ΒΟΗΘΕΙΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9

Thread: ΒΟΗΘΕΙΑ

  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    37

    ΒΟΗΘΕΙΑ

    Παιδια βοηθεια,μολις πληκτρολογησα τις λεξεις ανεξηγητο αγχος στο google και μου εβγαλε οτι μπορει να συνδεεται με την σκληρυνση κατα πλακας δδηλαδη μπορει να κυριαρχει πριν εμφανιστουν τα συμπτωματα της, αυτη τη στιγμη τρεμω ζαλιζομαι και κοντευω να λιποθυμησω πειτε μου οτι δεν υπαρει φοβος,κλαιω και εχω τρομοκρατηθει,πειτε μου οτι δεν ισχυει θα τρελαθω δεν μπορω να γραψω,,

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Τι λες καλέ; αλλοίμονο και συνέβαινε κάτι τέτοιο.Υπάρχουν πολλά συμπτώματα και ειδικές εξετάσεις για αυτοάνοσα νοσήματα.Καλύτερα να μην ψάχνεις πράγμα που κάνω και εγώ γιατί θα τρελαθούμε.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    168
    Φιλε μου
    εψαξες να δεις τι αισθάνεσε πέρα απο το αγχος; Τι νιώθεις γενικά..
    Ξερεις ποσοι νιώθουν ανεξηγητο αγχος για πολλα πράγματα επειδη δεν εχουν βρει την αιτία;Δεν επαθε κανεις σκληρυνση πάντως απο αυτους..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Σε κάτι εξετάσεις που έκανα πριν το καλοκαίρι βγήκαν τα αντιπυρινικά αντισώματα ελαφρως θετικά ήταν στο ανώτερο φυσιολογικό.μπαίνω στο ιντερνετ και βλέπω ένα κατεβατό με το τι μπορεί να είναι.Εγώ κόλλησα στον ερυθηματώδη λύκο.Αφού γύρισα κάμποσους γιατρούς έκανα για κάθε αυτοάνοσο νόσημα και την αντίστοιχη εξέταση βγήκαν όλα αρνητικά χάλασα και 500 ευρώ γιατί ήμουν σίγουρη ότι έχω λύκο με αυτά που διάβαζα.πολλες φορές μου είπε ο γιατρός είναι ψευδώς θετικά.Την ίδια εξέταση έκανε και η κόρη μου λόγω κνίδωσης το καλοκαίρι και ήταν ακόμη πιο αναβασμένη η τιμή απο την δική μου.Αντε πάλι τα ίδια.Να πω την αλήθεια η γιατρός μας ρώτησε άν η καθιζηση ειναι χαμηλή και το Αnti Dna αρνητικό.Μας είπε όι δεν υπάρχει πρόβλημα τότε έλα που δεν μου φεύγει και μένα απο το μυαλό;Θα της κάνω όλες αναλυτικά για να ηρεμήσω.Επειδή με το παραμικρό ανοίγω εγκυκλοπαίδειες και ότι άλο βρώ είναι το χειρότερο που κάνουμε το λέω να το ακούσω πρώτα εγώ

  5. #5
    Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    37
    Δεν ξερω, ειχα παει για καφε και με επιασε αγχος χωρις λογο οπως συμβαινει τον τελευταιο καιρο,ηθελα να γυρισω σπιτι, και γιαυτο το πληκτρολογησα στο ιντερνετ,μου κοπηκαν τα ποδια.

    Γενικα ειμαι σε περιεργη φαση,ξεκινησα ψυχαναλυση παλι αλλα ειναι νωρις ακομα.Με πιανουν συχνα κρισεις πανικου τρελας,εναλλαγη με μελαγχολια,αδιαφορια κλπ αλλα κυριως αυτος ο τρομος της ανιατης ασθενειας ειναι καθημερινο φαινομενο,τωρα εχω σοκαριστει με αυτο που διαβασα.Ηθελα να παρω τηλ την ψυχολογο αλλα δεν νιωθω ανετα,γι αυτο απευθυνθηκα εδω, ο πανικος χτυπαει κοκκινο και νιωθω οτι θα λιποθυμησω

  6. #6
    Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    37
    Α, δεν πηγαινω σε γιατρους εδω και 3 χρονια τρεμω να μου ανακοινωσουν οτι κατι μου βρηκαν τοσο σιγουρη ειμαι οτι κατι εχω, περιμενω απλα να εμφανιστει

  7. #7
    Originally posted by reggaeM
    Παιδια βοηθεια,μολις πληκτρολογησα τις λεξεις ανεξηγητο αγχος στο google και μου εβγαλε οτι μπορει να συνδεεται με την σκληρυνση κατα πλακας δδηλαδη μπορει να κυριαρχει πριν εμφανιστουν τα συμπτωματα της, αυτη τη στιγμη τρεμω ζαλιζομαι και κοντευω να λιποθυμησω πειτε μου οτι δεν υπαρει φοβος,κλαιω και εχω τρομοκρατηθει,πειτε μου οτι δεν ισχυει θα τρελαθω δεν μπορω να γραψω,,
    ναι αλλα πρεπει να εγραφε και πολλα αλλα ...γιατι κολησες στην σκληρηνση κατα πλακας ?

  8. #8
    Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    37
    Δεν διαβασα τιποτα παρακατω αλλωστε δεν ειχα σκεφτει ποτε οτι μπορει το ανεξηγητο αγχος να αποτελει συμπτωμα για ανιατη ασθενεια, μπηκα να το ψαξω σε ψυχολογικο υποβαθρο και μου βγαζει αυτο και με πανικοβαλει....

  9. #9
    Originally posted by reggaeM
    Δεν διαβασα τιποτα παρακατω αλλωστε δεν ειχα σκεφτει ποτε οτι μπορει το ανεξηγητο αγχος να αποτελει συμπτωμα για ανιατη ασθενεια, μπηκα να το ψαξω σε ψυχολογικο υποβαθρο και μου βγαζει αυτο και με πανικοβαλει....
    μην διαβαζεις οτιδηποτε χωρις να μπορεις να εχεις την ψυχραιμια να το αναλυσεις !
    απο αγχος πασχουν σημερα 11.000.000 Ελληνες !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •