Δεν έχω κάνει ποτέ μου σχέση είμαι 29 - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 116
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,783
    Quote Originally Posted by Nefelie View Post
    Δεν υπάρχει θέμα κοινωνικής περιθωριοποίησης μου είναι η αλήθεια. Είμαι πολύ κοινωνική και δε το διατυμπανίζω ότι δεν έχω κάνει σεξ.

    Αυτό που θέλω είναι να κάνω μια σχέση και να έχω έναν άνθρωπο στο πλευρό μου. Να δοκιμάσω να κάνω σεξ καθώς νομίζω ότι ίσως είναι έτοιμη. Απλά φοβάμαι την αντίδραση του άλλου όταν του πω ότι δεν έχω εμπειρία. Υπάρχει ένα τεράστιο στίγμα πάνω σε αυτο το κομμάτι
    ναι, αλλα δεν μου απαντας αν εχεις σεξουαλικη επιθυμια γι αυτον τον ανδρα. λες μονο οτι θες "να δοκιμασεις", καπως εγκεφαλικα, οχι με επιθυμια..

  2. #32
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Εμ τοτε πιανεις οποιον σου αρεσει και του κολλας οπως μου κολλαει η Ρεμεντι εδω περα.
    Αν δεις απαντήσεις εδώ μέσα δε νομίζω ότι είναι τόσο εύκολο. Εδώ μου είπαν ότι θα με περάσει για ούφο.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,550
    Quote Originally Posted by Nefelie View Post
    Ευχαριστώ πολύ! Οφείλω να ομολογήσω ότι ίσως δεν επρεπε να κάνω εδώ ποστ. Νομίζω ότι είναι πολύ λεπτό θέμα, κάτι που δε κατανοούν πολλοί και δε μου κάνει καλό όλο αυτό! Παρόλα αυτα, χαίρομαι που απάντησες. Μερικές φορές νιώθεις πολύ μόνη χωρίς να υπάρχει άνθρωπος να ταυτιστείς.
    Πάντως αν αποφασίσεις ότι το καλό του να γράφεις γι' αυτό είναι μεγαλύτερο απ' το κακό, εγώ είμαι εδώ να μιλάμε...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #34
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ναι, αλλα δεν μου απαντας αν εχεις σεξουαλικη επιθυμια γι αυτον τον ανδρα. λες μονο οτι θες "να δοκιμασεις", καπως εγκεφαλικα, οχι με επιθυμια..
    Δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή κάποιος για να απαντήσω σε αυτο. Αν ρωτάς για το αν έχω «ορμές» τότε ναι.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,674
    Quote Originally Posted by Nefelie View Post
    Η αλήθεια είναι ότι αυτό με κάνει να μη θέλω να προσπαθήσω καν. Γιατί να σκεφτεί ότι είμαι ούφο; Υπήρξαν κάποια προβλήματα στη ζωή μου που με εμπόδισαν να προσπαθήσω. Για ποιο λόγο να έχω αυτό το στίγμα; Είναι αδικο
    Σίγουρα είναι άδικο. Αλλά ο κόσμος είναι κακός, έχει κάποια στάνταρ, δεν κάνει χάρες. Οφείλεις να το τρέξεις, να είσαι εκεί.
    Θα έπρεπε να είχες κάνει ψυχοθεραπεία. Κανείς δεν θα σου χαριστεί.. Αν αυτό ζητάς θα τα βρεις πολύ δύσκολα.

  6. #36
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Σίγουρα είναι άδικο. Αλλά ο κόσμος είναι κακός, έχει κάποια στάνταρ, δεν κάνει χάρες. Οφείλεις να το τρέξεις, να είσαι εκεί.
    Θα έπρεπε να είχες κάνει ψυχοθεραπεία. Κανείς δεν θα σου χαριστεί.. Αν αυτό ζητάς θα τα βρεις πολύ δύσκολα.
    Ναι άργησα γιατί φοβόμουν να το παραδεχτώ. Είναι περίπλοκο γιατί ήταν κοντινό άτομο.

    Όπως και να έχει, ίσως τελικά απλά να μείνω μόνη. Τι είχα τι έχασα. Σωστά; Δε νομίζω ότι μπορώ να το περάσω αυτό. Αν και δεν καταλαβαίνω γιατί να με κρίνει κάποιος τόσο αυστηρά. Σεξ δεν έχω κάνει, δε σκότωσα και άνθρωπο.

  7. #37
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by Partalio View Post
    Έτσι όπως τα λες φαίνεται πως δεν έχεις δυσκολία στο να γνωρίσεις άντρες, να βγεις ραντεβού, να εκδηλώσουν ενδιαφέρον αλλά ότι αντιμετωπίζεις σεξουαλικό πρόβλημα όταν πάνε να προχωρήσουν τα πράγματα. Συνέχισε να βγαίνεις ραντεβού μέχρι να βρεις κάποιον που ο τρόπος που θα σε αγγίζει και η σεξουαλική του συμπεριφορά γενικά θα ταιριάζει στους ρυθμούς σου και στο σώμα σου και όλα θα γίνουν. Επίσης δεν είσαι καθόλου υποχρεωμένη να δίνεις αναφορά στο τι έχεις κάνει, πόσες φορές, τι έχεις δοκιμάσει, πόσο έχεις προχωρήσει , πότε, με ποιους κλπ. Λέγε απλά κάποιες γενικότητες μέχρι εκεί που θες εσύ.
    Η αλήθεια είναι ότι μια τέτοια απάντηση χρειαζόμουν. Ναι δεν έχω θέμα στο να γνωρίσω άντρες, γενικά είναι πολύ εύκολο να βγω ραντεβού. Απλά κομπλάρω στο μετά. Και η αλήθεια είναι ότι ένα μεγάλο κομμάτι είναι π φόβος μου για το πως θα αντιδράσει π άλλος. Θα θέλω να με περάσει για «ούφο» όπως μου έγραψε ένα άλλο άτομο εδώ.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,674
    Quote Originally Posted by Nefelie View Post
    Ναι άργησα γιατί φοβόμουν να το παραδεχτώ. Είναι περίπλοκο γιατί ήταν κοντινό άτομο.

    Όπως και να έχει, ίσως τελικά απλά να μείνω μόνη. Τι είχα τι έχασα. Σωστά; Δε νομίζω ότι μπορώ να το περάσω αυτό. Αν και δεν καταλαβαίνω γιατί να με κρίνει κάποιος τόσο αυστηρά. Σεξ δεν έχω κάνει, δε σκότωσα και άνθρωπο.
    Βρε αγάπη μου για 'σενα το λέω. Ξέρεις πόσο απαιτητικοί είναι οι άντρες; Πώς θα πεις σε κάποιον ότι είσαι 29 και δεν έχεις κάνει σεξ, θα σε υποτιμήσει αμέσως. Κι εσύ το ίδιο δεν θα έκανες στη θέση του; Δεν θα μείνεις μόνη πιστεύω αλλά θα βρεις την άκρη σου όμως με αρκετή δυσκολία.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,783
    Quote Originally Posted by Nefelie View Post
    Δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή κάποιος για να απαντήσω σε αυτο. Αν ρωτάς για το αν έχω «ορμές» τότε ναι.
    ορμες μπορει μια κοπελα να εχει και για γυναικες. εγω ρωτησα αν φαντασιωνεσαι ανδρες οταν εχεις ορμες.

  10. #40
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Βρε αγάπη μου για 'σενα το λέω. Ξέρεις πόσο απαιτητικοί είναι οι άντρες; Πώς θα πεις σε κάποιον ότι είσαι 29 και δεν έχεις κάνει σεξ, θα σε υποτιμήσει αμέσως. Κι εσύ το ίδιο δεν θα έκανες στη θέση του; Δεν θα μείνεις μόνη πιστεύω αλλά θα βρεις την άκρη σου όμως με αρκετή δυσκολία.
    Η αλήθεια είναι ότι δε θα το έκανα σε κάποιον αλλο. Καταλαβαίνω πως το λες. Γενικά θα μπορούσα να μη του το πω. Αίμα δε νομίζω να έχω γιατί έχω κάνει μια επέμβαση για αφαίρεση πολύποδα και σε ανοίγουν αρκετά. Αλλά και πάλι θα φανεί νομίζω η απειρία μου.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,783
    Quote Originally Posted by Nefelie View Post
    Δεν υπάρχει θέμα κοινωνικής περιθωριοποίησης μου είναι η αλήθεια. Είμαι πολύ κοινωνική και δε το διατυμπανίζω ότι δεν έχω κάνει σεξ.

    Αυτό που θέλω είναι να κάνω μια σχέση και να έχω έναν άνθρωπο στο πλευρό μου. Να δοκιμάσω να κάνω σεξ καθώς νομίζω ότι ίσως είναι έτοιμη. Απλά φοβάμαι την αντίδραση του άλλου όταν του πω ότι δεν έχω εμπειρία. Υπάρχει ένα τεράστιο στίγμα πάνω σε αυτο το κομμάτι
    δεν χρειαζεται να βγαλεις εφημεριδα για το τι ακριβως συμβαινει. μπορεις να του πεις καπως γενικολογα οτι εχεις πολυ μικρη εμπειρια. δεν χρειαζεται να πεις οτι δεν εχεις καμια.

  12. #42
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ορμες μπορει μια κοπελα να εχει και για γυναικες. εγω ρωτησα αν φαντασιωνεσαι ανδρες οταν εχεις ορμες.
    Τα τελευταία χρόνια ναι. Πιο παλιά ούτε κατά διάνοια

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,783
    Quote Originally Posted by Nefelie View Post
    Τα τελευταία χρόνια ναι. Πιο παλιά ούτε κατά διάνοια
    αν εχεις κανει επεμβαση στη περιοχη και δεν υπαρχει θεμα υμενα, τοτε δεν χρειαζεται να το λες καθολου αν δεν αποκτησεις απολυτη εμπιστοσυνη για το ατομο. αρκει να του πεις οτι εχεις πολυ μικρη εμπειρια. βρες καποιον εμπειρο, ωστε να μην χρειαστει να κανεις πολλα σε πρωτη φαση και σιγα- σιγα θα προσαρμοστεις.
    αυτο που πρεπει ομως να προσεξεις ειναι ΝΑ ΤΟΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΕΡΩΤΙΚΑ. χωρις ελξη, δεν γινεται τπτ ουτε για εμπειρους, οχι για παρθενους...

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by Nefelie View Post
    Αν δεις απαντήσεις εδώ μέσα δε νομίζω ότι είναι τόσο εύκολο. Εδώ μου είπαν ότι θα με περάσει για ούφο.
    Το σεξ ειναι ο τροπος που οι αντρες νιωθουν την γυναικεια αγαπη και εκφραζονται συναισθηματικα. Ο πρωτος αντρας που θα εχεις θα νιωθει ιδιαιτερος, οι επομενοι θα ξερουν πως ειναι απλα εναν απο τους πολλους. Αυτες που σου τα εμαθαν αυτα δεν μπορουν να κανουν κανεναν αντρα ιδιαιτερο πια και σε ζηλευουν.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,674
    Αν δεν υπάρχει θέμα υμένα τότε μπορείς να πας με κάποιον και μην του αναφέρεις τίποτε και να περάσεις πολύ όμορφα. Αλλά αν υπάρχει ο υμένας ακόμη τότε θα σου τρέξουν τα αίματα και τι θα πεις τότε; Μπορείς να πεις ότι σου κατέβηκε η περίοδος αλλά δεν νομίζω ότι είναι ανάγκη να πεις στον άλλον ότι δεν έχεις εμπειρίες. Καλύτερα να απολαύσεις την στιγμή και όλο αυτό που θα γίνει παρά να σκέφτεσαι τι εξηγήσεις θα δώσεις.

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν εχω κάνει σχεση
    By brian23 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 3
    Last Post: 18-06-2023, 02:54
  2. Δεν έχω κάνει σχέση ποτέ
    By tiger13 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 109
    Last Post: 17-07-2021, 14:02
  3. είμαι 29 ετών και δεν έχω κάνει ποτέ σχέση
    By agnostos1 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 30-10-2017, 08:36
  4. Δεν έχω κάνει ποτέ σχέση
    By Aloha in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 03-07-2012, 18:42
  5. Ειμαι 20 ετων και ακομα δεν εχω κανει σχεση
    By iberis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 05-07-2010, 03:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •