Φευγω μονιμα Σοφια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395

    Φευγω μονιμα Σοφια

    Λοιπον τα ψεματα τελιωσαν.Εχω γινει συνταξιουχος και θα παιρνω γυρω στα 600 ευρο.Ειμε σε πολυ καλη κατασταση και αποφασησα να φυγω Σοφια μονιμα.Δοκιμασα 2 μηνες να ζησω μονος μου και τα κατεφερα.Στην Σοφια ολα ειναι σε μιση τιμη και λιγοτερο, απο Ελλαδα.Οποτε εκει θα ναι σαν να παιρνω 1200 ευρο εδω.Παω να στρωσω την ζωη μου και να κανω πιο ποιοτικη ζωη.Αρκετα σκατα εφαγα.Τωρα θα μου πειτε για την γλωσσα απο οτι καταλαβα μαθενω ευκολα και ειναι και ευκολη.Κα8ε μερα διαβασμα θα πεφτει.Θα ρχομαι 1 το 2μηνο σαλονικη να μιλαω με ψυχιατρο.25 Απριλη αποφασισα να φυγω.Η Σοφια ειναι πανεμορφη.
    Το χω 1000συζητηση το θεμα ε ειπα να το γραψω και εδω.Μην με ψαχουλεφσετε πολυ.Εχω βγαλει την ακρη.Δεν θα σπαταλισω αλλο την ζωη μου σαπιζοντας.Θελω να κανω την ζωη μου και γω επιτελους.Ευχηθητε μου ολα να παν καλα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    σου εύχομαι τα καλύτερα..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ολα να σου πανε καλα Σκιαχτρο.:)

    Εκει εχουν καλυτερο ιντερνετ απο εμας οποτε δεν αποχαιρετιομαστε ε?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    ετσι οπως τα εχεις υπολογισει, ακουγεται καλη ιδεα......
    γιατι να σε ψαχουλεψει καποιος???


    με το καλο λοιπον.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Καλή τύχη Σκιάχτρο:)
    Η οικονομική ανεξαρτησία αποτελεί σημαντικό κομμάτι για την ευτυχία μας.
    Σου εύχομαι καλή τύχη και δύναμη για προσπάθεια και στα υπόλοιπα κομμάτια της ζωής σου.
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Καλή τύχη κι από μένα skiaxtro.Εύχομαι να σου παν τα πράγματα καλύτερα κι από ότι τα\'χεις φανταστεί....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Skiaxtro, να προσέχεις τις βουλγάρες! :D
    σου εύχομαι να κάνεις πραγματικότητα, όλα αυτά που ονειρεύεσαι...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    με 1200 το μήνα θα χεις κ όλόκληρο χαρέμι, λες νάρθω κ γώ Σόφια, τη σύνταξη που θα βρούμε όμως!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Δυτικό Ημισφαίριο
    Posts
    640
    Καλή τύχη! Σου εύχομαι μια υπεροχη, ήρεμη, ελκυστική, ενθουσιαστική, πλήρη, χαρούμενη, ελεύθερη, αγνή, \"ξεδωτικη\", αγχολυτική ζωή στη Σοφια!
    [B]Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο.[/B]
    Οι σοφοί παραδέχονται. Οι πονηροί δικαιολογούνται. Οι ηλίθιοι επιμένουν.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Μπραβο!! να μασ πεισ πωσ ζεισ εκει και πωσ ειναι γενικα...και στην πραξη τα πραγματα..σε 40 χρονια θα βγουμε κι εμεισ στην συνταξη..χεχεχ..δεν ξερεισ ποτε ¨)¨)
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Διάβασα τον τίτλο του θρεντ σαν

    \"Φεύγω μόνιμα Σοφία\"

    Και λέω αμαν τι δακρύβρεχτο είναι πάλι αυτό ο πρέκας έχει κάνει το θρεντ...και ποια επιτέλους είναι αυτή η σοφία? λολ


    Αλλά μετά κατάλαβα ότι πρόκειται για την Βουλγαρία :P:P


    Καλή τύχη φίλε, σου εύχομαι ότι καλύτερο και να περνάς πάντα καλά. :)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Παρομοιως πετραν το ιδιο σκεφτηκα και μαλλον οι περισσοτεροι:)
    Ειπα να το ποσταρω και εγω λολ αλλα με προλαβες.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    584
    Το ίδιο σκέφτηκα αλλά ντράπηκα να το πω για να μην με περάσετε για καμιά χαζορομαντική:Ρ


    Skiaxtro σου εύχομαι να περάσεις καλύτερα από όσο περιμένεις! Μου αρέσουν οι άνθρωποι που παίρνουν αποφάσεις και τις υλοποιούν:) Καλή τύχη!

    ΑΧ ελπίζω κι εγώ σύντομα να γράψω το πρώτο μου thread με τίτλο τύπου \"Φεύγω για Ντουμπάι (bye μωρό μου bye= γνωστή επιτυχία του Σπύρου Λεούση!!:o)\". Θα κολλούσε βέβαια και ο επίσης θρυλικός στίχος \"Φεύγω να πάω να βρω στο Μπανκόγκ τον σύντροφό μου τον Κιγκ-Κογκ...\":D

  14. #14
    Τελικά όλοι το ίδιο σκεφτήκαμε.......:). Τι σου είναι οι τόνοι καμιά φορα!
    Καλή τύχη Σκιάχτρο. Εύχομαι στη Σόφια να μας γράφεις με άλλο ψευδόνυμο, (πιο αισιόδοξο εννοω).

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    607
    μια αισιόδοξη αρχή λέει πως κανένα σχέδιο δεν πάει σύμφωνα με το σχέδιο αλλά γιατί όχι; συνταξιούχος στη σόφια αυτόνομος διεκδικώντας κάτι καλλίτερο... και μόνο που θα φύγεις από την ελλάδα δηλαδή φτάνει... καλή τύχη στο νέο σου ξεκίνημα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •