seroquel αντιψυχωσικά - φοβάμαι πολύ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    246

    seroquel αντιψυχωσικά - φοβάμαι πολύ

    Καλησπερα σε ολους εδω και 4-5 μηνες παιρνω το seroquel τη δοση των 100mg.Απο την θολουρα και ζαλαδα που μου προκαλει παω με τα χιλια ζορια στο γυμναστηριο,στο κολυμβητηριο και γενικα δυσκολευομαι ακομα και να περπατησω απτη ζαλαδα και θολουρα που φερνει.Δυσκολευομαι παρα πολυ στην συγκεντρωση και οχι μονο δεν κανει τιποτα απολυτως για ολα αυτα και την καταθλιψη δεν σταματαει ουτε τις κρισεις πανικου.Πηγα στον ψυχιατρο μου χτες και αντι να μου πει να το μειωσουμε καπως ωστε να το αλλαξω με καποιο αλλο αυτος μου ειπε να αυξησουμε κ αλλο την δοση (τι εκπληξη... σας θυμιζει κατι;).Τωρα θα παρω και το topamac μαζι για το τρεμουλο που εχω να δω πως θα παει μπας και με βοηθησει να χασω κανα κιλο.Φοβαμαι παρα πολυ οτι θα παιρνω για ολη την ζωη μου αντιψυχωσικα και συγκεκριμενα το seroquel και αυτη η σκεψη με ριχνει παρα πολυ και μου σκοτωνει την διαθεση.Εσεις τι γνωμη εχετε για τα αντιψυχωσικα;Εχει βρει κανεις ακρη με αυτα;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    336
    Που είσαι ρε νιαουρι χάθηκες φίλε μ

  3. #3
    Εγώ με το seroquel των 100 κοιμόμουν σαν πουλάκι.δε μου είχε προκαλέσει τίποτα από όλα όσα περγραφεις

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    246
    ελα φιλε μου tsoulfis καλα εισαι;αστα ν πανε...σου στειλα στο μαιλ τι εγινε κ χαθηκα...καθε μερα απτο κακο στο χειροτερο

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    246
    Quote Originally Posted by shadoka View Post
    Εγώ με το seroquel των 100 κοιμόμουν σαν πουλάκι.δε μου είχε προκαλέσει τίποτα από όλα όσα περγραφεις
    δηλαδη δεν ζαλιζεσαι καθολου;δεν εχεις περιεργες σκεψεις/τασεις;δεν ειχες ουτε ταχυπαλμιες τις πρωτες μερες που το πηρες;

  6. #6
    Καλησπέρα σας, παίρνω και εγώ seroquel, εγώ παρατηρώ στον εαυτό μου ότι είναι μέσα στα νεύρα ως παρενέργεια. Παίρνω 300mg. Δεν μπορώ να πω ότι δεν έχει βοηθήσει αλλά όχι όσο πίστευα. Ζαλάδα όταν σηκώνεσαι από το κρεββάτι ή γενικά.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    246
    Quote Originally Posted by Luffy92 View Post
    Καλησπέρα σας, παίρνω και εγώ seroquel, εγώ παρατηρώ στον εαυτό μου ότι είναι μέσα στα νεύρα ως παρενέργεια. Παίρνω 300mg. Δεν μπορώ να πω ότι δεν έχει βοηθήσει αλλά όχι όσο πίστευα. Ζαλάδα όταν σηκώνεσαι από το κρεββάτι ή γενικά.
    εγω το παιρνω στις 8-9 το βραδυ κ στις 11 εχω κοιμηθει βαρια κ ολας...οχι εμενα δεν μου εβγαλε ποτε νευρα...και εμενα στην καταθλιψη δεν με εχει βοηθησει ιδιατερα.οι ζαλαδες ειναι παρα πολλες κ σε μενα

  8. #8
    Τίποτα απολύτως.ταχυπαλμιες έχω ούτως η άλλως και πριν το σεροκουελ

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    246
    Quote Originally Posted by shadoka View Post
    Τίποτα απολύτως.ταχυπαλμιες έχω ούτως η άλλως και πριν το σεροκουελ
    τι διαγνωση εχεις;εγω με το σεροκουελ εχω καποιους ακανονιστους καρδιακους χτυπους στην αρχη μετα εξφανιστηκαν.το θεμα ειναι οτι δεν με βοηθαει καθολου στην καταθλιψη και μου κανει φοβερη ζαλαδα και τρομερη αλλαγη στο μυαλο κ στην καρδια νιωθω οτι πεθαινω οτι θα μεινω στον τοπο οταν παιρνω το 100αρι.ισως το αλλαξω με το λαμικταλ που ακουω οτι ειναι πολυ καλυτερο

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    336
    Νιαουρι αδερφέ ελπίζω να είσαι καλα

  11. #11
    Quote Originally Posted by niaouris View Post
    τι διαγνωση εχεις;εγω με το σεροκουελ εχω καποιους ακανονιστους καρδιακους χτυπους στην αρχη
    μετα εξφανιστηκαν.το θεμα ειναι οτι δεν με βοηθαει καθολου στην καταθλιψη και μου κανει φοβερη ζαλαδα και τρομερη αλλαγη στο μυαλο κ στην καρδια νιωθω οτι πεθαινω οτι θα μεινω στον τοπο οταν παιρνω το 100αρι.ισως το αλλαξω με το λαμικταλ που ακουω οτι ειναι πολυ καλυτερο
    Έχω διπολική διαταραχή.εκτακτες έχω εγώ και τώρα παίρνω εδώ κ ένα μήνα το λαμικταλ

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    246
    Quote Originally Posted by shadoka View Post
    Έχω διπολική διαταραχή.εκτακτες έχω εγώ και τώρα παίρνω εδώ κ ένα μήνα το λαμικταλ
    με το λαμικταλ πως εισαι εχει παρενεργειες;παλευεται;θα το παρω και εγω την αλλη βδομαδα

  13. #13
    Από παρενέργειες τίποτα.ακομα είναι νωρίς για να σου πω πως είμαι παίρνω μόνο 100mg τη μερα

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2023
    Posts
    4
    Strands NYT is a puzzle game that revolves around the concept of creating strands of numbers through logical connections.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2024
    Posts
    5
    to pairno k ego i ora 9misi alla to proi exo astathia tremoulo noitho piasmeni pantoy ponous stous mis

Similar Threads

  1. seroquel μείωση-διακοπή / αντιψυχωσικά
    By niaouris in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 6
    Last Post: 15-05-2024, 21:20
  2. φοβάμαι πολύ
    By λενα23 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 16-12-2023, 03:19
  3. φοβάμαι πολύ
    By λενα23 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 27-03-2022, 12:52
  4. Φοβάμαι πολύ
    By Mary8 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 22-11-2021, 15:08
  5. Φοβάμαι πολύ..
    By Antouan89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 42
    Last Post: 17-04-2011, 12:13

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •