Εφυγε ο ερωτας??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    14

    Εφυγε ο ερωτας??

    Καλησπερα σας.Θα προσπαθησω να περιγραψω εν συντομια το προβλημα μου.Πριν 2 χρονια τα εφτιαξα με καποιον.Η γνωριμια αρχικα εγινε μεσω νετ.(εγω μολις πριν ενα μηνα ειχα χωρισει απο σχεση 4,5 χρονων).Με τον ανθρωπο αυτο εξαρχης δεν ειχαμε 100% χημεια στο σεξ.Σ ολα τα υπολοιπα ομως επικοινωνουσαμε παντα αψογα.Ωστοσο στις αρχες της σχεσης υπηρχε μεγαλυτερο παθος μεταξυ μας..Τωρα πλεον εχουμε φτασει σ ενα σημειο που δεν μου κανει καμια αισθηση να κανουμε ερωτα εδω κ 3-4 μηνες.Αυτος σημειωνω οτι συνεχειζει να εχει αμειωτο ενδιαφερον για μενα ερωτικα κ συνολικα.Εγω τον αγαπαω,τον λατρευω,μ αρεσει σαν αντρας πολυ εμφανισιακα,σκεφτομαι το μελλον μου μαζι του ΑΛΛΑ... σεξουαλικα δεν μπορω να λειτουργησω..κ εχω αρχισει κ προβληματιζομαι.Γιατι μου συμβαινει αυτο?Αφου μ αρεσει αυτος ο αντρας ..γιατι δεν εχω ορεξη για ερωτα?Καθε φορα ποναω υπερβολικα,γενικα νιωθω οτι εχω χαμηλη λιμπιντο..

  2. #2
    Χερτ...να σε ρωτησω κάτι?
    Με άλλους σου συντρόφους ειχες καλή σεξουαλική ζωή? Εισαι ευχαριστημενη απ την μέχρι τωρα πορεια σου στο σεξ?

    ΥΓ. Καλώς ηρθες..

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    14
    ευχαριστω πολυ Θεοφανια.Βασικα με αλλους 2 αντρες ειχα ερωτικη σχεση.Με τον 1ο ηταν πολυ κακη η σεξουαλικη μας ζωη,με αλλα λογια δεν με ικανοποιουσε.Με τον 2ο συντροφο που ημασταν 4,5 χρονια ημουν ευχαριστημενη σε γενικες γραμμες.Δλδ δεν ειχα ποτε τετοιο κολλημα..τα βαζω με τον εαυτο μου βασικα τωρα ...δεν μπορω να καταλαβω γιατι μου συμβαινει αυτο..Επισης δεν σας ειπα οτι με τον τωρινο μου συντροφο επειδη δεν μενουμε μονοι μας στα σπιτια μας,δεν εχουμε περιθωρια να κανουμε ελευθερα ερωτα..ειτε για να μη μας ακουσουν ειτε μηπως ερθει καποιος στο σπιτι.ειτε για αλλους λογους..θελω να πω μ αυτο οτι απο την αρχη της σχεσης μας ημασταν πολυ καταπιεσμενοι στο θεμα αυτο

  4. #4
    Ξέρεις τι αισθηση μου βγαζεις?
    Πως το σεξ δεν είναι πρωτα απ όλα βασικό για σενα και ο λόγος που αγχωθηκες ειναι που περασε τοσος καιρος απο την τελευταια φορα και αυτό σε κανει να φοβασαι περισσοτερο για την τυχη της σχεσης, παρα γιατι σου λείπει.
    Δεν ξερω γιατι μου βγαινει αυτο.
    Παντα φιλικα μιλώντας...:)

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    14
    εννοεις οτι σαν ανθρωπος δεν βαζω πρωτη προτεραιοτητα το σεξ?Φυσικα κ δεν το βαζω αλλα θεωρω οτι ειναι βασικο συστατικο για να λειτουργησει σωστα μια σχεση.Εφοσον λοιπον εχω προβλημα σ αυτο το κομματι προβληματιζομαι κατα ποσο πρεπει να συνεχιστει η σχεση..Ομως αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι κατα ποσο φταιω εγω σε κατι λογω ιδιοσυγκρασιας-χαρακτηρα η δεν προχωρα το ολο θεμα..

  6. #6
    Οποτε θες να αναλύσουμε αυτο το κομμάτι?
    Αυτος ηταν ο λογος που σου έκανα αυτες τις ερωτησεις.
    Δεν ειναι φυσιολογικό να εχεις να κανεις σεξ 3-4 μηνες. Από σωματική αναγκη και μονο θα ειχες κανει σεξ με το συντροφο σου, ποσο μαλλον οταν λες πως σου αρέσει σαν αντρας.
    Για μενα, θα πρέπει να επισκεφτεις εναν ψυχοθεραπευτη ώστε να βρεις τη ριζα του προβληματος.
    Πχ, μπορει να μεγάλωσες σε ενα περιβάλλον πουριτανων, ή ανθρωπων με παλιά μυαλά που θεωρουσαν το σεξ ντροπή. Μπορεί να ειχες μια ασχημη σεξουαλική εμπειρια στα νεανικά σου χρονια, χωρις απαραίτητα να προχωρησες, (εννοω σεξουαλικη προσεγγιση που ενδεχομενως σε τρομαξε.
    Συγνωμη, απλά εικασίες κανω για να σε βαλω σε σκέψεις....

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    14
    δεν ειπα οτι εχω να κανω σεξ 4 μηνες..αλλα οτι τους τελευταιους 4 μηνες δεν κανω με ορεξη..οταν λες ψυχοθεραπευτη εννοεις ψυχολογο?

  8. #8
    Α, σορι δεν κατάλαβα.
    Να σου κάνω μια τελευταια ερωτηση? Αν θες φυσικα απαντας. Κάθε ποτε κανετε σεξ?

    ΥΓ. Αυτο με τον ψυχοθεραπευτη στο είπα στην περιπτωση που ΕΣΥ εχεις πρόβλημα με το σεξ και δεν σου αρέσει γενικότερα και οχι ειδικότερα με ένα συντροφο.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    14
    κανουμε ανα 2 μερες, μπορει κ πιο συχνα καποιες φορες..το θεμα ειναι οτι δεν το κυνηγαω εγω ποτε ,αλλα ο συντροφος μου...κι εγω νιωθω οτι το κανω \"καταναγκαστικα\" αν μπορω να χρησιμοποιησω αυτη τη λεξη.ισως κ το γεγονος οτι το κυνηγαει αυτος τοσο εντονα μηπως δεν μου αφηνει περιθωρια να τον αναζητησω?Δεν ξερω τι μου συμβαινει..και δεν εχω κανενα παραπονο απ αυτον στο θεμα του ερωτα..και με προσεχει κ εισπραττω ολη την αγαπη του την ωρα εκεινη..αλλα εγω νιωθω παρ ολα αυτα οτι δν εχω ορεξη..μαλλον δεν ξερω τι μου γινεται....:(

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    heart ισως σου περασε ο ενθουσιασμος και η εξαψη που υπαρχει στα πρωτα σταδια μιας σχεσης, και να βλεπεις τον αλλον απλως φιλικα, οπως συμβενει μετα απο μακροχρονιους γαμους.

    Εχεις προσπαθησει να κανετε κατι διαφορετικο? Να πατε καπου οι 2 σας μονοι και να ειστε πιο ελευθεροι ?
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    Εχεις προσπαθησει να κανετε κατι διαφορετικο? Να πατε καπου οι 2 σας μονοι και να ειστε πιο ελευθεροι ? [/quote]



    σωστη τοποθετηση...εχεις προσπαθησει να επαναφερεις το ενδιαφερον?σε ενδιαφερει να αποκατασταθει?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Kαλωσήρθες heart27.Το έχεις συζητήσει καθόλου με τον άμεσα ενδιαφερόμενο;Tον σύντροφό σου;Το γνωρίζει πως η σεξουαλική σου επιθυμία έχει μειωθεί το τελευταίο διάστημα;
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    14
    δυστυχως οι δουλειες δεν μας επιτρεπουν να ξεφυγουμε καθολου αυτο το διαστημα..ομως θελω πολυ να προσπαθησω να επαναφερω την διαθεση μου αν αυτο ειναι δοκιμος ορος..
    ΜΑζι του δεν το εχω συζητησει αμεσα..ωστοσο δεν ειναι χαζος...καταλαβαινει πολυ καλα τι γινεται..ισως μαλιστα να νομιζει οτι δεν τον θελω κ γι αυτο εχω μειωμενη διαθεση :( Χθες του εκανα μια νυξη οτι γενικα ειμαι πεσμενη το τελευταιο διαστημα κ απο εκεινη την ωρα κ μετα μελαγχολησε... :( καταλαβαινω οτι τον στενοχωρω κ αυτο μου δημιουργει επιπροσθετο αγχος.δεν ξερω τι να κανω :(

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    heart καλη μου, ειναι ομως ενα δικο σας προσωπικο προβλημα, οτι και να πουμε εμεις, οσο και να σε συμβουλευσουμε, μονο με τον συντροφο σου μαζι μπορειτε να λυσετε το προβλημα. Και καλυτερα να του μιλας για οτι σε απασχολει παρα να τα κρατας μεσα σου.

    Ουτε για ενα σαββατοκυριακο δεν μπορειτε να αποδρασετε καπου εδω κοντα?
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Heart γειά σου..
    Παίρνεις αντικαταθλιπτικά, έχεις κατάθλιψη; Αν είναι να συμβουλευτείς ένα σεξολόγο μήπως φταίει κάτι άλλο.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •