ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΤΑΙΡΙ??? ΟΕΟ??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1

    ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΤΑΙΡΙ??? ΟΕΟ??

    χαιρεται

    ειμαι εδεω ωσ runner και εδο και δυο χρονια λενε οτι πασχω απο καταθλιψη.
    εγω απλα δεν θελω να το ονομαζω

    εχω μια απορια και ισωσ με τισ εμπειριεσ και αποψεισ βοηθησετε να καταλβω

    γιατι δεν μπορω να κανω σχεση?
    φταιει το ειμαι καταθλιπτικη? οταν ειμαι εξω,με κοσμο ..δεν κλαιω ακι δεν μπορεισ να καταλαβεισ τι εχω. ισα ισα...ακριβωσ το αντιθετο.


    ειμαι νεα και ομορφη.ενταξει οχι μοντελο..αλλα ομορφη.

    ο αλλοσ αντιλαμβανεται τι υποβοσκει σε μενα και δεν με πλησιαζει??

    επισησ εχω παρατηρησει οτι οποιοι εχουν περασει για λιγο η για κανα διμηνο απ τη ζωη μου αυτα τα δυο χρονια, ειχαν πολλλλααααα θεματα

    δηλαδη....ενασ ηταν ψευτησ κλινικα, ο αλλοσ με ναρκτωτικα, ο αλλοσ ακοινωνιτοσ χωρισ φιλουσ και δουλεια, ο αλλοσ δεν ειχε ουτε ενα συναισθημα, αλλοσ με προβληματα στυσησ, αλλοσ με κριση των 30, αλλοσ ανασφαλειεσ που θελει στο μηνα γαμο και στο τριμηνο παιδι γιατι δεν προλαβαινει, και αλλοσ να θελει να με βαλει στο δημοσιο να του μεγαλωσω τα παιδια. ξεχναω κανενα????
    χμ..

    και ρωταω

    αυτο συμβαινει γιατι οσο ειμαι εγω προβληματικη - και μην παρεξηθει η λεξη- τοσο θα ελκυω και θα ελκομαι απο ομοιουσ????
    και αν ναι... μηπωσ αυτο ειναι καταδικη? αν δεν γινω ποτε καλα?
    αν γινω σε μια 10ετια??

    εχετε παρατηρησει κατι τετιο στο δικο σασ κοσμο προσαρμοσμενο??

    ευχαριστω για το χρονο σασ

    * Ξερω τα δικα μου θεματα.., δηλαδαη ειμαι πολυυυυυ επιφυλακτιη, και ειχα ενα θεμα νε την εγγυητητα αλλα το παω πολυ καλυτερα τωρα!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Οχι εγω μονο υπεροχες υπαρξεις εχω γνωρισει!!!
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    καλά που τους βρήκες όλους αυτούς; ενας και ενας....καλά τον ναρκομανή δεν τον πήρες είδηση; τον ακοινώνητο ούτε; με το καλημέρα σας κάνεις σχέση χωρίς να γνωρίσεις τον άλλον λίγο;μήπως είσαι λίγο επιπόλαιη και καθόλου επιφυλακτική;

  4. #4
    Πρεπει να βρεις γιατι έχεις δημιουργήσει αυτό το μαγνήτη....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Originally posted by runner
    γιατι δεν μπορω να κανω σχεση?
    φταιει το ειμαι καταθλιπτικη? οταν ειμαι εξω,με κοσμο ..δεν κλαιω ακι δεν μπορεισ να καταλαβεισ τι εχω.
    Eισαι απολυτα βεβαιη για αυτο?

    Δεν ειναι αναγκη να κλαιει καποιος για να καταλαβεις οτι ειναι καταθλιπτικος, αλοιμονο. Καποιοι στην προσπαθεια τους να το κρυψουν τοσο καλα οτι δεν εχουν καταθλιψη, τελικα πετυχαινουν το αντιθετο λογω υπερβολης για να φανουν \"νορμαλ κανονικοι ανθρωποι\" (σε εισαγωγικα ολο αυτο εε...)

    Ξερεις, ειναι σαν να ντυθει καποιος στα μαυρα για να χαθει στο πληθος, αλλα εκεινη την μερα να ειναι η γιορτη του βαμβακιου ξερω γω και να φορανε ολοι τα λευκα τους ^^

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Originally posted by runner
    αυτο συμβαινει γιατι οσο ειμαι εγω προβληματικη - και μην παρεξηθει η λεξη- τοσο θα ελκυω και θα ελκομαι απο ομοιουσ????
    Iου ιου ιου! *σειρηνα περιπολικου

    .

    Επ , τι λες εδω βρε?
    Τωρα το ειδα!

    Αν πιστευεις οτι εισαι προβληματικη, ισως να κοιταξεις αυτο το θεμα πρωτα και μετα το γιατι δε μπορεις να βρεις ταιρι!
    Και τι θα πει \"να μην παρεξηγηθει η λεξη\" , δηλαδη την χρησιμοποιεις και αλλες φορες οταν αναφερεσαι σε εσενα?

    επ!

    θα σε μαλωσω..! ^_^

    δεν παιζουμε με αυτα τα πραγματα και αυτες τις λεξεις..!

  7. #7
    Wow!!!

    καλιμερεσ!!!!

    ευχαριστωωωωω
    και αρχιζω να απανταω!!!

    @keep walking ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ σενα!! βεβεα στο εξωτερικο κομματι δεν εχω προβλημα, στο εσωτερικο ταλαιπωρουμε :P πεσ κανα tip και για μασ!!!

    @giota ενα δικιο το χεισ, δεν μπορω να πω!!!!

    που τπυσ βρηκα..., στη δουλεια, στη παραλια, σε βραδυνα μαγαζια.., οπου κοινωνικοπουμε γενικοτερα!!!
    τωρα.., για τον ναρκωμανη.., δυστυχωσ... οταν τον ειχα γνωρισει και εγω εκανα ενα τσιγαρο στο τοοοοσο, αυτοσ παραπανω, ειμουν πιο μικρη κτλ κτλ.., ΟΜΩΣ αυτοσ συνεχισε στην ηρωηινη. εκει χωρισα. ηταν σχεση 5 ετων.
    τον ακοινωνιτο, οχι.., γιατι στουσ πρωτουσ δυο μηνεσ βρισκομαστε οι δυο μασ!!!!
    επιπολαιη καθολου. εχω στειλει αρκετουσ μονο και μονο γιατι οσο περναει ο καιροσ γινομαι πιο πολυ ψειρασ!!! και μαλιστα οι ενα δυο που ειναι κοντα μουα αποδισουν το οτι δεν κανω σχεση στη καταθλιψη.
    εγω δεν πολυ συμφωνω.

    Επιφυλακτικη με την εννοια οτι δεν εξωτερικευομαι , δεν πιστευω και δεν αφηνομαι ετσι απλα απ το πρωτο διμηνο. παρατηρω ..βλεπω.., το ζω στο οριο που θετω εγω και μετα αποφασιζω.. αλλα ωσ τωρα..απλα χωριζω μετα!! χαχαχχαχα



    @ θεοφανια τι κανεισ κουκλα μου!!!??? ελα ντε!!! γιατι??? πωσ θεα το βρω αυτο??? καμια ιδεα?? και πεσ το βρισκω. μετα πωσ το αλλαζουν???

    @boltseed πωπω...με κολλησεσ με αυτο με τα μαυρα ρουχα!!! δεν νομιζω οτι ειμαι υπερβολικη.., εχω στο μυαλο μου τι εννοεισ. βασικα.., ισωσ καμια φορα.. να μην μιλαω πολυ..για κανα μισαωρο και μετα παλι ολα καλα!!! ασε που νομιζω οτι θα γινω αλκοολικη!!!! το αλλκοολ με λυνει..κακο μεν.. το ξερω...

    μαλωσε με, γιατι ναι τη χρησιμοποιω. ναι με θεωρω προβληματικη. μα δεν ειμαι???:P δεν μα ρεσει η λεξη καταθλιψη. δεν μα ρεσει η λεξη κλαμα.., μελαγχολια. το προβληματικη νομιζω με εκφραζει περισοτερο. κανω ψυχοθεραπεια, ειμαι περιπου στο 2 χρονο και εχω βελιωσει πραγματα σημαντικα για να ζω. δηλαδη, σηκωνομαι απ το κρεβατι, υπαρχουν ωρεσ τησ μερασ που δεν κλαω, συνεχισα το μαστερ μου, απανταω που και ππυ στο τηλεφωνο και δεχομαι να βγω εξω.
    καταλαβεσ τωρα γιατι προβληματικο???

    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ!!!
    ΦΙΛΙΑΑΑ

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Originally posted by runner

    δηλαδη....ενασ ηταν ψευτησ κλινικα, ο αλλοσ με ναρκτωτικα, ο αλλοσ ακοινωνιτοσ χωρισ φιλουσ και δουλεια, ο αλλοσ δεν ειχε ουτε ενα συναισθημα, αλλοσ με προβληματα στυσησ, αλλοσ με κριση των 30, αλλοσ ανασφαλειεσ που θελει στο μηνα γαμο και στο τριμηνο παιδι γιατι δεν προλαβαινει, και αλλοσ να θελει να με βαλει στο δημοσιο να του μεγαλωσω τα παιδια. ξεχναω κανενα????
    χμ..
    Όλοι αυτοί ήταν διαφορετικοί?
    Γιατί υπάρχουν και οι περιπτώσεις 3 σε 1, 5 σε 1.
    Δηλαδή ο ναρκομανής, σίγουρα θα λέει ψέματα, πιθανόν να είναι ακοινώνητος και χωρίς δουλειά, προφανώς θα έχει προβλήματα στύσης κλπ.
    Έτσι θα κέρδιζες και χρόνο.
    Πέρα από πλάκα πάντως, δύο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν.
    Είτε είσαι εσύ υπερβολική και θεωρείς κάποιον που έχει πει κάποια ψέματα \"κλινικά ψεύτη\", κάποιον που κάποια φορά δεν του σηκώθηκε ότι έχει πρόβλημα στύσης, κάποιον που καπνίζει λίγο χόρτο ναρκομανή κλπ,
    είτε διαλέγεις τέτοιους \"προβληματικούς\" ανθρώπους για να αισθάνεσαι ισότιμα.
    Είτε και τα δύο.
    Πάντως σίγουρα δεν είναι θέμα ατυχίας.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    @keep walking ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ σενα!! βεβεα στο εξωτερικο κομματι δεν εχω προβλημα, στο εσωτερικο ταλαιπωρουμε :P πεσ κανα tip και για μασ!!!
    Ή ειμαι πολυ τυχερος ή πολυ επιλεκτικος ή δεν κρινω βασει ιδιων προτυπων

    Ομορφια καλο ειναι που υπαρχει , αλλα δεν εννοω ομορφια φυσικα γιατι μια καρια ειναι καρια ειτε ομορφη ειτε ασχημη

    Τις καριες τις αποφευγω λολ.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by γιώτα2
    καλά που τους βρήκες όλους αυτούς; ενας και ενας....καλά τον ναρκομανή δεν τον πήρες είδηση; τον ακοινώνητο ούτε; με το καλημέρα σας κάνεις σχέση χωρίς να γνωρίσεις τον άλλον λίγο;μήπως είσαι λίγο επιπόλαιη και καθόλου επιφυλακτική;
    Μάλιστα...το να θεωρείσαι ακοινώνητος σε έναν κόσμο που δεν πάει καλά και είναι κακός δεν το ήξερα... και να λες ένας και ένας.....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εδω που τα λεμε μια σχεση πολυ παλια που ειχα ηταν καπως....χμμμμ αλλα και εγω ημουν χμμμμμμ.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Originally posted by runner
    ασε που νομιζω οτι θα γινω αλκοολικη!!!! το αλλκοολ με λυνει..κακο μεν.. το ξερω...
    Αφου το ξερεις τοτε γιατι δεν το σταματας? Ξερεις μερικες φορες σημασια δεν εχει μονο το τι σου συμβαινει, αλλα το πως αντιδράς σε αυτό που σου συμβαίνει.Yup, εκει κρυβεται το \"θεμα\" ,αυτο πιστευω ^_^

    Οσο για το αλκοολ, οκ καταλαβαινω οτι το χρησιμοποεις για καλο σκοπο ωστε να αφεθεις ελευθερη και χαλαρη, αλλα ισως ετσι σου κανεις αλλο μεγαλυτερο κακο ετσι και τελικα η λυση του ποτου ενω απο μια αποψη φαινεται οτι σε σωζει, απο μια αλλη αποψη πραγματικοτητας φαινεται να πετυχαινει το εντελως αντιθετο μα εντελως αντιθετο..!

    Να μιλησω για καταστροφη οργανισμου? Να μιλησω για εθισμο? Να μιλησω για κακο στην τσεπη σου? Να μιλησω για διημιουργια νεων θεματων πανω σε ηδη υπαρχοντα?

    Οχι, δε θα μιλησω εγω.Νομιζω εσυ πρεπει να μιλησεις, ετσι δεν ειναι? Και οχι να μιλησεις, αλλα και να πραξεις. Στο κατω κατω ειμαστε αυτοι που αποφασιζουμε εμεις να ειμαστε στην τελικη,οσο και αν νομιζουμε οτι καπου χανεται μερικες φορες αυτο. Δε θα σου περασει κανενας αλυσιδες αμα δε τον αφηνεις να σου παρει τα μετρα πρωτα, ετσι δεν ειναι?

    μαλωσε με, γιατι ναι τη χρησιμοποιω. ναι με θεωρω προβληματικη. μα δεν ειμαι???:P
    Πως θα σου φαινοταν αμα αντικαθιστουσες την λεξη \"προβλημα\" με την λεξη \"θεμα\" .?

    Εχει αλλον αερα, χωρις παραλληλα να \"κοροιδευεις\" τον εαυτο σου με πραγματα που δεν εισαι. Η λεξη \"προβλημα\" συνηθως εκπνεει εναν αρνητισμο , ενω αντιθετα η λεξη \"θεμα\" σου δινει τον αερα να σκεφτεις πιο καθαρα μια λυση.

    Πιο σου φαινεται πιο ευεργητικο για εσενα και για εναν καθαρο δικο σου τροπο σκεψης? Να λες \"εχω προβλημα!\" ή \"εχω ενα θεματακι\" ?

    Εγω παντως ψηφιζω το δευτερο. και σου υπογραφω, οχι μονο εγω ^^

    .
    Παντως πολυ μου αρεσε που λες οτι συνεχιζεις να το παλευεις αυτο το θεμα αυτα τα χρονια..! Χαιρομαι πολυ για αυτο, μπραβο, δειχνεις ετσι οτι εχεις ακομα αρκετη ενεργεια μεσα σου που δε λεει να το βαλει κατω και θελει να βγει στην επιφανεια! Αργα ή γρηγορα θα γινει το τελευταιο και θα το θυμασαι οταν θα συμβουλευεις αλλους το πως το ξεπερασες..!




    -
    Ενας νιτζας!
    (ι-αααά!)

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Originally posted by runner

    δηλαδη....ενασ ηταν ψευτησ κλινικα, ο αλλοσ με ναρκτωτικα, ο αλλοσ ακοινωνιτοσ χωρισ φιλουσ και δουλεια, ο αλλοσ δεν ειχε ουτε ενα συναισθημα, αλλοσ με προβληματα στυσησ, αλλοσ με κριση των 30, αλλοσ ανασφαλειεσ που θελει στο μηνα γαμο και στο τριμηνο παιδι γιατι δεν προλαβαινει, και αλλοσ να θελει να με βαλει στο δημοσιο να του μεγαλωσω τα παιδια. ξεχναω κανενα????
    χμ..
    αν εξαιρεσουμε τις παθητικες περιπτωσεις,μηπως ο ενας σου βρωμαει και ο αλλος σου μυριζει;

    ο ενας δεν σου κανει επειδη εχει κριση των 30,ο αλλος επειδη θελει γαμο,ο αλλος πως εχει παιδια.Οταν τα εφτιαξες μαζι του δεν ηξερες πως εχει παιδια δηλαδη;τι τα φτιαξες μαζι του,για ενα περιστασιακο;και αν ειναι ετσι γιατι παραπονιεσαι τωρα;
    και δηλαδη ποσοι θελεις να περασουν σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα για να πουμε οτι κανεις σχεσεις και εισαι ευχαριστημενη;
    προσγειωθειιιιτεεεεεεεεεε ......

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •