Η δύναμη της αρωματοθεραπειας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    184

    Η δύναμη της αρωματοθεραπειας

    Μετά από έρευνα και προσωπική εμπειρία μπορώ να πω ότι το κάψιμο Λιβανίου βοηθάει (ιδανικά πριν τον ύπνο),το στρες,την κατάθλιψη και την πνευματική κόπωση.Παρομοια δράση έχουν τα ακόλουθα(σε συνδυασμο η όχι):Σανδαλοξυλο,Βασιλικος, Λεβάντα,Δάφνη)!!Να προσθέσω επίσης ότι πέρα από τις αναφερόμενες ιδιότητες κάποια τυχαινει να έχουν και αλλά οφέλη,κυρίως σε άλλη μορφη!Η επίδραση από άνθρωπο σε άνθρωπο μπορεί να διαφέρει,αλλά μια δοκιμή δεν βλάπτει!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    εγω αν δε ψεκασω αρωματα στο δωματιο στα ρουχα πανω μου δε ζω με ταξιδευουν οι μυρωδιες με παν σε αλλους κοσμους . μεγα πραγμα οι μυρωδιες τα αρωματα κι να ακους μουσικη κι να κοιτας κι τα χρωματα γυρο σου οπου αγαπας που εσυ διάλεξες στον χώρο σου . ειν μια αμυνα στα δυσκολα κι στα προβληματα που ζουμε εχει μεγαλη δυναμη αυτο ηρεμεις .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    184
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    εγω αν δε ψεκασω αρωματα στο δωματιο στα ρουχα πανω μου δε ζω με ταξιδευουν οι μυρωδιες με παν σε αλλους κοσμους . μεγα πραγμα οι μυρωδιες τα αρωματα κι να ακους μουσικη ειν μια αμυνα στα δυσκολα κι στα προβληματα που ζουμε .
    Λογικό!Η οσμή είναι μια από τις 5 αισθήσεις,άλλοι την έχουν αναπτυγμένη άλλοι όχι!Οποιος την έχει αναπτυγμένη πρέπει να το εκμεταλλευτεί αυτό,ειδικά μέσω της αρωματοθεραπείας!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    184
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    εγω αν δε ψεκασω αρωματα στο δωματιο στα ρουχα πανω μου δε ζω με ταξιδευουν οι μυρωδιες με παν σε αλλους κοσμους . μεγα πραγμα οι μυρωδιες τα αρωματα κι να ακους μουσικη κι να κοιτας κι τα χρωματα γυρο σου οπου αγαπας που εσυ διάλεξες στον χώρο σου . ειν μια αμυνα στα δυσκολα κι στα προβληματα που ζουμε εχει μεγαλη δυναμη αυτο ηρεμεις .
    Ευτυχώς που ανέφερες και την χρωματοθεραπεία,επίσης πολύ βοηθητικό για την ψυχολογία…ειδικά για την κατάθλιψη!Και η μουσική φυσικά πολύ ωφέλιμη!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    φιλαρακι μου ειν πραματα της ζωης που φερνουν οπως το φαι στο σωμα ενεργεία αυτα στη ψυχη εμ πως να μην τα αγαπας ?? χεχεχε βουρ λιπών σε ομορφιες που φερνουν στη ψυχη σούπερ ηρεμια δύναμη να συνεχίζει .

    https://www.fragrantica.com δες κι αυτη τη σελίδα ο παραδεισος του αρωματος


    https://www.youtube.com/watch?v=GA9EF1b_Xkg
    Last edited by asperger39; 27-04-2024 at 21:55.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    184
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    φιλαρακι μου ειν πραματα της ζωης που φερνουν οπως το φαι στο σωμα ενεργεία αυτα στη ψυχη εμ πως να μην τα αγαπας ?? χεχεχε βουρ λιπών σε ομορφιες που φερνουν στη ψυχη σούπερ ηρεμια δύναμη να συνεχίζει .

    https://www.fragrantica.com δες κι αυτη τη σελίδα ο παραδεισος του αρωματος


    https://www.youtube.com/watch?v=GA9EF1b_Xkg
    Ευχαριστώ!Το γνωρίζω το σιτε!!Ειμαι και εγω πολυ φανατική με τα αρωμάτα!Αν σαρεσουν τα αρωματα,έχω βρει κάποια πολύ ωραία και σε πολύ καλή τιμή ισάξια με τα επώνυμα!Ειναι από μοναστηρια και από το Άγιο όρος.Αν ψάξεις στο Ίντερνετ υπάρχουν πολλά!

Similar Threads

  1. Δωστε μου δυναμη…
    By Lia22387 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 30-07-2021, 13:56
  2. Η δύναμη μας
    By Mary Jane in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 11
    Last Post: 28-06-2016, 23:05
  3. Η δύναμη του σεξ...
    By howtodream8 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 17-02-2013, 21:07
  4. που να βρω δυναμη??
    By el.gre in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 01-06-2012, 02:09
  5. Δύναμη..Δύναμη...Δύναμη
    By Thorp in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 27-02-2009, 19:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •