Δεν έχω κάνει ποτέ μου σχέση είμαι 29 - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 116
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    απο τα μηνυματα σου, δενε χω καταλαβει αν εχεις επιθυμια για σεξ και ανδρες, ή αν ολο σου το θεμα ειναι η κοινωνικη σου περιθωριοποιηση ως κοπελα μιας καποιας ηλικιας που δενε χει κανει σεξ..
    εχεις σεξουαλικη διαθεση και δεν μπορεις να προχωρησεις, ή δεν εχεις, αλλα θα θελες να εισαι σαν τις φιλες σου;
    Την επθυμια την λενε αηδια στο χωριο σου;

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,718
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Την επθυμια την λενε αηδια στο χωριο σου;
    μπορει μια χαρα να εχει επιθυμια οταν ειναι μονη της και η αηδια να προκυπτει οταν καποιος την πλησιαζει με τροπο που δεν της αρεσει, η που την πλησιαζει σεξουαλικα, γενικως, στην πραξη...

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μπορει μια χαρα να εχει επιθυμια οταν ειναι μονη της και η αηδια να προκυπτει οταν καποιος την πλησιαζει με τροπο που δεν της αρεσει, η που την πλησιαζει σεξουαλικα, γενικως, στην πραξη...
    Μα τοτε η επιθημια ειναι για την πραξη, οχι για τον ανθρωπο. Αυνανισμος με ξενο σωμα ειναι, οχι σεξ.

  4. #19
    Member
    Join Date
    May 2022
    Location
    Athens
    Posts
    32
    Έτσι όπως τα λες φαίνεται πως δεν έχεις δυσκολία στο να γνωρίσεις άντρες, να βγεις ραντεβού, να εκδηλώσουν ενδιαφέρον αλλά ότι αντιμετωπίζεις σεξουαλικό πρόβλημα όταν πάνε να προχωρήσουν τα πράγματα. Συνέχισε να βγαίνεις ραντεβού μέχρι να βρεις κάποιον που ο τρόπος που θα σε αγγίζει και η σεξουαλική του συμπεριφορά γενικά θα ταιριάζει στους ρυθμούς σου και στο σώμα σου και όλα θα γίνουν. Επίσης δεν είσαι καθόλου υποχρεωμένη να δίνεις αναφορά στο τι έχεις κάνει, πόσες φορές, τι έχεις δοκιμάσει, πόσο έχεις προχωρήσει , πότε, με ποιους κλπ. Λέγε απλά κάποιες γενικότητες μέχρι εκεί που θες εσύ.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,718
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Μα τοτε η επιθημια ειναι για την πραξη, οχι για τον ανθρωπο. Αυνανισμος με ξενο σωμα ειναι, οχι σεξ.
    η σεξουαλικη επιθυμια, ειναι σεξουαλικη επιθυμια. το για ποιον ειναι, το ψαχνει κανεις. αλλοι στην θεση της δεν την εχουν καν, απλα το συζητανε θεωρητικα. γι αυτο ρωταω, ΑΝ ΕΣΤΩ υπαρχει σεξουαλικη επιθυμια η ειναι ολα νεκρα...

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    η σεξουαλικη επιθυμια, ειναι σεξουαλικη επιθυμια. το για ποιον ειναι, το ψαχνει κανεις. αλλοι στην θεση της δεν την εχουν καν, απλα το συζητανε θεωρητικα. γι αυτο ρωταω, ΑΝ ΕΣΤΩ υπαρχει σεξουαλικη επιθυμια η ειναι ολα νεκρα...
    Η επιθυμια εκπαιδευεται, τα κυκλωματα υπαρχουν στον εγκεφαλο απο πριν γεννηθεις, λιγη ασκιση θελουν και επαναερχονται.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,718
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Η επιθυμια εκπαιδευεται, τα κυκλωματα υπαρχουν στον εγκεφαλο απο πριν γεννηθεις, λιγη ασκιση θελουν και επαναερχονται.
    μαλλον δεν ξερεις τπτ για τραυματα...
    τα τραυματα επουλωνονται αλλα οχι παντα και οχι χωρις ψυχοθεραπεια. δεν εκπαιδευονται...

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μαλλον δεν ξερεις τπτ για τραυματα...
    τα τραυματα επουλωνονται αλλα οχι παντα και οχι χωρις ψυχοθεραπεια. δεν εκπαιδευονται...
    Συγνωμη, δεν ηξερα πως σου εκαναν λοβοτομη.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,718
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Συγνωμη, δεν ηξερα πως σου εκαναν λοβοτομη.
    εγω ομως το ηξερα οτι εισαι βλαμμενος. δεν εξεπλαγην..

  10. #25
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Οποτε το προβλημα σου δεν ειναι ουτε το σεξ, ουτε οι σχεσεις, αλλα το ο,τι νιωθεις η τελευταια των τελευταιων αναμεσα στον κοινωνικο σου κυκλο.
    Όχι. Από που το κατάλαβες αυτό; Φοβάμαι να πω ότι δεν έχω εμπειρία γιατί φοβάμαι την αντίδραση εκείνου. Θέλω να κάνω σχέση και σεξ για αυτό έγραψα εδώ. Αν δεν ήθελα δε θα με ενοχλούσε

  11. #26
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Να 'σαι καλά! Απάντησα γιατί θέλω να σε βοηθήσω αν μπορώ...

    Όσο για το πως το πήρε, έδειξε κατανόηση και μου φέρονταν τρυφερά γι' αυτό κι έγινε κάτι μεταξύ μας...
    Εννοείς σε τι ηλικία ήμουν όταν τον γνώρισα; Γύρω στα 30...
    Ευχαριστώ πολύ! Οφείλω να ομολογήσω ότι ίσως δεν επρεπε να κάνω εδώ ποστ. Νομίζω ότι είναι πολύ λεπτό θέμα, κάτι που δε κατανοούν πολλοί και δε μου κάνει καλό όλο αυτό! Παρόλα αυτα, χαίρομαι που απάντησες. Μερικές φορές νιώθεις πολύ μόνη χωρίς να υπάρχει άνθρωπος να ταυτιστείς.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,633
    Ε Νεφέλη ναι όντως είσαι αρκετά μεγάλη και δεν μπορώ να σκεφτώ τι θα μπορούσα να πω κι εγώ σε κάποιον στη θέση σου.
    Ο άντρας μπορεί να το κρύψει ότι είναι προτάρης, εσύ αν θα πας με κάποιον πρώτη φορά και θα τρέξει το αίμα ποτάμι δεν ξέρω πώς θα το δικαιολογήσεις..
    Αν θα του πεις την αλήθεια κατά την γνώμη μου στις εποχές θα σε πάρει για ούφο αν είναι κανονικός άντρας κι όχι ένα καλό παιδί που θέλει μια σωστή γνωριμία.
    Οπότε δεν ξέρω τι να σου πω...

  13. #28
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    απο τα μηνυματα σου, δενε χω καταλαβει αν εχεις επιθυμια για σεξ και ανδρες, ή αν ολο σου το θεμα ειναι η κοινωνικη σου περιθωριοποιηση ως κοπελα μιας καποιας ηλικιας που δενε χει κανει σεξ..
    εχεις σεξουαλικη διαθεση και δεν μπορεις να προχωρησεις, ή δεν εχεις, αλλα θα θελες να εισαι σαν τις φιλες σου;
    Δεν υπάρχει θέμα κοινωνικής περιθωριοποίησης μου είναι η αλήθεια. Είμαι πολύ κοινωνική και δε το διατυμπανίζω ότι δεν έχω κάνει σεξ.

    Αυτό που θέλω είναι να κάνω μια σχέση και να έχω έναν άνθρωπο στο πλευρό μου. Να δοκιμάσω να κάνω σεξ καθώς νομίζω ότι ίσως είναι έτοιμη. Απλά φοβάμαι την αντίδραση του άλλου όταν του πω ότι δεν έχω εμπειρία. Υπάρχει ένα τεράστιο στίγμα πάνω σε αυτο το κομμάτι

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by Nefelie View Post
    Όχι. Από που το κατάλαβες αυτό; Φοβάμαι να πω ότι δεν έχω εμπειρία γιατί φοβάμαι την αντίδραση εκείνου. Θέλω να κάνω σχέση και σεξ για αυτό έγραψα εδώ. Αν δεν ήθελα δε θα με ενοχλούσε
    Εμ τοτε πιανεις οποιον σου αρεσει και του κολλας οπως μου κολλαει η Ρεμεντι εδω περα.

  15. #30
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Ε Νεφέλη ναι όντως είσαι αρκετά μεγάλη και δεν μπορώ να σκεφτώ τι θα μπορούσα να πω κι εγώ σε κάποιον στη θέση σου.
    Ο άντρας μπορεί να το κρύψει ότι είναι προτάρης, εσύ αν θα πας με κάποιον πρώτη φορά και θα τρέξει το αίμα ποτάμι δεν ξέρω πώς θα το δικαιολογήσεις..
    Αν θα του πεις την αλήθεια κατά την γνώμη μου στις εποχές θα σε πάρει για ούφο αν είναι κανονικός άντρας κι όχι ένα καλό παιδί που θέλει μια σωστή γνωριμία.
    Οπότε δεν ξέρω τι να σου πω...
    Η αλήθεια είναι ότι αυτό με κάνει να μη θέλω να προσπαθήσω καν. Γιατί να σκεφτεί ότι είμαι ούφο; Υπήρξαν κάποια προβλήματα στη ζωή μου που με εμπόδισαν να προσπαθήσω. Για ποιο λόγο να έχω αυτό το στίγμα; Είναι αδικο

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν εχω κάνει σχεση
    By brian23 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 3
    Last Post: 18-06-2023, 02:54
  2. Δεν έχω κάνει σχέση ποτέ
    By tiger13 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 109
    Last Post: 17-07-2021, 14:02
  3. είμαι 29 ετών και δεν έχω κάνει ποτέ σχέση
    By agnostos1 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 30-10-2017, 08:36
  4. Δεν έχω κάνει ποτέ σχέση
    By Aloha in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 03-07-2012, 18:42
  5. Ειμαι 20 ετων και ακομα δεν εχω κανει σχεση
    By iberis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 05-07-2010, 03:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •