ΒΑΡΕΘΗΚΑ-ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ-ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    Originally posted by gerginio
    πολυ σωστά τα λές αλλα θέλω να κάνω μια ερώτηση γενικά σε όλους.τώρα σε αυτήν την φάση που περνάω με κρίσεις,με κατάθλιψη,με φόβο πως θα πηγαίνω στην δουλεία μου γιατι είναι κ το μόνο που με κρατάει ακόμα ζωντανό,μόνος,βλεποντάς τα όλα μαύρα τι να κάνω δεν ξέρω?
    να ξαναρχίσω τα αντικαταθλίπτικά η ψυχολόγος μου δεν συμφωνεί.κάνω ψυχοθεραπεία εδώ κ αρκετά χρόνια.ο ψυχίατρος μου που έχει φύγει απο αθήνα πλεόν μου λέει δες τον εαυτό σου πόσο αντέχει κ σύγκρινε τον με τότε που έπαιρνες φάρμακα άν ενοιωθες καλύτερα.
    πραγματικά έχω μπερδευτεί.σε κάποιον άλλο που πήγα μου είπε ότι δεν χρειάζετε να παίρνεις φάρμακα κ ότι αυτό το πρόβλημα που έχεις θα το υποστείς μια ζωή απλά όταν θα νοιώθεις υπερβολικό stress θα παίρνεις μισό χαναχ.
    τί θα κάνατε στην θέση μου?
    Γιώργο, πραγματικά είσαι σε δύσκολη θέση...
    Εγώ αν ήμουν στη θέση σου, θα άλλαζα ψυχολόγο γιατί απ ότι φαίνεται, τόσα χρόνια δεν σε έχει βοηθήσει και πολύ.
    Παράλληλα θα είχα και μερικά αντικαταθλιπτικά για ώρα ανάγκης και θα προσπαθούσα να ανακαλύψω εμένα και τι είναι αυτό που με πιέζει και ξεσπάει στην ψυχολογία μου.

  2. #17
    Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    athens
    Posts
    44
    θεοφανία αυτο που με πιέζει είναι ότι βαρέθηκα να ζώ έτσι και παρόλο τις προσπάθειες που έχω κάνει δεν βλέπω αποτελέσματα.το θέμα με τα αντικαταθλιπτικά είναι ότι μου διημιουργούν αύξηση όρεξης και στο παρελθόν είχα πάρει αρκετό βάρος.
    επίσης διημιουργούν κ σεξουαλικά προβλήματα που στην παρούσα φάση δεν με απασχολεί,αλλά όταν είσαι αντρας σε ενοχλεί κ αυτό!
    αυτό που έχω καταλάβει με μένα είναι ότι είμαι αρκετά ευαίσθητος κ αυτό μάλλον μου διημιουργεί προβλήματα!
    προσπαθω΄να βρώ κάτι που θα μου αλλάξει την ψυχολογία κ τις αρνητικές σκέψεις αλλά δεν ......

  3. #18
    Originally posted by gerginio
    θεοφανία αυτο που με πιέζει είναι ότι βαρέθηκα να ζώ έτσι και παρόλο τις προσπάθειες που έχω κάνει δεν βλέπω αποτελέσματα.το θέμα με τα αντικαταθλιπτικά είναι ότι μου διημιουργούν αύξηση όρεξης και στο παρελθόν είχα πάρει αρκετό βάρος.
    επίσης διημιουργούν κ σεξουαλικά προβλήματα που στην παρούσα φάση δεν με απασχολεί,αλλά όταν είσαι αντρας σε ενοχλεί κ αυτό!
    αυτό που έχω καταλάβει με μένα είναι ότι είμαι αρκετά ευαίσθητος κ αυτό μάλλον μου διημιουργεί προβλήματα!
    προσπαθω΄να βρώ κάτι που θα μου αλλάξει την ψυχολογία κ τις αρνητικές σκέψεις αλλά δεν ......

    Κοίτα...σίγουρα τίποτα δεν γίνεται με θαύμα ή περιμένοντας να μας το στείει το σύμπαν.
    Ξεκίνα από την ψυχολόγο σου. Πόσα χρόνια κάνεις ψυχοθεραπεία?
    Πιστεύεις πως σε έχει βοηθήσει?
    Βλέπεις αλλαγές?

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541


    Κοίτα...σίγουρα τίποτα δεν γίνεται με θαύμα ή περιμένοντας να μας το στείει το σύμπαν.
    Ξεκίνα από την ψυχολόγο σου. Πόσα χρόνια κάνεις ψυχοθεραπεία?
    Πιστεύεις πως σε έχει βοηθήσει?
    Βλέπεις αλλαγές?


    εχεις πολυ δικιο Θεοφανια!


    εχω τον αδελφο μου που τεμπελιαζει ολη μερα τηλεοραση ολα ετοιμα\\\\και οποτε θυμαται παραπονιεται γιατι εχει καταθλιψη και οι γυναικες δεν ειναι οπως τις θελει

    τι να πω

    αλλαζει ετσι η ζωη κανενος?

    τιποτα δεν ειναι ουρανοκατεβατο

    εγω ειμαι της αποψης ο΄τι μπορουμε να το κανουμε

    διαβασμα αθλημα προσπαθεια προσφορα

    δεν γινεται και η πιτα ολοκληρη και ο σκυλος χορτατος

    και ο οργανισμος μας για καποιο λογο παραγει καταθλιψη και ενοχλητικα συμπτωματα

    δεν ειναι ολα ουρανοκατεβατα
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  5. #20
    Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    athens
    Posts
    44
    ναι σίγουρα δεν περιμένω να γίνει κάτι ουρανοκατέβατα και το προσπαθώ αλλά ίσως να έχω κάνει κ εγώ λάθη τι να πώ δεν ξέρω

  6. #21
    Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    athens
    Posts
    44
    ψυχοθεραπειά κάνω απο το τέλος του 2006 ναι και με έχει βοηθήσει σε κάποια πράγματα αλλά δεν τις έκανα συστηματικά λόγο οικονομικων προβλημάτων απο τον οκτώμβριο του 2009 το κάνω συστηματικά!
    αλλαγές ως προς τις κρίσεις πανικού είχαν μειωθεί αρκετά με την φαρμακευτική αγωγή αλλαγές ως προς τον τρόπο σκέψης μου κ όσο αναφορά τις σχέσεις δεν είδα,σε αυτό μάλλον φταίω εγώ

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •