μου έμεινε χουσούρι;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1

    μου έμεινε χουσούρι;

    Μετά απο 3 χρόνια με αγχώδη διαταραχή, κατάθλιψη και φοβίες είμαι σαφώς πολύ καλύτερα. Η φαρμακευτική αγωγή συνεχίζεται με τα αντικαταθλιπτικά και εδώ και δέκα μέρες έκοψα το risperdal (αντιψυχωσικό). Και εδώ ξεκινάει πάλι το βάσανο. Κοιμάμαι και ξυπνάω με μια βασική φοβία. Μην πάθει τίποτα ο αδερφός μου και μην βγουν αληθινές οι φοβίες μου και αν συμβεί αυτό τι θα κάνω. Ολή μέρα το μυαλό μου είναι εκεί. Θελω να το ξεπεράσω και δεν μπορώ. Σωματικά δεν μου συμβαίνει τίποτα. Ούτε ταχυκαρδίες μόνο κάποια στιγμή το αίσθημα του φόβου. Την γιατρό μου δεν την πήρα να της το πω γιατί θέλω να το παλέψω λίγο μόνη μου αλλά με βασανίζει. Κάνω ψυχωθεραπεία εδώ και ένα μήνα και ελπίζω να φέρει αποτελέσματα.
    Ο λόγος που δεν θέλω να το πω στην γιατρό είναι και άλλος. Επειδή είμαι 32 χρονών σκέφτομαι πως κάποια στιγμή θα ήθελα να κάνω ένα παιδάκι τι θα γίνει τότε αν εγώ πρέπει να παίρνω αυτά τα φάρμακα; Υπάρχει αγωγή για τις φοβίες που να επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη;

  2. #2
    Πράσινη κλωστη, αφού βλέπεις πως δεν παει καλά το πράγμα από τη στιγμή που μείωσες το χάπι, γιατί υποβάλεις τον εαυτό σου σε αυτο το μαρτύριο? Μίλησε στη γιατρό για το θέμα της εγκυμοσύνης και ρώρα και ένα γυναικολόγο για να ξέρεις ακριβώς τι γίνεται στην εγκυμοσύνη.

    ΥΓ> Λέγεται κουσουρι και οχι χουσουρι

  3. #3
    Originally posted by prasiniklosti
    Μετά απο 3 χρόνια με αγχώδη διαταραχή, κατάθλιψη και φοβίες είμαι σαφώς πολύ καλύτερα. Η φαρμακευτική αγωγή συνεχίζεται με τα αντικαταθλιπτικά και εδώ και δέκα μέρες έκοψα το risperdal (αντιψυχωσικό). Και εδώ ξεκινάει πάλι το βάσανο. Κοιμάμαι και ξυπνάω με μια βασική φοβία. Μην πάθει τίποτα ο αδερφός μου και μην βγουν αληθινές οι φοβίες μου και αν συμβεί αυτό τι θα κάνω. Ολή μέρα το μυαλό μου είναι εκεί. Κάνω ψυχωθεραπεία εδώ και ένα μήνα και ελπίζω να φέρει αποτελέσματα.
    Γεια σου prasiniklosti

    Αφού ξεκίνησες ψυχοθεραπεία εδώ και 1 μήνα, πιστεύω να σου φέρει αποτελέσματα. Θέλει όμως χρόνο. Είναι νωρίς ακόμα.
    Κάνε υπομονή και όλα θα πάνε καλά:=)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •