιριάζουμε! Τα βλέπει όλα ρόδινα... Μπορεί να χασμουρηθω από βαρεμάρα κ εκείνη να νομίζει ότι είναι απ την κούραση της δουλειάς κ να πει "αχ γλυκέ μου πρέπει να χες πολύ τρέξιμο σημερα"
    δηλαδη, εσυ της λες οτι ειναι βαρετη , οτι δεν εχεις τι να πεις μαζι της κι οτι δεν βλεπεις να ταιριαζετε;

  6. #6
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δηλαδη, εσυ της λες οτι ειναι βαρετη , οτι δεν εχεις τι να πεις μαζι της κι οτι δεν βλεπεις να ταιριαζετε;
    Προφανώς κ δεν της λέω τίποτα απ όλα αυτά για να μην την πικρανω... Προσπαθώ απλά να διατηρήσω μια άλφα επικοινωνία...Τα παραπάνω που πες ισχύουν, αλλά τα λέω από μέσα μου...

  7. #7
    κατα την γνωμη μου μην την διωξεις αφου δειχνει οτι σε νοιαζεται και σε αγαπαει γιατι ειναι πολυ δυσκολο σημερα να ταιριαξες με καποια ακομα και αν ταιριαξεις μπορει να εχεις το οικογενειακο περιγυρο της που μπαινει σφηνα στην σχεση σας ή να τσακωνεστε με την κοπελα ή να σε απαταει αφου δεν τα εχεις αυτα και σε θελει τρελα γιατι να την διωξεις μηπως υπαρχουν και καλυτερες μπορει να πας σε χειροτερη κοπελα που να μην σε νοιαζεται να κοιταει τα λεφτα σου το οτι δεν λετε πολλα δεν ειναι και απαραιτητα κακο δεν θα λυσετε την θεωρια της σχετικοτητας και οπως λεει μια παροιμια τα πολλα λογια ειναι φτωχεια καλυτερα λιγα και καλα παρα πολλα λογια διχως νοημα και πολυ κουτσομπολιο.απο κει και περα εσυ αποφασιζεις και αν τυχον δεν σε καλυπτει βρες πρωτα αλλη και μετα την διωχνεις μην μεινεις τελειως μονος

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,746
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Προφανώς κ δεν της λέω τίποτα απ όλα αυτά για να μην την πικρανω... Προσπαθώ απλά να διατηρήσω μια άλφα επικοινωνία...Τα παραπάνω που πες ισχύουν, αλλά τα λέω από μέσα μου...
    αυτο θελω να σου πω.
    μπορει κι αυτη απο μεσα της να λεει διαφορα, κι απο εξω της να λεει αυτα που μας ειπες, γιατι δεν θελει να μεινει μονη.
    οχι πριν βρει κατι καλυτερο, τουλαχιστον...

    σιγουρα κι εσυ της λες καποια καλα λογια, αν μη τι αλλο, τουλαχιστον για το σεξ, αφου το βρισκεις τοσο καλο. φυσικα δεν της λες τα ασχημα, οποτε αυτη μεταφραζει την ικανοποιηση σου στο σεξ, σαν ικανοποιηση σε ολα τα θεματα...
    ακριβως αυτο που κανεις κι εσυ δλδ..

  9. #9
    Marilou
    Guest
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Έχω 1,5 μηνα σχέση με μια κοπέλα. Υπέροχη χημεία στο σεξ, αλλά στα υπόλοιπα νοιώθω ότι υστερουμε... Δεν έχουμε πολλά να πούμε κ δεν την βρίσκω ενδιαφέρουσα προσωπικότητα.
    Παρ όλα αυτά δίνω χρόνο καθώς είναι έντιμη, έχει καλούς τρόπους, με νοιάζεται, πότε δεν δυσφορει η γκρινιάζει για κάτι κ δε με πιεζει...
    Είναι ολοφάνερο ότι εκείνη γουστάρει φουλ, ενώ εγώ όχι κ τόσο.. Δεν ξέρω κατά πόσο έχει νόημα να συνεχίσω μαζί της, απ την άλλη δε μπορώ να αγνοήσω τα τόσο καλα στοιχεία που χει κ που σπάνια βλέπεις σε άλλες γυναίκες συν φυσικά το σχεδόν τέλειο ερωτικό κομμάτι μαζί της...
    Καλησπερα !

    Το γεγονός να φοράτε και οι δυο το προσωπείο μιας άλλης " περσονας" όταν βρίσκεστε το εχεις σκεφτεί ?
    Με τον καθε άνθρωπο συμπεριφερομαστε κάπως διαφοροποιημενα απ οτι ειμαστε στη γενικη μας εικονα οταν λαμβάνουμε και πολύ περισσότερο απολαμβανουμε κάποια κομμάτια-πλευρές μας !


    Εισαι σίγουρος πως το ζητούμενο της κοπέλας ειναι κατι παραπάνω μαζί σου και οχι μόνο αυτο που απολαμβάνεις και εσύ μαζι της ?

    Δεν αναιρώ το γεγονός οτι μπορεί τις ίδιες σκέψεις να έχει και εκείνη, απλα δεν το εκδηλώνει.

    Έπειτα αντιλαμβανεσαι οτι υπάρχει ανάπτυξη συναισθηματικού δεσίματος απο την πλευρά της και γι αυτό άρχισες και προβληματιζεσαι ?

    Αν αντιλαμβανεσαι ότι η κοπέλα αναπτύσσει συναίσθημα ,(αν και το θεωρό απίθανο κάποιος που δεν έχει να συζητήσει κάτι άλλο πέραν από όλο αυτό να ¨δένετε" ,άλλα ποτε δεν ξέρεις με τους ανθρώπους),θα πρέπει να της το ξεκαθαρίσεις τώρα που ειναι αρχή ...αν θες φυσικά να μην πληγωθεί ακόμα περισσότερο αργότερα εφόσον έχει ημερομηνία λήξεως η σαρκική ηδονή χωρις την αλληλεπίδραση του συναισθηματικού δεσμού .

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,779
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Έχω 1,5 μηνα σχέση με μια κοπέλα. Υπέροχη χημεία στο σεξ, αλλά στα υπόλοιπα νοιώθω ότι υστερουμε... Δεν έχουμε πολλά να πούμε κ δεν την βρίσκω ενδιαφέρουσα προσωπικότητα.
    Παρ όλα αυτά δίνω χρόνο καθώς είναι έντιμη, έχει καλούς τρόπους, με νοιάζεται, πότε δεν δυσφορει η γκρινιάζει για κάτι κ δε με πιεζει...
    Είναι ολοφάνερο ότι εκείνη γουστάρει φουλ, ενώ εγώ όχι κ τόσο.. Δεν ξέρω κατά πόσο έχει νόημα να συνεχίσω μαζί της, απ την άλλη δε μπορώ να αγνοήσω τα τόσο καλα στοιχεία που χει κ που σπάνια βλέπεις σε άλλες γυναίκες συν φυσικά το σχεδόν τέλειο ερωτικό κομμάτι μαζί της...
    ολα αυτα να τα πεις στην ιδια για να αποφασισει αυτη αν αξιζει να συνεχισει μαζι σου, σε εμας γιατι τα γραφεις;
    σιγουρα δεν πρεπει να καταναλωνεις τον χρονο της λεγοντας της ψεμματα η τις μισες αληθειες

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    119
    Για απλή σχέση, το σεξ αρκεί. Για πλήρη σχέση, με οικογενειακή προοπτική, δεν αρκεί.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,779
    Quote Originally Posted by Almalexia View Post
    Για απλή σχέση, το σεξ αρκεί. Για πλήρη σχέση, με οικογενειακή προοπτική, δεν αρκεί.
    γιατι; τι περισσοτερο εκτος απο κρεββατι κανει μια γυναικα μεσα σε μια οικογενεια;
    αμα μπορει να θηλασει τα παιδια του συζυγου της, δεν ειναι βρωμιαρα δεν πινει και δεν γκομενιζει
    ειναι παντα μια αξια μητερα και συζυγος και υποδειγμα για ολες τις αλλες αρκει να ειναι και ομορφη.

    για αυτο οι αντρες παντα την ομορφια κοιτανε πρωτα σε μια γυναικα διοτι απο την φυση τους ειναι αυτονομοι και ανεξαρτητοι και δεν ζητανε πολλα περισσοτερα απο τις γυναικες

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,007
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    γιατι; τι περισσοτερο εκτος απο κρεββατι κανει μια γυναικα μεσα σε μια οικογενεια;
    αμα μπορει να θηλασει τα παιδια του συζυγου της, δεν ειναι βρωμιαρα δεν πινει και δεν γκομενιζει
    ειναι παντα μια αξια μητερα και συζυγος και υποδειγμα για ολες τις αλλες αρκει να ειναι και ομορφη.

    για αυτο οι αντρες παντα την ομορφια κοιτανε πρωτα σε μια γυναικα διοτι απο την φυση τους ειναι αυτονομοι και ανεξαρτητοι και δεν ζητανε πολλα περισσοτερα απο τις γυναικες
    Οι γυναίκες τελικά τι κοιτάνε σε έναν άντρα και είσαι μόνος τόσα χρόνια; Που η στέρηση σου έχει βαρέσει στο κεφάλι και ανοίγεις το στόμα σου και πετάς όλο τον βόθρο που μαζεύεις τόσα χρόνια;
    "παιδιά του άντρα της".
    "τι περισσότερο κάνει μια γυναίκα μέσα σε μια οικογένεια;"

    Ε αν τρολαρεις τόσο καιρο για να παίρνεις σημασία από τις γυναίκες του φόρουμ, άλλαξε φόρουμ. Εδώ υπάρχουν άνθρωποι που επηρεάζονται από τις μπούρδες που πετάς συνέχεια.
    Ε αν σκέφτεσαι έτσι όπως γράφεις τότε το πρόβλημα σου είναι μεγάλο και πρέπει να το λύσεις άμεσα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,779
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Οι γυναίκες τελικά τι κοιτάνε σε έναν άντρα και είσαι μόνος τόσα χρόνια; Που η στέρηση σου έχει βαρέσει στο κεφάλι και ανοίγεις το στόμα σου και πετάς όλο τον βόθρο που μαζεύεις τόσα χρόνια;
    "παιδιά του άντρα της".
    "τι περισσότερο κάνει μια γυναίκα μέσα σε μια οικογένεια;"

    Ε αν τρολαρεις τόσο καιρο για να παίρνεις σημασία από τις γυναίκες του φόρουμ, άλλαξε φόρουμ. Εδώ υπάρχουν άνθρωποι που επηρεάζονται από τις μπούρδες που πετάς συνέχεια.
    Ε αν σκέφτεσαι έτσι όπως γράφεις τότε το πρόβλημα σου είναι μεγάλο και πρέπει να το λύσεις άμεσα.
    αυτο με τα παιδια του αντρα της μου αρεσε για αυτο το εγραψα! τωρα για πες μου εαν μια γυναικα μιλησει για τα παιδια της χωρις να αναφερει τον πατερα τους θα παρεξηγηθεις;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,007
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    αυτο με τα παιδια του αντρα της μου αρεσε για αυτο το εγραψα! τωρα για πες μου εαν μια γυναικα μιλησει για τα παιδια της χωρις να αναφερει τον πατερα τους θα παρεξηγηθεις;
    Δεν μίλησε εδώ ένας άντρας και είπε "τα παιδιά μου".. Μίλησες εσύ και είπες για τη γυναίκα και τα παιδιά του άντρα της. Αν έλεγες για τον άντρα και τα παιδιά της γυναίκα του, ναι θα είχα ίδια αντίδραση.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Καλό σεξ?... Μόνο εγώ δεν το βιώνω?
    By rainbow96 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 04-11-2019, 19:17
  2. Η ψύχωση έχει σχέση μόνο με την σχιζοφρένεια;
    By Nefeli28 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 04-10-2019, 21:21
  3. ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΑΝΑΦΡΑΝΙΛ;;
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 22-03-2013, 15:52
  4. Replies: 5
    Last Post: 12-03-2012, 20:17
  5. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΧΕΣΗ
    By katatonia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 13-08-2010, 15:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •